عمومیمطالب برتر

سریال های جنایی بر اساس واقعیت

در سریالی که بر اساس داستان های جنایی واقعی ساخته شده است، چیز عجیبی وجود دارد. آنها موفق می شوند توجه ما را به خود جلب کنند، چه معمایی، چه دسیسه یا پیچش های شوم در دنیای واقعی. به هر حال، سریال جنایی واقعی در دهه اخیر محبوب شده اند. به نظر می رسد هر سرویس استریم یک درام جنایی جدید و داغ دارد که آماده است تا در صفحه نمایش کوچک طوفان کند.

این ژانر به طور کلی در سال‌های اخیر تجدید حیاتی را تجربه کرده است که بخشی از آن به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی در فیلم‌سازی است که به سریال‌های تلویزیونی مدرن اجازه می‌دهد تا بینندگان را عمیقاً به این داستان‌های وحشتناک با تصاویری جذاب و بدیع بکشاند. داستان سرایی همه جانبه، بازیگری جذاب، داستان‌های باورپذیر و ارزش‌های تولید بالا به سازندگان کمک می‌کند تا جنایت واقعی را به شیوه‌ای واقعاً خارق‌العاده زنده کنند.

البته، با محبوبیت بیشتر، بحث و جدل های بیشتری به وجود می آید برخی می گویند این سریال جنایتکاران را تجلیل می کند و توجه تماشاگران را به آنها سخت می کند. اما برخی دیگر به ارزش افشای جنایات و سوء استفاده ها به عنوان ابزاری برای گسترش آگاهی و حمایت از تغییر اشاره می کنند. صرف نظر از موقعیت شما، هنوز سریال های جنایی واقعی وجود دارد که شما را شگفت زده و شگفت زده می کند

«دختری از پلین‌ویل» یک مینی‌سریال درام درباره نقش جنجالی میشل کارتر در خودکشی کنراد روی سوم و پرسش‌های حقوقی درباره آزادی بیان و توهین اخلاقی او است. ظاهراً دوست پسر او در آن زمان به میشل در مورد سلامت روانی ضعیف و افکار خودکشی گفته بود. و از طریق یک سری متن، او را به نحوی متقاعد می کند که همین کار را انجام دهد.

ال فانینگ میشل را با ترکیبی بی نظیر از دو ویژگی متضاد انسانی به تصویر می کشد: خودخواهی و آسیب پذیری. نگاه دلسوزانه او شما را به خود جذب می کند حتی زمانی که اعمالش وحشتناک است. علاوه بر این، خالقان لیز هانا و پاتریک مک مانوس، یک شهر منزوی در نیوانگلند و محیطی را به ما می دهند که قلب تراژدی نورمن-راکول را گرم می کند.

مینی سریال تینیجری Stairway بر اساس تحقیق درباره یک مرگ مشکوک که توجه جهانی را به خود جلب کرد، یک درام فرانسوی-آمریکایی درباره زندگی خانواده‌ای است که در کارولینای شمالی زندگی می‌کنند. این سریال حول محور مایکل پترسون، نویسنده و کهنه سرباز نظامی است که متهم به قتل همسر دومش، کاتلین (تونی کولت) است. داستان از جایی شروع می شود که کاتلین مرده را در پایین پله های عمارتشان پیدا می کنند.

مایکل شراب در دست داشت و لیز خورد، اما همچنان در دادگاه حاضر شد. کالین فرث به طرز درخشانی شخصیت پیچیده مایکل و “ماچیسموی” او را به تصویر می کشد، در حالی که مبارزات پنهان کیتلین آشکار است. این سریال همچنین دارای داستان های فرعی از جمله درگیری خواهر و برادر، رازهایی از گذشته، و معماهای در حال تکامل برای حدس زدن عدالت است.

جنایت در دهلی

این سریال که از همان ابتدا پیشگامانه، خام، خشونت آمیز، نگران کننده و فریبنده است، افسران پلیس دهلی را دنبال می کند که گروهی از متجاوزان و قاتلان را پس از ماجرای بدنام و وحشتناک تجاوز جنسی در اتوبوس در سال 2012 که به عنوان پرونده تجاوز گروهی دهلی در سال 2012 شناخته می شود، تعقیب می کنند. با یادآوری تمام جزئیات. از آن شب که تصورات مربوط به کشور هند را تغییر داد و مردم را عصبانی و خالی گذاشت و این سریال جنبه هایی از آن پرونده را نشان می دهد که واقعیت دارد.

شفالی شاه نقش وارتیکا چاتورودی، معاون کمیسر سرسخت پلیس را بازی می کند که تلاش ها را برای دستگیری جنایتکاران و بازگرداندن یک شهر ویران شده در عرض پنج روز رهبری می کند. تصاویر واقعی از کار پلیس، چالش های بوروکراتیک و خشم غیرقابل کنترل اما واقعی مردم، زنان و مردان دهلی این جنایت واقعی را با نشان دادن احساس مشکل پشت سرفصل های بسیار منفی و نادرست می گیرند.

واکو

Waco که شاید وحشیانه‌ترین پرونده جنایت در تاریخ آمریکا را به تصویر می‌کشد، یک مینی سریال دلخراش است که محاصره شعبه دیویدیان توسط اف‌بی‌آی در واکو، تگزاس را به تصویر می‌کشد که بیش از 86 کشته برجای گذاشت – 76 نفر از آنها شعبه دیویدیان بودند. ، دیوید. کورش و چهار نفر مأمور ATF و شش نفر غیرنظامی بودند. . این مینی سریال شش قسمتی، درگیری 51 روزه بین اف‌بی‌آی، ATF و شاخه داویدیان (یک فرقه مذهبی که توسط دیوید کورش تأسیس شد) را روایت می‌کند. دیدگاه های هر دو طرف در طول محاصره مورد سوء استفاده قرار می گیرد و منجر به آتش سوزی ویرانگری می شود که مجموعه را احاطه کرده است.

پیچیدگی های داستان تحسین برانگیز است و بازیگران بازی های خوبی ارائه می دهند، اما شخصیت دوست داشتنی دیوید کورش ممکن است به خصوص شما را جذب کند. صرف نظر از این، اگر به دنبال دیدن کارهای آینده با زمینه تاریخی هستید، Waco بهترین گزینه شما برای شب سال نو است.

چرنوبیل

تراژدی با ابعاد حماسی، چرنوبیل یک تور ویرانگر از پیامدهای فاجعه چرنوبیل در سال 1986 و عواقب آن است. با شروع شب حادثه 26 آوریل 1986 نیروگاه اتمی در اتحاد جماهیر شوروی، این نمایش مجله امروزه از هیچ جزئیاتی دریغ نمی کند، زیرا کارگران مختلف داخل ساختمان و آتش نشانان فراری از جراحات و تشعشعات باورنکردنی ناشی از انفجار رنج می برند.

در این سریال جارد هریس به عنوان معاون مدیر موسسه کورچاتوف، والری لگاسوف و واستلان اسکاشگورد در نقش بوریس شچربینا بازی می‌کنند، زیرا این دو به تلاش‌ها برای پاکسازی گیاه در روزها و هفته‌های آینده کمک می‌کنند. چرنوبیل با کاوش در زندگی آتش نشانان مختلف که اولین پاسخ دهندگان چرنوبیل و معدنچیانی بودند که به پاکسازی صحنه کمک کردند، بر داستان های کمتر شناخته شده و ناگفته قهرمانانی که با جنایت واقعی مبارزه کردند، تمرکز می کند. گات بزرگ

ساخته شده

شکارچی ذهن که شامل دو فصل و 19 قسمت است، یک سریال حماسی است که دو مامور اف‌بی‌آی، هولدن فورد و بیل تنچ را دنبال می‌کند که با قاتلان سریالی مصاحبه می‌کنند تا پروفایل‌های روان‌شناختی برای پرونده‌های آینده ایجاد کنند. در حالی که این سریال قابل احترام و ارزشمند به نظر می رسد، تمام تجربه تماشای آن عمیق تر و عمیق تر در ذهن جنایتکاران عمیقاً غم انگیز است. از سوی دیگر، سبک کارگردانی تاریک دیوید فینچر کاملاً با لحن مورد نیاز برای بررسی ذهن هیولا کشان مطابقت دارد.

جاناتان گراف و هولت مک‌کالانی نوع متفاوتی از انسانیت را در نقش‌های خود به ارمغان می‌آورند زیرا با چنین شرارت باورنکردنی روبرو می‌شوند. بنابراین Mindhunter علم پزشکی قانونی، هیجان‌انگیز روان‌شناختی و روایت‌های ترسناک قاتلان سریالی واقعی را با هم ترکیب می‌کند تا به‌دقت فاش کند که چه چیزی باعث جنایت واقعی می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا