عمومیمطالب برتر

معرفی انواع کارت ویزیت هایی که در همچاپ چاپ می شوند

بررسی انواع کارت ویزیت و مزایا و معایب آن

کارت ویزیت جزو موارد ضروری برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف است. در این روزها داشتن کارت ویزیت برای هر کسب و کاری، می تواند به منزله اعتبار و تبلیغ آن کسب و کار باشد. برای این که بتوان کارت ویزیت را به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد، باید معیارهای زیادی را در نظر گرفت. به عنوان مثال، می توان این کارت ها را بسته به این یک رو هستند یا خیر، به دو دسته مختلف دسته بندی کرد. حتی می توان بسته به جنس خود کارت، انواع کارت ویزیت را معرفی کرد. در ادامه به بررسی انواع کارت ویزیت و مزایا و معایب هر یک خواهیم پرداخت.

انواع کارت ویزیت لمینت | انواع کارت ویزیت و قیمت

کارت ویزیت موضعی استخوانی

این نوع کارت به دلیل ضخامتی که دارد، از استحکام بالایی برخوردار است. به علاوه، با توجه به این که طراحان آن چهار گوشه آن را به صورت گرد طراحی کرده اند، نمای زیبایی برای آن به ارمغان آورده اند. یکی از دلایل زیبایی این نوع کارت، همان ضخامت بالای آن هاست. اگر به دنبال کارتی با استقامت بالا هستید، این نوع کارت ویزیت می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. یکی از دیگر از ویژگی هایی که می توان برای کارت ویزیت موضعی استخوانی در نظر گرفت، قابلیت ایجاد uv موضعی است. به صورتی که شما می توانید در قسمت های دلخواه، این ویژگی را در هر دو طرف کارت به وجود آورید. همچنین، با بازتاب نوری که دارد، می تواند براق تر از سایر کارت ها به نظر برسد و همین امر به جذابیت آن می افزاید.

انواع کارت ویزیت لمینت | انواع کارت ویزیت و قیمت

کارت ویزیت لمینت مات و براق

کارت ویزیت لمینت براق همانطور که از نام آن پیداست، می تواند براقیت خاصی برای کارت شما به ارمغان آورد. به علاوه، با توجه به ضخامت بالایی که دارد، معمولا به سختی خم شده و کارایی خود را از دست می دهد. این نوع کارت نیز همانند نمونه قبلی به صورت دور گرد طراحی می شود. در کارت ویزیت لمینت مات، برخلاف نوع براق دیگر خبری از این ویژگی نخواهد بود. اما با توجه به اینکه شدت مات بودن آن نسبت به کارت های معمولا متفاوت است، می تواند زیبایی کارت را دو چندان کند. این را هم در نظر بگیرید که هر دو نوع مات و براق، از ماندگاری و مقاومت خوبی برخوردار اند.

کارت ویزیت گلاسه روکش UV

کارت ویزیت گلاسه روکش UV باید روی کاغذ گلاسه چاپ شود. برای این که بتواند براقیت این کارت را نسبت به سایر کارت های معمولی افزایش داد، معمولا روی آن از لایه UV استفاده می شود. این را هم در نظر داشته باشید که اگر به دنبال ارزان ترین و به صرفه ترین گزینه در بازار هستید، کارت ویزیت گلاسه روکش UV یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی است. بیشتر هم شرکت های خدماتی به دنبال این نوع کارت ویزیت هستند؛ به این دلیل که از هزینه نسبتا پایینی برخوردار اند و می توانند کارایی لازم را برای این نوع شرکت ها داشته باشند.

انواع کارت ویزیت لمینت | انواع کارت ویزیت و قیمت

یکی از نکاتی که در مورد این نوع کارت باید به خاطر بسپارید، این است که کارت ویزیت گلاسه روکش UV نسبت به سایر کارت ها از استقامت کمتری برخوردار است. به همین دلیل هم باید از خم کردن چنین کارت هایی پرهیز کنید. اگه دقت کرده باشید، خیلی از این کارت ها در صورت خم شدن، کیفیت خود را از دست داده و حتی لایه براق آن ها جدا می شود.

کارت ویزیت سوسماری

کارت ویزیت سوسماری یکی از منحصر به فردترین کارت های ویزیتی است که در بازار موجود است. این نوع کارت به دلیل داشتن بافت، زیبایی خاصی به خود می گیرد و همین موضوع می تواند در نظر مشتری، تاثیر زیادی داشته باشد. اگر تا به حال کارت های کتان را از نزدیک دیده باشید، حتما متوجه وجود بافت روی آن شده اید. این نوع کارت هم دقیقا به همان شکل طراحی شده است؛ فقط روی لایه بافت آن، یک لایه سلفون کشیده شده است تا بتواند مقاومت این نوع کارت را نسبت به گذشته افزایش دهد. همچنین، به دلیل وجود همین سفلون، شفافیت بهتری نسبت به کارت های کتان دارند. یکی از دلایل نامگذاری این نوع کارت به این نام، وجود همین بافت و حالت مشبک آن است. نا گفته نماند که برای چاپ تصویر روی این نوع کارت ویزیت، باید حتما به دنبال عکس های باکیفیت باشید.

کارت ویزیت کتان

کارت ویزیت کتان نسبت به نمونه قبلی از قیمت پایین تری برخوردار است و به همین دلیل هم محبوبیت آن نسبت به نوع سوسماری بیشتر است. این نوع کارت ویزیت می تواند به دلیل نمای شیکی که دارد، توجه ها را به خود جلب کند. برخلاف نمونه قبلی که یک لایه بافت روی تصویر ایجاد می شد، در این نمونه روی خو کاغذ این اتفاق می افتد. یکی از نکاتی که هنگام انتخاب این نوع کارت باید به آن توجه کنید، این است که این نوع کارت بیشتر برای کارهای روشن و سفید مناسب است. به طوری که اگر برای چاپ تصاویری با زمینه تیره از این کارت استفاده کنید، به هدف دلخواه خود نخواهید رسید.

کارت ویزیت سلفون

کارت های بسیار شیکی هستند که می توانند با توجه به قیمت ارزانی که دارند، در هزینه شرکت شما صرفه جویی کنند. دقت داشته باشید که کاغذ گلاسه برای چاپ چنین کارت هایی مناسب است. بسته به این که چه سلفونی روی این کارت ها کشیده شود، آن را به دو نوع مات و براق تقسیم بندی کرده اند. البته همین سفلون سبب ماندگاری بالاتر این کارت ویزیت می شود. اگر مایل باشید، می توانید به صورت دو رو نیز این کارت را به چاپ برسانید.

کارت ویزیت موضعی سلفون

 دقت داشته باشید که تمام ویژگی های این نوع کارت همانند نمونه قبلی است. یعنی روی خود کارت لایه سلفون کشیده می شود و باید آن را روی کاغذهای گلاسه چاپ کرد. تنها تفاوتی که با نمونه قبلی دارد، در استفاده از لایه UV موضعی است. به گونه ای که در قسمت های خاص، بسته به نظر مشتری، می توان چنین لایه ای را برای زیبایی هر چه بیشتر استفاده کرد.

کدام نوع کارت را برای کسب و کارم انتخاب کنم؟

دقت داشته باشید که بهترین نوع کارت ویزیت، باید بسته به نیاز شما انتخاب شود. اینکه آیا شرکت شما به کارت ویزیت نیاز دارد یا خیر، یک پاسخ دارد و در این دوره حتما باید به دنبال تهیه کارت ویزیت برای کسب و کار خود باشید. اما این که کدام نوع را انتخاب کنید، باید ملاک های مختلفی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر بودجه شما محدود است، می توانید به سراغ نمونه های ارزان تر بروید. لزوما نمونه های گران قیمت نمی توانند روی مخاطب شما تاثیر بگذارند. خیلی از اوقات همین نمونه های ارزان قیمت، تاثیری به مراتب بیشتر از نمونه های گران قیمت داشته اند. البته این را نباید فراموش کنید که شیک بودن کارت ویزیت، تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.

ما در همچاپ با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و در نظر گرفتن نیاز مشتری، تمامی خدمات مربوط به چاپ انواع مختلف کارت ویزیت را برای مشتریان خود انجام می دهیم. شما عزیزان می توانید با قیمت خیلی ارزان تر نسبت به سایر ارائه دهندگان خدمات، کار چاپ کارت ویزیت خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا