عمومیمطالب برتر

مانند یک حرفه ای در سال 2024 لینک سازی کنیم | راهنمای نهایی

اگر صاحب وب سایتی هستید که به دنبال راه های نوآورانه برای درآمدزایی هستید، این راهنما برای شما مناسب است!

ببینید، به طور سنتی، وب سایت ها فقط به عنوان پلتفرم هایی برای اشتراک گذاری و یافتن اطلاعات در نظر گرفته می شدند. با این حال، بسیار بیشتر از این است. این یک ماشین پولساز است که در انتظار ضربه زدن است!

میپرسی چطور؟ پاسخ  فروش بک لینک است.

بک لینک ها اغلب به عنوان یک  عامل رتبه بندی مهم  توسط موتورهای جستجو در نظر گرفته می شوند. اما آیا می دانستید که می توانید آنها را نیز بفروشید؟ بله درست خواندید!

در این راهنمای جامع، دلیل و نحوه فروش بک لینک را توضیح خواهیم داد. ما همچنین نکاتی را در مورد نحوه آماده سازی وب سایت خود، تعیین قیمت منصفانه و مدیریت کل فرآیند به شما ارائه خواهیم داد.

پس آماده ای؟ بیایید به دنیای فروش بک لینک در سال 2024 شیرجه بزنیم!

فهرست

چرا بک لینک بفروشیم؟ آیا ارزش تلاش را دارد؟

آیا تا به حال متوجه “محتوای حمایت شده” شده اید   که در زیر مقالات فهرست شده است؟

خوب، این نمونه ای از فروش لینک است.

اما چرا یک وب سایت یا شرکت باید  بک لینک بخرد؟

دلیل آن بسیار ساده است، یعنی هر چه یک سایت دارای بک لینک های با کیفیت بیشتری باشد، در اینترنت بیشتر قابل مشاهده است.

با این حال، این بدان معنا نیست که آنها صدها یا هزاران بک لینک خریداری خواهند کرد. در عوض، آنها فقط پیوندهای با کیفیت را در اولویت قرار می دهند.

همانطور که جان مولر از گوگل گفت، و ما نقل می کنیم،

ما الگوریتم‌های زیادی داریم که می‌توانند پیوندهای غیرطبیعی را در مقیاس تشخیص داده و آنها را باطل کنند.

این بدان معناست که موتورهای جستجو در شناسایی و نادیده گرفتن لینک های بی کیفیت یا هرزنامه هوشمندتر می شوند. به همین دلیل است که وب سایت ها اکنون به دنبال بک لینک های واقعی و با کیفیت هستند تا از سایت خود محافظت کنند و اعتبار ایجاد کنند.

بنابراین، اگر وب سایت شما شهرت خوبی دارد و ترافیک زیادی را جذب می کند، سایت ها (مربوط به جایگاه شما) حاضرند برای افزودن بک لینک به سایت خود به شما پول پرداخت کنند.

در نهایت، این یک موقعیت برد-برد ایجاد می کند: سایت های دیگر دیده شدن و ارزش برند خود را افزایش می دهند و شما درآمد کسب می کنید.

چگونه بک لینک ها را بدون نقض دستورالعمل ها بفروشیم؟

بسیاری از وب‌سایت‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که دارای DA بالا ( Domain Authority ) هستند، نگران هستند که فروش بک لینک‌ها به صورت آنلاین ممکن است برخی از قوانین تعیین‌شده توسط Google را زیر پا بگذارد و آنها را به آب داغ تبدیل کند.

آیا شما هم نگران همین موضوع هستید؟

نگران نباشید؛ هنگامی که مراحل زیر را فهمیدید و دنبال کردید، پیوندهای فروش فوق العاده و ایمن خواهند شد.

1. درک دستورالعمل های گوگل در مورد لینک های پولی

یکی از مواردی که گوگل از همان ابتدا بر آن تاکید کرده است استفاده از  بک لینک های طبیعی و نه دستکاری شده است .

به عبارت ساده، پیوندها باید نتیجه محتوای باکیفیت مرتبط با موقعیت مکانی باشند و نه طرح‌هایی که برای فریب موتورهای جستجو طراحی شده‌اند (مانند Cloaking، Doorways، و متن و لینک‌های پنهان).

بنابراین، هنگامی که بک لینک می فروشید، مطمئن شوید که فقط به محتوای مرتبط لینک می دهید.

علاوه بر این، گوگل ملزم می‌کند که هر پیوندی که پولی است یا حمایت مالی می‌شود باید به گونه‌ای برچسب‌گذاری شود که رتبه صفحه را پشت سر نگذارد. بنابراین، مطمئن شوید که از تگ های “nofollow” و “sponsored” در لینک استفاده کنید.

  • Nofollow:  این به موتورهای جستجو می‌گوید که ارزش PageRank را به وب‌سایت پیوند داده شده ارسال نکنند. مثل این است که بگویید: “من به این سایت لینک می دهم، اما لزوما آن را تایید نمی کنم.”

  • Sponsored:  این یک نسخه خاص تر از برچسب nofollow است. این به صراحت به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که پیوند نتیجه یک همکاری پولی است.

به این ترتیب، اطمینان حاصل می کنید که فروش لینک شما تأثیر منفی بر جایگاه وب سایت شما نزد گوگل ندارد و در نتیجه اعتبار سایت و رتبه بندی موتور جستجو حفظ می شود.

2. شناسایی راه های قانونی برای خرید بک لینک

اکنون که می دانید گوگل چه انتظاراتی دارد، باید تنها راه های قانونی فروش بک لینک را دنبال کنید. این شامل:

  • فضای تبلیغاتی را در سایت خود بفروشید:  مانند اجاره یک بیلبورد است که شرکت ها می توانند لینک های خود را در آن نمایش دهند. این ساده، مؤثر و کاملاً قانونی است.

  • نوشتن پست های حمایت شده:  این زمانی است که یک شرکت به شما پول می دهد تا یک  پست وبلاگی  در مورد آنها بنویسید و شما یک لینک به وب سایت آنها اضافه می کنید.

  • به برنامه‌های وابسته بپیوندید:  این برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند با استفاده از پیوند منحصربه‌فرد به صفحه محصول یا خدمات، درآمد کسب کنید. به طور خلاصه، اگر شخصی روی لینک صفحه شما کلیک کند و خریدی انجام دهد، پورسانت دریافت می کنید.

توجه:  همیشه مشخص کنید که این لینک‌ها پولی هستند. شفاف بودن اعتماد خوانندگان شما را تضمین می کند و همه چیز را بالاتر از حد مجاز نگه می دارد.

3. اجتناب از اعمال بک لینک اسپم

“لینک های هرزنامه مانند مهمانان ناخواسته در یک مهمانی هستند – آنها چیزی جز دردسر ایجاد نمی کنند.”

چه در حال فروش بک لینک یا خرید آنها باشید، درگیر شدن در روش‌های اسپم‌سازی یک مشکل بزرگ است. مثل بازی با آتش است. ممکن است فوراً نسوخته باشید، اما در نهایت، دود آن شهرت و اعتبار وب سایت شما را خفه خواهد کرد.

این برای وب سایت شما چه معنایی دارد؟ می بینید، وقتی وب سایت ها سعی می کنند راه خود را به بالای نتایج جستجو تقلب کنند، گوگل از آن خوشش نمی آید. یکی از راه‌هایی که سایت‌ها این کار را انجام می‌دهند، استفاده از تعداد زیادی لینک بی‌کیفیت یا نامربوط برای صفحات خود است. این به عنوان پیوند “هرزنامه” شناخته می شود.

و حدس بزنید چه؟ موتورهای جستجو مانند گوگل در تشخیص این ترفندها عالی هستند. و اگر آنها شما را در عمل دستگیر کنند، ممکن است وب سایت (یا صفحه) شما را جریمه کنند.

برای جلوگیری از این امر، در مورد اینکه به چه کسی لینک می‌فروشید دقیق باشید. همچنین، به فروش یا تجارت بک لینک‌های معتبر و ارزشمند و اجتناب از  «کشاورزی پیوند یا همان مزرعه لینک» پایبند باشید.  ممکن است زمان و تلاش بیشتری نیاز باشد، اما در دراز مدت، خواهید دید که نتیجه می دهد. علاوه بر این، استفاده از نرم افزار algo trading را برای بهینه سازی استراتژی های تبادل لینک خود در نظر بگیرید، زیرا می تواند بینش و کارایی ارزشمندی را در مدیریت پروفایل لینک وب سایت شما ارائه دهد.

4. تضمین شفافیت در تراکنش های بک لینک

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که  “صداقت بهترین سیاست است”  و مطمئناً در مورد فروش بک لینک صدق می کند. هنگامی که یک بک لینک را می فروشید، مطمئن شوید که همه – خوانندگان شما، و همچنین موتورهای جستجو، از آن مطلع هستند.

برای این، می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: «این پست شامل یک پیوند حمایت‌شده است». به این ترتیب، خوانندگان شما متوجه می شوند که یک مشتری به شما پول پرداخت کرده است تا لینکی را در محتوای خود قرار دهید. یا، می‌توانید یک برچسب «حمایت‌شده» یا «nofollow» به  وبلاگ‌های پولی خود اضافه کنید . در اینجا مثالی از نحوه افزودن این برچسب ها آورده شده است:

هنگامی که یک لینک به محتوای خود اضافه می کنید، معمولاً چیزی شبیه به این را در HTML می نویسید:

<a href=” http://www.example.com”> نمونه  وب سایت</a>

برای اینکه این پیوند را به یک پیوند ‘nofollow’ تبدیل کنید، به سادگی ‘rel=’nofollow’ را در تگ <a> اضافه کنید، مانند:

<a href=” http://www.example.com ” rel=”nofollow”> نمونه وب سایت</a>

روند  پیوندهای «حمایت‌شده»  تقریباً یکسان است. به جای «nofollow»، از «sponsored» در ویژگی «rel» استفاده می‌کنید:

<a href=” http://www.example.com ” rel=”sponsored”> نمونه وب سایت</a>

حال این سوال مطرح می شود – چرا این مهم است؟

خوب، اول، اعتماد خوانندگان شما را ایجاد می کند. آنها می دانند که شما با آنها صادق هستید. و ثانیاً، به شما کمک می کند قوانین گوگل را دنبال کنید، زیرا گوگل می خواهد که همه پیوندهای پولی به وضوح علامت گذاری شوند.

آماده سازی وب سایت برای فروش لینک

فرآیند فروش بک لینک خیلی قبل از اینکه خریدار پیدا کنید شروع می شود. و برای اطمینان از کسب حداکثر درآمد از فروش، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

1. برخی از قوانین اساسی را تنظیم کنید

یعنی تصمیم بگیرید که چه نوع بک لینک هایی را می خواهید بفروشید. پس از همه، حفظ کیفیت و یکپارچگی وب سایت شما ضروری است. در اینجا چند قانون اساسی وجود دارد که ممکن است تعیین کنید:

  • محتوای لینک شده باید با مخاطبان شما مرتبط باشد.

  • سایت لینک شده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و وب سایت های هرزنامه یا غیراخلاقی نداشته باشد.

  • قصد اسپانسر باید شفاف باشد. بدون برنامه های پنهان

این قوانین کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که فروش بک لینک ها برای سایت، کسب و کار، مخاطبان و حامیان مالی شما مفید است .

موارد مهم دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که تیم بکلینو به زودی آنرا منتشر کرده و میتوانید در وبسایت مرجع backlino.ir به زودی آنرا دنبال کنید . پس سایر مقالات آتشین لینکسازی را هرگز از دست ندهید.

دکمه بازگشت به بالا