فرهنگ و هنرمطالب برتر

مجوزهای لازم برای چاپ کتاب کودک

مجوزهای لازم برای کتاب کودک برای قانونی طی کردن طریقه چاپ کتاب کودک  با سایر کتب فرقی ندارد و شامل مجوزهای شابک، فیپا، وزارت ارشاد است. در این مسیر نکته ای که برای بسیاری از مؤلفین حائز اهمیت بوده، سریع طی کردن طریقه چاپ کتاب کودک است. لذا پشت سر گذراندن این مسیر و دریافت مجوزهای لازم برای چاپ کتابتان به تنهایی قابل انجام نبوده و وقت و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. ضمن آنکه اگر می‌خواهید از طریق یک ناشر اقدام به اخذ مجوز کنید، دقت فرمایید که انتشارات معتبری که تجربه کاری و آشنایی با طریقه چاپ کتاب کودک  را دارد، برگزینید تا در نهایت منجر به هدر رفت سرمایه و زمان شما نگردد.

بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک | چاپ رایگان کتاب داستان

طریقه عقد قرارداد آنلاین برای چاپ کتاب کودک

طریقه چاپ کتاب کودک در انتشارات به دو صورت است. در حالت اول شما می‌توانید به صورت حضوری به دفتر انتشارات مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت نمایید . اما برای آن دسته عزیزان و نویسندگانی که نمی‌توانند به صورت حضوری اقدام به عقد قرارداد کنند، می‌توانند طریقه چاپ کتاب کودک را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت دنبال کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان مولف کتاب، ضمن دریافت مشاوره های تلفنی رایگان و برقراری توافقات لازم، فرمی را مبنی بر عقد قرارداد به صورت اینترنتی دریافت کرده و پس از مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و طی کردن مراحل قانونی گواهی امضا، فرم را به همراه مدارک لازم به آدرس پستی ما ارسال خواهید کرد. بدین ترتیب فرایند چاپ کتاب شما استارت خواهد خورد. تفاوتی ندارد که از کدام استان و شهر هستید، در هر صورت انتشارات نوروزی امکانات لازم برای هرچه بهتر گذراندن طریقه چاپ کتاب کودک به قلم شما را فراهم کرده است.

آیا طریقه چاپ کتاب کودک با سایر کتب فرقی دارد؟

خیر، اما به دلیل حساسیت این گروه سنی بهتر است با ممارست بیشتر انجام شود.

طریقه چاپ کتاب کودک به روش اسپانسری میسر است؟

بله، در صورتی که صلاحیت متون شما احراز شود انتشارات نوروزی حاضر به سرمایه‌گذاری بر روی آن خواهد بود.

طریقه چاپ کتاب کودک به صورت آنلاین و حضوری متفاوت است؟

خیر هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت.

طریقه چاپ کتاب کودک در ایران نیاز به چه مجوزهایی دارد؟

مجوزهای لازم با سایر کتب یکسان است و تفاوتی وجود ندارد.

ویژگی­‌های ظاهری در چاپ کتاب کودک  باید چگونه باشد؟

به زبان ساده و مفهوم برای كودک نوشته شود و جملات و عباراتش كوتاه و درست باشند.

سبك و شیوه نگارش، جالب باشد.

تصویرهای زنده، برجسته، زیبا و طبیعی داشته باشند.

در تنظیم مطالب و صحافی كتاب باید حداكثر حسن سلیقه به كار رود، تا هم برای كودك جالب باشد و هم او را كج سلیقه بار نیاورد.

حروفش درشت و خوانا باشند.

قطع كتاب، تا حد امكان، مناسب و قابل حمل و نقل باشد.

جلد و كاغذش بادوام و مناسب باشد.

بهای كتاب ارزان و تهیه اش برای كودكان، به آسانی، امكان پذیر باشد.

قوانین و مراحل چاپ کتاب کودک

قوانین چاپ کتاب کودک بسیار متنوع است. نحوه چاپ کتاب کودک به این علت که با رده سنی حساسی روبرو بوده بسیار سخت بوده و روال کاری خاص خود را می‌طلبد. چاپ کتاب کودک را می‌توان برای رسیدن به اهدافی خاص انجام داد، یعنی هر کتابی که به چاپ می رسد بایستی گویای مطلبی برای کودکان و نوجوانان باشد. پس از مشخص کردن هدف خود از نوشتن کتاب برای کودکان اقدام به تالیف کتاب می‌کند پس از اتمام نگارش طراحی کتاب انجام می‌شود و مراحل اخذ مجوزهای چاپ پیگیری می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا