عمومیمطالب برتر

برای کسانی که میخوان در آزمون نظام مهندسی قبول شوند

یکی از مهم‌ترین آزمون‌های سراسری که مهندسان در آن به رقابت می‌پردازند، آزمون نظام مهندسی است. اگر قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان را دارید و می‌خواهید پروانه اشتغال بگیرید، باید از چندین ماه قبل برای آمادگی خود برنامه‌ریزی کنید. اما میانبرهای هوشمندانه‌ای وجود دارد و اگر برنامه‌ریزی دقیق و پر زحمتی ندارید جای نگرانی نیست، چراکه میتوانید با تهیه دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک مجموعه آموزشی سِودا، شرایط خود را برای حضور در آزمون آماده کنید و میزان قبولی خود را افزایش دهید.

باید خدمتتان عرض کنیم که قبولی در آزمون نظام مهندسی، آرزوی هر مهندسی است. در این آزمون داوطلبین، باید نشان دهند که دانش و مهارت لازم برای انجام وظایف مربوط به مهندسی مکانیک ساختمان را دارند. به همین دلیل سطح مهارت شما در مرحله آزمون سنجیده می‌شود. اما جای خوشحالی است که آزمون به صورت کتاب باز برگزار خواهد شد و شرایط بهتر شده و استرس کمی برداشته شده است اما به هر حال سوالات پیچیده ای مطرح شده که نیاز به یادگیری از قبل است. اما فکرش را بکنید که آن روز رسیده و شما قبول شده اید و ارتقا شغلی و درآمدی پیدا کردید، قطعا این اتفاق شیرین است.   :)   پس کمی هزینه کنید و دوره را تهیه کنید تا طعم قبولی در آزمون را بچشید.  برای کسب مشاوره رایگان قبل از تهیه دوره آمادگی آزمون، با مجموعه آموزشی سِودا به شماره  02188831021 تماس بگیرید.


چه کسانی واجد شرایط آمادگی برای آزمون نظام مهندسی مکانیک هستند؟

بسیاری از داوطلبان اصلا فرصت مطالعه مکرر ندارند  و به دلیل مشغله روزانه‌شان معمولاً زمان کمی برای یادگیری پیدا می‌کنند. برخی از افراد هم میخواهند زمان را بخرند و جلو بیفتند. برای چنین افرادی شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی بسیار ضروری است.  همچنین خیلی از افراد هستند که پشتوانه علمی خوبی ندارند، جز اینکه دروس دانشگاهی خود را فراموش کرده اند.

 اصولاً حضور اینگونه افراد در کلاس‌های آمادگی آزمون نظام‌های مهندسی الزامی است.  ما به مهندسان کمک می‌کنیم تا موانع آزمون سیستم‌های مهندسی را به دلایلی از جمله کمبود وقت، تنبلی و بی‌حوصلگی، فراموشی درس دانشگاه و غیره برطرف کنند. اگر نمی‍‌توانند برای مطالعات روزانه خود برنامه ریزی کنند، حتما باید این کار را انجام دهند. اگر شما به هر دلیل فرصت یادگیری زمان بر بر آمادگی آزمون ندارید، حضور در کلاس های آموزش آزمون نظام مهندسی میتواند پلی برای رسیدن به خواسته‌تان شود.

مزیت شرکت در دوره آموزش آزمون نظام مهندسی مکانیک

اصولاً شرکت در دوره‌ها چه آنلاین چه آفلاین و چه حضوری باعث ایجاد تعامل با اساتید و سایر مهندسان شده و همین امر سبب ایجاد رقابت و انگیزه در شما می‌شود.  اما خوبی که دوره‌های سودا دارد این است که شما سر دل استراحت بعد از اینکه کارهای روزانه تان را انجام دادید، میتوانید ویدیوهای آموزشی را با کیفیت درجه یک ببینید. خیالتان راحت، زبان  آموزش اساتید بسیار شفاف است و هیچ ابهامی در کلام و تصویر وجود ندارد.

گذراندن دوره‌های قبولی و کلاس آزمون نظام مهندسی مکانیک ساختمان به شما این امکان را می‌دهد که با حداکثر اطمینان وارد جلسه شوید و با ظرفیت کامل و دست پر  از آزمون خارج شوید. مجموعه آموزشی سِودا، چندین دوره جامع و فشرده برای آزمون نظارت- اجرا و طراحی  تولید کرده که راه‌هایی برای رسیدن به خواسته‌های شما فراهم می‌کند. به جرات می‌توان گفت که تهیه پکیج آمادگی آزمون برای آزمون نظام مهندسی مکانیک میزان قبولی شما را به حداکثر می‌رساند.

فراموش نکنید که وقت شما مانند طلاست. تجربه هم ارزشمند استپس با تهیه دوره، این دو موهبت را حفظ کنید. دسترسی به فیلم‌های آموزشی ایجاد شده توسط سودا باعث پیشرفت شما و افزایش احتمال قبولی شما می‌شود. درست است که آزمون نظام های مهندسی محدودیت صندلی ندارد و در صورت پاسخ صحیح به بیش از 50 درصد سوالات به راحتی می توانید قبول شوید. اما سوالات  آسان نیست، شما می‌توانید با عضویت در کلاس آمادگی آزمون نظام های مهندسی آفلاین کارت برنده را در دست گرفته و نتیجه بگیرید. یکی از بهترین راه‌های قبولی در آزمون سیستم های مهندسی دانلود سوالات، تهیه پکیج آموزشی و یادگیری نکات آزمون است.

محتویات بسته‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات

پکیج‌های آمادگی برای آزمون نظام مهندسی مکانیک ساختمان (آزمون طراحی- نظارت-اجرا) با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد اما پایه و اساس آنها یکی است.  مثلاً همانطور که از نام دوره طراحی مشخص است، این دوره شامل مروری بر نکات، اصول و مراحل طراحی تاسیسات موتورخانه، طراحی تاسیسات بهداشتی، لوله کشی گاز، سیستم های آب و فاضلاب، عایق کاری،  و … می‌باشد که در این پکیج از صفر تا صد مباحث مربوط به طراحی را فرا خواهید گرفت.

 در دوره جامع، (که شامل 140 ساعت آموزش) صفر تا صد مباحث آموزشی و منابع آزمون + نحوه رسیدن به  سوالات آموزش داده میشود.  در بسته فشرده  40 ساعته، نیز  اصول و نکات حیاتی و به قول معروف شب امتحانی به شما ارائه شده است، تا در زمان آزمون با بهترین اعتماد به نفس و بازدهی بیشتری وارد جلسه آزمون گردیده و بهترین عملکرد را ارائه دهید.

چگونه در آزمون سیستم های مهندسی مکانیک قبولی کنیم؟

تجزیه و تحلیل سوالات گذشته یکی از مهمترین موارد در فرآیند قبولی شما در آزمون است. این قسمت آنقدر مهم است که اگر آن را رعایت نکنید، به احتمال زیاد در امتحان مردود خواهید شد. یکی از دلایل بارز اهمیت مطالعه سؤالات گذشته، آگاهی از نحوه طرح سؤالات و نگرش سؤال سازان است. بنابراین توصیه می‌کنیم تست‌های آزمون‌های پیشین را به دقت بررسی کنید. بدون شک استفاده از سوالات امتحانی سال‌های گذشته می‌تواند از جهات مختلف برای داوطلبان مفید باشد. البته، تعداد زیادی از سوالات آزمون دشوار است، و شما باید بدانید که چگونه و با تکنیکی به آنها پاسخ دهید. با توجه به آنچه در مورد شرایط آزمون می بینید، حتما به این نتیجه رسیده اید که تست زنی‌ آزمون نظام مهندسی کار آسانی نیست. درسته به صورت کتاب باز برگزار میشود اما باید شما اشراف کامل روی تمامی مباحث داشته باشید تا کتاب ها به کارتان بیاید.

سرفصل های پکیج آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیک

سرفصل های فیلم آموزش نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی به شرح زیر است.

 • بررسی کتاب رشته تاسیسات مکانیکی
 • بررسی قانون نظام مهندسی و مدیریت ساخت و ساز و آئین نامه آن
 • مبحث دوم مقررات ملی ساختمان
 • مبحث سوم یعنی حفاظت ساختمان‌ها در مقابل حريق
 •  مبحث دوازدهم: ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا
 • مبحث چهاردهم: تاسيسات مکانيکی
 • مبحث پانزدهم: آسانسورها و پلکان­‌برقی
 • مبحث شانزدهم: تاسيسات بهداشتی
 • مبحث هفدهم: لوله‌كشی گاز طبيعی
 • مبحث نوزدهم: صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • مبحث بيست و يکم: پدافند غیرعامل
 • مبحث بيست و دوم: مراقبت و نگهداری از ساختمان‌­ها
 • کتاب­‌های راهنمای مباحث مقررات ملّی ساختمان
 • نشریه 128 جلد اول تا ششم
 • و…

در آزمون نظام مهندسی مکانیک چند سوال می آید؟

آزمون‌های نظام مهندسی در تمامی دروس و مقاطع تحصیلی به جز معماری و طراحی، چهار گزینه ای است که معمولا در هر آزمون 60 سوال مطرح می شود که نمره قبولی در این آزمون بیشتر از  50 درصد است. یعنی باید به بیش از 30 سوال جواب درست بدهید.  توجه داشته باشید که در آزمون نظام مهندسی به دلیل عدم تسلط بین داوطلبان رقابت وجود ندارد و داوطلبان باید در این آزمون نمره قبولی (50%) را نیز کسب کنند. اکنون برای اینکه به هدفتان برسید و قبولی در آزمون را تجربه کنید، در دوره های آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک شرکت کنید. در صورت نیاز میتوانید از مجموعه سودا مشاوره رایگان بگیرید. این هم از شماره تماس  02188831021

دکمه بازگشت به بالا