طراحی و اجرای روف گاردن

در این مقاله در خصوص طراحی و اجرای روف گاردن صحبت می کنیم. طراحی و اجرای روف گاردن یک کار تخصصی است که توسط شرکت های دارای مجوز طراحی و اجرای روف گاردن اجرا می شود. همچنین طراحی و اجرای روف گاردن دارای مراحلی است که در ادامه به تفصیل در مورد آنها صحبت می کنیم. مجری روف گاردن به شرکتی اطلاق می شود که وظیفه اجرای لایه ها، تاسیسات و تجهیزات روف گاردن را در بالای پشت بام شما به عهده می گیرد.

شما می توانید طراحی و اجرای روف گاردن را از همدیگر تفکیک کنید و طراحی روف گاردن را به یک شرکت و اجرای آن را به شرکت دیگری بسپارید. چیزی که مهم است این است که اجرای روف گاردن به درستی صورت گیرد تا آسیبی به پشت بام شما وارد نشود. اگر چه طراحی روف گاردن خود از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر طراحی به درستی انجام شود، لایه بندی، چیدمان و استفاده مناسب از فضای پشت بام در آن لحاظ خواهد شد.

 طراحی و اجرای روف گاردن ال گرین elgreen
مجری روف گاردن

مجری روف گاردن به شرکتی گفته می شود که دارای توانایی لازم، تخصص کافی و مهارت در طراحی و اجرای روف گاردن را دارا باشد. شرکت فنی و مهندسی و بین المللی ال گرین در سال 1391 با هدف ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات ژئوسنتتیک و ایزولاسیون در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن، بام سبز، دیوار سبز و تراس تأسیس و با فعالیت های گسترده خود در این راستا زمینه پیشرفت چشمگیری را در کیفیت تجهیزات روف گاردن و بام سبز در ایران فراهم آورده است.

شرکت ال گرین به عنوان مجری روف گاردن در ایران شناخته می شود که در بازه فعالیت خود توانسته است با درک عمیق از نیازهای مشتریان، مشاوره های رایگان، توانایی های علمی و تخصصی در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن و با تکیه بر اصول استاندارد جهانی، خدمات تخصصی در زمینه طراحی، تأمین متریال و اجرای پروژه های روف گاردن را ارائه نماید و رضایت مشتریان این شرکت گواه این موضوع است.

اگر شما هم قصد دارید در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن از مجری روف گاردن استفاده کنید حتما از مشاوره های رایگان این شرکت در زمینه های مختلف بهره گرفته و با کاهش هزینه، بهترین روف گاردن خود را اجرا نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09120545789 تماس گرفته یا به سایت شرکت ال گرین به نشانی https://elgreen.ir/ مراجعه فرمایید.

 شرکت ال گرین مجری روف گاردن در تهران و مازندران

روف گاردن چیست؟

روف گاردن به فضای سبز بالای پشت بام گفته می شود که در آن علاوه بر فضای سبز، تجهیزاتی جهت آسایش و استفاده ساکین در نظر گرفته می شود. روف گاردن دارای سبک ها و کلاس های متفاوتی از حیث اجرا می باشد که با توجه به اقلیم آب و هوایی، شرایط پشت بام، بودجه مالی، قیمت و هزینه روف گاردن، تجهیزات مناسب، دکوراسیون و … متفاوت می باشد.

روف گاردن دارای مزایای زیادی است که شامل عوامل اجتماعی، فرهنگی، محیطی، روانی و … می شود که در سایت ال گرین به صورت کامل در مورد مزایای روف گاردن صحبت شده است.

انواع روف گاردن

روف گاردن دارای انواع مختلفی است که در کشورهای دنیا با این نوع ها شناخته می شود. انواع روف گاردن در زمان طراحی روف گاردن مشخص می شود که عوامل زیادی در انتخاب این مدل ها دخیل هستند. در ادامه انواع روف گاردن را بیان می کنیم:

 • روف گاردن گسترده (Extensive)

 • روف گاردن نیمه متمرکز یا نیمه فشرده (Semi-Intensive)

 • روف گاردن متمرکز یا فشرده (Intensive)

 • روف گاردن ترکیبی (Synthetic)

 • روف گاردن سبز-آبی (Blue-Green)

 • روف گاردن بیوسولار (BioSolar)

 • روف گاردن پرتابل مدولار یا پیش ساخته یا جعبه گیاه (Planter box)

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن به اولین گام در فرآیند ساخت روف گاردن گفته می شود که در آن تمامی المان ها و عناصر روف گاردن در جایگاه های درست شبیه سازی می شوند. این کار در قسمت پلان روف گاردن و نقشه روف گاردن انجام می شود که جایگاه فضای سبز، تاسیسات و تجیهزات روف گاردن در آن مشخص شده است.

در طراحی روف گاردن با توجه به هزینه و بودجه کارفرما، نوع و کلاس روف گاردن مشخص می شود. مثلا در طراحی روف گاردن لایه ها و اجزای روف گاردن، آبنما، چمن مصنوعی، نورپردازی، گلدان ها یا فلاورباکس ها، خاک روف گاردن، گیاهان مناسب روف گاردن، مبلمان، آلاچیق و پرگولا، کفپوش و ترموود، سیستم های آبیاری، استخر، باربیکیو و … مشخص می شود.

طراحی روف گاردن می تواند به سبک های ساده، کلاسیک، مدرن، ویلایی، مدرن، سنتی، ایرانی، مینیمال، کوچک و … انجام شود. انتخاب این سبک ها با نظر کارفرما و طراحی روف گاردن مشخص می شود. مرحله طراحی را باید جدی گرفت، چرا که در این قسمت هزینه و قیمت روف گاردن مشخص می شود و کارفرما می تواند هزینه و قیمت را در این فاز کاهش یا افزایش دهد.

اجرای روف گاردن | روف گاردن

اجرای روف گاردن

 1. برای اجرای روف گاردن باید ابتدا وضعیت پشت بام و سازه های ساختمان را بررسی کنید تا تحمل کافی برای اجرای روف گاردن را داشته باشد. روف گاردن باید تحمل وزن بار مرده و زنده را داشته باشد.

 2. همچنین باید قوانین شهرداری و استاندارهای لازم و رضایت همسایگان را برای اجرای روف گاردن خود اخذ نمایید.

 3. در ادامه باید وضعیت و شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. وزش باد، نور خورشید، سایه های پشت بام و … در انتخاب مکان و چینش روف گاردن بسیار موثر هستند.

 4. در مرحله بعد باید برنامه ریزی کنید که اهدافی را از روف گاردن خود می خواهید تا بتوانید بازدهی کافی را از روف گاردن خود بگیرید.

 5. ایزولاسیون و آب بندی سقف باید توسط لایه ها و عایق های رطوبتی صورت گیرد تا منجر به خرابی پشت بام و ساختمان نگردد. این مرحله غیر قابل برگشت بوده و در صورت اجرای نادرست، خسارات جبران ناپذیری را به ساختمان وارد می کند. ایزولاسیون می تواند ایزوگام باشد و نیز می تواند ورق های عایق بندی مانند ژئوتکستایل، ژئو ممبران، ژئوکامپوزیت و … باشد. انتخاب جنس ایزولاسیون کف بام بر اساس نوع منطقه و شرایط آب و هوایی صورت می گیرد.

 6. زیرسازی روف گاردن را به درستی انجام دهید. زیرسازی روف گاردن شامل کروم بندی و شیب به سمت چاه های خروجی است که بتواند آب باران و آب اضافی آبیاری را خارج کند.

 7. شبکه بندی آهن شامل ساخت قوطی های آهنی برای اتصال تجهیزات روف گاردن است که بتواند تجهیزاتی مانند فلاورباکس ها، آلاچیق و پرگولا، چوب های ترموود، باربیکیو و … را به خود متصل کرده و نگهداری کند.

 8. بعد از شبکه بندی آهن باید تمامی اتصالات مانند لوله های آب، لوله های برق و گاز، شلنگ ها و …. برای تجهیزات آبرسانی و آبیاری مانند مه پاش، کابل ها برای نورپردازی، لوله کشی گاز برای هیتر و باربیکیو و … به درستی انجام شود. همچنین شبکه بندی های آهن باید با ضد زنگ پوشانده شود تا زنگ نزند.

 9. در ادامه باید فلاورباکس ها، گلدان ها و سایز تجهیزات مربوط به محیط کشت نصب شود تا گل ها و گیاهان مناسب روف گاردن در آنها کاشته شود. خاک مناسب روف گاردن را می توانید از شرکت ال گرین بخواهید که خاک استاندارد بین المللی را با توجه به استانداردهای روز و بر اساس اقلیم آب و هوایی به شما پیشنهاد می دهد.

 10. در ادامه باید به نصب ورق های پانچ و ترموود و انواع کفپوش بپردازید و سیستم کف و دیواره ها را پوشش دهید. در بعضی از قسمت ممکن است بخواهید از چمن مصنوعی استفاده کنید که این کار با نظر طراح و مجری روف گاردن صورت می گیرد.

 11. در ادامه تجهیزات مناسب روف گاردن را روی پشت بام نصب کنید. این تجهیزات مانند مبلمان، آتشدان، آتشکده، باربیکو، آلاچیق و پرگولا و … می باشد که در قسمت تاسیسات و تجهیزات روف گاردن در سایت ال گرین می توانید لیست کامل آنها را مشاهده کنید. حال روف گاردن شما حاضر است و می توانید از آن استفاده کنید.

روف گاردن در تهران

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران به عنوان یکی از شهرهای بزرگ ایران بسیار رواج دارد. مناطقی در تهران وجود دارد که امروزه به طراحی و اجرای روف گاردن می پردازند. شرکت ال گرین به عنوان بهترین مجری و اجرا کننده ی روف گاردن در تهران پروژه های زیادی را در مناطق مختلف تهران و مناطق مستعد اجرای روف گاردن اعم از محله های ولنجک، زعفرانیه، نیاوران، کامرانیه، فرمانیه، قیطریه، اقدسیه و پس از آن مناطق غربی تهران مانند سعادت آباد و شهرک غرب انجام داده است.

روف گاردن در شمال

امروزه اجرای روف گاردن در شمال و ویلاهای آن بسیار رواج پیدا کرده است. استان های گیلان و مازندران قطب گردشگری ایران است که شرکت ال گرین توانسته است در بسیاری از ویلاهای شمال کشور اقدام به طراحی و اجرای روف گاردن نموده است. این شهرها بیشتر در استان مازندران و گیلان که شامل متل قو (سلمان شهر)، رامسر، نوشهر، چالوس، بابلسر، خزر شهر، نمک آبرود، نور، رویان، سرخرود، محمود آباد، چمستان، لاهیجان، کلاردشت و … می باشد که تقاضای بیشتری را برای خرید ویلا نسبت به سایر شهرهای شمال کشور دارند.

اگر شما هم قصد طراحی و اجرای روفگاردن در تهران یا مازندران یا سایر شهرهای ایران را دارید، به سایت ال گرین مراجعه فرمایید.

شرکت طراحی و اجرای روف گاردن ال گرین elgreen

دکمه بازگشت به بالا