عمومیمطالب برتر

بهترین نوع سقف آلاچیق فلزی

انواع پوشش سقف آلاچیق تنوع بسیار بالایی دارد که با توجه به نوع سقف شیبدار آلاچیق و سلیقه مشتری اجرا می شوند. آلاچیق انواع مختلفی دارد مانند آلاچیق چوبی، آلاچیق فلزی و سیمانی و … که به روی همه آنها با هر مدل سقفی چه شیروانی، چه گنبدی، تک شیب و دو شیب، هفتی و… میتوان از پوشش شینگل استفاده کرد. این سازه به گونه ای است که در هرجایی باشد باعث زیبایی میشود و سقف مهم ترین قسمت در هر بنا میباشد. بنابراین در انتخاب نوع سقف و از همه مهم تر پوشش سقف باید بسیار دقت کنیم. برای اجرای سقف آلاچیق در ابتدا باید نوع و مدل سقفمان را انتخاب کنیم.

انواع سقف شیروانی برای آلاچیق

سقف شیروانی گنبدی که ظاهری شبیه کاسه و نیم دایره دارد ، از گذشته تا کنون در طراحی های ایرانی و رومی طرفداران زیادی داشته است. این مدل سقف که ظاهری با شکوه و فوق العاده ای دارد مناسب برای تمام مناطق و آلاچیق ، ویلا و … میباشد. برای اجرای پوشش سقف گنبدی آلاچیق میتوان از ینگل استفاده کرد و نمای زیبای سقف آلاچیق را چندین برابر کرد .

سقف شیبدار یک طرفه یا تک شیب

این نوع سقف شیبدار آلاچیق فقط یک طرف سقفشان دارای شیب تند است و در بعضی موارد ممکن است دارای چند شیب مجزا باشد. سقف شیبدار یکطرفه بیشتر مناسب مناطقی است که زیاد باد های شدید نمیوزد. از مزایای این سقف میتوان به صرفه جویی در متریال و سهولت در نصب اشاره کرد.

سقف شیبدار دو طرفه یا دو شیب

سقف شیبدار دو طرفه همان طور که از اسمش پیداست دارای دو شیب تند با ظاهری شبیه مثلث میباشد.

سقف شیبدار چهار طرفه یا چهار شیب

به سقف های آلاچیقی که دارای چهار شیب مجزا میباشند سقف چهار طرفه یا اصطلاحا سقف فرانسوی میگویند. این نوع سقف برای آلاچیق و حتی ساختمان و بناهای بزرگ تر مناسب است و به شما اجازه میدهد بخش های بیشتری در صورت تمایل در آینده به بنای خود اضافه کنید.

انواع پوشش سقف آلاچیق

برای آلاچیق از تمامی انواع سقف شیبداری که بالاتر ذکر شد با جنس ها و متریال مختلف مانند چوب ، فلز و سفال میتوان استفاده کرد . اما هرکدام از این سقف هارا میتوان با پوشش های مختلف اجرا کرد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. مثلا از بعضی پوشش ها فقط میتوان در منطقه ای با آب و هوای خاص استفاده کرد یا نوع پوشش کاربردی نسبت به متراژ بنا متفاوت است. اما پوشش شینگل یکی از انواع پوشش سقف آلاچیق و دیگر سازه هاست که به روی تمامی نوع سقف شیبدار با وجود هر نوع شراط جوی قابل استفاده است.

پوشش سقف شیبدار شینگل

شینگل امروزه به بهترین و سبک ترین پوشش سقف شیبدار معروف است. شینگل نوعی سقف آسفالتی است که در طرح های بسیار زیبا و متنوع تولید میشود. این پوشش سقف بسیار با دوام است و ثبات رنگ دارد. همچنین سقف شیبدار شینگل انعطاف پذیر است و نصب بسیار آسانی دارد. پوشش شینگل قابل اجرا در تمام شرایط جوی است و در برابر سرما شدید و نور آفتاب تغییر شکل نمیدهد.

دکمه بازگشت به بالا