فرهنگ و هنرمطالب برتر

تاثیر چاپ لوگو روی شیشه بر افزایش مشتری – مقاله روز هنرنوین

چاپ استیکر شیشه ای (ترنسپرنت)

استیکر شیشه ای از جنس پی‌ وی‌ سی تولید می شود. بدون رنگ و ترنسپرنت بودن چاپ استیکر شیشه ای سبب می شود تا از هر دو طرف آن دید داشته باشد. بنابراین برای نصب بر روی شیشه و متریال هایی با زمینه روشن و در مکان‌ هایی که رنگ و دید فضای پس زمینه مهم است، به کار می رود. چاپ استیکر شیشه مغازه ترنسپرنت در مجموعه چاپ هنر نوین با کیفیت بسیار بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. برای آشنایی با این نوع استیکر چاپی با ما همراه باشید.

چاپ استیکر شیشه ای چیست؟

اصولا استیکر ها برچسب هایی از جنس مواد پی وی سی هستند که دارای خاصیت ضد آب و ۱۰۰ ٪ قابل شستشو می باشند. استیکر های ترنسپرنت یا شیشه ای، بیرنگ هستند و می توانید رنگ زمینه کار و آن طرف چاپ را مشاهده کنید. چاپ استیکر پشت چسب دار ترنسپرنت در بیشتر مواقع بر روی شیشه و متریال هایی با زمینه روشن نصب می شود. به دلیل شفاف بودن چاپ استیکر شیشه ای، نور از آن عبور می کند، بنابراین استفاده از آن در تبلیغات بک لایت و لایت باکس که نور در پشت آن قرار می گیرد، بسیار مناسب است.

همچنین نوع خاصی از استیکر شیشه ای، با عنوان استیکر حروفی وجود دارد. که در این نوع، متن یا طرح مدنظر از روی سطح وینیل با کمک برش کاتر پلاتر بریده می شود و بعد از برش، دیگر قسمت های استیکر بر روی سطح به جا می ماند. بهتر است این نوع استیکر بر روی سطوح رنگی مورد استفاده نباشد، چون سبب حذف وضوح تصویر و خوانایی نوشته می شود. برای این سطوح می توانید از چاپ استیکر پشت طوسی استفاده نمایید.

انواع استیکر شیشه ای

استیکر ترنسپرنت شفاف در دو نوع مات و براق در بازار  موجود می باشد. بهتر است قبل از چاپ انبوه از چاپ استیکر پشت چسبدار شفاف، ابتدا یک نمونه کوچک آن را در محل مور نظر نصب کنید. سپس در صورت مورد قبول بودن بقیه آن را چاپ کنید. در مجموعه هنر نوین، چاپ استیکر شیشه ای همانند چاپ روی مش با کیفیت به کمک دستگاه های پیشرفته انجام می گیرد. شما می توانید با توجه به کاربری خود، یکی از انواع این نوع استیکر چاپی را انتخاب کنید.

کاربرد چاپ استیکر شیشه ای

وینیل شیشه ای پشت چسب دار کاربرد زیادی در فضای داخلی و خارجی دارد. از آن جمله می توان به استفاده در انواع بسته بندی شیشه ای، بطری و متریال شفاف و…. می باشد. به دلیل شفاف بودن زمینه از چاپ استیکر سه بعدی، امکان استفاده از آن بر روی سرامیک های رنگ روشن و زمین نیز ممکن می باشد. استیکر ترنسپرنت جهت نمایش لوگوهای تبلیغاتی هم بسیار کاربرد دارد. همچنین ای آن در چاپ فضای باز و چاپ فضای داخلی برای تبلیغات indoor و outdoor مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر موارد کاربرد این چاپ استیکر می توان به انجام تبلیغات بر روی خودرو،  چاپ استیکر شیشه مغازه، نصب بر روی شیشه مراکز خرید، دفاتر، نمایش پوستر، بیلبورد و حتی در مترو و روی دیوار و زمین اشاره نمود. استیکرهای شیشه ای در تزئینات و زیباسازی فضای داخلی و فضای باز منازل و محل کار نیز مورد استفاده می باشد.

چرا چاپ استیکر شيشه ای بیحال می شود؟

ممکن است چاپ استیکر شیشه ای کمی بیحال شود و جلوه مورد نظر تان را نداشته باشد. بنابراین اگر قصد سفارش چاپ استیکر شیشه ای در تعداد زیاد را دارید، حتماً یک نمونه از چاپ را، قبل از سفارش زیاد ببینید. چاپ استیکر ترنسپرنت به صورت دیجیتال و به صورت رول چاپ انجام می شود. شما می توانید درخواست نمونه گیری داشته باشید. و بعد از نمونه گیری و تست چاپ استیکر و نصب بر روی متریال مورد نظر، اقدام به چاپ تعداد زیاد استیکر شيشه ای را نمایید.

طول عمر چاپ استیکر شیشه ای چقدر است؟

اصولا هر چیزی که در مقابل نور مستقیم خورشید بماند، عمر کوتاه تری در مقایسه با فضای داخلی خواهد داشت. متریال استیکری که در فضای بیرون و در مقابل نور مستقیم نصب شود، دارای ماندگاری و دوام ۵ ساله است. اگر این استیکر چاپی را در فضای داخل و دور از نور خورشید نصب کنید، عمر آن به ۱۵ تا ۲۰ ساله می رسد.

اما ماندگاری رنگ جوهر، چاپ و دستگاه چاپ نیز تاثیر گذار است. برای بالا بردن ماندگاری رنگ در چاپ استیکر شیشه ای می توان از لمینیت استفاده کرد. به خصوص اگر از دستگاه اکوسالونت برای چاپ استفاده کرده باشید، لمینت کردن آن باعث افزایش کیفیت کار می شود.

لمینت کردن چاپ استیکر

لمینیت پوششی بر روی کارهای چاپی است که بعد از چاپ بر روی آن کشیده می شود تا از رنگ پریدگی یا ایجاد خط و خش و… بر روی کار جلوگیری کند. از سویی دیگر این کار سبب زیبا و زنده تر شدن رنگ ها و شفافیت بیشتر چاپ استیکر شیشه ای می شود. ضخامت لمینیت بسیار کم است (در حدود ۱۰۰ میکرون) و سبب ضخیم شدن استیکر نمی شود.

تفاوت چاپ استیکر شیشه ای با استیکر ترانسپرنت

چاپ استیکر ترانسپرنت با چاپ استیکر شیشه ای هیچ تفاوتی ندارند. ترنسپرنت یک واژه انگلیسی است به معنی شفاف یا بیرنگ. بعضی از افراد به جای استیکر شیشه ای از استیکر ترنسپرنت استفاده می کنند. استیکر شفاف، ترانسپرنت، ترنسپرنت، بیرنگ و استیکر شیشه ای همه یک معنا و مفهوم دارند.

تفاوت چاپ استیکر شیشه ای با چاپ برچسب شیشه ای چیست؟

استیکر شیشه ای و برچسب شیشه ای هم تفاوتی ندارند، این نوع استیکر ها دارای چسب هستند و برخی به آن برچسب شیشه ای می گویند. همه برچسب های شیشه ای از جنس پی وی سی (PVC) تولید می شوند. مجموعه چاپ هنر نوین چاپ لوگو روی شیشه،  استیکر شیشه ای و چاپ بر روی تمام برچسب های PVC را در با کیفیت عالی در کمترین زمان و با نمونه گیری رایگان انجام می دهد. و نیز توانایی چاپ برچسب شیشه ای با برش همزمان را هم دارد.

قیمت استیکر شیشه ای چقدر است؟

قیمت چاپ استیکر شیشه ای به نوع کاغذ، دستگاه چاپخانه، کیفیت جوهر چاپ، رنگ طرح، تعداد چاپ و ابعاد آن بستگی دارد. چاپ استیکر شیشه ای در مجموعه هنر نوین با طرح دلخواه و در ابعاد دلخواه مشتریان انجام می شود. هزینه نهایی محصول چاپی بعد از تعیین ابعاد طرح، تعداد چاپ، انتخاب دستگاه و نوع جوهر تعیین خواهد داشت.

چاپ استیکر ترنسپرنت

برای چاپ استیکر شیشه ای از چاپ اکوسالونت، چاپ سالونت و نیز چاپ  UV استفاده می شود. که کارایی هر یک از این موارد را در ادامه توضیح می دهیم:

  • چاپ استیکر با دستگاه چاپ سالونت دارای مزیت هایی مانند ماندگاری زیاد در برابر نور خورشید و رطوبت دارد. اما کیفیت چاپ سالونت کمی پایین است و مناسب فضاهای داخلی و تبلیغات Indoor نیست. چون جوهر چاپ سالونت دارای ترکیبات شیمیایی قوی بوده و با محیط زیست سازگاری ندارند.
  • چاپ استیکر با دستگاه چاپ اکو سالونت بسیار متداول است. چون جوهرهای اکو سالونت با محیط زیست سازگارند و می توان از طرح های چاپی آن در فضای Indoor استفاده نمود. کیفیت چاپ اکوسالونت بالاست و ماندگاری بیشتری دارد.
  • چاپ UV استیکر نیز کیفیت بالا و ماندگاری زیادی دارد و همچینی دارای خاصیت ضد آب می باشد. اما از نظر هزینه گرانتر از دیگر انواع چاپ استیکر می باشد.

سفارش چاپ وینیل شیشه ای

برای چاپ طرح خود بر روی استیکر، باید فایل طرح مورد نظر خود را با فرمت Tiff و PSD و با به صورت لایه بسته برای مجموعه هنر نوین ارسال کنید. توجه داشته باشید که مناسب بودن کیفیت فایل، به افزایش سرعت چاپ کمک خواهد کرد. تصاویر بهتر است با فرمت CMYK و حداقل رزولوشن آن در حدود 72Dpi باشد. در صورت وجود ایراد در طرح، مشکلات توسط کارشناسان هنر نوین، بررسی و رفع می شوند. سپس با تایید شما، طرح برای چاپ ارسال می شود.

کلام آخر

چاپ استیکر شیشه ای پشت چسب دار این امکان را به شما می دهد تا بتوانید متن، طرح و یا لوگو خود را بر روی محصول یا برای تبلیغ در سطح مورد نظر نصب کنید. این نوع استیکر قابلیت جابجایی دارد و به راحتی بعد از نصب می توان آن را جابجا نمود. یکی از مزیت های استیکر شیشه ای، ترانسپرنت بودن آن است که با عبور نور از خود سبب می شود تا شما بتوانید رنگ زیر کار ببینید. مجتمع چاپ هنر نوین سفارشات چاپ استیکر در انواع مختلف را با کیفیت عالی با بهترین متریال و رنگ و با قیمت مناسب برای مشتریان انجام می دهد. جهت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید.

نکاتی درباره چاپ روی شیشه

یکی از روش‌های زیباسازی فضاهای داخلی، استفاده از دیوارهای شیشه‌ای یا پنجره‌های قدی است. خصوصاً اگر بخواهید فضای یک لابی یا بخشی از منزل علاوه بر نورگیر بودن، مدرن هم باشد. اما اگر به خاطر سادگی این نوع از متریال، می‌خواهید به سراغ کاغذ دیواری یا پرده‌های فانتزی بروید، باید به شما بگوییم که دست نگه‌‌دارید! با چاپ روی شیشه می‌توانید هر نوع طرحی که می‌خواهید را روی سطوح شیشه‌ای داشته باشید. این مقاله را مطالعه کنید تا با زیر و بم چاپ روی شیشه آشنا شوید.

چاپ روی شیشه چگونه انجام می‌شود؟

این نوع از چاپ که در دسته چاپ فلت بد قرار می‌گیرد، با استفاده از دستگاهی به نام فلت بد انجام می‌شود. در چاپ روی شیشه، جوهر مورد استفاده به صورت مستقیم روی سطح اعمال خواهد شد و از آنجایی که ثبات رنگ روی شیشه اهمیت زیادی دارد، قبل از شروع چاپ، سطح شیشه به خوبی تمیز می‌شود. سپس قطرات جوهر با توجه به طرح سفارشی شما، روی سطح پاشیده شده و با استفاده از تابش نور UV، پروسه خشک شدن آن شروع می‌گردد. این مرحله به این خاطر است که اولاً جوهر روی سطح شیشه حرکت نکند، ثانیاً در هنگام چاپ چند لایه، تثبیت رنگ‌ها حفظ شود.

همچنین استفاده از لامپ یو-وی در چاپ روی شیشه، باعث بالا رفتن مقاومت جوهر در شرایط آب و هوایی مختلف هم می‌شود. اگر بخواهید شیشه چاپ شده را در فضای آزاد و در معرض نور خورشید استفاده کنید، این ویژگی خیال شما را راحت می‌کند. هزینه چاپ روی شیشه هم به نسبت کیفیت و خروجی‌ای که می‌گیرید، بسیار مناسب است. این دستگاه می‌تواند بهترین کیفیت چاپ دیجیتال را با وضوح بالایی تا 1200 DPI در اختیار شما قرار ‌دهد که در صورت باکیفیت بودن طرح اصلی، نتیجه کار عالی خواهد شد.

انواع چاپ روی شیشه

از چند منظر می‌شود این مسأله را بررسی کرد. یکی نوع دستگاه چاپی است که چاپخانه استفاده می‌کند. با توجه به امکانات دستگاه، چاپ به صورت ترنسپرنت، با سفید موضعی، با بک‌لایت یا با پوشش‌های مقاوم‌کننده یا ضدخش می‌تواند انجام شود. شما بسته به طرحی که می‌خواهید روی شیشه چاپ کنید، می‌توانید به سراغ یکی از این موارد بروید. از طرفی انواع چاپ روی شیشه می‌تواند به جنس شیشه، ابعاد و گرماژ آن نیز بستگی داشته باشد. برای چاپی با کیفیت، از نوع شیشه سکوریت و خام استفاده می‌شود. ابعادی که مناسب دستگاه فلت بد باشد، حداکثر ۲ متر در ۳ متر است. همچنین تا ضخامت ۱۳ سانتی‌متر، ارتفاع دستگاه قابل تغییر است. البته می‌توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید، ابعاد و ضخامت‌های کمتر مانند ۳۰ در ۴۵ سانتی‌متر با ارتفاع ۸ را هم سفارش دهید.

چاپ روی شیشه چه کاربردهایی دارد؟

شما می‌توانید از این سرویس برای چاپ طرح دلخواه خود روی پنجره‌های ساختمان، دیوارهای شیشه‌ای، جداکننده فضای کابینت‌ها یا کابین دور دوشی استفاده کنید. گرچه کاربردهای چاپ روی شیشه صرفاً به منزل خلاصه نمی‌شود و می‌تواند برای اماکنی مانند ورزشگاه‌ها، مدارس، هتل‌ها، لابی برج‌ها، شرکت‌ها و حتی نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که شما امکان چاپ هر گونه طرح گرافیکی رنگی را روی شیشه دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی هم استفاده کنید.

همچنین در بعضی موارد از شیشه سکوریت به عنوان درب اتوماتیک یا کابین آسانسور استفاده می‌شود. به طور خلاصه برای هر جایی که بشود از متریال شیشه استفاده کرد، می‌توانید روی چاپ کردن طرح هم حساب کنید. نگران تغییرات آب و هوایی یا تابش مداوم خورشید هم نباشید. تمامی محصولاتی که به دست شما می‌رسند، از تکنولوژی تابش اشعه UV در آن‌ها استفاده شده که کیفیت و ماندگاری بالایی برای سطوح شیشه‌ای ایجاد می‌کنند.

فایلی که برای چاپ ارسال می‌کنیم، چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اگر فضایی که می‌خواهید روی آن چاپ انجام دهید، بزرگ است، پیشنهاد می‌کنیم طرح گرافیکی مدنظر خود را با ابعادی مناسب ایجاد کنید. ابعاد تصویر در نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ و ایلاستریتور، علاوه بر سایز، معیار دیگری به نام رزولوشن هم دارند. تصویر ارسالی شما نباید کمتر از 100 پیکسل در اینچ باشد. از طرفی تصاویر بالای 200 PPI هم کاربردی ندارند و سقف رزولوشن قابل چاپ، همین مقدار است.

مسأله مهم بعدی بحث رنگ‌هایی است که در طرح خود استفاده می‌کنید. اگر کاری که قرار است برای چاپ بفرستید، در واقع یک عکس است که از اینترنت دانلود کرده‌اید یا با دوربین عکاسی گرفته‌اید، باید مراحل تبدیل عکس RGB به CMYK را طی کنید. اما اگر قرار است خودتان از ابتدا فایل گرافیکی مورد نظر را ایجاد کنید، مطمئن شوید که مُد رنگی فایل روی CMYK است و عمق رنگ آن، 8bit تنظیم شده است. در غیر اینصورت، در هنگام چاپ با تفاوت رنگ مواجه خواهید شد.

دکمه بازگشت به بالا