پاکت مهمترین عضو ست اداری شما

راهنمای چاپ پاکت

ست اداری شما، بطور حتم بهترین معرف هویت و نظم و دقت کسب و کار شماست. مخصوصا محصولاتی مانند سربرگ و انواع پاکت ها، که به بیرون از شرکت شما ارسال می شوند نقش مهتری در معرفی بهتر شما دارند. در این بین می توان گفت طراحی سرنسخه و پاکت بسیار مهمتر است، زیرا مهمترین عضو ست اداری شماست و علاوه بر وظیفه معرفی شما، از اسناد شما نیز محافظت می کند.

پاکت نامه ملخی | چاپ پاکت اختصاصی

ست اداری چیست؟

ست اداری مجموعه‌ای است که معمولاً و بیش و پیش از هر چیز اوراق اداری را در برمی‌گیرد و در راستای هویت برند یا سازمان و به‌طور اختصاصی برای آن طراحی می‌شود. اگر بپرسید ست اداری چیست در نگاه اول یا برای پاسخ کوتاه به این پرسش می‌توان گفت که ست اداری شامل کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه، دعوتنامه و مواردی از این قبیل است که به‌خوبی و زیبایی هویت یک سازمان  را معرفی می‌کند و به بیان دقیق‌تر بخشی از هویت بصری برند یا سازمان است.

مهمترین اقلام ست اداری چیست؟

ست اداری یا استایل سازمان شما دارای جزئیات و بخش‌های فراوانی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

اقلام ست اداری در مکاتبات اداری و آرشیو

بخشی از اقلام ست اداری صرفا برای مکاتبات و فعالیت‌های بوروکراتیک مناسب‌اند. این اقلام در واقع بزرگترین نقش را در تثبیت هویت سازمان شما بین رقبا، همکاران و سازمان‌های بالادستی دارد.

 • طراحی و بازسازی لوگو
 • کارت ویزیت
 • سربرگ A4 و A5
 • پاکت A4 و A5
 • پاکت نامه
 • پاکت “CD”
 • فولدر یا پوشه
 • اسناد ارتباطی داخلی
 • قبوض، پرداخت، ورودی، خروجی

اقلام ست اداری در تبلیغات و بازاریابی

برخی از اقلام ست اداری جارچی برند یا سازمان شما هستند و عمده کارایی‌شان در زمینه برندینگ و بازاریابی خلاصه می‌شود. این اقلام عبارتند از:

 • بروشور
 • کاتالوگ
 • تقویم و استند
 • پوستر
 • بسته‌بندی محصولات

چاپ ست اداری و تبلیغاتی

ست اداری مجموعه ای از اوراق است که در نامه نگاری های اداری و بین سازمانها و درون ادارات مورد استفاده قرار میگیرند. چاپ ست اداری معمولا شامل چاپ سربرگ و چاپ پاکت نامه و کارت ویزیت و … میشود. این اوراق حاوی لوگو، نام شرکت و منطبق طرح سازمانی هستند تا بتوانند در مکاتبات به شناساندن برند و هویت شرکت کمک نمایند.

چاپ ست اداری و تبلیغاتی در انواع جنس و سایز و با روکش هاس سلفونی و مات قابل اجرا است تا اوارق اداری مناسب برای هر سازمان تهیه شود. ست اداری معمولا طرح خاص گرافیکی دارد و بر اساس سلیقه صاحبان کسب و کار و ایده طراح اجرا خواهد شد. ست اداری جذاب و کاربردی میتواند معرف یک شرکت باشد و در غیاب کارمندان و مدیران به عنوان نماینده سازمان عمل کند.

ست اداری اطلاعات ضروری مورد نیاز مانند آدرس و شماره های تماس را در بردارد که ارتباط بین مخاطب و صاحب برند را آسان مینماید. کیفیت چاپ برای این اقلام مهم است زیرا نتیجه موثر و مثبتی میتواند در معرفی برند و تبلیغات ایفا کند. برای شروع فعالیت یک سازمان و کسب اعتبار و تضمین آن باید در زمان چاپ ست اداری به کیفیت آن توجه لازم را بنمایید.

انواع چاپ ست اداری

همانطور که گفته شد اقلام ست اداری شامل پاکت نامه و سربرگ و … میشود که ابزار بسیار پرکاربردی برای تبلیغات شرکت به حساب می آیند. این اقلام پرمصرف و پرکاربرد هستند و در همه شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار میگیرند. چاپ ست اداری و تبلیغاتی با تم رنگی که کیفیت لازم را داشته باشد میتواند نماینده یک سازمان و وسیله ای برای برند سازی به شمار بیاید.

چاپ ست اداری و تبلیغاتی نسبت به سایر روشهای بازاریابی و تبلیغات، هزینه کمتری دارد. همچنین روش خوبی است تا به وسیله هرکدام از اقلام اداری و نامه ها معرف شما و برند شما باشد. شما با این کار نشان میدهید برای کارمندان و مشتریان خود ارزش قائلید و خود را از آسان ترین راه به آنها معرفی میکنید.

ست اداری میتواند به طور اختصاصی چاپ شود. چاپ اختصاصی برای ست اداری با نام و لوگو و رنگ مخصوص سازمان شما انجام میشود. بسیار مهم است که کیفیت در چاپ پاکت، چاپ سربرگ و دیگر اقلام حتی چاپ لیوان کاغذی لحاظ گردد تا ماندگاری و جذابیت لازم را برای مخاطب داشته باشد. ست اداری مخصوص فرد و سازمان شما بوده و با شخصیت کسب و کار شما باید هماهنگ و مرتبط باشد.

چاپ سربرگ در ست اداری

مهمترین عضو یک ست اداری، سربرگ است. چاپ سربرگ با جنس مختلف کاغذ مانند گلاسه، کاغذ تحریر یا کاغذ کتان انجام میگیرد. ابعاد معمول برای سربرگ قطع عمومی کاغذ و سایز A4 می باشد. البته در سایزهای کوچک مانند A5 نیز در صورت نیاز چاپ انجام میشود. سربرگ ها حاوی نام سازمان، لوگو و آدرس و شماره های تماس می باشند.

این امر موجب میشود تا در زمان تعامل با دیگر سازمان ها ارتباط شما آسان تر شود. مخاطب به این ترتیب راحت تر پاسخ شما را خواهد داد و با شما تماس میگیرد. در تعامل با دیگر شرکت ها و سازمان ها چاپ سربرگ و  میتواند با کمترین هزینه برای شما تبلیغ کند. به این ترتیب برند تجاری و هویت سازمان شما معرفی و بازاریابی میشود.

چاپ ست اداری و تبلیغاتی با طراحی خوب و کیفیت بالا حرفه ای بودن سازمان شما را نشان خواهد داد. سربرگ حاوی اطلاعات شماست و این مهم، نزد مخاطب سبب سهولت ارتباط میشود. تاریخ نامه، شماره نامه و عنوان نامه در سربرگ مشخص میشود تا بایگانی آن نیز به راحتی صورت بگیرد. از این جهت سربرگ ها کامل و پرکاربرد هستند.

چاپ پاکت نامه در ست اداری

طرح روی جلد و کیفیت چاپ پاکت نامه ها به اندازه محتویات درون پاکت نامه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در چاپ دینو پاکت نامه ها را با طرح های حرفه ای و سفارشی و با جنس های مختلف و با بالاترین سطح رنگی چاپ می شود. طرح پاکت نامه شما باید با طرح سربرگ شما که در درون پاکت نامه قرار دارد متناسب باشد که همزمان با باز کردن پاکت نامه یک چشم انداز زیبا برای مخاطب فراهم کند که این خود یک روش بسیار نوین در بهبود و اعتبار بخشی به کسب و کار شما می باشد. چاپ پاکت در این مرکز در قطع ها و سایز های متنوع و استاندارد انجام می شود.

چاپ پاکت تحریر 80 گرم

چاپ پاکت تحریر 80 گرم نخستین جنس قابل ارائه پاکت نامه چاپ دینو می باشد . پاکت تحریر 80 گرم نازکترین برگه موجود برای چاپ پاکت نامه و A5 و A4 و سربرگ می باشد. چاپ پاکت ها در فرم عمومی و به صورت 4 رنگ ( تمام رنگی ) و با بالاترین کیفیت می باشد. چاپ پاکت به صورت یک رو می باشد و داخل پاکت ها امکان چاپ وجود ندارد. توصیه می شود برای طراحی و ارسال فایل پاکت ها از راهنمای طراحی پاکت سایز دلخواهتان استفاده نمایید.

برای ایجاد فضای اطمینان در زمان برش توصیه می شود لوگو و سایر نوشته های خود را حداقل به میزان 5 میلیمتر از لبه های کار فاصله دهید.

پاکت های قابل چاپ با جنس کاغذ تحریر 80 گرم :

 • پاکت نامه ملخی
 • پاکت A5 مدل کیسه ای
 • پاکت A4 مدل کیسه ای

چاپ پاکت تحریر ۱۰۰ گرم

چاپ پاکت تحریر ۱۰۰ گرم نیز از نوع جنس های پرمصرف پاکت ها می باشد. چاپ پاکت تحریر ۱۰۰ ابعاد پاکت نامه ، A5 ، A4 قابل چاپ و عرضه می باشد. چاپ پاکت تحریر ۱۰۰ گرم نیز در فرم عمومی و به صورت ۴ رنگ (فول رنگی) چاپ شده و هیچ گونه محدودیت رنگی وجود ندارد. توصیه می شود برای طراحی و ارسال فایل پاکت ها از راهنمای طراحی پاکت سایز دلخواهتان استفاده نمایید. شما بزرگواران همچنین می توانید برای صرفه جویی در هرینه ها از پکیج های چاپ ست اداری که شامل پاکت و سربرگ می شود استفاده نمایید.

برای ایجاد فضای اطمینان در زمان برش توصیه می شود لوگو و سایر نوشته های خود را حداقل به میزان ۵ میلیمتر از لبه های کار فاصله دهید.

پاکت های قابل چاپ با جنس کاغذ تحریر ۱۰۰ گرم :

 • پاکت نامه ملخی
 • پاکت A5 مدل کیسه ای و یا کیفی
 • پاکت A4 مدل کیسه ای و یا کیفی
 • پاکت A3 مدل کیسه ای و یا کیفی
دکمه بازگشت به بالا