قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل های سقفی 3 و 5 گام

فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند قیمت ساندویچ پانل سقفی را تعیین کند. شاید شما به دنبال یک محصول ارزان‌قیمت هستید ولی پیش از خرید نهایی پیشنهاد می‌کنیم با متریال به کار رفته در لایه‌های پانل آشنا شوید زیرا یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در قیمت این مصالح است که در این صفحه توضیح داده شده است

سفارش 05136228800

https://aryapanel.org/roof-sandwich-panel/

 ساندویچ پانل  عکس ساندویچ پانل  ساندویچ پانل سقفی و دیواری

عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل سقفی 5 عامل مهم بر قیمت ساندویچ پانل سقفی

همان طور که گفته شد ساندویچ پانل‌ سقفی از قیمت‌های متفاوتی برخوردار هستند. عوامل زیر به طور مستقیم و غیر مستقیم روی قیمت این سازه تاثیر می‌گذارند:

  • متراژ پانل

  • نوع پانل

  • جنس فوم میانی

  • ضخامت فوم

  • برند محصول

متراژ پانل با توجه به سازه، نوع آن و همچنین میزان خمش تعیین می‌شود. این کار با مهندسی و محاسبه دقیق به دست می‌آید. نوع پانل نیز با توجه به کاربرد آن مشخص خواهد شد. در هر یک نوع عایق میانی و لایه‌های بیرونی متفاوت هستند؛ به همین دلیل به طور مستقیم در قیمت ساندویچ پانل سقفی اثر می‌گذارند.

نمونه ای از ساندویچ پانل سقفی سه گام

در تولید فوم میانی هم به شرایط محیطی و منطقه و همچنین نوع سازه توجه می‌شود. ممکن است ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن، پشم سنگ یا فوم پلی یورتان باشد؛ ضخامت این فوم‌ها با توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی مشخص خواهد شد. معمولا این ضخامت در مناطق گرمسیر کم‌تر و در مناطق سردسیر بیشتر است چرا که ضخامت می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر عدم هدر رفت انرژی بگذارد. در بیشتر کارخانه‌ها فوم تولیدی بین 4 تا 15 سانتی‌متر ضخامت دارد. دو نمونه ساندویچ پانل سقف با ضخامت

طبیعی است که تولیدکنندگان سازه‌هایی با کیفیت مختلف تولید می‌کنند. همین امر سبب شده است که بعضی از برندهای خوش‌نام نسبت به برندهای ناشناخته، قیمتی بالاتر داشته باشند؛ در نتیجه شما در بازار عرضه با نوسان قیمت‌ها مواجه خواهید بود.

عواملی که گفته شد به طور مستقیم بر قیمت ساندویچ پانل سقفی تاثیر می‌گذارند ولی عواملی نیز وجود دارند که به طور غیرمستقیم اثرگذار هستند.
راهنمای خرید

مشخصات پانل سقفی 5 گام

ساندویچ پانل‌ها کاربردهای متنوعی در سازه‌های مسکونی، صنعتی و تجاری دارند، به همین دلیل با متریال متفاوتی تولید می‌شوند. در ساخت پانل‌ها از متریال‌هایی چون گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک بهره‌گیری می‌شود. برای یک انتخاب مناسب دقت داشته باشید که سازه‌ای مقاوم و محکم خریداری کنید تا طول عمر بیشتری نسبت به سایر سازه‌ها داشته باشد. توجه به نکات زیر به انتخاب شما کمک زیادی خواهد کرد:

توجه به کاربری سازه که آیا برای کاربرد مسکونی، تجاری، صنعتی، فروشگاهی یا سردخانه‌ای و … مناسب است یا خیر.

محیطی که قرار است سازه در آن نصب شود؛ زیرا مناطق سرد و گرم، بادخیز بودن و… نیاز به متریال‌های سازگار با آن شرایط دارد.

نوع ساندویچ پانل که می‌تواند دیواری، سقفی و سردخانه‌ای باشد.

استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل ها | 36228800-051

051-36228800

در این جا ما قصد داریم به عوامل موثر در قیمت ساندویچ پانل سقفی بپردازیم.

همان طوری که گفتیم به کار بردن متریال ارزان‌تر مانند آلومینیوم در کاهش قیمت سازه موثر است اما در صورتی که می‌خواهید متریال بهتری داشته باشید ولی بودجه شما محدود است، پیشنهاد می‌شود تا سازه دست‌دوم خریداری کنید. البته باید هزینه‌های ناشی از تعمیرات بعدی را نیز در نظر بگیرید.

مدل از ساندویچ پانل سقف

یک طراح خبره می‌تواند با اندازه‌گیری مناسب متراژ صحیح و کاهش ضایعات پانل‌ها از هزینه‌های خرید کم کند زیرا قیمت ساندویچ پانل سقفی با توجه به متر مربع اندازه‌گیری شده و محاسبه می‌شود.

فوم‌هایی مثل پلی استایرن که به یونولیت مشهور است می‌تواند قیمت را تا حد زیادی کم کند و هزینه‌ها را کاهش دهد. از این نوع فوم معمولا در عایق میانی استفاده می‌شود.

کاهش ضخامت متریال‌ها مانند فوم در ساندویچ پانل سقفی می‌تواند قیمت را تا حد زیادی کم کند. به علاوه متریالی با کیفیت پایین‌تر مانند ورقه آلومینیومی یا گالوانیزه نیز به این موضوع کمک می‌کند.

البته با توجه به کاربرد ممکن است نتوانید برای هر سازه‌ای از لایه یا فوم با ضخامت کم‌تر و کیفیت پایین‌تر استفاده کنید زیرا ممکن است به دلیل تبادل حرارتی، سازه خوبی نداشته باشید. در ادامه سعی می‌کنیم در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

قیمت ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی‌متری

ساندویچ‌پانل‌ها دارای ضخامت‌های متفاوتی هستند که آن‌ها را برای هر نوع سازه مثل مسکونی، صنعتی یا سردخانه‌ای متناسب می‌سازند. ضخامت استاندارد این سازه‌ها بین 4 الی 15 سانتی‌متر است که برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پرکاربردترین ساندویچ‌ پانل‌ها که تولید استاندارد زیادی دارد، ساندویچ پانل 10 سانتی‌متری است. البته، این ضخامت بیشتر در پانل‌های سردخانه‌ای به کار می‌رود زیرا ضخامت مناسبی دارد و می‌تواند از تبادل دما در دو محیط جلوگیری کند. بنابراین، پانل‌های 10 سانتی‌متری بیشتر در محیط‌های خیلی سرد یا خیلی گرم کاربرد دارند.

نمونه ای از ساندویچ پانل سقفی 10 سانتیمتری

با توجه به این که ساندویچ پانل، سقفی یا دیواری است ممکن است از متریال‌های مختلفی به خصوص در لایه‌های داخلی و خارجی استفاده شود.

معمولا بیشتر این پانل‌ها از ورق گالوانیزه که استحکام و دوام بالایی دارند استفاده می‌شود. فوم‌های میانی در پانل‌های 10 سانتی‌متری می‌تواند در سه نوع پلی یورتان، پلی استایرن و ترکیب پشم سنگ و پلی استایرن ساخته و به بازار عرضه شوند. فوم پلی یورتان، کیفیت بهتری دارد و از هدررفت گرما جلوگیری می‌کند. برای اطلاع از تنوع قیمت ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی‌متری می‌توانید با کارشناسان فروش تماس حاصل کنید.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی‌متری

ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی‌متر پنج گام

در ساندویچ پانل‌های سقفی 10 سانتی‌متری می‌توانید از متریال غیرفلزی نیز استفاده کنید؛ در این صورت این پانل‌ها در برابر جریان الکتریکی مقاوم خواهند بود.

از دیگر مزایا عایق بودن این نوع ساندویچ پانل در برابر آتش یا رطوبت است که آن‌ها را در بسیاری از صنایع کاربردی می‌کند. اکوستیک بودن ساندویچ پانل سقف سبب می‌شود تا سازه در برابر صدا عایق مناسبی باشد. این امر به دلیل ضخامت 10 سانتی‌متری سازه است.

از جمله مزایای منحصر‌به‌فرد ساندویچ پانل‌های 10 سانتی‌متری مقاومت در برابر آسیب‌های طبیعی مانند زلزله است.

وزن به نسبت کم این نوع محصول در مقابل سازه‌های سنتی که چیزی در حدود 30 درصد بیشتر است سبب می‌شود تا به راحتی حمل و نقل انجام شود. به علاوه سرعت نصب پانل سقف بالا بوده و باعث پیشرفت سریع پروژه‌های ساخت‌وساز می‌شود.

برای آگاهی از قیمت ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی می‌توانید با کارشناسان فروش آریا پانل مشورت کنید.

051-36228800

قیمت ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی‌متری

یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل که در بازار، فروش زیادی دارد و میزان تقاضای آن بالا است، ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی‌متری است. این پانل قیمتی به نسبت پایین دارد و همراه با گارانتی عرضه می‌شود. عوامل زیادی مستقیم یا غیرمستقیم بر قیمت این سازه تاثیر می‌گذارند. نمونه ای از ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر

گاهی پیش می‌آید که بین فروشندگان و تولیدکنندگان این محصول با اختلاف قیمت متفاوتی دیده شود. عوامل زیادی در این اختلاف قیمت نقش دارند که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

نوع فومی که در ساخت ساندویچ پانل به کار رفته است؛ به دلیل اختلاف قیمت هر نوع فوم، ممکن است با اختلاف قیمتی زیادی مواجه شویم.
متراژ فضایی که قرار است ساندویچ پانل سقفی در آن نصب شود؛ با توجه به متراژ ممکن است تعداد درخواست، قیمت را تا حدی جابه‌جا کند. معمولا برای محاسبه قیمت هر متر مربع از این سازه، عرض مفید را در طول یک متر ضرب می‌کنند. یعنی قیمت ساندویچ پانل سقفی در 1 متر ضرب می‌شود تا قیمت نهایی محاسبه شود.

برند تولیدی می‌تواند روی قیمت ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی‌متری اثر زیادی داشته باشد. سابقه شرکت تولیدی و اعتبار آن باعث می‌شود تا مشتریان آن را به خوبی بشناسند و همواره فروش مناسبی را نصیب کنند. این وفاداری سبب می‌شود تا تولیدی قیمت را کمی بالاتر از رقبای دیگر منظور کند.

فروش ساندویچ پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل به عنوان یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی دارای سه لایه متفاوت است که دو ورقه فلزی لایه عایق میانی را همانند یک ساندویچ در بر گرفته است. در این بین ساندویچ پانل‌های سقفی یکی از پرفروش‌ترین این مصالح به شمار می‌آیند. از این سازه بیشتر برای عایق‌سازی سقف‌های معمولی و شیب‌دار استفاده می‌شود زیرا علاوه بر استحکام و زیبایی، نمای مناسبی نیز دارند.] یک مدل ساندویچ پانل سقفی 5 گام

این مصالح مدرن تنوع ظاهری بالایی دارند و بیشتر از ورقه‌های گالوانیزه، فلاشینگ، آلوزینک شیاردار، پلی‌کربنات و شادولاین تشکیل می‌شوند. از آن جایی که فروش ساندویچ پانل بر اساس متر مربع انجام می‌شود، باید ابتدا متراژ فضای خود را به دقت اندازه‌گیری کنید. گاهی هزینه کردن برای یک محصول باکیفیت‌تر و مرغوب صرفه اقتصادی دارد زیرا قرار است این مصالح در برابر عوامل طبیعی مانند آتش‌سوزی و زلزله مقاومت کنند و باعث نجات جان و مال شما شوند.

جمع‌بندی آشنایی با عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل سقفی

همان طور که گفته شد به دلیل تورم و بالا و پایین شدن قیمت‌های متریال با نوسان قیمتی ساندویچ پانل‌ها رو‌به‌رو هستیم. بنابراین برای آگاهی از به‌روزترین و آخرین قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی و نصب این سازه‌ها لازم است تا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 منبع: آریا پانل

دکمه بازگشت به بالا