لوازم آشپزخانه چه رنگی بخرم؟

یکی از سوالاتی که همیشه قبل از خرید لوازم آشپزخانه ذهن شما را درگیر می کند انتخاب رنگ این گونه لوازم می باشد و بعد از دیدن محصولات و وسایل مختلف ذهنتان بیشتر مشغول می شود که سرویس آشپزخانه و لوازم درون آن را چه رنگی بخرید تا آشپزخانه ای زیبا، پرانرژی و مملو از آرامش داشته باشید.

زیبایی دکوراسیون و هماهنگ بودن رنگ های وسایل تک تک قسمت های منزل مهم است ولی آشپزخانه یه چیز دیگر است، زیرا تایم زیادی درون‌ آن وقت می گذارید و غذاهای مختلف و خوراکی ها را داخل آشپزخانه آماده می کنید. به همین دلایل زیبا بودن محیط آشپزخانه در روحیه و انرژی بانوی منزل برای آماده کردن غذا و خوراکی ها بسیار تاثیر دارد و آرامش خانم ‌خونه هم در آرامش داشتن منزل و افراد خانوده بسیار موثر است که باید در انتخاب رنگ و زیبایی دکوراسیون آن بسیار توجه کنید.

رنگ‌‌ لوازم آشپزخانه موضوعی کاملا شخصی و سلیقه ای است، ولی داشتن اطلاعات در مورد روانشناسی رنگ ها و تاثیر رنگ ها و هارمونی آنها با یکدیگر در خرید موثر است و بهتر است با در نظر گرفتن این موارد به خرید بپردازید. به عنوان مثال رنگ زرد انرژی بخش است و اگر فضای آشپزخانه تان را با وسایل زرد رنگ دیزاین کنید آشپزخانه فول انرژی خواهید داشت و یا رنگ سبز آرامش بخش است و استفاده از آن محیط را به فضایی آرام تبدیل می کند.

حراج خانه و آشپزخانه | ظروف آشپزخانه فانتزی

نکات مهم در انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

 • استفاده از رنگ سفید در محیط آشپزخانه به دلیل ست شدن با اکثر رنگ ‌ها مناسب است و می توانید کنار آنها از هر رنگی برای زیبا شدن آشپزخانه تان استفاده کنید.
 • هنگام خرید لوازم آشپزخانه با در نظر گرفتن سبک آشپزخانه تان رنگ آنها را انتخاب کنید. بهتر است لوازم برقی آشپزخانه را از بین رنگ های سفید، مشکی و سیلور که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب کنید، زیرا استفاده از رنگ ها ی خاص بعد از مدتی چشم را زده و خسته می کند و ممکن است شما را دلزده کند که نمی توانید آنها را بعد از مدتی تعویض کنید، به همین دلیل بهتر است از رنگ های سفید مشکی و سیلور که رنگ های خنثی هستند استفاده کنید و دیگر لوازم و ظروفتان را رنگی تهیه کنید.
 • بهتر است درون آشپزخانه از دو رنگ ‌مختلف استفاده کنید.
 • انتخاب ظروف رنگی و فانتزی بودن در اشتها و زیبایی میز غذایتان بسیار موثر است.
 • آشپزخانه تان را رنگی رنگی و شلوغ نکنید.
 • به تناسب و هارمونی رنگ ها توجه کنید.

حراج خانه و آشپزخانه | ظروف آشپزخانه فانتزی

استفاده از رنگ سفید مزیت های بسیاری دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • ست کردن لوازم با رنگ سفید با هر رنگ دکوراسیونی امکان پذیر می باشد.
 • لک و کثیفی کاملا روی آن مشخص می شود و شما آنها را در تایم های کوتاهی تمیز می کنید که از نظر بهداشتی رنگ مناسبی می باشد.
 • رنگ آن چشم را خسته نمی کند.
 • لک و خش روی آن کمتر مشخص می شود.
 • به راحتی قابل تمیز کردن می باشد.

 اگر تصمیم دارید آشپزخانه تان را به حالت کلاسیک و مدرن دیزاین کنید انتخاب لوازم برقی ‌مشکی مناسب تر است. رنگ سیلور هم طرفداران خودش را دارد و زیبایی خاصی به محیط می بخشد.

سعی کردیم نکات مهم در انتخاب رنگ لوازم آشپزخانه را مطرح کنیم تا شما با توجه به آنها رنگی مطابق سلیقه تان انتخاب کنید، اما مسئله ی مهم تر پیدا کردن یک تولید کننده لوازم آشپزخانه می باشد که لوازم و وسایل مورد نظرتان را در رنگی که تصمیم به خرید دارید مطابق مد روز با کیفیت بالا داشته باشد، زیرا عملکرد و کارایی محصول مهم تر از رنگ آن است حال اگر بتوانید محصولی با کیفیت و کاربردی که با توجه به مد روز در رنگ های زیبا طراحی و ساخته شده باشد پیدا کنید.

خیلی بهتر است مانند سالوت که جزو یکی از برترین تولید کنندگان لوازم آشپزخانه می باشد که تمام نکات بالا را در ساخت محصولاتش در نظر گرفته است و تمامی آنها را با استفاده از مواد اولیه درجه یک در بالاترین کیفیت کاملا کاربردی و زیبا طراحی و تولید کرده است و به دلیل تنوع بالا می توانید محصول مورد نظرتان با شکل ظاهری زیبا و کاربردی تهیه کنید.

دکمه بازگشت به بالا