عمومی

جراحی چاقی چیست و چه تاثیری بر سلامت فرد دارد؟

شما قادر به نوشیدن مایعات در روز بعد از عمل جراحی هستید و تا چند روز خوردن مایعات را ادامه دهید. این کار باعث ایجاد یک لوله عمودی بلند یا معده ای به شکل موز می شود. تنها می توانید یک وعده غذایی کوچک بخورید و برای مدت طولانی احساس سیر بودن خواهید داشت و غذا به روش عادی جذب خواهد شد.

خصایص بهترین جراح چاقی

یک جراح چاقی خوب باید انتقاد پذیر باشد و اشتباهات خود را با روی خوش بپذیرد و رابطه ی خوبی با همکاران خود و بیماران بر قرار کند و باید بتواند در شرایط سخت بهترین تصمیم را بگیرد و با روحیه ی شاد به بیمار و سایر همکاران خود آرامش و نشاط را هدیه کند. پس از جراحی فرد برای 2 الی 3 روز باید در بیمارستان بماند و به منظور جلوگیری از لخته شدن خون در پاها جوراب واریس را به کار گیرد و پاهای خود را حرکت بدهد تا خون در مسیر ورید ها لخته نشود.

قبل از انجام عمل بای پس، فرد باید رژیم غذایی مناسبی را شروع کند و به مقدار کافی آب بنوشد. عمل جراحی پلیکاسیون که به روش لاپاروسکوپی انجام می شود، به این شکل است که بخشی از معده را روی همدیگر به حالت پلیسه ای قرار می دهند و با بخیه زدن آن را ثابت نگه می دارند. در این حالت معده ی فرد کوچک تر شده و میزان کم تری غذا در داخل معده جای می گیرد.

انواع جراحی چاقی

اما امروزه روش هایی مانند جراحی چاقی این مشکل را به راحتی حل کرده ‌اند. از جمله جراحی های لاغری می ‌توان به اسلیو معده و بای پس معده اشاره کرد که توسط بهترین جراح چاقی در تهران و با استفاده از روش های بسیار پیشرفته مانند لاپاراسکوپی انجام خواهد گردید. دکتر مریم برزین تاکید کرد که انتخاب بیمار مناسب برای این عمل جراحی باید توسط متخصصین ذی صلاح و پس از مشاوره های بالینی و آزمایشات لازم انجام شود.

با مصرف دارو های افسردگی و بهبود علائم افسردگی اشتهای فرد به صورت خود به خودی افزایش پیدا می کند و به دنبال بهبود اشتها در فرد وزن او نیز افزایش پیدا می کند. لطفا قبل از آنکه راجع به خودتان در این زمینه نظری بدهید به پزشک مجرب مراجعه کرده و مشاوره دقیق دریافت نمایید. گاها به دلیل یبوست یا عدم رعایت رژیم صحیح بیمار ممکن است دردهای خفیفی را در سمت چپ و روی معده حس کند که طبیعی می باشد.

در افرادی که درن فردای عمل کشیده نمی شود 48 تا 72 ساعت بعد جهت کنترل و کشیدن درن مراجعه نموده و یکماه بعد جهت ویزیت مجدد مراجعه می نمایند. کپسول مولتی ویتامین مینرال ایرانی روزی 2 عدد برای 2 هفته اول بعد از عمل. توجه داشته باشید گاها داروخانه ها نوع خارجی را به جای ایرانی می دهند که از آنجا که بسیاری از انواع خارجی برای شما مناسب نمی باشد حتما اصرار بر گرفتن نوع ایرانی داشته باشید) نوع خارجی مناسب در ویزیت یکماه توسط تیم معالج برای شما تجویز خواهد شد.

مزایای جراحی چاقی

در اغلب مواقع زمانی که فردی دچار اضافه وزن است و از شرایط خود رضایت ندارد، توصیه بیشتر دوست و آشنایان و حتی پزشک تغییر رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی است. در حالی که جراحی چاقی می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد ، همه انواع جراحی کاهش وزن می تواند خطرات جدی و عوارض جانبی را به همراه داشته باشد.

همچنین ، برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت جراحی چاقی ، باید تغییرات سالم و دائمی در رژیم خود ایجاد کنید و به طور منظم ورزش کنید. زیرا اغلب افراد از طریق راهکارهای تغییر سبک زندگی قادر به کاهش وزن می‌باشند. اما در شرایط بحرانی که سلامت افراد در خطر باشد، انجام جراحی چاقی کارآمد است و از طریق نظارت پزشک جراح چاقی مدنظر وضعیت سلامتی افراد بررسی و ارزیابی می‌گردد. در این جراحی لاغری، پزشک در حدود 80 درصد از معده را بر می‌دارد.

عمل جراحی تیروئید به منظور رفع گره های تیروئیدی، سرطان و هر گونه پرکاری ان انجام می شود. بیمارستان و زایشگاه خصوصی مریم در تاریخ ١٣٩٣/٠٣/٠١، به منظور ارائه خدمات درمانی و مراقبتی پیشرفته بر مبنای پایبندی به کرامت انسانی، آغاز به کار نمود. این بیمارستان با داشتن ٦٤+٧ تخت فعال اورژانس که شامل اتاق‌های سه تخته، دو تخته و یک تخته در دو بلوک ساختمانی ۵ و ۸ طبقه طراحی شده است. دو روز قبل و هفته اول پس از جراحی می‌بایست فقط مایعات شفاف فاقد کافئین و کربنات مصرف کنید.

تغییر الگوی رفتاری پس از عمل جراحی چاقی

پس از انجام عمل‌ های جراحی افراد بعد از دیدن اندام جدید خود هیجان‌ زده می‌شوند، ، برای این منظور لازم است که حتماً تحت نظر پزشک متخصص باشید و الگو های رفتاری صحیحی را در پیش بگیرید تا از عوارضی مانند شل شدن پوست جلوگیری کرده و آن را کاهش دهید.

کسانی که دارای سابقه ی بسیار برای شکست دادن اضافه‌ وزن خود با روش‌ هایی غیر از عمل جراحی نظیر رژیم درمانی یا فعالیت‌ های بدنی بوده اند و همچنین افرادی که به صورت کامل به خطر ها و ریسک‌ های عمل آگاهی دارند، نیز تمایل به عمل شدن را خواهند داشت. باید این‌ کارها را انجام داده تا شرایط روحی و جسمی فرد کاملاً برای انجام این کار سنجیده شود.

نیاز است که محدودیت‌ هایی در رژیم غذایی از شب قبل از عمل یا استفاده از دارو های خاصی با نظر پزشک اعمال شود. در نهایت جراح لوازم خود را از بدن فرد خارج کرده و بخیه ‌ها را می ‌بندد و عمل پایان می پذیرد. جراحی حلقه گذاری معده تنها روش برای درمان چاقی نیست و جراحی‌ های دیگری که در ادامه به آن‌ ها اشاره می کنیم، روش هایی هستند که دارای نتایج یکسانی با این روش درمانی هستند که ما به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دوران نقاهت عمل جراحی چاقی

روز دوم پس از عمل بیماران، از معده آن ‌ها عکس گرفته می شود و در صورتی‌ که نشتی و مشکلی در عکس وجود نداشته باشد، فرد بیمار باید تا دو هفته از صرف مواد جامد جلوگیری کرده و از مواد غذایی مایع و صاف شده استفاده کند. در واقع بالون معده یک انتخاب آزاد برای هر فردی است که دچار چاقی شده است، به شرط آن که شرایط منع استفاده از آن را نداشته باشد.

بیمارانی که سابقه بیماری التهابی روده یا هلیکوباکتری معده، سیروز کبدی، بیماری‌ های کلیوی یا زخم معده را نداشته اند و همچنین فردی که الکل مصرف نمیکند و سابقه هیچ‌ گونه جراحی معده و مری را نداشته باشد، می تواند از این روش استفاده کند.

اگر استعداد چاقی دارید و با رژیم غذایی باز هم 15 کیلو اضافه وزن دارید می توانید اسلیو معده انجام دهید در غیر اینصورت جراحی پلیسه معده باید انجام دهید. درصدد انجام جراحی چاقی افراد نمی­دانند باید چه انتظاراتی از پزشک خود در هنگام درمان داشته باشند. اولین چیزی که بیمار از پزشک خود انتظار دارد، این است که زمان مناسبی برای جراحی چاقی او اختصاص دهد.

توضیح عمل جراحی چاقی

به زبان ساده‌تر جراح چاقی به جای یک معده بزرگ و حجیم، به کمک یک ترفند، کاری می‌کند که فضای معده، و محل دریافت غذا در عمل چند برابر کاهش پیدا کند. در حقیقت باید بگوییم که جراحی چاقی به عنوان یک شیوه که برای درمان یا رفع چاقی و اضافه وزن های شدید افراد مورد استفاده قرار می گیرد، شناخته می شود.

تمام بیماران مبتلا چاقی، کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی نیستند؛ جراحی لاغری برای افرادی با شاخص توده بدنی معادل 40 توصیه می‌شود. این نوع عمل های جراحی چاقی مانند اسلیو و انواع بای پس معده فوق تخصصی هستند و از نظر انجمن بین المللی جراحان چاقی و انجمن جراحان درون بین ایران، متخصصین محترم جراحی عمومی نباید اقدام به انجام چنین عمل هایی کنند. متدهای بسیاری برای جراحی چاقی شناخته می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از روش لاپاراسکوپی می‌باشد.

بنابراین یک جراح فوق العاده باید هم در شبکه های مجازی و وب سایت خود و هم در کلینیک پاسخگوی بیماران باشد و آن ها را به درستی راهنمایی نماید. همین اخلاق پسندیده باعث می گردد تا یک پزشک به عنوان بهترین جراح چاقی در تهران معرفی گردد و افراد برای جراحی هایی همچون اسلیو معده و بای پس معده به آن مراجعه نمایند، زیرا باعث دلگرمی آن ها می گردد.

پزشک جراح برای این که بتواند از اضافه وزن شدید فرد چاق کم کند، می­تواند دو کار را به شکل عمل جراحی لاغری انجام دهد. یا معده بیمار را کوچک تر می کند تا کمتر غذا بخورد، و یا این که با راه های جذب مواد غذایی را به شدت کم می کند تا غذاهایی که بیمار می­خورد جذب نشود. می­توان برای یکی از همین روش­های جراحی به عمل جراحی اسلیو معده اشاره کرد، که برای کاهش وزن و درمان بیماری هایی که بر اثر چاقی، فرد به آن­ها مبتلا می شود انجام می­ شود.

اندام ایده آل پس از جراحی لاغری

بعد از گذشت ۲ ماه معده به رویه جدید زندگی عادت می‌کند و به ‌مرور زمان اندام فرد ایده‌آل می‌گردد. در واقع اغلب افراد پس از تلاش های زیاد، گاهی موفق به آب کردن چربی شکم نمی… میوه ها جز میان وعده های طبیعی هستند که تمام ویتامین ها، فیبر و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را دارند؛ به همین جهت توصیه… چقدر لذتبخش بود خداحافظی با سایز xxxL و لذت پیراهن های کمردار L.

اگر صلاحیت جراحی چاقی را دارید ، تیم مراقبت های بهداشتی به شما دستورالعمل هایی را برای نحوه آمادگی برای نوع خاص جراحی ارائه می دهند. ممکن است لازم باشد قبل از جراحی آزمایشات و معاینات مختلف آزمایشگاهی انجام دهید. مانند هر روش عمده ، جراحی چاقی خطرات بالقوه سلامتی را هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت به همراه دارد.

در این زمینه اهمیت جراح مدنظر شما بسیار زیاد است و این ‌که بتوانید نتیجه مطلوبی از جراحی چاقی کسب کنید، براساس تخصص‌ها مهارت جراح شما اتفاق خواهد افتاد. برای اطمینان پیدا کردن از روند درمانی و تکمیل شرایط موجود شما آزمایشات و بررسی‌های مختلفی بر روی اندام شما صورت خواهد گرفت تا پزشک اطمینان حاصل کند که شرایط کاهش وزن شما به ‌درستی پیش میرود.

معجزه جراحی چاقی

زیرا اضافه‌ وزن باعث شکل‌گیری بیماری‌های متعدد می‌گردد که می‌تواند سلامت افراد را با خطر رو به رو کند. گزینه ایده‌آلی که می‌تواند کاهش وزن چشمگیر و بدون بازگشت را برای افراد به ارمغان بیاورد، جراحی چاقی می‌باشد. دیگر از ویژگی های بهترین جراح چاقی در تهران آن است که با بیمار خود کاملاً صادق باشد و تمامی اطلاعاتی که در مورد جراحی اسلیو معده و بای پس معده مورد نیاز است را در اختیار آن قرار دهد.

از جمله اطلاعاتی که پزشک باید در اختیار بیمار قرار بدهد؛ از جمله چگونگی انجام عمل، چگونگی کاهش وزن با کمک جراحی لاغری، میزان تغییر و تحولاتی که در سیستم گوارشی شخص انجام می گردد، مدت زمان جراحی، هزینه جراحی، مدت زمان دوره نقاهت و .‌.. در این صورت جراح شما باید به راحتی بتواند برای شما انتخاب صحیح را انجام دهد. حداقل ۵۰ مورد باراتریک در سال را انجام دهید که شامل تعدادی مورد جراحی مجدد باشد. همچنین می توانید با مراجعه به کلینیک از نزدیک با پزشک صحبت کرده و اطلاعات کافی به دست آورید.

دکمه بازگشت به بالا