اقتصادیمطالب برتر

بهترین روش براورد هزینه تعمیرات مبل چیست؟

رویه کوبی مبل صفر تا صد هزینه روکوبی مبل + نمونه کاری شگفت انگیز

رویه کوبی مبل یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت و یا تعمیرات مبلمان به شمار می‌رود. در واقع در این مرحله است که مبل‌های شما ظاهر جدیدی پیدا می‌کنند و مشکلاتی که پیش از این داشته‌اند، برطرف می‌شود. در این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی در مورد فرآیند روکوبی و تعمیرات مبل ارائه دهیم.

تعریف رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت و یا تعمیرات مبلمان به شمار می‌رود. در واقع در این مرحله است که مبل‌های شما ظاهر جدیدی پیدا می‌کنند و مشکلاتی که پیش از این داشته‌اند، برطرف می‌شود. در این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی در مورد فرآیند روکوبی مبل ارائه دهیم. سپس بهترین خدمات در این زمینه که توسط مجموعه مبل کوثر ارائه می‌شود را بررسی خواهیم کرد.

رویه کوبی مبلمان چگونه است؟

این فرآیند مراحل مختلفی دارد که وابسته به نیاز مبل‌ها انجام می‌شوند. به عنوان مثال برخی از مبل‌ها تنها به تعویض پارچه نیاز دارند. اما برخی دیگر به دلیل طول عمر زیاد و مشکلات بیشتری که دارند، باید به شکل گسترده‌تر تعمیر شوند. به طور کلی خدماتی که در فرآیند ارائه می‌شود، عبارت است از؛

 • پر کردن کلاف مبلمان.
 • تعویض فوم‌های مبل.
 • تعویض پارچه مبل.
 • تعویض فنرها.

به طور کلی در این فرآیند هر آنچه به جز اسکلت مبلمان آسیب دیده باشد، تعویض یا تعمیر می‌شود. این موضوع در نهایت باعث می‌شود که مبلمان راحتی و شکل ابتدایی خود را به دست آورد و همچنین ظاهری زیباتر و جدید پیدا کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد می‌توانید مقاله زبان اصلی موجود در لینک را مطالعه کنید.

بهترین رویه کوبی مبل کیست؟

با وجود اینکه مراحل رویه کوبی مبلمان در انواع مختلف مبل‌ها شبیه به یکدیگر است؛ اما روند کار آن‌ها در جزئیات باهم تفاوت دارد. به عنوان مثال این کار در مبلمان استیل که چوب‌های منبت کاری شده دارند، نسبت به مبلمان راحتی سخت‌تر است. به همین دلیل شما باید بهترین رویه کوبی مبل را پیدا کنید تا ظاهر مبلمان منزل یا محل کارتان به چیزی که می‌خواهید، تبدیل شود.

مبل کوثر جزو بهترین مجموعه‌های فعال در تهران در حوزه تعمیرات و به ویژه روکوبی مبلمان به شمار می‌رود. برخی از مزیت‌های خدمات ارائه شده توسط این مجموعه عبارتند از؛

 • استفاده از انواع مواد اولیه نظیر چوب و پارچه با بالاترین برای تعمیرات مبلمان.
 • ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر انواع مبلمان راحتی، استیل و… .
 • انجام فرآیند رویه کوبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن.
 • استفاده از افراد کارشناس برای تشخیص اقداماتی که مبلمان برای نوسازی به آن نیاز دارد.
 • ارائه سایر خدمات تعمیرات مبل مانند نجاری و رنگ کاری در کنار رویه کوبی مبلمان.

قیمت روکوبی مبل چگونه محاسبه میشود؟

همانطور که گفته شد، روکوبی مبلمان مراحل گوناگونی دارد. همه مبل‌ها نیاز به طی کردن کل فرآیند و مراحل این کار ندارند. به همین دلیل است که هزینه رویه کوبی مبل تغییر می‌کند.  بنابراین برای برآورد هزینه، ابتدا باید میزان تعمیرات مورد نیاز مبل را بررسی کرد. بعد از آن کارشناسان باید به مشتریان مشاوره بدهند تا بفهمند آن‌ها دقیقا چه انتظاراتی از فرآیند تعمیرات دارند. در نهایت با توجه به این دو مورد می‌توان نیاز مشتری را شناسایی و هزینه رویه کوبی مبل را برآورد کرد. در ادامه به مهم‌ترین فاکتورهای موثر در تعیین هزینه رویه کوبی را بیان کرده‌ایم.

 • فوم‌ها و فنرهای مبل تغییر می‌کنند یا خیر.
 • تعداد مبل.
 • نوع مبل.
 • هزینه پارچه جدید انتخاب شده برای مبل.
 • میزان مهارت رویه کوب و دستمزد او. (دستمزد تکنسین این کار با توجه به نوع مبل که میزان سختی کار را تعیین می‌کند و همچنین تعداد مبل‌ها مشخص می‌شود.

رویه کوبی مبل ارزان از شایعه تا واقعیت!

احتمالا شما نیز آگهی‌هایی با عنوان‌هایی چون رویه کوبی مبل ارزان و  یا با کم‌ترین هزینه را مشاهده کرده‌اید. در برخی موارد این موضوع حقیقت ندارد و زمانی که برای تعمیرات اقدام می‌کنید، متوجه می‌شوید که هزینه‌ها تفاوتی ندارند. اما در برخی موارد هزینه کار تفاوت‌های چشمگیری نسبت به سایر مراکزی دارد.

 این موضوع نیز بدون دلیل نیست. علت آن می‌تواند استفاده از فوم‌ها، فنرها یا پارچه‌های نامرغوب باشد که در این صورت مدت کوتاهی بعد از تعمیرات، مبلمان دوباره نیاز به تعمیر خواهند داشت.  علت بعدی حرفه‌ای نبودن تکنسین به شمار می‌رود. چرا که طبیعی است افراد حرفه‌ای دستمزد بیشتری دریافت کنند و کار باکیفیت‌تری تحویل بدهند. در صورت سپردن روکوبی مبل به افراد مبتدی، احتمالا در نهایت مبلمان شما به چیزی که می‌خواهید، تبدیل نخواهد شد.

البته این موضوع بدان معنا نیست که هرچه هزینه روکوبی مبل بیشتر باشد، خدمات بهتری در این زمینه ارائه می‌شود. بهترین مجموعه گروهی است که خدمات باکیفیت را با بهترین هزینه ارائه دهد. بنابراین لازم است علاوه بر نرخ دستمزد، به سایر فاکتورها نیز برای تشخیص کیفیت کار رویه کوب، توجه داشته باشید.

رویه کوبی مبل چیست؟

رویه کوبی مبلمان آخرین مرحله در ساخت مبلمان است. پس از آنکه اسکلت یا بدنه اصلی مبلمان حاضر شد، مرحله روکوبی آغاز می‌شود. در این مرحله کلاف مبلمان پر شده و روی آن پارچه کشیده می‌شود و به این ترتیب مبل جلوه نهایی خود را پیدا می‌کند.

رویه کوبی تأثیر زیادی در زیبایی مبلمان دارد و به همین دلیل، باید توسط فردی ماهر و کارآزموده انجام ‌‌شود. یک رویه‌کوب ماهر باید بتواند پارچه رومبلی را با ظرافت و بدون عیب و نقص، طوری روی مبل بکشد که طرح پارچه، راه‌ها و یا گل‌های پارچه نمای زیبایی بر روی کار پیدا کنند.

رویه کوبی مبل در منزل

در برخی موارد رویه کوبی فرآیند پیچیده‌ای ندارد و ممکن است بتوان این کار را در منزل انجام داد. البته برخی از افراد خودشان دست به کار می‌شوند که این موضوع نتیجه‌ای جز خرابی مبلمان به دنبال ندارد. چرا که هر چقدر هم که مبلمان طراحی ساده‌ای داشته باشد، افرادی که در این حوزه فعالیت نمی‌کنند، از جزئیات کار رویه کوبی مبل آگاه نیستند. در نتیجه بهترین انتخاب سپردن کار به یک مجموعه حرفه‌ای است.

با وجود اینکه مبل کوثر، مبلمان را تحت نظارت کارشناس و با کارگران حرفه‌ای به کارگاه انتقال می‌دهد و در نهایت نیز به همین صورت به خانه باز می‌گرداند، اما تعمیرات بدون جابجایی مبل، امنیت بیشتری دارد. این موضوع باعث شده است که مبل کوثر برخی از خدمات رویه کوبی خود را در منزل ارائه دهد.

در این مقاله توضیحات جامعی در مورد روند رویه کوبی مبل و انتخاب بهترین مجموعه برای این کار ارائه شد. دو ویژگی‌ مهم یک مرکز معتبر تعمیرات مبلمان، داشتن سابقه کاری طولانی مدت و نمونه کارهای حرفه‌ای است.

وجود این دو ویژگی به شما اطمینان می‌دهد که مبلمان شما دقیقا تبدیل به چیزی خواهد شد که کارشناسان وعده آن را داده‌اند. مبل کوثر فعالیت خود را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرده است و تا امروز نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند. برای بررسی نمونه کارها نیز می‌توانید به سایت مراجعه کنید و تصاویر تغییرات ایجاد شده در مبل‌های مختلف را ببینید. در نهایت نیز می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی درخواست رویه کوبی و تعمیرات مبلمان را ثبت کنید.

بعد از ثبت درخواست شما، همکاران ما با شما تماس می‌گیرند و زمان ملاقات شما با کارشناس را مشخص می‌کنند. کارشناس برای بررسی مبلمان، برآورد هزینه و عقد قرارداد تعمیرات به منزل شما مراجعه می‌کند و روند روکوبی مبلمان آغاز خواهد شد.

نکاتی که باید قبل از تعمیر مبلمان بدانید

  قبل از تعمیر مبلمان باید درباره موضوعاتی (مناسب بودن مبلمان فعلی از نظر اندازه و راحتی برای شما و فضای خانه‌تان، هماهنگی سبک مبلمان فعلی با سایر وسایل خانه، میزان تغییراتی که دوست دارید و مناسب بودن پارچه‌های جدید از لحاظ زیبایی و کاربردی برای مدل مبل شما) مطمئن شوید. اگر تصمیمتان را برای این تغییر گرفته‌اید و به دنبال پاسخی برای سؤال‌هایی از جنس، قیمت تعویض پارچه مبل 7 نفره، هزینه تعمیر مبل راحتی و استیل هستید یا نمی‌دانید تعمیر مبل چقدر نسبت به خرید آن به صرفه است، با ما در ادامه همراه باشید.

قیمت تعمیر انواع مبلمان

قیمت تعمیر انواع مبلمان ثابت نیست و در بازه قیمت مشخص اعلام می‌شود. عوامل متعددی در این قیمت‌گذاری تعویض پارچه و یا تعمیر مبل تاثیرگذارند. با شناخت این عوامل می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

عوامل اثرگذار بر قیمت تعمیر مبل

قصد دارید پارچه روی مبلمان را عوض کنید یا دسته‌ها هم نیاز به تعمیر دارند؟ جنس پارچه پیشنهادی‌تان چیست؟ سبک مبلمان چطور؟ پاسخ به این پرسش‌ها هزینه تعمیر مبل را برای شما مشخص‌تر می‌کند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیر مبل عبارت‌اند از:

 • جنس پارچه
 •  نوع مبلمان
 •  وضعیت فعلی فوم‌ها و فنرها
 • وضعیت چوب‌های به کار رفته
 • محل تعمیر مبل

هزینه تعمیر مبل استیل و راحتی

مبلمان استیل یا مبل سلطنتی که در پذیرایی خانه قرار می‌گیرد، ترکیبی از چوب و پارچه است. از همین رو این نوع مبلمان نیاز به تعمیرات چوب و تغییر پارچه دارد. افرادی که قصد ایجاد تغییری اساسی در مبلمان استیل دارند، از متخصصان درخواست می‌کنند که چوب آن را ترمیم کنند، رنگش را تغییر دهند و همچنین پارچه را تعویض کنند. همچنین برای تعمیر مبل استیل پارچه شکیل‌تر و گران‌تر انتخاب می‌کنند و نسبت به ظرافت کار ترمیم آن‌ حساس‌تر هستند.

مجموع این عوامل به اضافه تعداد بیشتر قطعات مبل‌ استیل(میز پذیرایی، میزعسلی، میز و صندلی ناهارخوری) هزینه تعمیر مبل سلطنتی یا هزینه تعمیر مبل استیل را بالا می‌برد. اما برای تعمیر مبل و کاناپه راحتی که در نشیمن یا اتاق تلویزیون قرار دارد، امکان لکه یا پاره شدن آن بیشتر است، پارچه و فوم ارزان‌تری انتخاب می‌کنند. علاوه بر آن این مبل‌ها اکثرا تمام پارچه هستند. بنابراین نیاز به ترمیم رنگ و کندده‌کاری چوب ندارند. پس تبعا هزینه تعمیر مبل راحتی کمتر از قیمت تعمیرات مبل استیل است.

هزینه تعمیر مبل چرمی

هزینه تعمیر مبل چرمی هم مانند مدل‌های دیگر مبل به عوامل گوناگونی بستگی دارد. روکش مجدد مبلمان با چرم مانند سایر پارچه‌ها انجام می‌شود و روند کاملا یکسانی دارد. بنابراین اگر مایل به تغییر روکش مبلتان به چرم یا از چرم به پارچه‌ای هستید. هزینه تعمیرات مبل، افزایش قابل توجهی وجود ندارد. اما بدیهی است که استفاده از پارچه چرم با کیفیت قیمت تعمیر مبل چرم را افزایش می‌دهد. اگر مبل چرمی شما فقط یک پارگی کوچک دارد، برای کاهش هزینه تعمیر مبل چرمی، می‌توانید فقط قسمت آسیب‌دیده را ترمیم کنید.

قیمت تعمیر مبل در منزل

اگر مبلمان شما نیاز به پولیش و ترمیم یا هر اقدام جزیی دیگری داشته باشد. متخصصان تعمیر مبل در منزل را به شما پیشنهاد می‌دهند که در این صورت هزینه ایاب و ذهاب متخصص را باید بپردازید. اما اگر تعمیرات اساسی لازم باشد، مبلمان باید به کارگاه منتقل شود. بنابراین هزینه حمل نقل مبلمان را باید در محاسبه قیمت تعمیر مبل در نظر بگیرید.آنچه که در نهایت نگرانی‌های شما در مورد تعمیرات مبل را از بین می‌برد، پیدا کردن یک متخصص تعمیر مبل ماهر است. سنجاق به شما این امکان را می‌دهد تا هم‌زمان از چند متخصص قیمت تعمیر مبل را استعلام کنید و از بین آن‌ها متخصص خودتان را انتخاب کنید.

اقدامات لازم برای تعمیر مبلمان

برای تعیین قیمت تعمیر مبل، خدمات‌دهندگان تعمیر مبل، میزان آسیب‌دیدگی مبلمان شما را بررسی می‌کنند تا تصمیم بگیرند چه اقداماتی برای تعمیرات لازم است. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شوند.

 • تغییر پارچه
 • پولیش و صیقل دادن چوب
 • تعویض فوم‌های خشک و فرورفته
 • ترمیم قسمت‌های ساییده‌شده و کنده‌شده
 • تعویض فنرهای قدیمی که صدا ایجاد می‌کنند.

مزیت تعمیر مبلمان

ابعاد، رنگ و مدل مبل تاثیر زیادی بر کیفیت دکوراسیون خانه دارد. به همین علت است که اگر مبلمان کثیف یا کهنه شود، حس می‌کنیم که کل دکوراسیون خانه نیاز به تغییر دارد. اغلب افرادی که تصمیم به تغییر دکور می‌گیرند، بخش عمده بودجه خود را به مبلمان اختصاص می‌دهند. چون باید مبلمان فعلی را باید به مبلغ کمی بفروشند و برای خرید مبلمانی که در حد مبل قدیمی باشد، چندین برابر هزینه کنند.

موضوعاتی مانند قیمت بالای مبلمان، انتخاب سبک و رنگ آن و هماهنگ کردن مبل با سایر وسایل خانه و… تصمیم‌گیری درباره تغییر مبلمان را سخت می‌کند. به خصوص اگر در خانه‌ای بزرگ زندگی کنید و یک دست مبلمان برای شما کافی نیست. اما تغییر مبلمان تنها گزینه نیست!

سوالات متداول درباره هزینه تعمیر مبلمان

1. آیا مبلمانتان ارزش تعمیر دارد؟

برای بررسی اینکه مبلمانمان آنقدر ارزش دارد که برای تعمیرات آن هزینه کنیم؟ بهترین راه صحبت با متخصصان  است. آن‌ها، با توجه به وضعیت مبل و نیازهای شما، قیمت تعمیر مبل را اعلام می‌کنند. سپس آن را با هزینه خرید مبلمان نو مقایسه کنید. اگر هزینه تعمیرات مبلمان از قیمت مبل جدید ارزان‌تر باشد، مبلمان‌تان ارزش تعمیرات دارد.

به طور کلی عمر مفید مبلمان بین 10 تا 15 سال است. اما اگر چارچوب مبلمان شما شکستگی‌های زیادی دارد یا اندازه مبل فعلی برای شما مناسب نیست. وقت آن رسیده است که به فکر  باشید.

2. هزینه حمل و نقل مبلمان برای تعمیر را چه کسی پرداخت می‌کند؟

این هزینه به مبلغ هزینه تعمیر مبلمان اضافه و دریافت می‌شود. در واقع مشتری باید هزینه حمل و نقل و جابجایی را بپردازد.

دکمه بازگشت به بالا