عمومیمطالب برتر

بهترین غذای خانگی در مشهد مال کجاست؟

مردم کدام رستوران های مشهد را به هم معرفی می‌کنند؟

برای آدم‌های خوش‌خوراک، اینکه بهترین رستوران های مشهد کدام رستوران‌ها هستند، دغدغه مهمی است! البته همه می‌دانیم بخش مهمی از تجربه سفر را خوردوخوراک خوب و غذاهای باکیفیت تشکیل می‌دهد. از بهترین راه‌ها برای انتخاب یک رستوران خوب در مقصد خصوصا سفارش کیک در مشهد، پرس‌وجو از مردم آن مقصد و همچنین گردشگران دیگر است. ما این کار را با توجه به نظرات و بازخوردهای رستوران های مشهد انجام داده‌ایم و این مطلب را آماده کرده‌ایم.

رستوران‌های این شهر فراوانند، اما اینکه کدام‌یک از رستوران‌ها جزو بهترین رستوران های مشهد هستند، موضوعی است که در این مطلب به تفصیل بررسی می‌کنیم و اطلاعاتی مثل ساعت کاری و شماره‌تلفن هرکدام از این رستوران‌ها را جهت خرید غذای خانگی در مشهد در اختیارتان قرار می‌دهیم.

اپلیکیشن غذای خانگی مشهد | بهترین غذای بیرون بر مشهد

بهترین رستوران های مشهد کدامند؟

رستوران‌هایی مثل رستوران پسران کریم، ارم شاندیز، لیالی لبنان، احسان، مجتمع گردشگری باباقدرت، رضایی، معین درباری و راستگو، جزو بهترین رستوران‌های مشهد هستند. این رستوران‌ها با سابقه درخشان و خدمات منحصربه‌فردی که دارند، روزبه‌روز بر شهرتشان افزوده‌اند و مشتریان مختلفی را از سراسر ایران و حتی جهان پذیرا بوده‌اند. حالا سوال اینجاست که از بین لیست رستوران های محبوب مشهد، کدام گزینه را انتخاب کنیم؟

هر‌ یک از رستوران‌هایی که در این مطلب از مجله گردشگری لست‌سکند معرفی می‌کنیم، یک سری ویژگی خاص دارند که باید در کنار سلیقه شما قرار بگیرند و سنجیده شوند؛ ضمن اینکه محدوده قیمتی یک رستوران عامل مهمی در انتخاب است که در ادامه تمام این اطلاعات را به‌طور کامل در مطلبمان می‌آوریم. پیشنهاد می‌کنیم بعد‌از اینکه یک رستوران را انتخاب کردید، سری به صفحاتش در فضای مجازی بزنید و فضا و امکاناتش و انواع روش تهیه غذاها را بیشتر بررسی کنید.

1. رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم در سال 1359 در خیابان طالقانی افتتاح شد و از سال 1376 به محل فعلی واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) انتقال یافت؛ اما این جابه‌جایی تأثیری بر محبوبیت این رستوران نداشت. در این مجموعه سعی شده از بهترین و سالم‌ترین مواد غذایی استفاده شود. کنترل دائمی برای حمل بهداشتی مواد غذایی از مبدأ تا مقصد و توجه ویژه به بهداشت فضاهای آماده‌سازی و انبارهای مواد غذایی، یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت این رستوران است.

همچنین طبخ غذا از دلایل کیفیت و شهرت خوب رستوران پسران کریم محسوب می‌شود. جدا از مواد اولیه تازه و پخت غذاهای خوش‌مزه، فضای رستوران پسران کریم هم از دلایل محبوبیتش است؛ با مراجعه به سایت رسمی این رستوران و کلیک روی گزینه تور مجازی می‌توانید نگاهی به طراحی و دکوراسیون این رستوران بیندازید.

اسم رستوران پسران کریم به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های مشهد که می‌آید، از چلوماهیچه و چلو‌گوشت آن هم نام برده می‌شود؛ زیرا معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای رستوران پسران کریم این دو غذا هستند. چلو‌ماهیچه پسران کریم به‌قدری معروف است که در کل ایران طرف‌دار دارد. دقت کنید که این دو غذا بسیار پرسفارش هستند و معمولاً در نیم ساعت تا یک ساعت اول باز شدن رستوران، تمام می‌شوند.

بنابراین اگر قصد رفتن به رستوران پسران کریم و سفارش دادن چلوماهیچه یا چلو‌گوشت را دارید، حتماً در دقایق ابتدایی باز شدن رستوران نوبت ظهر یا شب، در رستوران حضور پیدا کنید. علاوه‌بر شعبه مرکزی که در خیابان فرهاد واقع شده است، دو شعبه خیابان خیام و برج آلتون از دیگر شعبه‌های مجموعه رستوران‌های پسران کریم در مشهد هستند.

2. رستوران ارم شاندیز

رستوران ارم شاندیز یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های مشهد است که در سال 1362 افتتاح شده و کیفیت غذا در آن مثال‌زدنی است. رستوران ارم شامل سه قسمت است که به بخش‌های سنتی، فضای باز و سالن VIP تقسیم شده است و با توجه به هر‌کدام از آن‌ها می‌توانید در بخش مورد نظرتان غذایتان را میل کنید. گفتنی است که بخش رستوران VIP از سال 1390 راه‌اندازی شده است.

این رستوران علاوه‌بر‌ اینکه یکی از محبوب ترین رستوران های مشهد است، یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های استان خراسان رضوی هم به حساب می‌آید؛ چراکه مساحتی بالغ بر 12 هزار متر دارد. با توجه به این ویژگی مثبت رستوران ارم شاندیز، این مجموعه، بهترین رستوران مشهد برای کسانی است که تعداد هم‌سفرانشان زیاد است یا علاقه‌ای به غذاخوردن در محیط‌های بسته و شلوغ ندارند.

چلوکباب‌ها و شیشلیک‌های این رستوران بسیار محبوب هستند و بیشتر مشتریان این رستوران را کسانی تشکیل می‌دهند که قصد خوردن کباب‌های آن را دارند. همچنین می‌توانیم شیشلیک‌های این رستوران را جزو سه شیشلیک برتر مشهد بدانیم.

نکته جالب رستوران ارم شاندیز مشهد این است که شما فقط قیمت غذای اصلی خود را پرداخت می‌کنید و بسیاری از مخلفات برای شما رایگان سرو می‌شوند که این نکته، وجه تمایز برجسته‌ای برای رستوران ارم شاندیز به شمار می‌آید؛ به‌عنوان مثال، اگر شما شیشلیک سفارش دهید، فقط هزینه شیشلیک را پرداخت می‌کنید و مخلفات کنار غذا مثل سرویس لبنیات شامل ماست، دوغ و نان را به‌صورت رایگان برایتان می‌آورند.

رستوران ارم شاندیز حتی این امکان را دارد که میزهای VIP را از طریق سایتشان رزرو کنید ولی اگر بیش از 10 نفر باشید، برای رزرو باید تماس بگیرید. اگر به این رستوران رفتید، در منطقه شاندیز هم گردش کنید، چراکه جزو جاهای دیدنی‌های اطراف مشهد به شمار می‌رود.

3. رستوران لیالی لبنان

چیزی که رستوران لیالی لبنان را متفاوت می‌کند و آن را جزو رستوران های معروف مشهد قرار می‌دهد، این است که در غذاها به‌هیچ‌وجه از سوسیس و کالباس و سویا استفاده نمی‌کنند. به‌ همین دلیل هم هست که از نظر سازگاری غذا با معیارهای سلامت، لیالی لبنان را می‌توانیم به‌عنوان بهترین رستوران مشهد معرفی کنیم. پرطرف‌دارترین غذایی که در این رستوران سفارش می‌دهند، پیتزا بعلبکی است.

اگر این رستوران را انتخاب کردید، حواستان به ساعتی باشد که مراجعه می‌کنید، چون معمولاً ساعت 20:00 تا 23:00 شلوغ‌ترین ساعات رستوران لیالی لبنان است که مراجعه‌کنندگان غالباً باید در صف و نوبت منتظر بایستند. این رستوران لبنانی در مشهد دو شعبه دارد که با توجه به رأی بیشتر شعبه بهجت‌آباد، به‌عنوان رستوران محبوب مشهد است و ما اطلاعات این شعبه را می‌نویسیم.

4. پیتزا شبدیز

در کنار رستوران های سنتی مشهد و کبابی‌های متنوع آن اگر قرار باشد چند فست‌فود معرفی کنیم، یکی از بهترین رستوران های مشهد در زمینه غذاهای فست فودی، پیتزا شبدیز است. شبدیز سه شعبه دارد که از بهترین فست‌فودهای مشهد به حساب می‌آیند. رستوران شبدیز در سایت «tripadvisor» هم جزو بهترین رستوران های مشهد است. گرچه تمام سه شعبه پیتزا شبدیز ازنظر جلب رضایت مشتری حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، اما در ادامه مطلب اطلاعات شعبه خیابان هفت‌تیر را نوشته‌ایم؛ چراکه طبق نظرات گوگل، نسبت به سایر شعبه‌ها محبوبیت بیشتری دارد.

5. رستوران احسان

رستوران احسان از سال 1357 فعالیت دارد و طی این سال‌ها توانسته اعتبار درخور توجهی را میان مردم به‌ دست بیاورد. کیفیت غذاهای رستوران احسان و همچنین خدماتی که در این رستوران ارائه می‌دهند، آن را جزو بهترین رستوران های مشهد کرده است. غیر از کیفیت به‌یادماندنی غذا، تنوع منوی رستوران هم نکته مثبتی محسوب می‌شود. فضا و خدماتی هم که رستوران احسان از آن بهره‌مند است، نقطه قوت دیگری برای آن به شمار می‌آید. جدا از تمام این‌ها، رستوران احسان برای کسانی که دنبال بهترین رستوران های مشهد با قیمت مناسب می‌گردند هم گزینه خوبی است.

شما به‌محض ورود به رستوران احسان می‌توانید متوجه سطح کیفی بهداشت رستوران شوید. علاوه‌بر این، امکان برگزاری مراسم عروسی، تولد و جشن‌ها از جمله مزیت‌های دیگری هستند که این رستوران محبوب مشهد از آن‌ها برخوردار است. رستوران احسان دو شعبه دارد که در ادامه، آدرس شعبه اصلی و اطلاعات مجموعه رستوران‌های احسان را آورده‌ایم.

6. مجتمع گردشگری باباقدرت

اگر دوست دارید وعده غذایی‌تان را در مجموعه‌ای تاریخی نوش جان کنید، سری به مجتمع گردشگری باباقدرت بزنید. مجتمع گردشگری باباقدرت یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد است. قدمت این مجتمع به دوران قاجار برمی‌گردد و بیش از دو قرن است که از ساخت آن توسط استادکاران هنرمند و معماران ایرانی می‌گذرد. این اثر ارزشمند در سال ۱۳۸۰ توسط سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسید. بنابراین مجتمع گردشگری بابا قدرت را می‌توانیم به‌عنوان بهترین رستوران سنتی مشهد هم معرفی کنیم.

این مجتمع شامل رستوران سنتی، چای‌خانه و بازارچه‌ای سنتی می‌شود و چهار گواهینامه بین‌المللی از کشور انگلستان در زمینه خدمات توریسم و رستوران دارد. این رستوران شلوغ و شناخته‌شده، کیفیت غذای مطلوبی دارد و بیشتر اهالی مشهد مهمان‌های خیلی عزیز و البته سخت‌پسندشان را به این رستوران دعوت می‌کنند. با توجه به این ویژگی‌های مجتمع گردشگری باباقدرت، می‌توانیم این مکان را به عنوان یکی از جاهای دیدنی مشهد معرفی کنیم. ضمن اینکه این مکان را باید بهترین رستوران مشهد برای کسانی بدانیم که به رستوران و مراکز تاریخی علاقه دارند و با غذا خوردن در این اماکن می‌خواهند با یک تیر دو نشان بزنند.

7. رستوران رضایی

رستوران رضایی مشهد که در‌حال‌حاضر با توسعه شعبه‌هایش به نام گروه رستوران‌های رضایی درآمده، از بهترین رستوران های مشهد است. در سال 1336، جرقه تأسیس این مجموعه رستوران‌ها زده شد و اولین رستوران هم با نام یاس فعالیتش را شروع کرد. اما بعدها در سال 1357 بود که چلوکبابی رضایی در خیابان دریادل تأسیس شد و نام رضایی از آن زمان شکل تجاری به خود گرفت. شعبه دریادل، مستقل از شعبه‌های دیگر فعالیت می‌کند.

بعدتر با شهرتی که پیدا کرد، اولین شعبه‌اش در سال 1366 در خیابان آبکوه تأسیس شد و پس از آن شعبه کترینگ (مخصوص بیرون‌بر) در خیابان آزادی به نام «جوجیکو» و شعبه دیگر در خیابان آخوند خراسانی مشغول به فعالیت شدند. با رونق گرفتن این شعب، در سال 1388 رستوران رضایی در بابل هم شعبه‌ای افتتاح کرد و فعالیتش را حتی به خارج از مشهد هم توسعه داد. شعبه پنجم آن در سال 1393 در نزدیکی میدان جمهوری اسلامی (تلویزیون) تأسیس شد.

با توجه به شعب متعدد رستوران رضایی، می‌توانید هر شعبه‌ای را که نزدیک محل اقامت و رفت‌وآمد شما است، بدون هیچ شکی انتخاب کنید و اگر قصد تهیه غذای بیرون‌بر داشتید، به شعبه خیابان آزادی مراجعه کنید. به‌عقیده بسیاری از مشهدی‌ها، رضایی بهترین رستوران مشهد از نظر غذای بیرون‌بر است؛ زیرا غذای این رستوران سریع آماده می‌شود.

گفتنی‌ است که پرطرف‌دارترین غذاهای رستوران رضایی مشهد جوجیکو، کباب کوبیده و خورشت قرمه‌سبزی است. البته به‌دلیل مشتریان فراوان این رستوران، اگر دیر مراجعه کنید، ممکن است غذاهای منو تمام شوند. در زیر، اطلاعات شعبه آبکوه را نوشته‌ایم که اولین شعبه رستوران رضایی بوده است. برای کسب اطلاعات جزئی‌تر به سایت رستوران مراجعه کنید که در ادامه مشخصات آن را آورده‌ایم.

8. رستوران معین درباری

رستوران معین درباری مشهد یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های مشهد و همچنین قدیمی‌های این شهر است. سالن غذاخوری اینجا بر‌‌خلاف رستوران‌های شیک و مدرن امروزی، چند پله از سطح زمین پایین‌تر است و دیوارها و سقف آن، آیینه‌کاری شده و البته فضای داخلی این رستوران با گل‌های طبیعی و مصنوعی زیبا و آکواریوم طراحی شده است.

انواع غذاهای ایرانی به‌همراه سالاد بار و میز اردور، در این رستوران سرو می‌شود ولی معروف‌ترین غذای اینجا شیشلیک است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید. رستوران معین درباری دو شعبه دارد که شعبه محبوب و مرکزی آن، شعبه میدان تلویزیون است. با توجه به نظرات کاربران درباره این رستوران، اگر دنبال یکی از رستوران های مشهد با قیمت مناسب می‌گردید احتمالاً رستوران معین درباری گزینه مناسبی برایتان نباشد.

دکمه بازگشت به بالا