استان ها

افتتاح خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا دو ماه آینده

مخبران/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در راستای ارتقای وضعیت امور رفاهی، تغذیه و خوابگاه‌های دانشجویی تلاش کرده‌ایم و امسال برای نخستین‌بار خوابگاه متاهلین دانشجویی با ۱۷ سوئیت تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مخبران، دکتر فرهاد غلامی ۲ آبان ماه در بین ۱۱۰۰ دانشجوی جدیدالورود این دانشگاه در سالن مصباح مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)، با اظهار این که دانشگاه علوم پزشکی مازندران از دانشگاه‌های جوان کشور است و عمر نزدیک به ۵۰ سال دارد، اظهار کرد: این دانشگاه جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فعالیت ۲۱ بیمارستان غیر آموزشی و ۵ بیمارستان آموزشی زیر مجموعه دانشگاه، گفت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ پرسنل و ۸ هزار دانشجو داریم و نزدیک به ۱۳۰ رشته در دانشگاه تدریس و دانشجو می‌پذیریم.

این مسئول با بیان اینکه برنامه استراتژیک ۵ ساله دانشگاه را تدوین کرده‌ایم؛ بین‌المللی شدن و مرجعیت دانشگاه جزو اهداف بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مازندران است، تصریح کرد: در بحث مرجعیت علمی نیز به‌دنبال تربیت دانشمندانی برای کسب جایزه نوبل هستیم و این قله تعریف شده است.

افتتاح خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا دو ماه آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار این مطلب که این دانشگاه یکی از بهترین امکانات و مجموعه‌های ورزشی را در میان دانشگاه‌های کشور داراست، خاطرنشان کرد: باید بستری فراهم کنیم تا دانشجویان به دانشگاه، تعصب داشته باشند.

۱۱۰۰ دانشجو در ۱۲۵ رشته دانشگاه‌های پزشکی مازندران

“دکتر قاسمپوری” معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: ۱۱۰۰ دانشجو در ۱۲۵ رشته در دانشگاه‌های پزشکی استان تحصیل خواهند کرد.

وی افزود: این دانشجویان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی و ده‌ها رشته دیگر به تحصیل می‌پردازند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: این دانشجویان در مقاطع کارشناسی تا فوق تخصص در دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب شده‌اند. همچنین برنامه‌های مدون و استراتژیکی از سوی دانشگاه برای دانشجویان تنظیم شده و نگاه بر آن است تا دانشجویان توانمندی را به جامعه پزشکی معرفی کنیم.

افتتاح خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا دو ماه آینده

۵۳ بسته حمایتی برای دانشجویان نخبه

همچنین دکتر محمد آزادبخت، رئیس بنیاد علمی نخبگان مازندران به عنوان سخنران ویژه این مراسم با بیان اینکه دانشجویان پزشکی در واقع نخبگان دانشجویی کشور هستند، اظهار کرد: بیش از ۵۳ بسته حمایتی برای این دانشجویان تعریف شده است و به نخبگان تسهیلات داده می‌شود.

رئیس بنیاد علمی نخبگان بر ضرورت حمایت از نخبگان در راستای کاهش رغبت به مهاجرت  تأکید ‌کرد و گفت: تسهیلات مسکن، ازدواج، حمایت از طرح‌های برتر بخشی از ۱۵ مورد تسهیلاتی است که بنیاد نخبگان به دانشجویان حایز شرایط خواهد داد.

افتتاح خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا دو ماه آینده

وی تصریح کرد: در دو دهه اخیر به رتبه خوبی در حوزه مقالات علمی دست یافتیم و بعید نیست طی یک دهه آینده دانشجویان نخبه ما حائز “جایزه مصطفی” به عنوان جایزه نوبل کشورهای مسلمان شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا