سرمایه‌گذاری در کانادا: فرصت‌هایی برای ایرانیان با نگاه به آینده

کشور کانادا، در طول سالیان متمادی مورد توجه کسانی بوده که از سراسر دنیا به دنبال به خارج از بوده اند. کانادا علیرغم شرایط آب‌وهوایی متفاوت و معمولا سرد، همواره یکی از گزینه‌های اصلی مهاجرت‌های تحصیلی یا کاری در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله به بعضی از دلایل مهاجرت ایرانی‌ها به کانادا می‌پردازیم. به همین دلیل، مهاجران متخصص از سراسر دنیا، کانادا را به‌عنوان یکی از کشور‌های دارای فرصت‌های شغلی متنوع می‌شناسند.

برای رسیدن به کانادا راه‌های زیادی وجود دارد

کانادا بدون اغراق مهاجرپذیرترین کشور انگلیسی‌زبان در دنیا است. مسیر‌های مهاجرت تحصیلی، پیشنهاد‌های کاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کانادا، همه از دلایل جذب مهاجران متخصص و سرمایه‌داران به این کشور است. برای مهاجرت به یک کشور پیشرفته و تجربه بالاترین استاندارد‌های زندگی، کانادا گزینه‌های جذاب و در عین حال ساده‌ای را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. از سیاست‌های جذب مهاجر گرفته تا مقرون‌به‌صرفه‌بودن موسسات آموزشی و پروسه‌های معقول و منطقی اعطای شهروندی، کانادا نشان داده عزم راسخی در جذب مهاجر از سراسر دنیا دارد.

گرفتن شهروندی کانادا کار سختی نیست

یکی از مهمترین معیار‌های انتخاب مقصد مهاجرت، شرایط و قوانین مهاجرتی کشورهاست. دولت کانادا، به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، در سال‌های اخیر کوشیده تا با تسهیل فرآیند‌های اخذ ویزا و اجازه کار، شرایط دریافت شهروندی را برای متقاضیان بین‌المللی فراهم کند. بر خلاف عمده کشور‌های اروپایی، پس از دریافت اقامت دائم کانادا و زندگی در این کشور برای حداقل سه سال از ۵ سال پس از اخذ اقامت کانادا ، می‌توانید واجد شرایط دریافت شهروندی دائم کانادا و بهره‌مندی از مزایای آن شوید. فرصت‌های شغلی کانادا تمام‌نشدنی هستند  به لطف اقتصاد پایدار و فعالیت گسترده شرکت‌های بزرگ در کانادا، بازار کار این کشور همواره در حال رشد است و تعداد فرصت‌های شغلی و نیاز به نیروی کار متخصص در استان‌های مختلف کانادا نیز رو به افزایش است.

دولت کانادا با هدف تامین نیروی کار متخصص در زمینه‌های مختلف و جذب نیروی کار خارجی، قوانین یکسانی برای از بین‌بردن تبعیض بین کانادایی‌ها و خارجی‌ها وضع کرده است. به‌علاوه، به شرط داشتن توانمندی و تخصص مناسب، سرعت پیشرفت شما در شغلی که در کانادا در انتظار شماست، فراتر از تصورتان خواهد بود. سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین‌های دنیاست  مدرسه‌های کانادا و اجباری‌بودن آموزش در این کشور تضمین‌کننده دسترسی همه افراد جامعه به آموزش اولیه است و آموزش یکی از حقوق اصلی مردم کانادا به شمار می‌آید؛ هر کانادایی، از حق تحصیل و آموزش رایگان برخوردار است. ساختار و سیستم آموزشی کانادا در دسترسی به فرصت‌های آموزش ابتدایی تا عالی، در مقایسه با سایر کشورها، گسترده‌تر است.

آموزش در مدارس کانادا از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و همچنین شهریه تحصیل در مدارس کانادا در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی پرطرفدار در بین کشور‌های انگلیسی‌زبان، مقرون‌به‌صرفه‌تر است. رسمی کانادا انگلیسی است  یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهاجران، یادگیری زبان رسمی کشور مقصد است. برای Immigration and citizenship به کانادا نیازی به یادگیری زبان خارجی دوم نیست. با تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود می‌توانید به‌راحتی از مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا پذیرش دریافت کنید یا جذب بازار کار این کشور شوید. فراموش نکنیم که کانادا یک کشور دوزبانه است؛ انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کانادا هستند.

بر اساس استان مورد نظر برای تحصیل، کار یا زندگی، ممکن است به دانش کافی از زبان فرانسوی نیز احتیاج پیدا کنید، ولی تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا کافی است. امنیت و کیفیت زندگی در کانادا بالاست  کانادا کشوری آرام با نرخ جرم‌وجنایت پایین است. شهر‌های کانادا تمیز و مردمان کانادا رفتاری دوستانه و صلح‌آمیز با یکدیگر دارند. استاندارد‌های زندگی در کانادا بالاست. سیستم درمانی کانادا یکی از بهترین‌های جهان و سیستم آموزشی آن کاملا ساختاریافته است. در کنار اینها، اقتصاد قدرتمند و فرصت‌های شغلی فراوان باعث شده تا مهاجران از کیفیت زندگی خود در کانادا رضایت کامل داشته باشند.

تعداد ایرانی‌ها و فروشگاه‌های ایرانی در کانادا زیاد است پس از آنکه با خانواده و دوستان خود در ایران خداحافظی کردید، می‌توانید در کانادا به همه چیز‌هایی دسترسی داشته باشید که حس غربت روز‌های اول را کم می‌کند؛ صحبت با یک هموطن، معاشرت با کسی که پیش از شما مسیر مهاجرت و سختی‌های ابتدای آن را طی کرده، یا حتی صرف غذای ایرانی در رستوران ایرانی که می‌تواند بیشتری برای تطابق با محیط و فرهنگ غذایی جدید فراهم کند. ثبات اقتصادی کانادا مثال‌زدنی است  در اقتصاد قدرتمند کانادا، همیشه جایی برای پیشرفت و فرصت‌های زیادی برای اشتغال وجود دارد.

این بدین معناست که مهاجران می‌توانند فرصت‌های کاری مناسبی در این کشور پیدا کنند و در اقتصاد پویا و در حال رشد این کشور سهیم باشند. علاوه بر این، خدمات اجتماعی در کانادا توسط دولت تامین اعتبار می‌شوند و حتی مهاجران دغدغه مالی برای استفاده از خدمات مهم اجتماعی مانند خدمات درمانی، آموزش و مراقبت از کودک نخواهند داشت. سیستم خدمات درمانی کانادا یکی از بهترین‌های جهان است  مانند حق تحصیل، بهره‌مندی از خدمات درمانی و پزشکی نیز یکی از حقوق اولیه و اصلی کانادایی‌ها به شمار می‌آید. سیستم بیمه درمانی ملی کانادا، دسترسی همه شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم (PR) این کشور به خدمات درمانی را تضمین می‌کند.

هیچ شهروند کانادایی به دلیل مسائل مالی، از حق بهره‌مندی از خدمات پزشکی محروم نیست. بر خلاف بعضی از کشورها، درآمد سالانه شما تعیین‌کننده سطح دسترسی شما به خدمات درمانی و پزشکی نیست. هر یک از استان‌ها و قلمرو‌های کانادا، طرح‌های بیمه‌ای ارائه می‌دهند که مختص ساکنین آن استان‌هاست و مهاجران تازه‌وارد نیز می‌توانند برای دریافت خدمات درمانی و بیمه استانی ثبت نام کنند. وجود مقررات بیمه دانشجویی در کانادا نشان از نگاه ویژه دولت کانادا برای دانشجویان در حال تحصیل در این کشور دارد. کانادایی‌ها برای استفاده از خدمات اورژانس و پزشکی دولتی نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

اگر یکی از دلایل شما برای مهاجرت به کانادا، اماکن تفریحی و فرصت‌های متنوع و بیشمار برای گذراندن تعطیلات در این کشور باشد، کاملا حق با شماست. در کانادا، می‌توانید از مکان‌هایی دیدن کنید که زمانی تصویر پس‌زمینه دسکتاپ‌تان بوده است. مسافران زیادی هر سال کانادا را برای گذراندن تعطیلات آرام و دلنشین خود انتخاب می‌کنند. تصور کنید اگر به‌عنوان مهاجر در این کشور حضور داشته باشید، برای ماجراجویی و گذراندن تعطیلات نیازی به صرف هزینه اضافه و گرفتن ویزا برای سفر تفریحی ندارید، کافی است یک منطقه جدید را در کانادا کشف کنید.

کانادا همیشه چیزی برای شگفتی شما ارائه می‌دهد. در کانادا می‌توانید به پارک جنگلی بنف، آبشار‌های نیاگارا، پارک ملی جسپر، جزیره پرنس ادوارد و … بروید. جا‌هایی که زمانی جزء رویا‌های شما بوده اند. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مشارکت حداکثری، پشتوانه ای قوی برای پیشرفت کشور

اقامت کانادا برای ایرانیان یک فرصت بی‌نظیر برای شروع یک زندگی جدید با امکانات و خدمات عالی است . رییس سازمان بسیج دانش آموزی در همایش کمیته‌های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در انتخابات را باید در بین تبیین کرد، گفت: مشارکت حداکثری پشتوانه ای قوی برای پیشرفت و اعتلای هر کشوری است و رای بالای مردمی در اعتلای پیشرفت هر کشوری موثر است و در حال حاضر شرایط شرکت در این حضور برای مردم پیش آمده است که مردم مشکلات را کنار هم حل کنند.

سردار مجتبی افزود: وقتی در انتخابات شرکت کرده و شخص اصلح را نتخاب می‌کنیم این موضوع به اعتلای کشور کمک می‌کند و این‌ها دلایل منطقی، عرفی، شرعی و محکم برای مشارکت حداکثری است.  سردار باستان ادامه داد: بالا بردن قدرت دیپلماسی نیز یکی دیگر از دلایل مشارکت حداکثری است و زمانی حمله می‌کند که پشتوانه رای مردمی در آن کشور کمرنگ باشد.  وی افزود: همچنین مشارکت حداکثری در مقاطع سیاسی نیز قدرت چانه زنی برای گرفتن امتیاز توسط دیپلمات‌ها را در سطح بین المللی بالا می‌برد. رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور ادامه داد: اعتماد عمومی یکی از دلایل حضور حداکثری در انتخابات است، اعتماد عمومی باعث وحدت می‌شود و وحدت عامل پیشرف کشور است.

وی بابیان اینکه باید با مردم خوب صحبت کنیم و دلایل مشارکت حداکثری را برای همه تبیین کنیم، افزود: تبیین مسائل باعث حل شبهات شده و مشارکت حداکثری باعث تحقق اهداف، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب می‌شود.  سردار باستان اظهار کرد: مشارکت حداکثری زمینه تحقق مردم سالاری دینی را افزایش می‌دهد و مردم سالاری دینی باعث مقبولیت نظام شده و مقبولیت نظام هم زمینه استمرار نظام است.  وی ایجاد یاس و ناامیدی در دشمن را یکی دیگر از دلایل مشارکت حداکثری عنوان کرد و گفت: همچنین در حوزه سیاسی چشم طمع دشمن را از روی کشور کمرنگ می‌کند و مشارکت ضعیف باعث ایجاد طمع دشمن می‌شود.

سردار باستان ادامه داد: همچنین مشارکت حداکثری باعث می‌شود خون تازه در کشور جریان یابد و باعث نظاربه گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان، فرصت‌های بی‌نظیری برای زندگی بهتر ارائه می‌دهد. این پهناور با طبیعت بکر، تنوع فرهنگی، نظام آموزشی و بهداشتی قوی و اقتصاد پویا، بهشت ​​مهاجرانی است که به دنبال آینده‌ای روشن‌تر هستند. در حال حاضر بیش از 400 هزار ایرانی در کانادا ساکن است. کانادا برای و خانواده‌هایی که به دنبال زندگی در کشوری امن، با ثبات اقتصادی و کیفیت زندگی بالا هستند، انتخابی مناسب است.

همچنین این کشور برای افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی در رشته‌های مختلف و تجربه تنوع فرهنگی هستند، نیز مقصدی جذاب است. نباید کیفیت آموزش و پرورش این کشور را هم فراموش کنیم. کانادا دانشگاه‌های بسیار بزرگ و معتبری را در خود جای داده که رسیدن به آن‌ها آرزوی مهاجران بسیاری است. دانشگاه‌هایی که با اخذ مدرک از آن‌ها می‌توانید در هرکجای جهان مشاغل بسیار خوب و معتبری را به دست آورید. اگر شما هم از دسته افراد علاقمند به و نقل مکان به کانادا هستید، در ادامه این مطلب با تیم مشاورین آی مهاجرتی همراه شوید تا خلاصه‌ای از روش‌های دسترسی به آن‌جا  و مزایای آن را بشناسید.

کانادا دارای یک اقتصاد با ثبات و متنوع است که بر پایه منابع طبیعی، تولید، خدمات و فناوری بنا شده است و از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان شناخته می‌شود. مردم کانادا از سطح درآمد بالایی برخوردار هستند، به طوری‌که میانگین حقوق سالانه در کانادا بیش از 50 هزار دلار است. نرخ بیکاری در کانادا پایین است و افراد ماهر به راحتی می‌توانند شغل مناسب خود را در این کشور پیدا کنند. ضمن این‌که بازار کار این کشور در رشته‌های مختلفی نیاز به نیروی کار ماهر دارد. اگرچه هزینه زندگی در کانادا در سال‌های اخیر افزایش یافته است، اما هنوز هم در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و استرالیا مقرون به صرفه است. سیستم مالیاتی کانادا مترقی است، به این معنی که افراد با درآمد بالاتر مالیات بیش‌تری می‌پردازند.

دکمه بازگشت به بالا