راهنمای خرید بلیط استانبول به تهران

خرید بلیط استانبول به تهران

برای خرید بلیط استانبول به تهران  در وبسایت بلیط استانبول کافی است که از کادر جستجو مبدا و مقصد خود را تایپ کنید با کلیک بر روی گزینه جستجو لیست پرواز تاریخ انتخابی به شما نمایش داده میشه  بلیط استانبول به تهران معمولا برای افرادی است که در زمان رفتن به ترکیه بلیط رفت و برگشت خود را تهیه نکرده اند و هر کدام از آن ها به طور جداگانه خرید می نمایند. این بلیط را هم می توان در زمان برگشت تهیه کرد و هم می توان پیش از سفر خریداری کرد و خیال خود را از این جهت راحت کرد. البته برخی از افراد نیز هستند که ب دلیل ارزان تر بودن قیمت بلیط لحظه آخری خرید آن را به لحظات پایانی سفر موکول می کنند تا با قیمتی مناسب تر بتوانند آن را تهیه کنند.

پرواز استانبول به تهران معمولا از فرودگاه بین المللی ترکیه برمی خیزد و در فرودگاه بین المللی تهران بر زمین می نشیند. از آنجایی که این سفر یک سفر بین المللی می باشد پس باید پرواز از یک فرودگاه بین المللی صورت پذیرد و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر می باشد که افرادی که در شهرستان زندگی می کنند به تهران سفر کرده و از فرودگاه بین المللی این شهر به استانبول سفر کنند.

علاوه بر این برای برگشت استانبول نیز می توان از پرواز های مختلف مثل پرواز های ارزان تر گرفته تا پرواز های گران تر و با خدمات رفاهی بیشتر استفاده کرد. برگشت از این سفر نیز نیازمند فرودگاه بین المللی است که برای برگشت به ایران معمولا مقصد شهر تهران و فرودگاه بین المللی امام خمینی می باشد.

استانبول | تهران
بلیط استانبول به تهران

مکان های دیدنی استانبول

استانبول در واقع هم یک شهر تاریخی محسوب می شود و هم از نظر دیگر شهری مدرن و نوگرا به حساب می آید. بنابراین از نظر مکان های دیدنی بسیار تنوع دارد و دارای تفریحات متنوعی است.

این شهر از یک طرف دارای کاخ ها و مسجد های مختلف تاریخی است و از طرف دیگر دارای مکان های دیدنی و مراکز خرید مدرن می باشد. معمولا مکان های تاریخی این شهر مثل کاخ ها و مسجد های با شکوه بازمانده دوران کهن است و بیشتر مربوط به زمانی است که امپراتوران روم شرقی بر آن حکومت می کردند و تا زمانی که عثمانیان بر آن شهر تسلط داشتند.

از طرف دیگر از آنجایی که شهر استانبول یک شهر ساحلی به حساب می آید برای تفریح می توان به سواحل این شهر سر زد و از آن لذت برد و از تفریحات و ورزش های آبی این شهر نیز استفاده کرد.

علاوه بر این برای تفریحات مدرن در استانبول می توان به کافه های خیابانی و رستوران های موجود در آن سر زد و همچنین از تفریحات شبانه آن لذت کافی را برد. بنابراین با خرید بلیط استانبول به تهران می توان هم سفری تاریخی را تجربه کرد و هم از مراکز مدرن آن لذت برد.

استانبول | تهران
بلیط استانبول به تهران

قیمت پرواز تهران استانبول

با توجه به بسته شدن مرز های زمینی ترکیه تنها راه مسافرت به ترکیه از طریق پرواز تهران استانبول امکان پذیر است. قیمت بلیط تهران به استانبول  و یا برعکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به این عوامل قیمت نهایی بلیط مشخص می گردد. برخی از این عوامل عبارت هستند از:

یکی از عوامل مهم در تعیین نرخ پرواز استانبول به تهران و یا پرواز تهران استانبول نوع ایرلاین و هواپیما است که هر کدام از آن ها دارای خدمات متنوعی هستند و از آنجایی که نوع هواپیما در راحتی سفر موثر است پس با توجه به افزایش خدمات مربوط به پرواز قیمت بلیط هم افزایش می یابد.

علاوه بر این پرواز مستقیم و غیرمستقیم نیز از عوامل مهم در تعیین نرخ بلیط هواپیما است. پرواز های غیر مستقیم به دلیل این که ابتدا به فرودگاه های مادر می روند و از آنجا پرواز خود را به شهر استانبول طی می کنند معمولا از قیمت کمتری نسبت به پرواز های مستقیم برخوردار هستند.

کلاس پروازی از دیگر عوامل موثر در قیمت بلیط می باشد که در انواع مختلف اکونومی، بیزینس و فرست کلاس موجود می باشند و هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

نوع بلیط نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت می باشد و معمولا بلیط های لحظه آخری از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

علاوه بر این موارد زمان پرواز یکی از موارد مهمی است که بر قیمت بلیط هواپیما ترکیه تاثیر می گذارد مثلا تقاضای بلیط ایرانیان در فصل بهار و تعطیلات نوروز و تابستان بیشتر است و علاوه بر این مناسبت های دیگر مثل کریسمس و جشن های خاص که تقاضا برای مسافرت بیشتر است قیمت بلیط ها با افزایش مواجه می شوند.

استانبول | تهران
بلیط استانبول به تهران

مراحل انجام پرواز

برای انجام پرواز تهران استانبول و یا پرواز استانبول به تهران بعد از خرید پرواز استانبول به تهران و یا برعکس بهتر است سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید تا کار های مربوط به سفر انجام شود.

یکی از این کار ها گرفتن کارت پرواز است که باید به گیت مربوط به پرواز خود مراجعه کرده و بعد از پرداخت عوارض خروج و اضافه بار کارت پرواز خود را دریافت نمایید.

بعد از آن باید پاسپورت شما بررسی و چک گردد و اگر مشکلی برای خارج شدن از کشور نداشته باشید مهر خروج بر روی پاسپورت شما درج می گردد و شما آماده سفر و سوار شدن به هواپیما می گردید.

مراحل خرید بلیط

برای تهیه و خرید بلیط استانبول به تهران و یا برعکس می توانید با مراجعه حضوری و یا اینترنتی بلیط خود را تهیه نمایید. برای خرید بلیط اینترنتی ابتدا به سایت بلیط استانبول  https://bilitistanbul.com   مراجعه کرده و بعد از آن پرواز یک طرفه و یا دو طرفه را انتخاب نمایید و بعد از آن نوبت به انتخاب فرودگاه مبدا و مقصد می رسد.

مرحله بعد برای خرید بلیط تعیین زمان رفت و در صورت نیاز زمان برگشت می باشد و بعد از آن انتخاب نوع کلاس پرواز است که از بین گزینه های اکونومی، بیزینس و فرست کلاس باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

مرحله بعدی تعیین تعداد مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد است که قیمت هر یک از آن ها متفاوت است. بعد از انجام این مراحل بر روی جستجو کلیک کنید و لیستی از پرواز ها در زمان ها و ساعت های مختلف برای شما نمایش داده می شود و در صورت تایید و پرداخت مبلغ مربوط می توانید خرید خود را نهایی نمایید.

دکمه بازگشت به بالا