چگونه بازی های پاک شده ps4 را برگردانیم بدون اینترنت

آموزش گام به گام برگرداندن بازی های قفل شده در PS4 + خرید بازی ps4 اکانت

با افزایش روز افرون قیمت ارز و گران شدن بازی های پلی استیشن، طبیعی بود که استفاده از گیفت کارت پلی استیشن و خرید بازی های دیجیتالی که قیمت کمتری نسبت بازی های فیزیکی داشتند، افرایش پیدا کند. درست است که شما با این کار در هزینه های خودتان صرفه جویی می کنید اما مشکلات مختلفی هم سر راهتان قرار خواهد گرفت. شما چند نوع بازی دیجیتالی دارید بازی های که فقط می توانید با اکانت قانونی بازی ps5 به صورت آفلاین بازی کنید که به اصطلاح به آن بازی هکی گفته می شود. بازی هایی که می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین از آنها استفاده کنید. توجه کنید که در این روش گاهی با قفل شدن بازی هایتان مواجه می شوید که در این حالت بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 به یکی از دغدغه های شما تبدیل می شود که در این مقاله آن را توضیح می دهیم.

اموزش باز كردن قفل بازي ps4 هکی بدون اینترنت | باز كردن بازي هاي قفل شده ps4 بدون اینترنت

ظرفیت 1 ، 2 ، 3 به چه معنی است ؟

همانطور که گفتیم بازی های نسخه دیجیتالی چندین نوع دارند. که به اصطلاح به آن ها ظرفیت یک، دو و سه گفته می شود. حالا تفاوت این ظرفیت ها چیست؟ بازی ظرفیت یک قیمت آن ارزان تر بوده و شما باید تمام مدت دستگاه تان آفلاین باشد و به اینترنت متصل نباشد، اگر به اینترنت وصل شوید احتمال قفل شدن بازی وجود دارد. بازی ظرفیت دو هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین قابل بازی است که طبیعتا قیمت آن از دو مدل دیگر بالاتر است و در آخر بازی ظرفیت سه که فقط به صورت آنلاین می توانید بازی کنید و اگر آفلاین باشید، بازی شما قفل می شود. برای اینکه خیلی وارد این گرداب سرگیجه آور نشوید بهترین کار خرید نسخه دیجیتالی بازی و خرید گیفت کارت است تا دیگر با مسائلی همچون قفل شدن بازی و بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 نشوید.

چرا بازی ps4 قفل می شود ؟

حتما این سوال برایتان پیش آمده که اصلا دلیل قفل شدن بازی های پلی استیشن به چه دلیلی است. چرا بازی هایی که به صورت فیزیکی خریداری می کنیم این مشکل خیلی کمتر در آنها دیده می شود. لازم است که بدانید همه این اتفاقات مربوط به اکانتی است که با آن وارد کنسول خود می شوید.شما اگر یک اکانتی هکی را خریداری کنید باید با یک نام کاربری و ایمیل کسی که قبلا آن را خریداری کرده وارد بازی شوید به همین دلیل باید حتما آفلاین باشید چون اگر آنلاین شوید و آن شخص هم وارد اکانت خود شود بازی شما قفل شده و نمی توانید آن را بازی کنید. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات خرید گیفت کارت Psn و خرید قانونی بازی ها به صورت دیجیتال است تا با این معضل مواجه نشوید و وارد داستان بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 نشوید.

بازگرداندن لایسنس بازی

اگر بازی خود را به صورت دیجیتالی و قانونی خریده باشید خیلی نگران قفل شدن بازی نباشید، حتما راهی برای باز بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 پیدا خواهید کرد. در این قسمت بازگرداندن license محتوایتان را به شما آموزش می دهیم. برای اینکار ابتدا باید مطمئن باشید که به اینترنت وصل باشید. سپس وارد اکانت منیجر کنسول شوید و در اینجا ابتدا اطمینان حاصل کنید که در اکانت psn خود sign in هستید و پس از آن گزینه restore license  را انتخاب کنید. پس از آن کنسول خودتان را ری استارت کرده و الان دیگر می توانید وارد بازی نسخه دیجیتالی تان شوید. توجه داشته باشید که اگر بازی دیجیتالی تان را به صورت قانونی و یا گیفت کارت خریداری کرده باشید حتما از روش هایی که معرفی می کنیم می توانید برای بازی کردن قفل آنها استفاده کنید.

چک کردن Primary بودن کنسول

اگر روش قبلی که توضیح دادیم اثر نکرد، باید از parimary بودن کنسول ps4 تان  مطمئن شوید. در ادامه مقاله توضیح می دهیم که praimary یعنی چی. مثل دفعه قبل وارد account management شوید و مطمئن باشید که به اینترنت وصل باشید. بعد از آن هم اتصالات psn خودتان را چک کنید. Activate as your primary ps4 را انتخاب کنید و در این قسمت مطمئن شوید تا کنسول شما Active باشد و می توانید به این روش به بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 خودتان اقدام کنید.

Primary  بودن اکانت ps4 یعنی چی

شما ممکن است بازی ای را به صورت دیجیتالی خریداری کنید و بخواهید بر روی کنسول کس دیگری هم از آن بازی استفاده کنید به عنوان مثال از بازی فیفیا که یکی از بهرتین بازی های دونفره ps4 است بخواهید بر روی کنسول دوستتان استفاده کنید . با هم بازی کنید. شما باید اکانت خودتان را وارد کنسول کرده و از قسمت active as your primary ps4 دستگاه کنسول را Primary کنید تا بتوانید از بازی نسخه دیجیتالی تان در یک کنسول دیگر استفاده کنید. پس اگر با بازی قفل شده اکانت قانونی تان در یک کنسول دیگر مواجه شدید می توانید از روش primary کردن کنسول برای بازگرداندن بازی های قفل شده ps4 اتان اقدام کنید.

چه راه های دیگری برای باز کردن قفل بازی ها وجود دارد؟

اگر بازی های دیجیتالی خود را به صورت قانونی خریداری کرده باشید، از روش هایی که گفته شد می توانید برای بازگرداندن بازی های قفل شده ps4  خود استفاده کنید. اما دستگاه خودتان را اصطلاحا کپی خور کرده باشید احتمالا هیچ کاری جز پاک کردن اکانتان از شما بر نمیاید.کپی خور کردن دستگاه یعنی از اکانت های هک شده و غیرقانونی استفاده کنید که با وصل شدن به اینتزنت احتمال قفل شدن بازی هایتان بسیار بالاست. البته نگران نباشید بلایی سر کنسول شما نخواهد آمد، فقط باید Fir,ware تان را ریست کنید و بازی هایتان پاک می شوند.

خرید بازی های پلی استیشن از گیم استور

شما برای مواجه نشدن با مشکلاتی همچون قفل شدن بازی و پریدن اکانتتان بهتر است که اگر قصد خرید بازی به صورت دیجیتالی را دارید از طریق گیفت کارت اقدام به خرید بازی نمایید، خوبی خرید از طریق گیفت کارت این است که حتی اگر دیتای بازی تان را از روی هارد کنسول پاک کنید. اما باز هم هرموقع دیتای بازی را دانلود کنید می توانید همیشه از بازی پلی استیشن تان لذت ببرید. شما می توانید برای خرید آسان و مطمئن انواع گیفت کارت ها مانند گیفت کارت گوگل پلی، گیفت کارت psn، خرید گیفت کارت اپل و سایر گیفت کارت ها از طریق سایت گیم استور اقدام نمایید.

آیا بازی های روی هارد PS4 قابل بازیابی هستند؟

نوسانات برق یا اتصال به سرور می تواند باعث پاک شدن فایل های بازی در کنسول پلی استیشن 4 شود. در صورت بروز مشکل می توانید اطلاعات ذخیره شده بازی موجود در پلی استیشن را از فضای ابری بازیابی و ریکاوری کنید.

روش های ریکاوری بازی های PS4 :

در روش اول در صورتی که بازی های PS4 خود را در فضای ذخیره سازی ابری آنلاین ذخیره کرده باشید می توانید آنها را پیدا کنید و از فضای ابری Cloud Saves برگردانید بنابراین :

1) به مسیر Settings > “click”  Application Saved Data Management مراجعه کنید.

2) روی Saved Data in Online Storage کلیک کنید.

3) سپس Download to System Storage کلیک کنید.

نکته) باید چندین مرتبه این کار را انجام دهید تا همه ی بازی های پاک شده، ریکاوری شوند.

روش دوم هم از طریق فروشگاه پلی استیشن امکان پذیر است بنابراین اگر شما بازی را از پلی استیشن استور خریداری کردید، به حساب کاربری خود مراجعه کرده و مجدد بازی را دانلود کنید.

منبع: خرید اکانت فیفا ۲۳ برای ps5

دکمه بازگشت به بالا