بین المللمطالب برتر

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان

دبی، یکی از شهرهای پررونق و پویا در خلیج فارس، به عنوان یک مقصد تجاری و گردشگری محبوب جهان شناخته می‌شود.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات | اقامت دبی با دویست میلیون

با پیشرفت‌های اقتصادی چشمگیر و فراهم بودن فرصت‌های شغلی متنوع، بسیاری از ایرانیان نیز به دبی جهت کار و زندگی مهاجرت کرده‌اند. در این ریپورتاژ، به بررسی شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان پرداخته و قوانین و ضوابط مربوط به این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یکی از بهترین شرکت ها درخصوص اقامت در دبی برای ایرانیان شرکت آل تبستم می باشد، که شما می توانید با اطمینان خاطر تمامی امور را به متخصصان حرفه ای آنها بسپارید. افرادی که می خواهند برای مدتی طولانی در دبی زندگی و کار کنند به ویزای اقامت این کشور نیاز پیدا خواهند کرد. ویزای اقامت دبی به عنوان مجوزی است که می‌تواند بین دو تا سه سال و حتی در مواردی تا ۱۰ سال از اعتبار برخوردار باشد و شخص می‌تواند تا هر زمان که نیاز دارد این ویزا را تمدید نماید.

این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ یک از این افراد نمی‌توانند اقامت دائم دبی را به شکلی که در کشورهای دیگر رایج است، دریافت کنند؛ به این ترتیب دریافت اقامت دائم دبی به معنای برخورداری از مهر ویزا در پاسپورت و زندگی به صورت مداوم در این کشور می باشد.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات | اقامت دبی با دویست میلیون

انواع اقامت در دبی

اقامت در دبی را می توان به دو دسته اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم‌بندی کرد. به منظور دریافت اقامت در هر کدام روش‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به توضیح بیشتر انواع اقامت در دبی می پردازیم:

 • اقامت دائم دبی

شرایط دریافت اقامت دائم دبی به شیوه‌هایی که در کشورهای اروپایی رایج است، فراهم نیست. قوانین کشور دبی در زمینه دریافت  تابعیت بسیار سختگیرانه هستند و متقاضیان به منظور زندگی در این کشور فقط می‌توانند با بکارگیری از یکی از شیوه های اعلام شده از طرف دولت امارات، یک ویزای موقت ۳ ساله دریافت نمایند.

سپس با زندگی مداوم در این کشور افراد می‌توانند تا هر زمان که نیاز داشته باشند، ویزا دبی خود  و خانواده‌شان را تمدید کنند.

 • اقامت موقت دبی

 ویزای اقامت موقت دبی یک ویزای ۳ ساله می باشد که به افراد واجد شرایط اقامت در دبی تعلق می گیرد.

به منطور اخذ ویزای موقت دبی بایستی از طریق یکی از شیوه های خرید ملک، تحصیل، تولد فرزند، استارتاپ، ثبت شرکت یا ازدواج اقدام کنید.

تمام افرادی که از ۱۸ سال سن برخوردار هستند، می‌توانند درخواست خود را جهت اخذ ویزای موقت امارات ارائه دهند؛ سپس بعد از انجام آزمایش‌های پزشکی و ارزیابی های امنیتی درخواست متقاضی مورد بررسی واقع می شود.

اخذ اقامت کاری دبی 

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان

به منظور اینکه واجد شرایط اقامت در دبی باشید بایستی تحت یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار بگیرید:

 • به منظور کار کردن در یک اداره دولتی یا شرکت خصوصی به امارات مهاجرت کنید.
 • هدفتان این باشد که تحصیل خود را در یکی از موسسه‌های آموزشی دبی ادامه دهید.
 • تحت تکفل یکی از شهروندان امارات متحده عربی یا یکی از افراد خارجی مقیم امارات باشید.
 • قصد سرمایه گذاری در دبی داشته باشید.
 • ملکی در دبی خریده باشید.
 • و یا اینکه در دبی بازنشسته شوید.

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان با افراد خارجی سایر کشورهای جهان تفاوت چندانی ندارد، ایرانیان با برخورداری از یکی از شرایط ذکر شده در بخش قبلی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دبی اقدام نمایند.

مدارک لازم به منظور دریافت اقامت دبی

در زمان ارائه درخواست برای ویزای دبی باید یک سری مدارک آماده داشته باشید که با توجه به شیوه ای که جهت دریافت ویزا انتخاب می‌کنید، متغیر هستند؛ با این حال یک سری مدارک عمومی هم وجود دارند که در صورت انتخاب از هر یک از شیوه ها بایستی آنها ار ارائه دهید. مدارک مورد نیاز  برای اقامت دبی به شرح زیر می باشد:

 • دریافت فرم درخواست ویزا ( به صورت آنلاین یا از طریق مراکز مربوطه)
 • ارائه اصل  پاسپورت
 • ارائه 2 عکس پاسپورتی (دارای شرایط خواسته شده توسط دبی)
 • ویزای ورود به امارات
 • ارائه مدارکی به منظور با موفقیت پشت سر گذاشتن آزمایش‌های پزشکی
 • مدرک دریافت یکی از طرح‌های بیمه درمانی دبی

شیوه های دریافت اقامت دبی برای ایرانیان

به منظور دریافت اقامت امارات ۶ شیوه  وجود دارد که با توجه به بودجه و سایر شرایطی که متقاضیان دارند بایستی یکی از این شیوه ها را جهت مهاجرت برگزینند.

در زیر می‌توانید با شیوه های اخذ اقامت در دبی آشنا شوید:

 • از طریق خرید ملک
 • از طریق ازدواج
 • از طریق تحصیل
 • از طریق ایجاد استارت آپ
 • از طریق ثبت شرکت
 • از طریق تولد فرزند

 • اقامت دبی از طریق خرید ملک

در صورتی که قصد دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک را دارید، بایستی حداقل ۱ میلیون درهم در املاک و مستغلات منطقه‌ای که به تایید دولت توسط امارات رسیده باشد، سرمایه گذاری کنید.

بعد ازانجام مراحل خرید ملک مورد نظر خود می‌توانید اقدامات لازم برای دریافت ویزا را انجام دهید. این ویزا تا دو سال از اعتبار برخوردار خواهد بود و تا زمانی که هنوز صاحب آن ملک هستید و دست کم هر ۱۸۰ روز یک بار به دبی سفر می‌کنید، قابلیت تمدید دارد. چنانچه  بیش از ۱۸۰ روز در دبی حضور نداشته باشید احتمال اینکه ویزای شما لغو شود، وجود دارد.

در نظر داشته باشید که با اخذ این ویزا اجازه کار در دبی برای شما فراهم نمی شود. هنگامی که این ویزا را دریافت کردید، می‌توانید اسپانسر خانواده خود شوید؛ به این معنی که خانواده شما می‌توانند از طریق ویزای خانوادگی که به ویزای اقامت شما مرتبط است، درخواست دریافت اقامت را ارسال نماید.

 • اقامت دبی از طریق ازدواج

خوب است بدانید که دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج تحت شرایط پیچیده و سختگیرانه‌ای اجرا می‌شود؛ در اصل این شیوه فقط برای زنان خارجی مناسبی است که با یک مرد مقیم دبی ازدواج کنند و برعکس این شرایط وجود ندارد.

این نکته را در نظر دشته باشید افرادی که از طریق ویزای ثبت شرکت یا استارتاپ اقامت دبی را اخذ کرده‌اند و همینطور کسانی که در امارات مشغول به کار هستند، می‌توانند نسبت به دریافت اقامت برای خانواده های خود اقدام کنند.

برای انجام این کار فقط کافیست حداقل حقوق کارمندان حدود سه تا چهار هزار درهم باشد و مکانی برای زندگی داشته باشند.

 • اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

دولت امارات متحده عربی شرایط دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را هم به وجود آورده است. از طریق دریافت این ویزا حق اقامت سه ساله در دبی را کسب خواهید کرد؛ همینطور صاحبان شرکت می‌توانند برای اعضا خانواده خود هم درخواست اقامت ارسال نمایند.

افرادی که از این نوع ویزا مجوز اقامت در دبی را به دست می آوردند، می‌توانند از مزیت های مربوط به معافیت‌های مالیاتی مربوط به شرکت‌ها برخوردار گردند.

سریعترین راه اخذ اقامت در دبی

سریعترین راه اخذ اقامت در دبی را می توان سرمایه گذاری در این کشور معرفی کرد. برای مثال از طریق ثبت شرکت در دبی تکلیف درخواست شما طی ۷ تا ۱۲ روز مشخص می شود. همینطور یکی دیگر از راه‌های سریع دریافت اقامت دبی استخدام شدن در یکی از شرکت‌های دبی می باشد.

ارزانترین راه اقامت در دبی

ارزانترین و به صرفه ترین راه اقامت در دبی، ثبت شرکت است؛ با توجه به منطقه‌ای که جهت  ثبت شرکت خود انتخاب می‌کنید درخواست شما احتمال دارد هزینه‌های متفاوتی به همراه داشته باشد. اما حداقل هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات ۱۰ هزار درهم اعلام شده است.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات | اقامت دبی با دویست میلیون

مزایای اقامت در دبی

اقامت در کشور امارات از مزیت های بسیاری برخوردار است؛ برای مثال مهاجران به منظور دریافت اقامت این کشور لازم نیست مراحل پیچیده‌ای را پشت سر بگذارند و درگیر کاغذبازی‌های بی‌مورد شوند.

شرایط و کیفیت زندگی در دبی طی چند سال گذشته به شکل قابل توجهی پیشرفت داشته است. در ادامه به توضیح مزایای اقامت در دبی می پردازیم:

 • دبی در ۸ ماه از سال از آب و هوایی فوق‌العاده برخوردار است.
 • بسیاری از کسب و کارهای بین‌المللی بزرگ در دبی شعبه دارند و برای افراد حرفه ای و ماهر فرصت‌های شغلی زیادی فراهم است.
 • در دبی مالیات بر درآمد وجود ندارد.
 • شرایط آموزشی در دبی در سطح استانداردهای بین‌المللی می باشد.
 • با وجود فرودگاه بین‌المللی دبی، به هر جای دنیا که بخواهید می توانید به راحتی سفر کنید.

در مجموع، شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان، به ویژه کسانی که قصد کار و زندگی در این شهر پر رونق را دارند، به یک سری فرآیندها نیاز دارد. از درخواست ویزا و رزیدنس گرفته تا امور مسکن و اطلاعات پزشکی، تمام این عوامل می‌توانند تجربه اقامت شما را تحت تأثیر قرار دهند.

ارتباط مستمر با سفارت امارات متحده عربی و سازمان‌های مرتبط نیز می‌تواند به شما در پیشبرد امور مربوط به اقامت و زندگی در دبی کمک کند. با رعایت قوانین و راهنمایی های ارائه شده توسط مقامات دولتی دبی، شما می‌توانید از تجربه مثبت و موفقیت زندگی در این شهر برخوردار شوید.

کلید این تجربه موفقیت، ایجاد ارتباطات مثبت با جامعه محلی و رعایت آداب و قوانین محلی است. موفقیت در اقامت در دبی نیازمند تصمیم‌گیری درست، آگاهی از قوانین، و تعامل فعّال با محیط اطراف است. برای نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص شرایط اقامت در دبی می توانید به وب سایت آل تبسم مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا