علمی و پزشکیمطالب برتر

بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران ۱۴۰۲ + هزینه لیفت صورت

بهترین دکتر برای کشیدن پوست صورت در تهران کیست؟ جراحی لیفت صورت برای افرادی استفاده می‌شود که با بالا رفتن سن، علائم پیری در آن‌ها به وضوح قابل مشاهده است و تمایل دارند تا شل شدگی و افتادگی پوست در آن‌ها رفع گردد. در این مقاله ما علاوه بر معرفی لیست بهترین دکتر و بهترین مرکز لیفت صورت در تهران، هزینه لیفت صورت در تهران سال ۱۴۰۲ را نیز بررسی کرده‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یا بالا کشیدن صورت با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام پذیر است. در واقع لیفت صورت به منظور بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست، رفع افتادگی و در نتیجه جوانسازی صورت انجام می شود. جراحی لیفت صورت یک عمل زیبایی برای ایجاد ظاهری جوان تر در صورت است. به کمک این روش می توان چین و چروک های عمیق پوست گونه ها، اطراف لب و خط فک را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید.

کاملا طبیعی است که آشکار شدن آثار پیری در صورت برای افراد ناخوشایند و حتی نگران کننده باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های قطعی لیفت صورت بیشتر آشنا شوید…

مهم ترین هدف انجام جراحی لیفت صورت، جوانسازی است. بسیاری از افرادی که دچار افتادگی پوست و چین و چروک در صورت خود شده اند، از این بابت احساس خوشایندی نداشته و حتی ممکن است سطح اعتماد بنفس در آنان کاهش پیدا کند. شادابی و جوانی صورت، قبل از هرچیز به حفظ نشاط و روحیه ی خود فرد کمک میکند.

همه انسان ها به طور ذاتی در پی حفظ زیبایی و جوانی هستند؛ به همین دلیل روش های جوانسازی قدمت طولانی داشته و روش های زیادی نیز برای آن مطرح شده است. از روش های خانگی، دارویی، ماساژ تا جراحی لیفت صورت و یا روش های کم تهاجمی تر. روش های کم تهاجمی تر دیگر، برای رفع افتادگی و آویزانی پوست صورت ارائه شده است که جراحی لیفت صورت نسبت به سایر روش ها موثر تر و ماندگار تر می باشد زیرا سایر روش ها بصورت موقتی مشکل افتادگی و آویزانی پوست صورت را برطرف می کنند و در نتیجه بعد از گذشت مدتی ممکن است دوباره پوست دچار شلی و افتادگی شود. در حالیکه میتوانیم جراحی لیفت صورت را یک روش دائمی در نظر بگیریم. در جراحی لیفت صورت با توجه به میزان افتادگی و آویزانی پوست صورت از تکنیک های مختلفی مانند مینی لیفت و لیفت کلاسیک استفاده می شود.

در جراحی لیفت صورت، پوست های اضافی ناحیه کنار گونه ها، دور گردن و پیشانی به سمت بالا کشیده می شود. بدون شک کشیدن پوست این نواحی باعث ایجاد تغییر در حالت چشم ها و ابرو ها نیز خواهد شد.در واقع جراحی لیفت صورت باعث کشیده شدن پوست می شود که در نهایت منجر به جوانسازی و شادابی چهره خواهد شد. جراحی زیبایی لیفت صورت میتواند شامل مواردی مثل  لیفتینگ صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابروها، گونه ها و یا فک باشد. علاوه بر این در صورت لزوم، می توان آن را همزمان با لیفت گردن نیز انجام داد.

کاربردهای اساسی جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت تغییرات بسیار شگفت انگیز و قابل توجهی در صورت ایجاد می کند. تمامی تغییرات ناشی از افزایش سن، آسیب های محیطی از جمله تابش نور مستقیم خورشید، شل شدگی و از بین رفتن بافت چربی صورت را می توان با لیفت صورت کاهش داده و حتی به طور کامل از بین برد.

البته عوامل دیگری نیز در پیری پوست نقش دارند که می تواند به لاغر شدن، اضطراب و استرس های درونی، عوامل موروثی و ژنتیکی نیز اشاره نمود . مهم ترین نتیجه هایی که از لیفت صورت به دست می آید موارد زیر هستند:

  • برطرف کردن افتادگی ظاهر گونه ها
  • سفت کردن پوست صورت
  • حفظ برجستگی گونه ها در محل اصلی
  • رفع افتادگی گوشه های خارجی لب ها و دهان
  • حذف پوست اضافی در خط فک پایین
  • رفع چین و چروک های عمیق پوست در از کناره های بینی، خط خنده و خطوط زیر گونه ها
  • رفع افتادگی پوست و تجمع چربی اضافی در گردن (اگرهمراه با لیفت گردن انجام شود)

عوامل موثر بر قیمت عمل لیفت صورت در سال ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد هزینه این عمل زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله هزینه بیمارستان و یا کلینیک جراحی، نسخه های دارویی مورد استفاده، لباس بعد از جراحی، آزمایشات پزشکی و غیره. عوامل دیگر موثر بر هزینه های لیفت پوست صورت ، شامل موارد زیر است:

·         روش جراحی

روش جراحی بر هزینه لیفت صورت تاثیرگذار است. برای مثال لیفت کامل مقداری بیشتر از نوع لیفت میانی و یا مینی لیفت می باشد. روش های جوانسازی مینی لیفت و لیفت میانی صورت در زمان کوتاهتری انجام می شوند و برش های کوچکتری نیاز دارند. در این زمینه می توانید با جراح خود مشورت نمایید و توضیحات تکمیلی را جویا شوید.

·         تجربه جراح پلاستیک

هزینه لیفت صورت توسط یک متخصص کاربلد و با تجربه نسبت به دستمزد یک پزشک کم تجربه تر بیشتر می باشد. اما اکثر افراد ترجیح می دهند که این عمل جراحی زیبایی را نزد متخصصین با تجربه انجام دهند. همچنین انجام روش های پیشرفته لیفتینگ، هزینه لیفت صورت را افزایش می دهد.

·         میزان چین و چروک و افتادگی پوست

برای افرادی که چین و چروک های صورت آن ها زیاد است و همچنین دچار شلی و افتادگی شدید پوست صورت می باشند، نیاز به ایجاد تغییرات بیشتری است و در نتیجه باید هزینه بالاتری نسبت به کسانی که میزان افتادگی صورت آن ها کم است پرداخت نمایند.

·         موقعیت جغرافیایی

انجام این عمل در مکان های مختلف یک شهر بزرگ مانند تهران با هم متفاوت می باشد. همچنین انجام لیفتینگ در هر شهر با شهر دیگر متفاوت می باشد، اما این امر به طور دقیق نمیتوان گفت بر هزینه های عمل تاثیر گذار است.

·         نوع بیهوشی

فرد می تواند بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی را برای انجام جراحی خود انتخاب کند. هزینه بیهوشی عمومی بر هزینه لیفت صورت تاثیر گذاشته و افزایش می یابد.

·         تجهیزات مورد استفاده و امکانات کلینیک

یکی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت جراحی لیفت صورت ، تجهیزات مورد استفاده برای انجام عمل جراحی و همچنین امکانات کلینیک یا بیمارستانی است که جراحی در آنجا انجام می شود. هر چقدر کلینیک یا بیمارستان مجهز تر باشد و از تجهیزات به روز استفاده گردد، هزینه لیفت کامل صورت افزایش پیدا خواهد کرد.

·         درمان های همراه با لیفت

برخی از پزشکان همراه با انجام لیفت، انجام عمل های زیبایی دیگر را نیز پیشنهاد می کنند که موجب افزایش هزینه های بیمار می شود.

هزینه لیفت صورت با نخ

نتیجه لیفت پوست صورت با نخ برای از بین بردن چین و چروک های پوست، بسیار طبیعی و موثر می باشد. هزینه این روش به میزان و نوع آسیب دیدگی پوست، نوع نخ مورد استفاده و نقاط تحت درمان بستگی دارد. این روش توسط نخ های جذبی و یا نخ های غیر قابل حذب انجام می شود. نخ های قابل جذب بعد از مدتی جذب بدن شده و اثرات لیفت کاهش می یابد. اما لیفت با نخ های غیر قابل جذب با دوام تر است چون نخ برای همیشه در زیر پوست باقی می ماند.

هزینه لیفت صورت با لیزر

هزینه لیفت صورت با لیزر در مقایسه با روش های جراحی بسیار پایین است. در روش لیزر،  بیهوشی، و برش های جراحی وجود ندارد. هزینه انواع لیزر مانند فرکانس رادیویی، اولتراسوند و هایفو با هم متفاوت می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه در این روش جوانسازی، تعداد جلسات درمانی برای برطرف شدن مشکلات پوست صورت می باشد.

هزینه لیفت صورت با بوتاکس

روش تزریق بوتاکس یکی از روش های از رفع چین و چروک است که موجب باز شدن چین و چروک های صورت می شود. با تزریق بوتاکس، افتادگی و چین و چروک های پوست از بین می رود. هزینه این روش، به میزان تزریق ، برند ، تجهیزات کلینیک تزریق، وسعت محل درمان، تعداد جلسه های درمان، دستمزد پزشک بستگی دارد. هزینه داروها و آزمایشات قبل  و بعد تزریق بر هزینه نهایی تاثیر می گذارد.

آیا هزینه لیفت کامل صورت تحت پوشش بیمه می باشد؟

متاسفانه هزینه لیفت صورت تحت پوشش بیمه نمی باشد. زیرا این عمل صرفا به منظور زیبایی و جوانسازی انجام می شود و بیمه هزینه های مربوط به عمل های زیبایی را شامل نمی شود.

دکمه بازگشت به بالا