عمومیمطالب برتر

جت پرینتر صنعتی چیست؟

تقریبا در اکثر کارخانه ها و کارگاه های تولیدی که تیراژ محصول تولید شده در آنها زیاد است از دستگاهی به نام جت پرینتر صنعتی برای چاپ موارد مختلف مانند درج تاریخ تولید، تاریخ انقضا، بارکد زنی، سری ساخت، چاپ آرم و لوگو و غیره بر روی بسته بندی محصولات تولید شده استفاده می شود. این دستگاه ها که با نام تاریخ زن یا بارکد زن نیز شناخته می شوند، یک دستگاه الکترونیکی که به صورت اتوماتیک کارکرده و برای استفاده از آن نه تنها نیاز به نیروی دست اپراتور در خط تولید نمی باشد بلکه دستگاه به صورت ثابت، جایی در پایان خط تولید قرار گرفته و محصولات تولید شده توسط نوار نقاله به روبه روی این دستگاه ها منتقل می شوند و عملیات چاپ به صورت کاملا اتوماتیک انجام می گیرد.

جت پرینتر برای چاپ اطلاعات مورد نیاز بر روی بسته بندی محصولات تولید شده از پاشش جوهر استفاده می‌کنند و از این راه اطلاعات مورد نظر را روی محصولات درج می کنند. این دستگاه ها توسط سنسور هایی که درون آنها تعبیه شده است می‌توانند به طور اتوماتیک محصولات را تشخیص داده و باعث صدور فرمان چاپ از برد الکترونیکی دستگاه روی بسته بندی محصولات شوند.

انواع جت پرینترهای صنعتی کدامند؟

– جت پرینترهای صنعتی دیجیتال، نیمه دیجیتال و غیر دیجیتال
– دستگاه های جت پرینتر صنعتی ریز نگار
– دستگاه های جدید پرینتر صنعتی درشت نگار

انواع جت پرینترهای صنعتی | جت پرینتر

از جت پرینترهای صنعتی در چه موارد و در چه صنایعی استفاده می شود؟

علاوه بر درج اطلاعات ضروری بر روی بسته بندی محصولات از جت پرینتر می توان برای چاپ آرم و لوگو بر روی محصولاتی مانند لوله و موارد دیگر استفاده نمود. از این دستگاه ها بیشتر در صنایع دارویی و پزشکی، صنایع آرایشی و بهداشتی، خودروسازی، پتروشیمی، تولید سیم و کابل، صنایع سلولوزی، صنایع چوب نئوپان و ام دی اف تولید آینه شیشه سرامیک و غیره استفاده می شود.

جت پرینترهای صنعتی از چه بخش هایی تشکیل شده اند؟

هد دستگاه

هد چاپگر یک قطعه در جت پرینترهای صنعتی است که از برد الکترونیکی دستگاه اطلاعات را دریافت و باعث پاشش جوهر بر روی بسته بندی محصولات تولید شده برای درج اطلاعات لازم می شود.

مدار تامین کننده جوهر

مدار تامین کننده جوهر یا سیستم جوهر رسانی در دستگاه های جت پرینتر صنعتی از بخش های مختلفی مانند مخزن جوهر و حلال ، فیلتر تصفیه ،شیلنگ حاوی جوهر و پمپ می باشد. این قطعه وظیفه تامین جوهر از مخازن مختلف به هد دستگاه را بر عهده دارد.

چشمی یا سنسور الکترونیکی

این قطعه در نزدیکی هد چاپگر قرار داشته و وظیفه آن تشخیص محصولات تولید شده در خط تولید و ارسال کردن فرمان چاپ از برد را بر عهده دارد.

برد الکترونیکی

تمام کنترل عملیات چاپ در دستگاه جت پرینتر توسط برد الکترونیکی که مهمترین قطعه موجود در این دستگاه ها است ، کنترل می شود.

مزایای استفاده از جت پرینترهای صنعتی چیست؟

–    نصب بر روی نوار نقاله

یکی از مزایایی که جت پرینترهای صنعتی برای کارخانه های بزرگ به همراه دارند قرار دادن و نصب آنها بر روی نوار نقاله برای چاپ اتوماتیک اطلاعات بر روی محصولات است . در این صورت فرایند بسته بندی و برچسب زدن روی محصولات تولید شده در کارخانجات به سادگی انجام می شود.

– امکان چاپ موارد مختلف در اندازه های گوناگون

به طور کلی ممکن است در کارخانجات مختلف محصولات تولیدی در اندازه ها و ابعاد متفاوتی تولید شوند . یکی از مزایای دستگاه های جت پرینتر صنعتی این است که امکان چاپ بر روی بسته بندی های مختلف با ابعاد و اندازه های متفاوت را فراهم می کند . توسط این دستگاه ها می توان اندازه و فونت های مختلفی را برای چاپ انتخاب نمود.

– امکان چاپ به اشکال مختلف بر روی بسته بندی محصولات

تمام کارخانجات آرم و لوگوی مخصوص به خود را دارند که بر روی محصولات تولیدی خود، آن را چاپ می کنند. با استفاده از جت پرینترهای صنعتی می توان آرم و لوگو زوایای مختلف را بر روی محصولات چاپ نمود.

– سرعت بخشیدن به فرآیند بسته بندی محصولات

برای اینکه محصولات تولید شده در کارخانجات سریع و ساده به دست مشتریان برسد باید این محصولات به سرعت بسته بندی شوند . با توجه به این که کار چاپ بر روی محصولات یکی از مراحل دسته بندی است با استفاده از جت پرینتر های صنعتی می توان فرایند محصولات تولیدی را سرعت بخشیده و آنها را در مدت زمان کوتاه تری به دست مشتریان رساند.

بطور کلی، جت پرینتر پرکاربردترین دستگاه ، برای چاپ اطلاعات متغیر در صنایع مختلف است و از شناخته شده ترین برندهای بازار ، می توان کداجت را نام برد .

جت پرینترهای کداجت توسط شرکت فرازنگاز ، عرضه و پشتیبانی و گارانتی می شوند . www.codajet.com –  09128888390

دکمه بازگشت به بالا