علمی و پزشکی

با این کفش به جای راه رفتن پرواز کنید/ عکس

انسانِ سوار بر دوچرخه کارآمدترین حیوان روی زمین است. اکنون شرکت شیفت روبوتیکس(Shift Robotics)، استارت‌آپی که از دل دانشگاه کارنگی ملون(Carnegie Mellon) بیرون آمده، امیدوار است با کفش‌های مخصوص خود موسوم به مون‌واکرز(Moonwalkers) که کفش‌هایی چرخ‌دار هستند، راه رفتن انسان را سرعت ببخشد.

بیشتر بخوانید:‌

این شرکت در نمایشگاه CES 2024 در لاس وگاس آمریکا با مدل جدید خود به نام Moonwalkers X به میدان آمده است.

به نقل از انگجت، در اصل آنها کفش‌هایی هستند که وقتی پای شما در هنگام گام برداشتن به زمین برخورد می‌کند، چرخ‌هایش می‌چرخد تا شما را کمی جلوتر ببرد. بنابراین با هر گام فقط یک مسافت اضافی اندک را ارائه می‌دهد، اما اثر کلی این کار می‌تواند راه رفتن کاربر را تا سه برابر سریع‌تر کند.

با این کفش به جای راه رفتن پرواز کنید/ عکس

باتری این کفش‌ها حدود ۱۰ کیلومتر بُرد دارند و پس از اتمام شارژ آنها تنها کافی است تا کابل USB-C آن را بردارید و ۱.۵ ساعت صبر کنید تا کامل شارژ شود.

مدل قبلی این شرکت که برای پیاده‌روهای ایالات متحده طراحی شده بود، برای همه محیط‌ها ایده آل نبود. به همین دلیل این شرکت مدل Moonwalkers X را توسعه داده است که در آن یک پوند از وزن آنها کاسته و تعداد چرخ‌ها را نیز کاهش داده است.

به نظر می‌رسد استفاده از چنین کفش‌هایی یک راه ایده آل برای سرعت بخشیدن به راه رفتن، به‌ویژه برای کارگران به منظور کاهش خستگی آنها در محیط‌های صنعتی است.

در حالی که قیمت مدل قبلی این شرکت ۱۳۹۹ دلار بود، هنوز قیمتی برای مدل جدید اعلام نشده است، اما انتظار می‌رود تا قبل از عرضه آنها در اواسط سال جاری قیمت آن اعلام شود.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا