اقتصادیمطالب برتر

خرید خودرو مزایده ‌ای با مزایده‌‌کار

مزايده از سه عنصر مزایده‌گذار، کالا و پیشنهاددهندگان تشكيل مي‌شود. معمولا هنگامي‌كه تقاضا برای کالا بیشتر از مقدار موجود باشد، مزايده شكل مي‌گيرد و رقابتي بين افرادي كه مي‌خواهند آن كالا را به دست آورند، به وجود مي‌آيد. در هر مزايده، مزايده‌گذار در تلاش است كالاي خود را با قيمت بالا بفروشد، خريداران هم تلاش مي‌كنند تا با كمترين قيمت، آن كالا را به ‌دست آورند. در این گزارش ما را همراهی کنید تا یکی از بهترین منابع آگهی‌های مزایده خودرو را به شما معرفی کنیم.

مزایده و مزایای آن

قانونی به نام مزایده وجود دارد که وقتی ارگان‌ها یا کارخانجات دولتی نمی‌توانند اموال خود را به‌صورت مستقیم به اشخاص حقیقی یا حقوقی بفروشند، می‌توانند از طریق مزایده، اين كار را انجام دهند. این فروش می‌تواند به‌صورت تکی یا یک جا باشد. امروزه بیشتر مزایده‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود.

به عبارت دیگر، مزایده یک نوع خرید رقابتی محسوب می‌شود که سود و منفعتی هم به همراه دارد. در واقع یک کالا برای فروش، در معرض دید قرار گرفته و به خریداری که بالاترین قیمت را پیشنهاد کند، فروخته می‌شود. سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسی کل کشور و قوه قضاییه، مزایدات را زیرنظر دارند و کارشناسان رسمی دادگستری، قیمت‌گذاری اموال مزایده را انجام می‌دهند.

برای این‌که خریدار، اطلاعات کافی در زمینه نحوه قیمت‌گذاری خودرو، معایب و مشکلات خودرو داشته باشد، باید کارشناسانی در این زمینه به راهنمایی خریداران بپردازند. در مزایده، خریدار ممکن است با نصف قیمت بازار، کالای مورد نظر خود را خریداری کرده و سود قابل توجهی به ‌دست آورد.

مزایده خودرو

در مزایده خودرو، ابتدا فروشنده حداقل قیمت فروش ماشین خود را اعلام می‌کند. سپس خریدار، می‌تواند در صورتی که تمایل داشته باشد، قیمتی را پیشنهاد كند که بالاتر از قیمت نهایی خودرو است. در نهایت، ماشين به کسی فروخته می‌شود که بالاترین قیمت را پیشنهاد داده است. برای این‌که خودرو با قیمتی مناسب که نه ارزان‌تر و نه گران‌تر است، فروخته شود، برنده مزایده خودرو باید بالاترین قیمت قبل از مبلغ پیشنهادی خود، به همراه مقدار پله افزایش را پرداخت کند.

نکات مهم در مزایده

  • با توجه به این‌که سند مالکیت خودرو فقط برای مالک خودرو تنظیم می‌شود، نباید از لحاظ قانونی مشکلی جهت نقل و انتقال اسناد رسمی وجود داشته باشد.
  • بعضی مواقع، نیازی به پرداخت هزینه‌های خلافی خودرو، مالیات، عوارض و بیمه‌های پرداخت نشده توسط فروشنده نیست.
  • بهتر است در زمان مزایده، خریدار به‌طور کامل خودرو را بررسی کرده و با دقت، انتخاب خود را انجام دهد؛ چون معمولا برگزارکننده مزایده، نسبت به سالم بودن خودرو و لوازم درون خودرو تعهدی ندارد.
  • برگزارکننده مزایده مسئولیتی در قبال مغایرت اطلاعات درج شده در اسناد با نوع وسیله نقلیه ندارد و شخص درخواست‌کننده باید قبل از امضا، با دقت اسناد را کنترل کرده و در صورت عدم وجود مشکل در مدارک، آن‌ها را تحویل بگیرد.
  • نمایندگان سازمان بازرسی، دادگستری و سازمان صنعت، معدن و تجارت، موقع برگزاری فرایند مزایده و هنگام باز کردن پاکت قیمت‌ها حضور دارند و ناظر برگزاری مزایده هستند.

درباره مزایده کار بیشتر بدانید

این سامانه به هیچ نهاد یا ارگانی وابسته نبوده و کار آن فقط اطلاع‌رساتی مزایدات خودرو است. آگهی‌هایی که در تمام روزنامه‌ها یا سایت‌های اینترنتی ارگان‌های برگزار‌کننده مزایده منتشر می‌شود، رایگان بوده و شما می‌توانید پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

توصیه اکید مزایده‌کار برای کاربرانی که از راه دور در مزایده شرکت کردند، این است که برای جلوگیری از ضرر و زیان، هم در وقت و هم در هزینه، حتما قبل از سفر با ارگان‌های مربوطه تماس گرفته و اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنند.

وقتی شما هزینه اشتراک یا خرید آگهی را پرداخت می‌کنید، به این معنی نیست که در مزایده ارگان مربوطه ثبت نام کرده‌ايد. هزینه‌هایی مثل پرداخت سپرده، خرید اسناد و هر پرداخت ديگري كه براي برگزاري مزايده لازم است، فقط به حساب ارگان مربوطه واریز می‌شود.

لازم به ذكر است كه قيمت‌ها، در سامانه به تومان و در صفحه اصلی پرداخت بانکی به ريال درج می‌شوند. بر اساس قوانين موجود، براي اين‌كه متقاضي قبل از پرداخت هزينه، اطلاعات كافي درباره قيمت‌ها داشته باشد، تمامي قيمت‌ها به‌طور واضح مشخص شده است.

از آنجایی که بازديد به صورت آنلاين بوده و امكان ذخیره‌سازی تمامی آگهی‌ها وجود دارد، در صورت خريد اشتراك، هزينه به هيچ وجه برگشت داده نمي‌شود. آگهي‌هاي اين وب‌سايت تاريخ انتشار و انقضا دارند و بعد از اتمام تاریخ انقضا، به‌صورت خودكار از سايت حذف مي‌شوند.

به این نکته نیز توجه کنید که چون تعداد مزایدات زیاد است، دولت و برگزارکنندگان مزایدات، عکس و جزییات خودرو مزایده شده را منتشر نمی‌کنند؛ بنابراین، عکس‌هایی که در سایت‌های تبلیغاتی مشاهده می‌کنید، یا جنبه تزیینی دارد و یا عکس‌های مزایدات قبلی هستند. از آنجایی که در اکثر مواقع، قیمت کارشناس دادگستری به‌صورت محرمانه اعلام می‌شود، نمی‌توان قیمت‌های اعلام شده در سایت‌های مختلف را ملاک قرار داد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اين قیمت‌هاي اعلام شده، قيمت‌هاي پايه هستند و برنده مزايده كسي است كه بيشترين قيمت را براي خودرو مورد نظر پيشنهاد دهد تا بتواند آن خودرو را خريداري كند.

مزایده‌کار؛ يكي از بهترین وب‌سایت‌هاي خرید خودرو مزایده‌ای در كشور

مزايده خودرو از جمله مزايده‌هايي است كه طرفداران زيادي دارد؛ چرا كه خريد خودرو به اين روش، سود زيادي را نصيب خريدار كرده و حتي ممكن است با پرداخت هزينه‌اي به اندازه نصف قيمت بازار، صاحب خودرو شود. مزايده‌كار در زمينه مشاوره خرید خودرو و ارائه اطلاعات بيشتر به خريدار در رابطه با نحوه قیمت‌گذاری خودرو، معایب و مشکلات خودرو، كارشناساني دارد كه وظیفه پاسخگویی به سوالات و ابهامات مشتریان را به انجام می‌رسانند.

كارشناسان مزايده‌كار با استفاده از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و با نهايت دقت، آگهي‌هاي مربوط به مزايده خودرو را به‌صورت روزانه جمع‌آوري مي‌كنند. اين اطلاعات بر اساس زمینه فعالیت تخصصی، استان برگزارکننده و ارگان برگزارکننده، دسته‌بندي شده و در اختيار كاربران قرار مي‌گيرند.

از جمله خودروهايي كه در مزايدات، موجود هستند مي‌توان به خودروهای ایران خودرو، سایپا، انواع خودروهای چینی، انواع خودروهای کره‌ای، ژاپنی و آلمانی و انواع خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین اشاره كرد. امكان شرکت در مزايده براي همه افراد فراهم است و محدوديتي براي افراد شركت‌كننده وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و یا آگاهی از مزایده‌های خودرو به وبسایت رسمی این مجموعه به آدرس اینترنتی www mozayedecar.ir مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا