علمی و پزشکیمطالب برتر

نحوه ایمپلنت دندان جلو

جلو از روش های بهبود سلامت و بالاخص ظاهر فرد و بالا بردن اعتماد به نفس فرد میباشد. نبود دندان های قدامی می تواند صورت و ظاهر شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. کسانی که دندان های جلویی خود را از دست داده اند، از لبخند زدن دوری میکنند. افرادی که با فقدان دندان قدامی مواجه هستند، علاوه بر مشکلات ظاهری در تغذیه و گفتار هم با مشکلات دیگری روبرو می شوند.

ایمپلنت دندان جلو چگونه است؟

ایمپلنت دندان جلو که از درمان های زیبایی محسوب می شود بیشتر در افرادی انجام می گیرد که دندان پیشین خود را کاملا از دست داده اند. از دست رفتن دندان های پیشین می تواند به علت های مختلفی از جمله تصادف یا مراقبت نامناسب پس از ضربه خوردن دندان باشد. از عواقب از دست دادن دندان های جلو، تاثیر منفی در لبخند و موضع گیر شدن فرد است. ابتدا ایمپلنت دندان جلو با جراحی در حفره ای که توسط دندانپزشک در استخوان آرواره ایجاد شده است، قرار گرفته میشود. زمانی که ایمپلنت با استخوان آرواره ادغام شود، مانند ریشه برای دندان نقش ایفا میکند که جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد. کراون یا روکشی که کاملا شبیه به دندان طبیعی میباشد، به ایمپلنت وصل شده و فضای خالی میان دندان ها را پر میکند.

How to implant front teeth

استقامت استخوان آرواره

کاشت دندان جلو از درمان های پیچیده در دندانپزشکی به حساب می آید و برای موفقیت این درمان وجود میزان کافی استخوان در آرواره ضروری است. در مواردی که استخوان آرواره از میزان طبیعی کمتر باشد، ایمپلنت دندان جلو به شکست مواجه میشود . افزون بر این، داشتن فکی قوی نیز برای درمان بسیار مهم میباشد که بتواند ایمپلنت دندان جلو را حفظ نماید و تکیه گاه آن در هنگام جویدن غذا، گفتار و فعالیت های دیگر روزانه باشد.

روش پیوند استخوان

اگر آرواره جای کافی برای قرارگیری ایمپلنت نداشته باشد، می توان از روش های پیوند استخوان خوشبختانه استفاده کرد. “پیوند استخوان” اصطلاحی پزشکی میباشد که به روش هایی اشاره می کند که برای ساخت استخوان به کار میرود. پیوند استخوان باعث می شود که دندانپزشک توانایی کاشت دندان جلو یا هر دندان دیگر را داشته باشد.

دندان های قدامی نسبت به دندان های آسیا یا خلفی بیشتر دچار آسیب یا ضربه خارجی می گردند. کاشت دندان جلو یا ایمپلنت دندان جلو جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت دندان جلو به طور مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد و دندان ساخته شده به آن وصل میگردد. دقیقا به همان شکل که دندان طبیعی به ریشه متصل است. اگر یک یا چند دندان قدامی را از دست داده اید یا اینکه مطمئن هستید که در اثر بیماری های لثه به زودی دندان هایتان را از دست خواهید داد، نیاز به ایمپلنت دندان جلو دارید.

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر بیمار بخواهد کل دندان های خود را ایمپلنت کند ۵تا ۸ماه زمان میبرد در این نوع ایمپلنت طول درمان کمی طولانی می شود، اما اگر فرد بخواهد تعداد کمی از دندان های خود را ایمپلنت کند روند درمان سریعتر می باشد. و اگر فرد بیمار دچار عفونت لثه و … غیره می باشد ابتدا بهتر است که عفونت را رفع کند سپس برای ایمپلنت دندان در تهران اقدام کند. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که تراکم استخوان ها بی تاثیر نیست اگر خوش شانس باشید که طول درمان شما کمتر است اما اگر تراکم کافی را نداشته باشید ۷تا ۸ ماه پروسه ایمپلنت طول می کشد.

بهترین راه حل برای کاشت دندان جلو

  • ریشه دندان آسیب دیده یا از دست رفته باشد.
  • دندان خرد شده یا شکسته شده باشد.
  • دندان به شدت پوسیده باشد.
  • دندان در اثر تصادف یا آسیب شدید از دست رفته باشد.

در صورتی که مشکل شما یکی از موارد بالا باشد، شرایط مورد نیاز برای ایمپلنت دندان جلو را دارید و باید برای درمان و راهنمایی بیشتر به دندانپزشک یا متخصصی با تجربه در حوزه ایمپلنت مراجعه کنید. بعد از معاینات اولیه، دندانپزشک بهترین زمان و روش انجام درمان را به شما ارائه میدهد.

چه کسانی میتوانند کاشت دندان جلو را انجام دهند؟

افرادی که دندان جلوی خود را کاملا از دست داده باشند ، ایمپلنت دندان جلو برایشان ضرورت دارد. اما برای انجام این کار تنها سالم بودن دهان و بافت لثه لازم نیست. بیماری ها و شرایط هایی وجود دارند که می توانند بر درمان ایمپلنت دندان جلو تاثیر گذار باشند.

چه کسانی میتوانند کاشت دندان جلو را انجام دهند؟

به عنوان مثال بیماری هایی مثل سرطان، دیابت کنترل نشده، رادیوتراپی آرواره، مصرف زیاد الکل، سیگار کشیدن و بیماری های پریودنتال می توانند بر کاشت دندان جلو تاثیر گذار باشند. این بیماری ها از ادغام صقوی و صحیح ایمپلنت دندان جلو با استخوان جلوگیری میکند. بنابراین اگر از هر کدام از این بیماری ها رنج می برید، باید دندانپزشک و جراح خود را از این موضوع و داروهایی که مصرف میکنید باخبر کنید.

سایر روش های ایجاد لبخند زیباتر با ایمپلنت دندان جلو

خیلی‌ها برای داشتن لبخندی زیباتر به دنبال کاشت دندان جلو یا قدامی هستند. اگر دندان فرد سالم باشد و مشکل چندانی نداشته باشد، راه های جایگزین برای بهبود زیبایی آن وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی میکنیم.

تغییر شکل دندان با کاشت دندان جلو

در بعضی موارد که دندان قروچه به آسیب دیدن مینای دندان آسیب دیده و ضعیف منتهی میشود، با استفاده از ونیر ها و تغییر شکل دندان آسیب دیده می توان آن را اصلاح نمود.

از بین بردن لکه های دندان جلو با کاشت دندان جلو

سفید کردن دندان ها راهی عالی برای داشتن لبخندی درخشان میباشد. در صورتی که مسواک زدن به طور مرتب و استفاده از سفید کننده های خانگی می تواند در سفید نگه داشتن دندان ها تاثیر گذار باشد، استفاده از خدمات دندانپزشکی در این زمینه در بسیاری از جهات بهترین گزینه میباشد. هنر و نظارات دندانپزشک می تواند بیشترین تاثیر را در زیبایی لبخند شما داشته باشد.

استفاده از روکش دندان

روکش های فلزی و ونیرهای سرامیکی هر دو در و صاف شدن لبخند فرد تاثیرات مهمی دارد . این روش ها در بازسازی دندان موثر بوده و توانایی فرد را در جویدن و در نتیجه سلامت عمومی او را، بهبود خواهد بخشید. ونیرهای کامپوزیتی روی دندان قرار می گیرند و شکل، رنگ و استحکام دندان را بهبود می بخشند.
بستن فاصله میان دندان ها با ایمپلنت دندان جلو :
یکی دیگر از کارهایی که برای بهبود لبخند افراد و زیبایی دندان ها میتوان انجام داد، بستن فاصله بین دندان هاست. با اصلاح فاصله میان دندان ها خط لبخند زیباتر شده و حتی عملکرد دندان ها نیز بهتر خواهد شد.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

دایمی بودن مهم ترین مزیت ایمپلنت دندان جلو، دایمی بودن آن میباشد. به صورتی که دندانپزشک آن را در دهان فیکس می‌کند و پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش می‌خورد و عضوی از بدن میشود و بیمار می‌تواند با دندان‌های ایمپلنت همچون دندان دایمی رفتار کند. مقاومت بالا ایمپلنت دندان جلو دارای مقاومت بالایی میباشد و به راحتی آسیب نمیبیند و شکسته نمیشود. همچنین اگر بیمار تمامی توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم را در مورد دندان‌های کاشته شده به کار ببرد، مشکل خاصی متوجه دندان‌های کاشته شده او نمی‌شود.

زیبایی از دیگر مزایای کاشت دندان جلو باید به زیبایی آن اشاره نمود. به طوری که ایمپلنت شباهت زیادی به دندان طبیعی دارد و از این نظر مانند دندان‌های مصنوعی به نظر نمی‌رسند. قابل ترمیم بودن اگر آسیبی به تاج ایمپلنت دندان جلو وارد شود، دندانپزشک می‌تواند آن را جدا و ترمیم کند و یا یک تاج دیگر را روی پایه قرار دهد. اگر چه کاشت دندان جلو مزایای زیادی دارد، اما عاری از عیب و نقص نیست و کسانی که به این شیوه درمانی علاقه زیادی دارند، باید به معایب آن هم دقت کنند. از مهم ترین معایب این روش می‌توان به هزینه بالا، طولانی بودن فرآیند درمان و درد پس از کاشت دندان اشاره کرد. منظور از ایمپلنت دندان جایگزین و یا پرکردن جای خالی دندان های از دست رفته می باشد، ایمپلنت دقیقا همانند دندان های طبیعی عمل می کند به طوری که فرد تفاوت آن را با دندان های طبیعی احساس نمی کند، به طور کلی می توان گفت که ایمپلنت بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های معیوب و از دست رفته می باشد.

ایمپلنت دندان جلو که از درمان های زیبایی محسوب می شود بیشتر در افرادی انجام می گیرد که دندان پیشین خود را کاملا از دست داده اند. از دست رفتن دندان های پیشین می تواند به علت های مختلفی از جمله تصادف یا مراقبت نامناسب پس از ضربه خوردن دندان باشد.  اگر بیمار بخواهد کل دندان های خود را ایمپلنت کند ۵تا ۸ماه زمان میبرد در این نوع ایمپلنت طول درمان کمی طولانی می شود، اما اگر فرد بخواهد تعداد کمی از دندان های خود را ایمپلنت کند روند درمان س» » ایمپلنت دندان جلو: نحوه کاشت ایمپلنت دندانهای جلو فک بالا و پایین

ایمپلنت دندان‌های جلو باعث می‌‌شود که ظاهر دندان‌های شما طبیعی به نظر برسد زیرا ایمپلنت به نحوی طراحی شده است که دقیقا زیر خط لثه قرار می‌‌گیرد و شبیه دندان‌های طبیعی شما به نظر می‌‌رسد. در نتیجه کسی متوجه نمی‌شود که آیا دندان‌های خود شما است یا از ایمپلنت استفاده می‌‌کنید. ایمپلنت دندان در مواردی که دندان‌های اصلی شما بوده یا عفونت کرده است یک اقدام به جا و مناسب محسوب می‌‌شود.  کاشت دندان‌های جلو و به عبارتی ایمپلنت دندان جلو یک فرآیند درمانی از پیش طراحی شده است که در این روش دندان پزشک طی یک اقدام جراحی به کاشت ایمپلنت در دندان‌های ردیف جلو می‌پردازد. دندان پزشک همان روز به نصب دندان موقت می‌‌پردازد و در صورت نیاز به مصرف آنتی بیوتیک این دارو را نیز تجویز خواهد کرد. پس از آنکه فرایند ترمیم به اتمام رسید دندان‌های ثابت و جدید ردیف جلو ساخته می‌‌شود و در جای خود قرار داده خواهد شد.

 چه افرادی می‌‌توانند متقاضی کاشت ایمپلنت دندان جلو باشند؟

کاشت ایمپلنت دندان جلو در اکثر بیماران امکان پذیر است به شرط آنکه رشد دندان استخوان فک به پایان رسیده باشد. کودکانی که دندان‌های ردیف جلوی خود را به علت ضربه یا عدم رشد مادر زادی از دست داده اند باید تا سن ۱۸ سالگی و پس از آن صبر کنند سپس برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام نمایند. دندان پزشک به طور دقیق باید به بررسی دندان و فک بیمار بپردازد و از فرآیند تکمیل رشد آنها قبل از کاشت ایمپلنت دندانی اطمینان حاصل نماید.

در همین حین دندان پزشک تا زمان آماده شدن ایمپلنت دائمی از پروتز مصنوعی استفاده می‌کند. افراد بزرگسالی که فقط قصد کاشت یک عدد ایمپلنت دندانی را دارند باید از لحاظ سلامت عمومی و سلامت دهان و دندان در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند و به هیچ عنوان علائم و نشانه‌های بیماری فعال التهاب لثه و سایر مشکلات مربوط به دندان را نداشته باشند. و برای کج بودن دندان نیز نیتون از ایمپلنت استفاده کرد و بهتر است از روش ارتودنسی نامرئی در تهران استفاده شود.

سخن آخر

کاشت ایمپنت دندان جلو به عنوان یکی از روش های کاربردی بازیابی دندان های از دسته رفته و اصلاح طرح لبخند از مزایای فراوانی برخوردار است. البته باید توجه داشته باشید که انجام آن نیازمند داشتن یک سری شرایط خاص می باشد. پس برای کاشت ایمپلنت دندان های جلو حتماً به دندانپزشکان حرفه ای و متخصص مراجعه کنید. تا ضمن انجام آزمایش و معاینات دقیق بهترین روش برای کاشت دندان و بازیابی طرح لبخندتان مورد استفاده قرار گیرد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و درخواست در این زمینه می توانید با تیم پزشکی و کارشناسان ما در وب سایت دکتری وزیری ارتباط برقرار کنید.

دکمه بازگشت به بالا