خرید گردنبند طلا

گردنبند

اگر بخواهیم خریدهای مورد علاقه بانوان را در یک لیست بنویسیم قاعدتا خرید گردنبند طلا در گزینه‌های اول قرار می‌گیرد. گردنبند طلا دارای انواع و برندهای مختلفی است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید خرید درست‌تر و آگاهانه‌تری را تجربه نمایید زیرا هزینه خرید محصولاتی که از فلز گرانبهای طلا ساخته می‌شوند بسیار گران می‌باشد بنابراین باید نکات هنگام خرید گردنبند طلا را بدانید.

انواع گردنبند طلا

گردنبند طلا از گذشته تاکنون در مدل‌های مختلفی ساخته میشد که رایج‌ترین آنها عبارتند از:

 • گردنبند زنجیری: گردنبند طلای زنجیری جزو رایج‌ترین مدل‌های گردنبند طلا است که از حلقه‌های بهم پیوسته تشکیل شده است و یک زنجیر را ایجاد می‌کنند. گردنبندهای زنجیری در ضخامت‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که هر چه ضخامت آن بیشتر باشد، وزن آن بیشتر و در نتیجه قیمت خرید آن بیشتر می‌شود.
 • گردنبند مرواریدی: گردنبند مرواریدی ترکیبی از طلا و سنگ‌های مرواریدی است که از قدیم‌الایام و افرادی که عضو خاندان سلطنتی بودند از آنها استفاده می‌کردند و تاکنون نیز جزو گردنبندهای ترند به شمار می‌آیند.
 • گردنبند با سنگ‌های زینتی: گردنبندهایی که با سنگ‌های زینتی ساخته می‌شوند جزو شیک‌ترین‌های گردنبند طلا هستند که بانوان عاشق خرید آن هستند. این گردنبندهای دارای سنگ زینتی به علت پرطرفدار بودنشان به عنوان نیم ست طلا نیز به فروش می‌رسند؛ یعنی سازندگان طلا و جواهرات گوشواره و دستبند شبیه به آنها را می‌سازند تا در کنار یکدیگر به فروش برسند.
 • گردنبند چوکر: گردنبند چوکر به گردنبند با طول کم گفته می‌شود که به همین علت به گردن به صورت محکم می‌چسبد. این گردنبند طلا معمولا طرفداران خاص خود را دارد و دارای مخاطبان کمتری نسبت به دیگر انواع گردنبند می‌باشد.

معروف‌ترین برندهای گردنبند طلا

گردنبند

برندهای متفاوتی از طلا و جواهرات در دنیا وجود دارند که هر ساله گردنبندهای جدیدی را روانه بازار می‌کنند. ده تا از معروف ترین این برندها شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. کارتیه
 2. بولگاری
 3. تیفانی
 4. بوچلاتی
 5. هری وینستون
 6. ون کلیف آرپلز
 7. ورساچه
 8. بوسلاتی
 9. شانل
 10. دیور

نکات مهم هنگام خرید گردنبند طلا

برای آنکه خرید خوبی را تجربه نمایید لازم است تا در هنگام خرید گردنبند طلا به نکات زیر توجه نمایید.

مدل مدنظر خود را انتخاب نمایید

قبل از اقدام به خرید گردنبند طلا، مدل مدنظرتان اعم از زنجیری، مرواریدی و … را انتخاب نمایید. زیرا بسیاری از بانوان مدلی را که دوست دارند نادیده می‌گیرند و اقدام به خرید جدیدترین مدل‌های گردنبند طلا می‌کنند اما پس از مدتی آن را می‌فروشند تا مدل مدنظر خود را خریداری نمایند؛ اما باید بدانید که فروش طلا در کوتاه مدت ممکن است منجر به ضرر مالی شود.

کیفیت گردنبند طلا را بررسی کنید

طلاسازان بسیاری در ایران و هر جای دنیا وجود دارند که هر کدام روش کار مخصوص به خود را دارند و ممکن است ظرافت کار، نوع آبکاری، استحکام ساخت و … آنها با دیگری متفاوت باشد. بنابراین در هنگام خرید طلا کیفیت ساخت آن را مورد بررسی قرار دهید.

انتخاب رنگ طلا متناسب با رنگ پوست

گردنبندهای طلا و به طور کلی تمامی طلاها در رنگ‌های متفاوتی اعم از زرد، سفید، مسی و … ساخته می‌شوند. بنابراین هنگام خرید، تمامی رنگ‌های آنها را امتحان نمایید و روبروی آینه بایستید تا متوجه شوید کدام یک با رنگ پوست شما هماهنگی دارد.

انتخاب گردنبند متناسب با فرم صورت

افراد دارای فرم صورت‌های مختلفی هستند؛ به همین علت افراد با فرم صورت گرد بهتر است گردنبندهایی با طول 50 الی 60 سانتی‌متر، افراد دارای صورت‌های کشیده از گردنبندهای چوکر یا 45 سانتی‌متر و افراد دارای صورت‌هایی با فرم قلبی از گردنبندهای کوتاه‌تر 40 سانتی متر یا کمتر استفاده نمایند.

تعیین بودجه

قبل از خرید گردنبند طلا بودجه خود را تعیین نمایید تا در هنگام خرید گردنبند طلا، سرگردان نشوید و بتوانید از میان صدها مدل گردنبند طلا که دارای قیمت‌ها و وزن‌های متفاوتی هستند، بهترین آنها را متناسب با بودجه خود خریداری نمایید.

از کدام فروشگاه گردنبند طلا را خریداری کنیم؟

گردنبند

برای خرید گردنبند طلا بهتر است فروشگاه‌هایی را انتخاب نمایید که دارای قدمت دیرینه هستند زیرا مدت زمان فعالیت آنها یکی از نشانه‌های اعتبارشان می‌باشد. علاوه‌براین معیار دیگری که باید در انتخاب فروشگاه در نظر بگیرید، امکان خرید از آنها به صورت حضوری و مجازی است زیرا اینگونه فروشگاه‌ها به راحتی مشتریان خود بسیار اهمیت می‌دهند.

یکی از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی در زمینه فروش طلا و جواهرات، فروشگاه طلا و جواهرات گالریا می‌باشد. فروشگاه گالریا با سابقه دیرینه اجدادی، دارای انواع گردنبندهای طلا است و تمامی آنها را به صورت اینترنتی نیز به فروش می‌رساند.

دکمه بازگشت به بالا