اجتماعیمطالب برتر

چرا برای مراسم تسلیت گل میبرند؟

مفهوم گل های مخصوص مراسم ختم

در این مقاله ما در مورد انتخاب صحیح گل برای مراسم ختم صحبت می کنیم. درباره خرید باکس گل در مشهد و استفاده درست هر گل در مناسبت های مختلف مثل مراسم ختم یا مراسم عقد و عروسی و سایر مراسم های مناسبتی به نکات جالب و تخصصی درباره آن ها دقت کنید. معنی و مفهوم گل ها در همه فرهنگ های سراسر دنیا  تقریبا شبیه به هم است. گل ها می توانند بیانگر احساسات درونی هر شخصی باشند، مثلا انتخاب گل (تاج گل، سبد گل، دسته گل) با توجه به نوع و مناسبت آن متفاوت است.

در کشور ما در بین مردم بیشترین گلی که برای مراسم ترحیم از آن استفاده می کنند گل گلایل است. در صورتی که گل های متفاتی را با توجه به نوع رنگشان می توان استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انتخاب گل برای مراسم ترحیم وجود ندارد. باماگل یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه گل آرایی و آموزش انواع دوره های گل آرایی می باشد. جهت سفارش گل آپارتمانی مشهد و مشاوره با گیاه پزشک لطفا به سایت باماگل مراجعه نمایید.

بهترین گل فروشی مشهد | پیج گل فروشی مشهد

گل ترحیم

هر گل بیانگر یک نوع احساس خاص می باشد، رنگ گل ها نیز تاثیر بسزایی در بیان احساس دارند. توصیه می شود قبل از انتخاب گل برای مناسب های ختم، بهتر است چند لحظه تامل کنید و به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی می تواند بیانگر احساس شما و متناسب با مراسم باشد.

تعدادی از گل‌های مورد استفاده در تاج گل و  سبد گل مراسم ترحیم

گل گلایل

نماد گل گلایل به یاد کسی بودن ، نماد احساس عمیق است. از این نوع گل بیشتر برای عرض تسلیت به متوفی استفاده می شود.

گل زنبق

گل زنبق از آن دسته گل هایی است که در مناسبت های متفاوت از جمله مراسم ختم زیاد استفاده می شود گل زنبق به معنی معصومیت، و پاکی روح شخص مرحوم شده می باشد. و بیشتر از رنگ سفیدش برای مراسم ترحیم استفاده می شود.

گل رز

گل رز انواع مختلفی دارد و از رنگ های متنوعی نیز برخوردار است برای انتخاب رنگ مناسب به چند نکته توجه کنید رز قرمز علاوه بر اینکه نماد عشق و دوست داشتن است، ولی از این گل نیز می توانید برای مراسم ختم در تاج گل ختم استفاده کنید، استفاده از رز سفید نماد معصومیت است، رز قرمز نماد غم است، رز زرد نماد دوستی، رز صورتی برای مراسم ختم استفاده نمی شود.

گل لیلیوم  یا همان گل سوسن

گل سوسن انواع مختلفی دارد رنگ در این نوع گل معنا و مفهوم خاصی ندارد. اگر می خواهید از این نوع گل استفاده کنید لازم است بدانید که گل سوسن به معنی قدرت، صداقت، ارزش های اخلاقی است.

گل میخک

گل میخک رنگ های متنوعی دارد و با توجه به نوع رنگش مفهوم خاصی دارد. این نوع گل از نظر قیمت مناسب تر از سایر گل ها است همچنین دوام بیشتری دارد از جمله گل های مناسب برای مراسم ترحیم می باشد نماد میخک قرمز محبت، نماد میخک سفید بی گناهی و تولد دوباره است. نماد گل میخک در بین مسیحی ها، به معنی اشک چشم مریم مقدس است.

گل نرگس و گل لاله

گل نرگس و لاله نماد شروع دوباره است. از این گل ها برای مراسم ترحیم می توانید استفاده کنید. این گل ها حس دلگرمی برای متوفی دارد. گل نرگس و لاله یک نوع گل فصلی است که فقط در فصل بهار وجود دارد.

گل بنفشه

در ادبیات از گل بنفشه به نماد زیبایی یاد می شود، از این نوع گل می توانید در دسته گل برای مراسمختم استفاده کنید.

گل سنبل

تاریخچه گل سنبل به زمان یونان باستان بر می گردد که بیانگر یک داستان قدیمی می باشد نماد سنبل حس عیق غم و اندوه از دست دادن عزیزی است.

خدای خورشید، آپولو Apollo پسری داشت به نام هیوکینتوس Hyakinthos . این پادشان بسیار پسرش را دوست داشت و آن را ستایش می‌کرد ولی زِفِر Zephyr، خدای باد غرب، هیوکینتوس را به قتل می ‌رساند. بعد از مرگش در اطراف مزارش گل های زیبایی می رویند که آپولو این گل ها را سنبل می نامد.

گل ارکیده‌

از گل ارکیده برای تاج گل در مراسم ختم نیز استفاده می کنند. البته ارکیده انواع مختلفی دارد و در رنگ های صورتی، سفید، و بنفش است. نماد گل ارکیده عشق ابدی است و رنگ سفید و صورتی آن را برای مراسم ترحیم انتخاب می کنید.

گل داودی

گل داودی از محبوبت خاصی در کل دنیا بهرمند است و طرفداران زیادی دارد. این نوع گل نیز رنگ های متنوعی دارد . زرد، سفید، بنفش، صورتی. گل داوددی در کره و ژاپن نماد مرگ و غم است در ایالات متحده آمریکا نماد صداقت است.

گل کاملیا

کاملیا گل منحصر به فردی است. گلبرگ های ظریفی دارد و بسیار زیبا است. این گل به معنی کمال و پاک بودن و برتری می باشد. استفاده از آن در مراسم ترحیم نشان دهنده این است که شما به مرحوم قبل از مرگش بسیار احترام می گذاشتید.

گل ماگنولیا Magnolias

در تاج گل ترحیم از گل ماگنولیا نیز استفاده می شود نماد عزت و احترام است. رنگ سفید این گل را بیشتر برای مراسم ختم استفاده می کنند و بیشتر در آمریکا شمالی از آن استفاده می شود.

ماندگاری گل های استفاده شده در مراسم ترحیم

برای انتخاب گل های مورد استفاده در تاج یا سبد گل مراسم ترحیم بهتر است از گل هایی استفاده شود که دوام بیشتری دارد معمولا مدت زمان تازه مانده گل ها در تاج گل ترحیم بین 4 الی 5 روز است.

گل مناسب برای تسلیت

در قسمت بالا در مورد انواع گل های مورد استفاده در مراسم ترحیم به طور کلی صحبت کردیم، با توجه به اطلاعات بدست آمده می توانید از گل مناسب با توجه به روحیه شخص متوفی انتخاب کنید و در قالب تاج گل یا سبد گل یا دسته گل با خانوده مرحوم تقدیم کنید. از جمله خدمات ما، درست کردن تاج گل برای مناسب های مختلف است شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

قیمت تاج گل ترحیم در تهران

عوامل مختلفی بر روی  قیمت تاج گل ترحیم تاثیر می گذارند، عواملی مثل: نوع گلی که انتخاب می کنید،تعداد گل های انتخابی، بزرگی و کوچکی تاج گل ترحیم. ارکیده از گران قیمت ترین گل ها به حساب می آید و گل میخک از گل های ارزان بازار به شمار می آید در مضمن هر چه تاج گل ترحیم پر گل تر باشد بر قیمت آن تاثیر می گذارد. قیمت گل ها در فصل های مختلف متفاوت است مثلا فصل زمستان چون تنوع گل کمتر است امکان دارد قیمت گل ها بیشتر باشد.

چه زمانی تاج گل ترحیم و چه زمانی سبد گل بخریم؟

زمانی که یکی از بستگان، دوستان و یا همکاران خود را در مصیبتی می بینید، بهترین کار این است که در کنار او حضور داشته باشید. اما گاهی به دلیل بسیاری از مشکلات این کار مقدور نیست. یا ممکن است فرد عزادار در آن زمان آنقدر غرق در ماتم باشد که به هیچ عنوان متوجه حضور شما نشود. تاج گل برای چنین مواقعی به کمک شما خواهد آمد. خرید تاج گل ترحیم در چند زمان پیشنهاد می شود. خرید تاج گل سوگواری یا سبد گل سوگواری از رسوم شایسته و محترمانه برای ابراز همدردی است. پس بهتر است بدانید که در چه زمانی باید این همدردی را ابراز کرد.

خاکسپاری

اگر شخصی که فوت کرده از نزدیکان شماست و یا زمان کافی برای خرید تاج گل دارید، می توانید تاج را برای خاکسپاری سفارش دهید. برای خرید تاج در هیچ زمانی نیاز به حضور شما نیست و می توانید در هر جایی آن را به صورت تلفنی و یا اینترنتی سفارش دهید و در محل خاکسپاری تحویل بگیرید. معمولا پس از خاکسپاری یکی از نزدیکان متوفی مسئول جمع آوری وحمل و نقل تاج ها تا محل برگزاری مراسم ختم خواهد بود و تاج گل خریداری شده توسط شما به مراسم نیز آورده می شود. برای خاکسپاری سبد گل ترحیم پیشنهاد نمی شود.

برگزاری مجلس ترحیم

مجلس ترحیم ممکن است در مسجد، حسینیه و یا منزل شخص برگزار شود. تاج های گل ارسال شده از طرف بستگان معمولا کنار در ورودی محل برگزاری مراسم قرار داده می شوند. بهترین زمان برای ارسال تاج گل همین زمان است. شما می توانید تا یک ساعت قبل از مراسم را برای ارسال تاج انتخاب کنید. اگر خرید تاج گل عزاداری را از باماگل  انجام می دهید، می توانید زمان مطلوب خود را در سایت انتخاب کنید. تحویل تاجنیازی به حضور شما ندارد. سفیران باماگل  تاج را در محلی شایسته کنار در ورودی قرار خواهند داد.

بازگشت شخص عزادار به محل کار

یکی دیگر از زمان های بسیار مرسومبرای خرید گل ختم، زمانیست که یکی از بستگان درجه یک متوفی پس از مدتی عزاداری به محل کار خود باز می گردد. برای نشان دادن توجه به همکار یا دوست خود، و البته ابراز همدردی با ایشان، خرید گل توصیه می شود. گل ضمن ارسال پیام شما، به بهتر شدن روحیه شخص عزادار و نشاندن لبخند بر لبان وی کمک خواهد کرد. اگر شرکت یا محل کار شخص فضایی بزرگ و باز دارد، تاج گل می تواند انتخابی شایسته باشد. اما اگر محدودیت فضا دارید، خرید سبد گل توصیه می شود. انواع سبد گل ترحیم با گل های سفید و روبان مشکی وجود دارد که می توانید برای فرد مورد نظر تهیه و برای او ارسال کنید.

ابراز همدردی پس از گذشت چند روز

یکی دیگر از زمان های مناسب تهیه گل ترحیم، گذشت 2-3 روز پس از مراسم ترحیم است. اگر هدف شما صرفا ابراز تاسف و همدردی و بهتر شدن حال آن شخص است و قصد دیده شدن برند تجاری و برند شخصی خود را ندارید، این گزینه مناسب ترین زمان است. برای چنین روزی تنها سبد گل پیشنهاد می شود. تاج گل مناسب این شرایط نخواهد بود. شما می توانید سبد گل سوگواری را خریداری و برای وی ارسال کنید و با پیامی مناسب، اندکی حال او را بهتر کنید.

چگونه پیام تسلیت بنویسیم؟

یکی از المان های بسیار مهم برای هدیه کردن گل، پیام روی گل است. گلی که حاوی پیام و یا نامی از شما نباشد در  میان دیگر گل ها گم می شود و هیچ یک از اهداف شما میسّر نخواهد شد. پیام تسلیت مناسب چند بخش دارد. اول مخاطب اصلی که شما می خواهید گل و پیام به دست او برسد، دوم متن پیام کهکاملا گویا باشدو تاسف شما را در بر بگیرد. و سوم نام شما یا مجموعه ای که از طرف آن گل ارسال می شود. در صورت سفارش تاج گل از باماگل ، در مراحل ثبت سفارش می توانید طرح کارت و پیام خود را نیز انتخاب کنید. پیام شما در اندازه مناسب تاجیا سبد مورد نظرتان چاپ و روی گل نصب می شود.

با توجه به شرایط خود و مخاطبتان، زمان مناسب را انتخاب کنید و گل و پیام مورد نظر را در بهترین شرایط و بهترین زمان بندی به دوست او برسانید و به عزیزان خود نشاندهید که در سخت ترین شرایط نیز در کنارشان خواهید بود. اگر می خواهید با مفهوم گل های مورد استفاده در تاج گل ترحیم آشنا شوید نیز می توانید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا