عمومیمطالب برتر

ابعاد میز اسنوکر مسابقات جهانی

متریال میز اسنوکر

میز اسنوکر ساخته شده از چوب، فلز، سنگ و .. است. این میز در دو نمونه 6 یا 8 پایه تولید می شود. و دارای 6پاکت (2 پاکت میانی و 4 پاکت کناری) است، همچنین داراری سنگ برای سطح بازی و روکش مخصوصی به نام ماهوت می باشد.

علت رنگ سبز ماهوت میز اسنوکر را می توان به گذشته آن ربط داد و همچنین از طرفی رنگ سبز باعث دیرتر خسته شدن چشم بازیکنان شده و خطای ضربات را پایین می آورد.

وزن میز اسنوکر:

یک میز اسنوکر استاندارد ۱۲ فوت وزنی بین ۱۱۵۰ معادل یک تن و صد و پنجاه کیلوگرم تا ۱۴۰۰ معادل یک تن و چهارصد کیلوگرم دارد.

تعداد سنگ میز اسنوکر استاندارد و تاثیر بر وزن:

یک‌ میز اسنوکر ۱۲ فوت ۵ سنگ اسلیت دارد. این سنگ ها در کنار یکدیگر  ۳.۶۵ طول و ۱.۸۶ عرض دارند. ارتفاع سنگ اسلیت استاندارد میز ۴ سانتیمتر تا ۴،۵۰ سانتی متر است. هر یک از سنگ های میز اسنوکر بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ گیلوگرم وزن دارد.

تفاوت اصلی میز اسنوکر خارجی و ایرانی در جنس سنگ بکار رفته در آن هاست.

برای طراحی اتاق بیلیارد چه فضایی نیاز هست ؟

خیلی ساده ، شما فقط کافیه ابعاد چوب بازی را بدانید و به همان اندازه از اطراف میز فاصله در نظر بگیرید.استاندارد تعریف شده برای چوب های بازی به شرح زیر می باشد :

– چوب ها 48 اینچی ( 121 سانت ) : مناسب کودکان و افراد با قد متوسط به پایین

– چوب ها 52 اینچی ( 132 سانت ) : مناسب کودکان و افراد با قد متوسط به پایین

– چوب ها 57 اینچی ( 144 سانت ) : که برای چوب های یک تیکه تعرف شده اند

– چوب ها 58 اینچی ( 147 سانت ) : که برای چوب های دو تیکه تعریف شده اند

– چوب ها 61 اینچی ( 155 سانت ) : مناسب افراد قد بلند

نکته : اندازه چوبهایی که دربالا مشاهده می فرمایید ، سایزها استانداردی است که تعریف شده است . اما آنچه در بازار مشاهده میشود چوب در هر سایزی که دلتان بخواهد وجود دارد ،

ابعاد میز اسنوکر ۱۰ فوت | ابعاد میز ایت بال

قیمت میز اسنوکر

میز اسنوکر از جمله کالاهای لوکس به شمار می‌رود که با برندها و در ابعاد و جنس‌های متفاوتی به بازار عرضه شده است. عوامل متعددی در قیمت میز اسنوکر تاثیرگذار هستند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

طراحی زیبا
جنس چوب
مرغوبیت پارچه
تجهیزات و جنس آن‌ها
رعایت استاندارهای ارگونومیک برای بازیکنان
به همین جهت خریدار باید استعلام قیمت از فروشندگان متعددی بگیرد تا بتواند کالایی متناسب با نیاز خود و با بهترین قیمت تهیه کند.

با توجه به این موضوع بسیاری از افراد سردرگم می‌شوند و در نهایت کالایی بی‌کیفیت و یا کالایی با قیمت بیش از حد استاندارد تهیه می‌کنند.

با توجه به موضوع مذکور ضروری است به فروشگاهی مراجعه شود که کاملا قابل اطمینان باشد. فروشگاه بیلیارد 9 ارائه دهنده خدمات فروش میز اسنوکر توانسته با ارائه برندهای معتبر، باکیفیت و با قیمت‌های متعارف به بازار سهم قابل توجهی از بازار کسب کند و به اعتبار خود بیفزاید.

به همین جهت خریدار باید استعلام قیمت میز بیلیارد از فروشندگان متعددی بگیرد تا بتواند کالایی متناسب با نیاز خود و با بهترین قیمت تهیه کند.

دکمه بازگشت به بالا