عمومیمطالب برتر

تکنیک های بزرگ جلوه دادن منزل کوچک

خانه های کوچک می تواند صمیمی و لذت بخش باشد، اگر شما با تکنیک بزرگ جلوه دادن خانه کوچک خود آشنا باشید، و روش های مختلف وسعت دادن به منزل نقلی تان را امتحان کنید. خانه های که متراژ زیادی ندارد، اگر ساکنان آن ذوق سلیقه کافی و جسارت انجام ایده های نو را داشته باشند، می تواند فضایی بسیار لذت بخش باشد، که در عین حال که در چنین خانه ای همه چیز در دسترس و مهیا است، آرامش و نشاط خود را هم دارد.

تکنیک های بزرگ جلوه دادن خانه های کوچک و خلق محیطی پر نشاط

برای آنکه خانه شما محل مناسبی برای سکونت باشد، باید شهامت به خرج دهید و طراحی را انتخاب کنید، که هم ایده های خود شما در آن گنجانده شود و هم تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک همسو با چیدمان صحیح این نوع خانه ها باشد.

 

تکنیک اول دیوارها را عقب برانید

اولین چیزی که هنگام قرار گرفتن در محيط کوچک به ذهن افراد میرسد، این است که چه کار می توان کرد، که دیوارها عقب بروند. رنگ دیوارها نکته اصلی این تکنیک است. شما باید بدانید که چه رنگی خانه را بزرگتر نشان می دهد. در اصول طراحی استفاده از رنگ های سفید، کرمی، صدفی فضای خانه را دلباز تر خواهد کرد. بنابراین بهتر است در رنگ آمیزی دیوار ها رنگ روشن را به کار بگیرید.
همچنین اگر شما زمینه اصلی دیوار ها را رنگ خنثی مانند خاکستری روشن انتخاب کنید و بعد به کمک رنگی با تناژ سرد مانند آبی یخی یکی از دیوار ها را رنگ آمیزی کنید، به دلیل خطا دیدی که ایجاد می شود، دیوار رنگ شده عقب تر دیده می شود و این خانه را بزرگتر نشان می دهد.

تکنیک دوم زمین زیر پایتان را وسعت ببخشید

برای اینکه متراژ خانه بیشتر به نظر برسد، شما باید کفپوش یکدستی برای تمام قسمت های خانه انتخاب کنید. وجود سکو کوچک یا پله در بین اتاق ها یا آشپزخانه کاملا اشتباه است. با هم سطح کردن کف اتاق ها و سایر بخش های خانه و انتخاب متریال مناسب می توان وسعت خانه را بیشتر کرد. بهترین مصالحی که می توان به کار برد، سرامیک سفید رنگ است. استفاده از کفپوش های چوبی تیره گزینه نامناسبی است. اگر قرار است موکت در خانه استفاده شود، باید در سراسر خانه گسترانیده شده و رنگ و جنس آن یک دست باشد.
اگر تمایل به استفاده از فرش بر روی موکت یا سرامیک دارید باید وسعت فرش زیاد باشد، و تا نزدیکی مبل و دیوار برسد. ایجاد فاصله بین فرش ها برای بزرگ جلوه دادن فضای کوچک اتاق کارآمد خواهد بود.
بهتر است فرشی که انتخاب می کنید، تک رنگ باشد و از طرح های شلوغ و پر نقش و نگار پرهیز کنید. همچنین استفاده از قالیچه در گوشه و کنار می تواند فضای خانه را گرفته تر نشان دهد.

تکنیک سوم ارتفاع اتاق را زیاد کنید

وقتی منزل نقلی داشته باشیم به این فکر می کنیم که چگونه اتاق خواب کوچک را بزرگ نشان دهیم ؟ این دغدغه ی مهمی است، چون شما ساعت زیادی از شبانه روز را در اتاق خواب می گذرانید و بهتر است از روش های درستی برای بزرگتر نشان دادن آن استفاده کنید.

شش تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک - آیری هوم

اولین قدم نصب پرده های بلند مقابل پنجره هاست. وجود پرده هایی که چوب پرده آن از بالاترین نقطه سقف آویزان شده و بعد بلندای پرده تا روی زمین می رسد، و حتی دو سه سانت روی آن کشیده می شود، بر دید بیننده اثر گذار خواهد بود، و ناخودآگاه احساس می کند که اتاق ارتفاع بیشتری دارد. جنس پرده باید حریر باشد، و پرده های ضخیم و سلطنتی فضا را گرفته نشان می دهد.
نکته بعد استفاده از آباژورهای پایه بلند است. وسایل باریک و بلند به مرتفع دیده شدن سقف کمک می کند. استفاده از چراغ های تزئینی آویزان شده در گوشه سقف می تواند ضمن تامین نور مورد نیاز، فضا را بزرگتر نشان دهد.
این تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک در تمام نقاط خانه قابل اجراست. به طور کلی استفاده از اشیاء عمودی و بلند نگاه مخاطب را به دنبال خود می کشد و به ذهن القا می کند، که در محیط وسیع و بلندی قرار گرفته است.

آینه کنسول جدید شیک را از گروه تولیدی ما بخواهید.

تکنیک چهارم بزرگی خانه تان را در آینه ها ببینید

استفاده از باعث می شود که شما نور بیشتری در منزل داشته باشید، و وجود نور بر دلباز و بزرگ نشان دادن خانه اثر گذار است. خانه های تاریک با نور کم جدا از اینکه درگیر و خسته کننده هستند، کوچکتر هم به نظر می رسند. آینه ها با سطح شفاف و یکدستی که دارند باعث می شوند، نور در طول شبانه روز چند برابر منعکس شود.

وجود آینه دیوارچین در راهرو ورودی خانه حس دلپذیری را ایجاد می کند و نگاه بیننده را برای ورود به خانه ای درخشان آماده می کند.
آینه دکوراتیو که امروزه استفاده از آن در خانه ها بسیار رواج پیدا کرده، طلایی ترین تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک است. آینه هایی با طراحی زیبا را باید رو به روی پنجره ها ها نصب کرد، تا ضمن ایجاد حالتی جذاب در دکوراسیون، نور بیشتری وارد خانه کنند.
استفاده از آینه در اتاق خواب به جای درهای کمد دیواری ایده مناسبی است، تا هم به بزرگ نشان دادن اتاق کوچک کمک کند، و هم از فضای موجود استفاده بهینه شده باشد.
در بقیه قسمت های خانه هم می توان آینه های قدی نصب کرد، که قاب دور آن با رنگ دیوار هماهنگ باشد و با این روش وسعت خود آینه هم بیشتر دیده می شود. آینه های بلند و باریک برای بلندتر نشان دادن سقف و اضافه کردن به وسعت محیط بسیار کاربردی می باشد.

تکنیک پنجم مبلمان مناسب خانه های کوچک را انتخاب کنید

شما باید بدانید که چه نوع مبلی در خانه کوچک مناسب است. با توجه به محل قرار گرفتن مبل بهتر است، مبل های ال شکل را در گزینه های انتخابی خود بگنجانید. هرچقدر که مبل ها دسته های کمتری داشته و بهتر در کنار هم قرار بگیرند، فضای کمتری هم اشغال می کنند.
مبل هایی که پشتی آنها هلالی شکل بوده و ارتفاع کمی داشته باشند، خط دید بیننده را پایین می آورد و به ارتفاع اتاق اضافه می کند.

مبلمان هایی که چند منظوره هستند بهترین تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک است، زیرا به شما کمک می کند که ضمن نظم بخشیدن به وسایل خود، از خرید کشوها و کمد های اضافه هم خلاص شوید. مبل هایی که زیر آنها طبقات و کشو تعبیه شده می تواند برای قرار دادن کتاب و سایر وسایل کوچک مناسب باشد. خرید مبل هایی که امکان تختخواب شدن را دارد، به شما این اجازه را می دهد که افراد بیشتری را به خانه کوچک خود دعوت کنید و ساعت بیشتری را میزبان آنها باشید.

تکنیک ششم وسایل دکوری مناسب خانه های کوچک را در اولویت قرار دهید

همانطور که به این فکر می کنیم که چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم ، باید در نظر داشته باشیم که به کارگیری سبک مینیمال و رنگ های سرد و خنثی خانه را به سمت بی روح بودن سوق ندهد. برای این کار باید وسایل دکوری مناسب را انتخاب کنید.
استفاده از کوسن های رنگی بر روی مبلمان میتواند ایده درستی باشد. وجود گلدان ها و گیاهان سبز و با طراوت خانه کوچک شما را زیباتر خواهد کرد.
قرار دادن گوی های طلایی و شمعدان های برنجی و نقره ای بر روی گل میزهای کوچک پویایی و درخشندگی را به محیط شما هدیه می دهد.
اگر برای بزرگتر جلوه دادن منزل از بوفه های دکوری پرهیز می کنید، می توانید با قرار دادن بشقاب های دیوارکوب با نقش های زیبا در کنار تلویزیون که به دیوار نصب کرده اید، ذوق و سلیقه خود در طراحی را به رخ بکشید.

با دکوبیست همه چی بیست ما به ارامش شما عزیزان می اندیشیم

 

دکمه بازگشت به بالا