عمومیمطالب برتر

سریع‌ترین روش های رفع گرفتگی توالت

رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به روش خانگی با این 6 روش طلایی به سادگی مثل آب خوردن انجام می شود و دیگر نیاز نیست پول بابت خدمات بدهید و خودتان می توانید دست به کار شوید.در ابتدا لازم می دانیم اولین روش لوله بازکنی تهران فوری که واقعا یک روش طلایی و منحصر به فرد است و البته ایده ای ناب برای رفع انواع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی از جمله موارد زیر می باشد را توضیح دهیم:سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چگونه گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی را رفع کنیم؟ در ادامه فیلمی توسط وبسایت آقای لوله باز کن آماده شده که در آن با استفاده از یک سلفون چند لایه می توانید نوعی را با قدرت بیشتر و البته تاثیر بسیار بالاتر انجام دهید تا اقدام به رفع گرفتگی توالت نمایید.

The fastest ways to unclog the toilet

رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با سلفون

دقت داشته باشید که بخش دوم فیلم با استفاده از برچسب مخصوص، اقدام به باز کردن گرفتگی توالت فرنگی می کند که در ایران موجود نیست و شما می توانید همانند بخش اول فیلم از چند لایه سلفون برای این کار استفاده کنید.یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده از سلفون است. به این صورت که چند لایه سلفون را روی سنگ فرنگی بپیچید تا همه جای سنگ پوشانده شود. سپس یکبار فلاش تانک را فشار دهید تا سلفون باد کند و بالا بیاید. حالا کافی است با فشار دادن سلفون به پایین و فشار آوردن، گرفتگی فرنگی را باز کنید. به همین سادگی میتوانید بدون داشتن ابزار مشکل را حل کنید.

روش باز كردن لوله فاضلاب توالت در خانه

با انجام روش اول مطمئن باشید هر نوع گرفتگی معمولی را به جز رسوب و گرفتگی های سخت و پیچیده برطرف خواهید کرد. اما اگر روش اول به هر دلیلی کارساز نبود، از 5 روش دیگر که در ادامه توضیح داده می شود استفاده کنید.رفع گرفتگی توالت با آب داغ و مایع شوینده

آب داغ و مایع شوینده

این روش یکی از بهترین و سریعترین روش های لوله بازکنی توالت به ویژه برای می باشد. اگر از سرویس بهداشتی استفاده کرده اید و آب تخلیه نمی شود، بهتر است آب گرم را باز کنید و بگذارید به خوبی داغ شود، سپس مقدار کافی از مایع شوینده، مثل مایع دستشویی را درون کاسه توالت بریزید و کمی صبر کنید و سپس آب داغ را مستقیما درون لوله تخلیه کاسه بریزید. چون اگر آب داغ را روی سنگ توالت بریزید، احتمال ترک برداشتن یا شکستن سنگ وجود دارد.

توجه: اگر وضعیت اضطراری نیست، بهتر است از یک کتری آب جوش استفاده کنید.رفع گرفتگی توالت با تلمبه دستی

 تلمبه لاستیکی (تلمبه دستی)

این تلمبه در اکثر خانه ها وجود دارد و دم دست ترین ابزاری است که می توان با آن و ایرانی را برطرف کرد. البته لازم به ذکر است که روش اول بسیار کارساز تر از تلمبه دستی می باشد.

به هر حال برای استفاده از این روش طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. قسمت لاستیک تلمبه را زیر شیر آب گرم بگیرید تا نرم شود و کارایی بهتری داشته باشد.
  2. مقداری آب گرم درون لوله تخلیه توالت بریزید.
  3. تلمبه را درون سوراخ قرار دهید و به خوبی آن را فیکس کنید.
  4. آگر آب تا بالای لاستیک تلمبه نیامده، بهتر است مقداری آب به کاسه توالت اضافه کنید تا از ورود هوا جلوگیری کند.
  5. حالا با فشار آوردن به تلمبه، عمل تلمبه زنی را اجرا کنید تا زمانی که عامل انسداد لوله برطرف شود.

 فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی با انعطاف خوبی که دارد یک ابزار فوق العاده کاربردی برای محسوب می شود. فنر لوله بازکنی دستی دارای فنر، دسته متحرک و قلاب می باشد که در تمام فروشگاه های ابزار فروشی موجود است. فنر را به آرامی وارد لوله کاسه توالت کنید و در جهت حرکت عقربه های ساعت یا برعکس بچرخانید. بعد از رسیدن فنر به گرفتگی، چند لحظه فنر را همان جا بچرخانید و سپس بیرون بکشید.

توجه: از فشار آوردن یا هل دادن فنر به جلو جدا خودداری کنید.

 محلول لوله بازکنی خانگی

در مطالب قبل، نوشته ای با عنوان را منتشر کردیم که می توانید با استفاده از روش ساخت این محلول اقدام به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت نمایید. البته این روش برای رفع گرفتگی سینک ظرفوشی توضیح داده شده که شما تنها روش ساخت محلول را در این مطلب بخوانید و آن را درون کاسه توالت بریزید.

محلول چاه بازکن شیمیایی

اگر با 5 روش قبل نتوانستید گرفتگی توالت را رفع کنید، آخرین راه استفاده از محلول های اسیدی و شیمیایی است. می توانید برای این کار از محلول های غلیظ لوله بازکنی استفاده کنید. حتما دقت داشته باشید که موارد ایمنی را هنگام استفاده از این محلول ها رعایت کنید.

هشدار: استفاده مکرر از محلول ها و می تواند به مرور زمان لوله های فاضلاب منزلتان را سوراخ و از بین ببرد. پیشنهاد می شود از مایع لوله بازکن توالت کمتر یا اصلا استفاده نکنید تا باعث پوسیدگی لوله ها نشیود. اگر لوله های منزلتان آسیب ببنید، تعمیرات و کنده کاری آن هزینه هایی به مراتب سنگین تر از خدمات تخلیه چاه خواهد داشت.

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یکی از معضلات شایع در آپارتمان هاست. روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع در اینجا بصورت کامل توضیح داده شده تا در خانه بتوانید مشکلتان را رفع کنید.بله گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یک مشکل بسیار جدی و گاهی شرم آور است چرا که حجم زیادی از مدفوع به هم چسبیده باعث بروز این مشکل می شود.خوشبختانه با عصر اینترنت، نیازی نیست از کسی با صدای بلند بپرسیم فقط کافی است مشکلتان را در گوگل تایپ کنید تا به جواب رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع برسید.

امروز آقای لوله باز کن در مورد این معضل که مشکل اکثر مردم در تهران است صحبت می کند. پس این مطلب را با دقت بخوانید و از روش های گفته شده برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی استفاده نمایید.اگر کاسه توالت شما لبریز از آب چاه است و مدفوع از آن خارج می شود در اینجا چند روش اضطراری برای پاسخ به سوال  چگونه گرفتگی توالت را باز کنیم را توضیح داده ایم و پیشنهاد می کنیم به سرعت دست به کار شوید.اگر به هر دلیلی یکی از این روش ها کارساز نبود بهتر است با شرکت آقای لوله باز کن تماس بگیرید تا برای شما سرویسکار مجرب به همراه دستگاه های پیشرفته اعزام نماییم تا سریعا گرفتگی فرنگی را برطرف نمایند.

روش های سریع برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

1- استفاده از فرچه

حتما یک فرچه اطراف توالت دارید! فرچه می تواند چسبندگی های توالت فرنگی را برطرف کند و فاضلابی که به دیواره لوله چسبیده را جدا نماید.فرچه را با فشار به داخل هل دهید. فقط مراقب باشید که سر فرچه در داخل توالت فرنگی گیر نکند و وضعیت را بدتر از این نکنید. وقتی توالت تمیز شد دوباره آب بریزید تا مطمئن شوید گرفتگی رفع شده.اگر گرفتگی رفع نشود، نشان می دهد که قبل از این داخل لوله عاملی وجود داشته که ورود مدفوع سبب شده لوله مسدود شود. در این حالت نیاز به یک تلمبه دارید.

2- استفاده از تلمبه لوله بازکن

تلمبه سریعترین و تمیزترین روش رفع گرفتگی توالت می باشد. تلمبه باید به قدر کافی مناسب برای فرنگی باشد تا لوله را بپوشاند و داخل لوله خلا ایجاد کند.بعد از مطمئن شدن از تلمبه مناسب، آن را درون لوله قرار دهید و چند بار به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا خلا ایجاد شود. سپس میتوانید حرکات را سریع تر نمایید.زمانی که آب فاضلاب و مدفوع دوباره به داخل توالت برگشت و کاسه فرنگی تخلیه شد، میتوانید مقداری آب داخل کاسه بریزید تا مطمئن شوید که گرفتگی فرنگی باز شده یا خیر.اگر تخلیه آب کند صورت می گیرد یعنی زمان میبرد تا آب تخلیه شود یعنی همچنان مقداری از گرفتگی فرنگی با مدفوع باقی مانده و باید مجددا این روش را امتحان کنید.اگر تلمبه ندارید یا نمیخواهید آن را امتحان کنید می توانید از روش بعدی استفاده کنید.

3- استفاده از آب جوش

در این روش به صبر و زمان بیشتری نیاز خواهید داشت. آب جوش به تجزیه و نرم کردن عامل انسداد (مدفوع) کمک می کند. این روش در صورتی کارساز است که آن را چندین بار تکرار کنید.آب جوش را آماده کنید و با یک سطل یا کتری داخل کاسه بریزید. هر 5 دقیقه می توانید برای چند بار این روش را امتحان کنید.اگر همچنان گرفتگی باقی است می توانید مقداری مواد شوینده به همراه آب جوش داخل کاسه بریزید.همانطور که میبینید این روش طولانی تر از روش های دیگر است و باید صبر کافی داشته باشید تا نتیجه بخش باشد. البته امکان دارد با این روش هم موفق به رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع نشوید!

روش های قوی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

احتمالا اگر روش های بالا را امتحان کرده باشید و به نتیجه نرسیده باشید به سراغ این روش ها آمده اید. این روش ها هم به زمان زیادی نیاز دارند اما قوی تر از روش های قبلی هستند.

1- نوشابه و سلفون

اگر در خانه نوشابه دارید می توانید علاوه بر آشامیدن آن از آن برای تجزیه مدفوع استفاده کنید. برای ریختن آن در کاسه نیاز به 1 و نیم الی 2 لیتر نوشابه نیاز دارید.پس از این کار باید سریعا کاسه را با سلفون بپوشانید و با استفاده از فشار هوا سعی در باز کردن گرفتگی فرنگی نمایید. آموزش این روش را می توانید در مطلب رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون ببینید.

2- جوش شیرین

اگر نوشابه ندارید اما به جای آن جوش شیرین در خانه موجود است می توانید از آن استفاده نمایید.دو روش برای لوله بازکنی با جوش شیرین وجود دارد و استفاده از هر کدام بستگی به این دارد که کدام مواد را در خانه دارید.ابتدا این روش را به همراه سرکه فرض می کنیم. برای این کار اول جوش شیرین را داخل کاسه بریزید و سپس به تدریج سرکه را به آن اضافه کنید.این دو ماده ترکیب شیمیایی ایجاد می کنند و باعث می شوند مدفوع تجزیه شود. تا زمانی که این محلول دیگر کف نکند سرکه را اضافه کنید و در آخر آب بریزید تا ببینید گرفتگی رفع شده یا خیر.

استفاده از روش دوم یعنی جوش شیرین و سلفون، روش بروز شده آب گرم است. به این ترتیب که ابتدا آب جوش را بریزید و سپس به آن جوش شیرین اضافه کنید. دقت کنید که اگر اول جوش شیرین بریزید و سپس آب را به آن اضافه کنید هیچ اتفاقی نمیفتد.سپس سلفون را روی کاسه بپیچید و طبق روشی که لینک آن را در قسمت بالا قرار دایدم سلفون را فشار دهید تا گرفتگی برطرف شود. بعد از آن یک ساعت صبر کنید.راه حل سرکه سریعتر است اما در صورت نداشتن سرکه، سلفون هم به همان اندازه موثر است.

حرف آخر در مورد گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

برای رفع گرفتگی فرنگی نیازی به روش های خاص نیست و آب جوش، محلول سرکه و جوش شیرین یا سلفون می تواند کمک کند. استفاده از هر کدام بسته به موقعیت و میزان فاضلابی است که سبب گرفتگی شده است.اگر به هر دلیلی نتوانستید با این راه حل ها مشکل را برطرف کنید می توانید با شرکت آقای لوله باز کن تماس بگیرید و کار را به لوله بازکن های حرفه ای ما بسپارید تا مشکل شما عزیزان را به سرعت حل کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا