عمومیمطالب برتر

معرفی بهترین آلت کوین

هر روز کاربران از ما میپرسند : « کدام آلت کوین را بخریم؟ » یا « بهترین آلت کوین برای سرمایه‌‌گذاری در سال ۲۰۲۳ » کدام است؟ در این مقاله تلاش میکنیم با درنظر گرفتن عوامل بنیادی ، اخبار پروژه ها ، وضعیت شبکه ، تحلیل احساسات و نیم نگاهی به تحلیل تکنیکال ۱۰ آلت کوین برتر برای سرمایه گذاری در تیر ۱۴۰۲ را معرفی کنیم.  ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

اگر در دنیای اخبار ارز دیجیتال ارزنو وارد هستید ابتدا از « » شروع کنید و سپس با مفاهیم ، ، و آشنا شوید. سپس یک مناسب انتخاب کنید و در یک احراز هویت کنید. همچنین بهتر است درمورد روش های اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید پروژه های معرفی شده را خودتان بررسی کنید. حال میتوانید ادامه مقاله را بخوانید و لذت ببرید!

۱۰ آلت کوین برتر از نگاه بهترین سایت های داخلی و خارجی ارز دیجیتال

معرفی ۱۰ آلت کوین برتر برای سرمایه گذاری در تیر ۱۴۰۲

 1. اتریوم
 2. کوین
 3. متیک
 4. دوج کوین
 5. کاردانو
 6. فانتوم
 7. لایت کوین
 8. تون کوین
 9. ترون
 10. سولانا

رتبه یک بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : اتریوم

(Ethereum) یک سیستم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. این ارز دیجیتال مرورگر، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص خود را دارد. اتریوم هیچ‌گونه واحد مرکزی کنترل‌کننده‌ای نداشته و هزاران سیستم کامپیوتری در سراسر دنیا آن را کنترل می‌کنند. کاربران این ارز دیجیتال نود یا گره نام دارند و امنیت شبکه نیز بر عهده آن‌ها است. اتریوم (Ethereum) کلیه اطلاعات موجود در شبکه را به طور کامل در میان کاربران توزیع کرده و هر گره یک کپی از تمامی داده‌های بلاک‌چین در اختیار دارد. همچنین بخوانید : ؟

استیبل کوین چیست | انواع کوین ها

ویژگی ‌های ارز اتریوم (Ethereum)

در ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) ، به دلیل عدم حضور شخص ثالث برای مدیریت، داده‌های شبکه به هیچ عنوان قابل تغییر و حذف نیستند. برای ایجاد کوچک‌ترین تغییر در این پلتفرم نیز باید به تأیید کلیه اعضا و کاربران آن برسد. توزیع اطلاعات در بین کاربران عمومی بوده و امکان سانسور آن‌ها وجود ندارد. همچنین به دلیل نبود سرور و نهاد مرکزی اطلاعات افراد بر روی سیستم شخصی خودشان ثبت و ذخیره می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد اتریوم احتمال هک‌شدن و سرقت اطلاعات را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

پیش ‌بینی آینده ارز اتریوم (Ethereum)

اتریوم یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار رمز ارزها به حساب می‌آید. اغلب تحلیلگران و کارشناسان این بازار آینده روشنی را برای ارز اتریوم (Ethereum) پیش‌بینی می‌کنند و آن را یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت می‌دانند. اما لازم است بدانید که هرگونه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باید با تحقیق و بررسی کامل انجام شود. متأسفانه افراد بسیاری بدون اطلاعات کافی وارد این بازار شده و در نهایت سرمایه خود را از دست می‌دهند.

رتبه دو بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : بایننس کوین

یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده است که با علامت BNB نشان داده می‌شود. این توکن توسط صرافی طراحی شده و طی ۶ ماه در بین صرافی‌های دیگر نیز محبوب شده است. کاربران ارز دیجیتال بی ان بی از قابلیت‌هایی مانند کاهش کارمزد معاملات و افزایش شانس دریافت توکن‌های IEO بهره‌مند می‌شوند. علت محبوبیت این توکن در میان کاربران بازار ارزهای دیجیتال کارمزد پایین، امنیت بالا و رابط کاربری بسیار آسان است.

ویژگی های ارز بی ان بی (BNB)

ارز دیجیتال BNB ویژگی های مثبت بسیاری دارد که به کاربران در انجام معامله‌ای آسان و ایمن کمک می‌کند. به طور مثال اگر در تراکنش‌های خود در این صرافی به جای استفاده از بیت کوین از BNB استفاده کنید، تخفیفاتی در کارمزد تراکنش شامل شما می‌شود. همچنین اگر از صرافی بایننس برای معامله توکن‌های بی ان بی استفاده نمایید، کارمزد تراکنش‌های شما شامل ۵۰ درصد تخفیف می‌شود.

پیش بینی آینده ارز بی ان بی (BNB)

صرافی بایننس به دنبال طراحی برنامه‌ای برای وفاداری به مشتریان است. ارز دیجیتال BNB با کاهش کارمزد معاملات خود و در نظر داشتن تخفیف‌های شگفت انگیز برای کاربران حسن نیت خود را به آن‌ها اثبات کرده است. در نتیجه تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال آینده بسیار روشن و خوبی را برای این ارز نو ظهور پیش بینی کرده‌اند.

رتبه سه بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : متیک

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال پالیگان باهدف رفع مشکلات در شبکه اتریوم طراحی و راه اندازی شد. اما بعد از گذشت ۴ سال هنوز نتوانسته به اهداف خود در بازار سرمایه دست پیدا کند. با توجه به نظر تحلیلگران عدم دستیابی به اهداف این شبکه در بازار ارز دیجیتال باعث سقوط قیمت آن در بازار خواهد شد.

رتبه چهار بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : دوج کوین

یک ارز دیجیتال پایه مبتنی بر LuckyCoin است. این ارز دیجیتال به‌گونه‌ای طراحی شده که یک جایگزین بسیار مناسب برای بیت کوین و لایت کوین باشد. به همین دلیل ارز دوج کوین شباهت‌های بسیاری با بیت کوین دارد. این ارز درست مانند بیت کوین در معاملات نظیر به نظیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) از الگوریتم اثبات کار یا POW پشتیبانی کرده و مانند بیت کوین قابلیت استخراج دارد. برای اطلاعات بیشتر را بخوانید.

ویژگی ‌های ارز دوج کوین (Dogecoin)

ارز دوج کوین (Dogecoin) ویژگی‌ها و قابلیت‌های مثبت بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال این است که تراکنش‌ها و تأیید آن با سرعت بالا انجام می‌شود. دوج کوین (Dogecoin) یک جامعه وفادار داشته که از آن به عنوان پول رایج برای معامله استفاده می‌کنند. در نتیجه نوسانات بسیاری در این بازار وجود ندارد. در نهایت یکی دیگر از ویژگی‌های این ارز دیجیتال، عرضه نامحدود آن به بازار سرمایه است. دوج کوین (Dogecoin) در ابتدا تنها ۱۰۰ میلیارد کوین داشت، اما با گذشت زمان این تعداد به عرضه نامحدود تغییر یافت.

پیش بینی آینده ارز دوج کوین (Dogecoin)

به طور کلی عوامل بسیاری در آینده بازار ارزهای دیجیتال تأثیرگذار است. طبق نظر کارشناسان یکی از مهم‌ترین عوامل، رسانه‌ها هستند. در حال حاضر ایلان ماسک تأثیر بسیاری بر قیمت دوج کوین داشته و هر حرفی که می‌زند ممکن است باعث کاهش یا افزایش قیمت این ارز شود. اما برای سرمایه گذاری در این بازار شما باید تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس سرمایه خود را وارد این بازار کنید. را بخوانید

رتبه پنج بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : کاردانو

رتبه شش بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : فانتوم

با علامت اختصاری FTM، راه‌کاری بود که توسط توسعه‌دهنگان برای حل مشکلات بیت‌کوین نظیر سرعت پایین و عدم مقیاس‌پذیری و… ارائه شد. این ارز دیجیتال مشکلات بیت‌کوین را برطرف نموده و سعی دارد امنیت خود را افزایش دهد و در سطح بالا نگه دارد. همچنین فرآیند تبادل ارزهای دیجیتال  را به شیوه‌ای غیرمتمرکز و در بستری امن انجام می‌دهد که باعث می‌شود سرعت بالاتر برود. شبکه فانتوم یک پلتفرم متن‌باز و قابل سفارشی‌سازی است. در این شبکه همچنین به جای اثبات کار از اثبات سهام استفاده می‌شود.توصیه میشود:

رتبه هفت بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) یکی از اولین فورک‌های بیت کوین در بازار سرمایه به حساب می‌آید. به عبارتی ارز لایت کوین پایگاه کدهای آزاد بیت کوین را در دست گرفته است. این ارز دیجیتال توسط کارمند کمپانی گوگل چارلی لی در اکتبر سال ۲۰۱۱ طراحی و راه اندازی شد تا قابلیت‌های بیت کوین را ارتقا دهد. برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه لایت کوین (Litecoin) همواره ثابت است و هرگز بیشتر از ۸۴ میلیون در گردش وجود نخواهد داشت. همچنین هر ۲.۵ دقیقه شبکه لایت کوین (Litecoin) یا بلوک جدید ایجاد و به بازار عرضه می‌کند. همچنین توصیه میکنیم را بخوانید.

ویژگی های ارز لایت کوین (Litecoin)

ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) ویژگی‌های مثبت بسیاری نسبت به ارزهای مشابه خود در بازار سرمایه دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به غیرمتمرکز بودن، سرعت بالا در انجام تراکنش‌ها و در دسترس بودن آن برای کلیه کاربران اشاره کرد. در حقیقت یکی از ویژگی های مهم این ارز تولید ۴ برابر کوین بیشتر نسبت به بیت کوین در بازار با استفاده از الگوریتم‌ها و فناوری‌های جدید است.

پیش بینی آینده ارز لایت کوین (Litecoin)

به طور کلی پیش بینی وضعیت ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه به دلیل وجود نوسانات بسیار، کار سخت و دشواری است. نظر کارشناسان این بازار در خصوص ارز لایت کوین این است که انتظار دارند قیمت این ارز طی چند سال آینده افزایش یابد. طبق گزارشات به دست آمده در پایان سال ۲۰۲۲ احتمالاً به ۲۶۰ دلار نیز می‌رسد.

رتبه هشت بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : تون کوین

تون کوین (TonCoin) که محصول پروژه معروف پیام رسان تلگرام است ، به تازگی مورد توجه همه کاربران بازار ارز های دیجیتال قرار گرفته است. تا چند وقت پیش هیچ اطلاعیه رسمی از طرف تلگرام مبنی بر تایید پروژه تون کوین(TonCoin) وجود نداشت. اما از سال ۲۰۲۱ پاول دورف، موسس تلگرام در پیامی از ابعاد جدید و مسیر های توسعه این پروژه رونمایی کرد. اطلاعات بیشتر :

ویژگی تون کوین (TonCoin)

Ton مخفف شبکه باز است که برخلاف بیت کوین بسیار سریع تر و مقیاس پذیرتر است. این ویژگی باعث میشود با کمترین کارمزد هزاران تراکنش در ثانیه انجام شود. همچنین این پروژه در روند پیشرفت خود از جامعه کاربران استفاده کرد تا علاوه بر تسریع در پیشرف پروژه، غیرمتمرکز سازی بیشتری انجام دهد. همچنین تلگرام برای ذخیره توکن تون (Ton) از کیف پول رسمی خود رونمایی کرد. امروزه تون را میتوانید در تراست وال و هم ذخیره کنید.

آینده پروژه تون کوین (TonCoin)

با توجه به محبوبیت پیام رسان تلگرام و قابلیت هایی که روز به روز در آن اضافه میشود ، امکان پرداخت ارز تون به زودی در این شبکه اضافه خواهد شد. طبیعی است بعد از اضافه شدن این قابلیت تقاضای افراد نسبت به تون بالاتر رفته و امکان افزایش قیمت آن وجود خواهد داشت.

رتبه نه بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : ترون

یک شبکه یا سیستم عامل مبتنی بر بلاک‌چین است که هدف آن اطمینان از مناسب بودن این تکنولوژی برای استفاده روزانه است. در حال حاضر بیت کوین می‌تواند ۶ تراکنش در ثانیه انجام دهد، اما ترون ادعا کرده که ظرفیت شبکه آن ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه است. به طور کلی ارز دیجیتال ترون (Tron) اهداف خود را به چند مرحله تقسیم کرده است، مرحله اول ارائه اشتراک گذاری ساده فایل توزیع، مرحله دوم ایجاد محتوا به وسیله پاداش‌های مالی و مرحله سوم اجازه دادن به سازندگان محتوا برای راه اندازی و تولید توکن‌های شخصی و غیرمتمرکز است. همچنین بخوانید : ؟

ویژگی های ارز ترون (Tron)

ارز دیجیتال ترون (Tron) ویژگی های بسیاری دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری این ارز نسبت به رقبای دیگر بسیار بالاتر بوده و توان اجرایی بالایی دارد. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های موردتوجه ارز دیجیتال ترون (Tron) این است که هزینه تراکنش‌ها در این شبکه صفر است، اما در شبکه‌های دیگر برای انجام هر تراکنش باید هزینه‌ای بپردازید.

پیش بینی آینده ارز ترون (Tron)

تحلیلگران و کارشناسان بازار ارز دیجیتال آینده روشنی را برای ارز ترون پیش بینی کرده‌اند و معتقد هستند که تا پایان سال ۲۰۲۲ قیمت این ارز به ۰.۲۰ دلار نیز خواهد رسید. قراردادهای هوشمند نقش بسیار مهمی در پیشرفت و توسعه ارز دیجیتال ترون (Tron) خواهد داشت. همچنین ویژگی های منحصر به فرد این ارز نیز باعث پیشرفت آن در بازار سرمایه می‌شود.

رتبه ده بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری : سولانا

سوالات متداول

بهترین آلت کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری یکی از ۱۰ ارز دیجیتال مناسب سرمایه گذاری معرفی شده هستند.

کدام صرافی همه ارز های دیجیتال را دارد؟

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره اکثر ارز های دیجیتال کدام است؟

آیا تمام ۱۰ ارز دیجیتال معرفی شده را بخریم؟

قطعا نه. بهتر است بعد از بررسی و تحلیل تک تک آنها انتخاب خود را انجام داده تا دچار ضرر و زیان نشوید.

چگونه سابقه ارز های دیجیتال را بررسی و آینده آنها را پیش بینی کنیم؟

چه فاکتور هایی برای انتخاب بهترین آلتکوین ها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ بررسی کردیم؟

 • بررسی نقشه راه ، اهداف و بررسی وعده های داده شده
 • عملکرد تیم پروژه و پروفایلشان در شبکه های اجتماعی
 • پوشش رسانه ای و تبلیغات و بازاریابی
 • پلتفرم ها و صرافی هایی که در آن خرید و فروش می شود
 • میزان نوسانات قیمتی : نوسانات غیر عادی و بیش از حد میتواند خطرناک باشد.
 • میزان حجم معاملات : حجم معاملات توکن هایی که فقط در یک صرافی لیست شده اند بسیار پایین و امکان دستکاری قیمتی آن بالاست.

بهترین آلتکوین ها را در کدام کیف پول نگهداری کنیم؟

ابتدا توصیه میکنیم برای پاسخ این سوال مقاله را بخوانید. اما به صورت خلاصه:

 • کیف پول ارز دیجیتال (توصیه می شود) : کیف پول ها انواع مختلف رایگان و پولی و حضانتی و غیر حضانتی دارند. شما می توانید یکی از کیف پول های تحت وب ، موبایلی و گرم و سرد را مناسب خودتان انتخاب کنید. و یکی از بهترین کیف پول های رایگان است که تقریبا همه ارز های دیجیتال جدید و شبکه های بلاک چین مختلف را پشتیبانی می کند.
 • صرافی ارز دیجیتال (توصیه نمی شود) : ذخیره دارایی ها در صرافی ها هر چند ریسک بسیار زیادی دارد اما تقریبا شما را از کارمزد انتقال بی نیاز می کند

قبل از خرید بهترین ارز های دیجیتال به این نکات توجه فرمایید:

 1. خودتان در خصوص هر پروژه ، اهداف، راه ها و وعده های داده شده و نحوه محقق شدن آن  تحقیق کافی کنید. میتوانید از شروع کنید.
 2. از ارز هایی که حجم معاملات کمی دارند دوری کنید. این ارز ها می توانند به سادگی در یک صرافی پامپ و یا دامپ شوند.
 3. مقدار زیادی از یک ارز نخرید و سعی کنید اصول اصلی مدیریت سرمایه را بجا آورید. سرمایه گذاری در یک ارز میتواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد.از شروع کنید.
 4. از کلاهبرداری ها دوری کنید: ارز های دیجیتال به دلیل نو بودن و ناشناس بودنش بسیار مستعد کلاهبرداری است. برای این منظور حتما مقاله  را بخوانید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی توانسته باشد شما را با ۱۰ تا از بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ آشنا کند. اگر تجربه ای در خصوص سرمایه گذاری دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید.

ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین آلت کوین های آماده رشد برای سرمایه گذاری در تیر ۱۴۰۲» با ما درمیان بگذارید.

 

دکمه بازگشت به بالا