عمومیمطالب برتر

موقعیت قبرس در نقشه جهان

قبل از پرداختن به امنیت قبرس شمالی بهتر است اطلاعات مختصری راجع به جغرافیای این کشور به شما بدهیم. زیرا موقعیت جغرافیایی و جزیره بودن این کشور زیبا از نکاتی است که به صورت اتوماتیک باعث امن تر شدن این کشور شده است.

قبرس از روی نقشه کجاست؟

جمهوری ترک قبرس شمالی با مساحتی حدود استان البرز، یک کشور مستقل واقع در جزیره قبرس در دریای مدیترانه است.  جزیره زیبای قبرس در محل تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است که از شمال با ترکیه و جنوب با مصر و غرب با یونان و از شرق با اسراییل مرز آبی دارد.

قبرس در دریای بزرگ  مدیترانه واقع شده است. قبرس مثل کشورهایی همچون استرالیا یا آمریکا مرز آبی با اقیانوس ندارد و از سونامی و خطراتی که کشورهای حاشیه اقیانوس ها دارند هم خبری نیست. در تابستان هم دریای مدیترانه موج های کوچک و مطبوعی دارد. در فصل پاییز و زمستان هم طول موج ها هیچگاه خطرناک و بلند نیست و دریاهای قبرس همواره به عنوان امن ترین سواحل اروپا معرفی میشوند.

امنیت در قبرس شمالی

اگر راجع به قبرس شمالی تحقیقات کرده باشید؛ قطعا اولین مزیت آن را میدانید. بله امنیت! امنیت در قبرس به حدی بالاست که با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست. این کشور به علت جزیره بودن و همجنین قوانین سخت برای ورود و خروج از امنیت بالایی برخوردار است.

البته سطح رفاه بالای مردم و هزینه های مناسب زندگی از دیگر عواملی است که باعث تضمین امنیت در این کشور شده است. به علت استفاده از لیر به عنوان ارز پایه؛ ما شاهد تورم نسبی در این کشور هستیم ولی نکته ی قابل توجه افزایش حقوق پایه متناسب با نرخ تورم است.

قبرس شمالی حتا در مقایسه با قبرس جنوبی از نرخ بسیار کمتری از جرم و جنایت برخوردار است. در قبرس جنوبی به دلیل ورود و خروج بدون نظارت از اروپا شاهد هجوم پناهنده ها هستیم. و متاسفانه در کشوری که نرخ پناهنده بالا باشد امنیت هم به همان نسبت پایین میرود. ولی در قبرس شمالی به هیچ عنوان پناهنده پذیرفته نمیشود. همین نکته باعث شده تا امنیت در قبرس شمالی به نسبت قبرس جنوبی هم حتا بالاتر باشد.

قبرس شمالی کشوری است که در آن زندگی شبانه جریان دارد. دانشجوها در هر سنی که باشند و یا توریست ها از هر ملیتی به راحتی و با امنیت کامل میتوانند شب ها از زیبایی این کشور ساحلی لذت ببرند. مزاحمت خیابانی چیزی است که در قبرس تعریف نشده است. بانوان در این کشور از جایگاه بالایی برخوردار هستند و کرامت انسانی در تمام زمینه ها حفظ میشود.

امنیت در قبرس شمالی به حدی بالاست که درب منازل قفل نمیشود. مغازه ها قفل نمیشوند. ویترین های شیشه ای با آسودگی رها میشوند. هیچ تکدی گری در خیابان ها دیده نمیشود. و مهم تر از همه هیچ کودک کاری در این کشور وجود ندارد.

قبرس شمالی کشور زیبایی است که ما در موظف هستیم آن را آنطور که هست به شما معرفی کنیم. برای مشاوره در زمینه شمالی؛ پنحمین کشور امن جهان؛ و اولین کشور امن جهان در بین کشورهای با جمعیت کمتر از 5 میلیون با ما در یورومای تماس بگیرید.
(در زبان یونانی به معنی مس)، سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد. این کشور به دو بخش شمالی (ترک نشین) و جنوبی (یونانی نشین) تقسیم می شود. که بخش جنوبی آن جزء اتحادیه اروپا می باشد. قبرس به جهت داشتن جاذبه های گردشگری زیبا و آب و هوای خاصش، مقصد مناسبی برای گردشگران سراسر دنیا به حساب می آید.

معنی و مفهوم پرچم قبرس

پرچم قبرس، دارای پس زمینه سفید و نقشه ی به رنگ مسی از این جزیره در بالای دو شاخه زیتون سبز رنگ می باشد. رنگ سفید پرچم و همچنین شاخه های زیتون به نماد صلح بین ترک ها و یونانی های قبرس هستند. گفتنی است این پرچم توسط “عصمت گونی “، هنرمند ترک تبار قبرسی طراحی گردیده است.

نقشه و همسایگان قبرس

جزیره قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. قبرس از شمال ا مصر، از جنوب شرقی با یونان، از جنوب با ترکیه و از غرب با سوریه و لبنان هم مرز است. قبرس به سبب موقعیت جغرافیایی اش، دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل می باشد. حدود 12 درصد از زمین های این کشور تحت کشت قرار دارد. دو رشته کوه اصلی جزیره قبرس، ترودوس و کیرینا هستند.

نیکوزیا پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر در قبرس می باشد. همانند همه کشور، نیکوزیا نیز به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. البته مسافران بدون مشکل می توانند با ارائه مدارک از این مرز عبور کنند.

مردم قبرس

بر اساس آمار ارائه شده، جمعیت کل جزیره قبرس یک میلیون و صد و ده هزار نفر است.

بر اساس آمار ارائه شده، نژاد مردمان قبرس به شرح زیر می باشد:

یونانی تبار : 77 درصد
ترک تبار : 18 درصد

زبان های رایج در کشور قبرس، ترکی و یونانی می باشند و همچنین زیان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم هر دو جامعه ی یونانی و ترکی مورد قبول است.

مذهب بیش از 78 درصد مردم قبرس، مسیحی ارتودوکس و کمتر از 18 درصد اسلام می باشد.

اقتصاد قبرس

قبرس بعد از طی کردن بحران اقتصادی سال 2013، طی سالهای اخیر دوباره در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفته است. به دنبال این رشد، نرخ بیکاری نیز طی سالهای 2015 تا 2018 از 14.9 درصد به 11 درصد کاهش یافته است. عمده صادرات قبرس،محصولات کشاورزی، میوه های مختلف، تنباکو و انواع پوشاک، کفش و صنایع دستی می باشد. همچنین امروزه توریسم یکی از منابع اصلی درآمد قبرس به شمار می آید.

بعد از سال 2008 و پیوستن قبرس به کشورهای حوزه اروپ، واحد پول این کشور نیز یرو می باشد.

برای سفر به قبرس نیاز به دارید.

جاذبه های گردشگری قبرس

آیاناپا، بهشتی دیدنی و دارای صومعه ای مقدس می باشد. آب های آبی و ساحلی طلایی رنگ همراه با ساکنینی خون گرم به جذابیت این منطقه افزوده است.

این منطقه واقع در غرب جزیره قبرس می باشد. در این منطقه هیچ جاده آسفالتی وجود ندارد و از این رو مکانی رویایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در طبیعت بکر محسوب می شود. همچنین حیات وحش فوق العاده این منطقه، جذابیت های آن را دوچندان کرده است.

  • پارک باستان شناسی کاتو پافوس

این پارک باستان شناسی دارای مجموعه ای از آثار ماقبل از تاریخ و قرون وسطی مربوط به دوره یونان و رم می باشد. این منطقه طی حفاری های شهر پافوس در نزدیکی ساحل کشف شده استمقدمه ای در خصوص قبرس شمالی

قبرس شمالی کجاست ؟ قبرس شمالی با یک پیشینه تاریخی می باشد و فراز و نشیب های بسیار زیادی را پشت سر گزاشته است و در حال حاضر جزیره ای آرام و با ثبات در دریای مدیترانه می باشد، به شما پیشنهاد میکنم کلیپ زیر که به صورت کامل جزیره قبرس را معرفی کرده است را از دست ندهید.

قبرس به دلیل آب و هوایی که دارد معروف است و مدیترانه ای و معتدل قبرس به همراه سواحل تمیز و بی نظیر آن باعث شده است تا هم مهاجران و هم گردشگران زیادی را که به دنبال آرامش و آفتاب و ورزش های آبی هستند به خود جذب کند.

دلیل اول: قیمت ارزان

قیمت ارزان اولین و بارزترین دلیل است. بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی فعال و هیجان انگیز است، و به یکی از سریعترین بازارهای رشدکننده و پر سود در حوزه مدیترانه تبدیل شده. قبرس شمالی خریداران را با طبیعت خیره کننده و منحصر به فرد به خود جلب میکند.

دلیل دوم: هزینه زندگی و اقتصاد

هزینه زندگی در قبرس شمالی یکی از پایینترین در میان تمام کشورهای مدیترانه است. قیمت مواد خام و محصوالت نسبتا کم است و به لیر محاسبه می شود.

دلیل سوم: عاری از جرم و جنایت

بدون ترافیک و عاری از مناطق صنعتی. تعجب آورترین واقعیت برای خارجی ها این است که مردم با خیال راحت میتوانند خودرو خود را بدون قفل کردن خارج از خانه و یا هر جای دیگری پارک کنند.

دلیل چهارم : ورود بدون روادید

در مقایسه با دیگر کشورهای اطراف دریای مدیترانه، ورود به قبرس شمالی از طریق یک ویزا بنام ویزای فرودگاهی یا ویزای هنگام ورود انجام می شود.

دلیل پنجم: حمایت بین المللی

جامعه بین المللی موضع خود را در قبال قبرس شمالی نرم تر کرده است. پس از رای اکثریت قریب به اتفاق شهروندان برای قطعنامه سازمان ملل در سال ،۲۰۰۴ که به عنوان “طرح عنان” شناخته شده است، در حالی که طرف یونانی پیشنهاد حل مسالمت آمیز مسئله قبرس را رد کرد.

دلیل ششم: آینده امیدوار کننده

تحریم های بین المللی دیپلماتیک، و همچنین ممنوعیت تجارت و سفر دیگر وجود ندارد. اتحادیه اروپا ۲۵۹ میلیون یورو برای کمک به تامین مالی توسعه قبرس شمالی و بهبود زیرساخت های آن تخصیص داده است، باز کردن راهبرای سرمایه گذاران خارجی فعال در کشور و آمادهسازی بستر آن، افزایش قابل توجهی در گردشگری نموده است. قبرس شمالی در وضعیت فعلی خود شبیه به اسپانیا در ۳۰ سال پیش است، زمانی که پس از سالهای طولانی از انزوا کشور شروع به بازکردن درهای خود رو به جامعه جهانی کرد.

دلیل هفتم: دور اندیشی سیاست دولت قبرس شمالی

دولت قبرس شمالی ساخت و ساز هر ساختمانی بیشتر از ۲ طبقه در فاصله ۱۰۰ متر از ساحل را ممنوع کرد.

دلیل هشتم: آب و هوا ایده آل و طبیعت بکر

آب و هوای مدیترانه ای و معتدل قبرس، با تابستان های خشک و طولانی از اواسط ماه مه تا اواسط ماه اکتبر و با زمستان های معتدل از دسامبر تا فوریه، به طور متوسط ۳۳۰ روز آفتابی در سال دارد.

دلیل نهم: رشد چشمگیر صنعت گردشگری

گردشگری همچنان به صورت یک بخش از اولویت های اصلی و یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصادی قبرس شمالی به حساب می آید.

دلیل دهم: نرخ بالای  رشد بازار املاک و مستغلات

نرخ بالای  رشد بازار املاک و مستغلات از سال ۱۹۷۴ بدان معنی است که قبرس شمالی از ساخت و سازهای حجیم مانند دیگر مناطق ساحلی مدیترانه که در طول دهه های ۸۰،۷۰ ۹۰ دچار شده بودند، رنج نمیبرد. در حال حاضر این عوامل به جاری شدن قابل توجه مردم برای بازدید از قبرس شمالی و رشد بازار کمک کرده اند.

ورزشهای آبی منجمله شنا، جت اسکی و قایق سواری به همراه حمام آفتاب، دوچرخه سواری ، پیاده روی، فوتبال و والیبال ساحلی و هر آنچه که مربوط به ساحل و دریا باشد ، می باشد، به دلیل داشتن 322 روز آفتابی اکثر ورزش ها و تفریحات در طول سال برقرار است ، اما ماه آوریل تا نوامبر به اوج خودش می رسد و در ماه های دیگر نیز کم و بیش برقرار است.

آب های شفاف این جزیره در دنیا معروف است ، آب هایی که اگر به یک نقطه پر عمق دریا هم بروید ، می توانید به راحتی کف دریا را مشاهده کنید ، جذابیتی که شاید در خیلی از دریاها مجبور باشید حتما با لوازم قواسی به داخل آب بروید تا آن را مشاهده کنید ، در قبرس و از روی آب به راحتی قابل مشاهده است .

اگر چه این جزیره کوچک است ، اما مناطق بکر و دست نخورده زیادی دارد که هنوز انسان در آن دخل و تصرفی نداشته است و همچنین ساحل آرام آنرا قطعا کمتر جایی می توانید تماشا کنید، قبرس در بین سه قاره آسیا و آفریقا واروپا واقع شده است.

یکی از مقاصد گردشگری مردم دنیا قبرس شمالی است و هر سال بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر از این جزیره بازدید میکنند که این حجم از گردشگر با توجه به مساحت و جمعیت قبرس یک رکورد محسوب می شود و این خود نشان دهنده توریستی بودن و مناسب بودن این کشور برای سرمایه گذاری است.

شهرهای قبرس شمالی

قبرس شمالی ، شهرهای بسیار زیبایی دارد که دیدن شهرهای آن خالی از لطف نیست ، برای اینکه موقعیت شهرهای قبرس شمالی را در نقشه کشور قبرس راحتر بتوانید مشاهده کنید ، نقشه سه بعدی زیر تهیه شده است که در آن تمامی شهرهای مهم قبرس شمالی آورده شده است.

اگر قصد جهت سرمایه گذاری را دارید ، مطمئن باشید که این کشور با توجه به توضیحات داده شده برای سرمایه گذاری بسیار مناسب هست و همیشه در مجلات اقتصادی دنیا همانند به عنوان یکی از کشورهای آینده دار در حوزه ملک و املاک معرفی شده است .

این جزیره دارای فراوانی است ، قلعه های تاریخی نشان از قدمت کهن این جزیره زیبا است ، هر اثری که در این جزیره به جا مانده است ، خود نشان از حضور یک تمدن قدیمی در این جزیره است.

ویرانی های به جا مانده در گزلیورت نشان از حضور همخانشیان و جنگ های آنان در این جزیره و کلیساهای باشکوه نشان از ریشه دار بودن مذهب و حضور و حکومت مسیحیان در این جزیره دارد.

موقعیت استراتژیک قبرس در نقشه جهان باعث شده تا این کشور همیشه مورد توجه قدرت های جهانی قرار بگیرد و خیلی مواقع این کشور به اشغال کشورهای مختلف در بیاد، ایرانیان، یونانیان، عثمانی ها و بریتانیا از خود در این جزیره زیبا آثاری به جای گزاشته اند ، اما در نهایت این جزیره اعلام استقلال نمود و بعد از ، کشور قبرس شمالی شکل گرفت و در حال حاضر به سرعت برق درحال پیشرفت می باشد ، البته خرابه های شهر ارواح خود نشان دهنده شکوه این جزیره قبل از جنگ می باشد.

نقشه کامل جزیره قبرس

در این قسمت نقشه کامل کشور قبرس به همراه شهرها را قرار دادیم تا بهتر نسبت به موقعیت قبرس شمالی به قبرس جنوبی اطلاعات کسب کنید.

نقشه قبرس شمالی و کشورهای همسایه

بررسی همسایگان قبرس شمالی می تواند پاسخی برای قبرس شمالی کجاست باشد ، این کشور جزیره ای است در خاورمیانه و در شرق دریای مدیترانه واقع شده است ، قبرس از جنوب با ترکیه، از غرب با سوریه، جنوب شرقی یونان، شمال مصر و شمال غربی اسرائیل، لبنان و فلسطین مرز آبی دارد که در نقشه زیر مشخص است و این کشورها به عنوان همسایگان قبرس بوده که با آن مرز آبی دارند و بندر مرسین در ترکیه به عنوان یکی از شهرهای نزدیک به قبرس شمالی می باشد که خیلی از افراد برای کمتر شدن هزینه سفر ، ترجیح می دهند تا از این بندر به قبرس شمالی سفر کنند و ما در مطلب ، به صورت کامل در این باره با شما صحبت کرده ایم.

به عنوان سومین جزیره بزرگ در مدیترانه می باشد و بعد از جزایر ساردینیا و سیسیل این رتبه را به خود اختصاص داده است و خود جزیره قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می شود.

در نقشه بالا فقط موقعیت قبرس و کل جزیره نسبت به کشورهای همسایه مشخص شده است و اگر بخواهیم نقشه قبرس شمالی را از جنوبی تفکیک کنیم شما میتوانید به نقشه بعدی مراجعه کنید ، در این نقشه موقعیت نیز مشخص شده است و شما میتوانید شهرهای کشور قبرس شمالی را نیز به صورت کامل ببینید ، شهرهای مهمی منجمله نیکوزیا ، فاماگوستا ، گیرنه ، لفکه و بقیه شهرهایی که در این نقشه به صورت کامل مشخص شده است.

قبرس شمالی کجاست؟

شاید با همه توضیحات بالا برای بعضی افراد هنوز موقعیت دقیق قبرس در نقشه جهان مشخص نشده باشد و در اینجا تصویری از نقشه جهان که موقعیت قبرس در آن مشخص شده است آورده شده است، قبرس شمالی کجا میشه ؟ فکر میکنم همه شما متوجه شده اید دیگر ، یک کشور نزدیک به ایران که امیدواریم با ایجاد پرواز مستقیم به آن به راحتی به آنجا سفر کنید، با توجه به رشد و پیشرفت قبرس شمالی ، ساخت فرودگاه جدید قبرس در دستور کار قرار گرفته است که در فروردین سال 1402 افتتاح خواهد شد ، چون فرودگاه بین المللی می باشد ، قطعا پروازهای مستقیم از سراسر دنیا آغاز خواهد شد و این موضوع یک جهش بزرگ در ایجاد خواهد کرد ، الان که فهمیدید قبرس کجاست ، میخاهیم به جمعیت قبرس بپردازیم.

معرفی قبرس شمالی با جزئیات بیشتر

در اینجا می خواهیم به با جزئیات بیشتری بپردازیم ، این کشور میتواند یکی از بهترین پتانسیل های گردشگری جهان باشد. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان ها در دنیاست و قسمت شمالی این کشور، سرشار از جذابیت ها و رمز و رموز مدیترانه ای است. قبرس شمالی در جزیره قبرس، در قسمت شمال شرقی حاشیه مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره پهناور، بعد از جزیره سیسیلی و ساردینیا در دریای مدیترانه محسوب میشود.

این جزیره در هفتاد کیلومتری جنوب ترکیه، صد کیلومتری غرب سوریه و سیصد و بیست کیلومتری شمال مصر واقع شده است. در حقیقت مرز بین اروپا و آسیا تلقی میشود. استراتژی این جزیره، تاریخچه و فرهنگ آن را طی چند صد سال، شکل داده است. میانگین سالیانه درجه دما در قبرس به ۱۹ درجه سانتی گراد میرسد. قبرس، در سال، ۳۴۰ روز را با تابش گرم و دلپذیر خورشید و آب و هوای مدیترانه ای میگذراند.

این ساحل به بهشت عاشقان دریا، ساحل و خورشید مشهور است.چرا که بهترین انتخاب برای رفتن به یک ساحل مدیترانه ای بوده و منطقه ای با فضایی بسیار گسترده و پهناوری از ماسه های طالیی رخ مینماید. یکی از ضرب المثل های رایج این کشور، میگوید: شیرین بخورید و شیرین صحبت کنید.

در قبرس بسیار معمول است که پس از غذا از شیرینی سنتی خاصی استفاده شود مانند باقلوا، که این شیرینی در این کشور بسیار محبوب است. درنهایت میتوان گفت عادات غذایی این کشور،  یشتر شبیه ذائقه ما ایرانی هاست. غذاهی این کشور، تلفیقی از غذاهای مدیترانه ای و آسیای شرقی است، به علاوه در کنار غذاهای این منطقه، همیشه آب میوه تازه و لیمو مصرف میشود.

در قبرس شمالی همواره چند غذای سنتی و در این منطقه قابل استفاده است که شامل محلی است که عموم کباب میشود. پنیر هلیم، مولوهیا مرغ و یا گوشت دنده که اکثر همراه با غذا مصرف میشود. کولوکاس ریشه گیاهی دارد که عموم کباب سنتالی، که تکههای گوشتی است که همراه با سس مخصوص کشور قبرس صرف میشود.

جمعیت قبرس شمالی

جمعیت این کشور ۳۱۳۶۲۶ هزار نفر در سال ۲۰۲۱ است و این آخرین رقم رسمی از جمعیت این کشور هست و بر اساس آمارهای غیر رسمی در حال حاضر جمعیت آن به نیم میلیون نفر رسیده است.

قطعا با توجه به و مهاجرت بسیاری از افراد از کشورهایی همچون ایران و روسیه و اوکراین و سایر کشورهای جهان به این کشور پیش بینی می شود که جمعیت  آن به زودی میلیونی شود.

پایتخت قبرس شمالی | قبرس شمالی در کدام قاره است

پایتخت قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی همانند سایر کشورهای مستقل برای خودش پایتخت دارد و  شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس جنوبی است به دو قسمت تقسیم گردیده که قسمتی از آن  پایتخت قبرس جنوبی و قسمتی دیگر به عنوان پایتخت قبرس شمالی می باشد مردم ترک زبان به قسمتی که پایتخت کشور خودشان است ، لفکوشای شمالی می گویند.

حدود اربعه قبرس شمالی

حدود اربعه قبرس شمالی نشان دهنده موقعیت این کشور نسبت به جهان می باشد ، قبرس شمالی از شمال و شرق  و جنوب شرقی به دریای مدیترانه و از جنوب شرقی و غرب به قبرس جنوبی متصل می باشد ، البته حدود اربعه کل جزیره قبرس دریای مدیترانه است ، اما با کشورهای همسایه از طریق دریا متصل است.

قبرس از شمال، 70km با کشور دوست خود یعنی ترکیه، از شرق 100km با سوریه، از جنوب 370km کیلومتر با  کشور باستانی مصر، از شمال غربی 950km با یونان و از جنوب شرقی 170km کیلومتر با لبنان و  همچنین فلسطین اشغالی همسایه و مرز آبی دارد که کشورهای گفته شده به عنوان همسایگان قبرس شمالی مطرح هستند.

واحد پول قبرس شمالی

لیر می باشد ، اما برای خرید و اجاره ملک در قبرس شمالی از واحدهای پولی پوند بیشتر استفاده می شود ، پوند به عنوان یکی از با ثبات ترین واحدهای پولی دنیا محسوب می شود و همین نکته به عنوان تضمین سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی محسوب می شود، البته واحدهای پولی دلار و یورو و ارزهای دیجیتال نیز در قبرس شمالی استفاده می شوند

فرهنگ قبرس شمالی

جزیره قبرس دارای تاریخ چند هزار ساله می باشد و برای همین از یک فرهنگ غنی برخوردار است ، البته بعد از جدایی از قسمت جنوبی بیشتر تحت تاثیر کشور دوست و همسایه خود ، یعنی ترکیه قرار گرفته است و با توجه به مهاجرت افراد از سراسر دنیا به این جزیره ، تاثیراتی نیز از فرهنگ های دیگر گرفته است.

روش های مهاجرت به قبرس شمالی

قبلا به صورت کامل در خصوص با شما صحبت کردیم ، مهاجرت از طریق خرید ملک به عنوان رایج ترین روش مهاجرتی محسوب می شود و بعد از آن مهاجرت تحصیلی، کار در قبرس شمالی ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و در نهایت مهاجرت از طریق ازدواج  به عنوان روش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

آب و هوای قبرس 

قبرس آب و هوای مدیترانه ای می باشد ، زمستان در قبرس وجود ندارد و به ندردت در این جزیره برف می بارد ، بیشتر روزها در قبرس هوا گرم و معتدل بوده که این به شما کمک می کند تا از دریا و ورزش های آبی بیشترین لذت را ببرید.

جغرافیای قبرس شمالی

جغرافیای قبرس شمالی بسیار گسترده بود و دراین مطلب امکان بیان کل جغرافیای طبیعی و انسانی نخواهیم بود و تلاش شده است در مقالات به این موضوع پرداخته شود، اما در خصوص جغرافیای طبیعی که دریا و کوه و و همچنین دشت ها را شامل می شود ، نقشه زیر تا حدی توانسته آنرا پوشش دهد.

قبرس شمالی از نگاه مجله فوربرز

مجله فوربز – Forbes  بهترین خرید ساحلی سال ۲۰۲۱ را در مقاله ای منتشر و ۵ رتبه برتر مکان های خرید ملک ساحلی در جهان را درسال ۲۰۲۱ رتبه بندی کرده است. مقام اول بهترین خرید ملک ساحلی جهان در سال ۲۰۲۱ به اسکله Iskele،   قبرس شمالی اختصاص یافت و اینکه اسکله بهترین منطقه زندگی مدیترانه ای از نظر هزینه های زندگی است.

همچنین قبرس شمالی یک کشور امن و مهمان نواز با زیرساخت های توریستی توسعه یافته شامل کالب ها، کازینوها و هتل های لوکس است که از نظر قیمت ارزان تر از همتایان خود در فرانسه یا ایتالیا می باشد. عالوه بر هزینه کم زندگی، اصلی ترین جاذبه های آن شن و ماسه و دریا هستند. میتوانید یک خانه ساحلی با ویو اقیانوس و دسترسی مستقیم به ساحل را با هزینه اندک ۷۵,۰۰۰ دلار تهیه کنید. این منطقه بهترین و طولانی ترین ساحل کشور را همراه با غذاهای دریایی متنوع و خاص خود را دارد. اگر میخواهید در بازنشستگی برای ماجراجویی آماده شوید و زندگی لوکس در یکی از زیباترین مناطق ساحلی جهان را برای خود مهیا کنید، قبرس شمالی باید در راس لیست شما باشد.

تحولات سیاسی در قبرس شمالی

در حال حاضر تنها کشور ترکیه، قبرس شمالی را به رسمیت می شناسد ، اما قبرس شمالی به سرعت در حال تحولات بسیار زیادی می باشد . ساخت و ساز در این کشور ادامه دارد و هر روز افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند و جمعیت آن در حال افزایش است . زیر ساخت ها و مخصوصا آن تکمیل شده ، نیروگاه برق جدید در حال احداث می باشد و مذاکرات با قبرس جنوبی و بریتانیا و بسیاری از کشور ها در حال انجام می باشد و بسیاری معتقد هستند که به زودی قبرس شمالی به یک کشور مستقل تبدیل خواهد شد.

نظرات دیگران در مورد قبرس شمالی

می تواند به شما بسیار کمک کند ، افراد زیادی به این جزیره مهاجرت کرده اند و در طول مدت زندگی در قبرس تجربیاتی به دست آورده اند ، این تجربیات در زمینه های مختلف می باشد ، البته سایت نی نی سایت هم در این زمینه می تواند به شما کمک زیادی بکند.

در این سایت موقعیت کار در قبرس را بخوانید

یک نقشه جالب از جزیزه قبرس

حالا که متوجه شدید ، قبرس شمالی کجاست ، چند نقشه زیبا از این جزیره را بررسی میکنیم ، نقشه زیر که در جزیره قبرس طرفداران زیادی دارد ، به نقشه امکان گردشگری و توریستی قبرس معروف است و با گرافیک جالبی مکان ها شماره گذاری شده است، در این نقشه سعی شده است تا همه جزئیات مورد نیاز قرار داده شود ، اما در عین کوچکی نقشه ، طرح جالب آن بسیاری را شیفته خودش کرده است.

دانلود نقشه های مورد نیاز قبرس شمالی

در اینجا میخواهیم نقشه های مورد نیاز شما را برای دانلود قرار دهیم ، نقشه شهرهاو بزرگ راههای قبرس شمالی با کیفیت بالا ، اما پیشنهاد می شود ، حتما از نرم افزارای آنلاین مسیر یابی برای این موضوع نیز استفاده کنید.

همسایگان قبرس شمالی در نقشه چه کشورهایی هستند؟

قبرس از جنوب با ترکیه، از غرب با سوریه، جنوب شرقی یونان، شمال مصر و شمال غربی اسرائیل، لبنان و فلسطین مرز آبی دارد

{میانگین امتیازات}/5 – (46 امتیاز)

 

دکمه بازگشت به بالا