عمومیمطالب برتر

نکات مهم در انتخاب کاشی و سرامیک مناسب

انتخاب کاشی و سرامیک نکات بسیاری دارد که عدم رعایت آن‌ها می‌تواند مشکل زا باشد. زیبایی، جنس، هماهنگی، رنگ و جنس تنها تعدادی از این نکات هستند. در ادامه این مقاله از کاشیران به بررسی کامل این نکات می پردازیم. لطفا تا انتها ما را همراهی کنید. کاشیران به عنوان یک موفق در کشور در حال فعالیت است که شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع کاشی و سرامیک به این بازرگانی مراجعه و یا سفارش خود را از طریق سایت مجموعه ثبت نمایید. انواع را در سایت کاشیران می توانید مشاهده کنید.

آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و… از جمله مکان‌هایی هستند که متریال کاشی در آن‌ها استفاده می‌شود. این فضاها محل حضور تمام افراد خانواده هستند از این رو باید در انتخاب متریال‌های به کار گرفته شده در آن‌ها دقت فراوانی به خرج داد. شما عزیزان می توانید و در طرح ها و رنگ های متنوع را از سایت کاشیران مشاهده نمایید.

  1. انتخاب جنس کاشی: مکان قرارگیری کاشی نقش مهمی در انتخاب جنس آن دارد. برای مثال برای آشپزخانه و قسمت‌هایی که نزدیک به گاز هستند؛ توصیه می‌شود از کاشی‌های نسوز استفاده کنید. از سوی دیگر کاشی‌های شما باید مقاومت کافی در برابر وزن داشته باشند.
  2. تایین محل نصب: کاشی، سرامیک و پرسلان سه نوع متریال پوشش دهی هستند که می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید. اگر شرایط محل نصب مدنظر خود را بدانید؛ می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. برای مثال سرامیک و پرسلان مقاومت بیشتری دارند از این رو برای پوشش دهی کف مناسب‌تر هستند این در حالی است که کاشی زیبایی بیشتری دارد بنابراین مناسب دیوارهاست.
  3. برآورد بودجه: بودجه در هر انتخابی حرف اول و آخر را می‌زند بنابراین انتخاب کاشی یا سرامیکی که مناسب بودجه شما باشد؛ از اهمیت بالایی برخوردار است. افزون بر همه این‌ها قیمت کاشی و سرامیک ، کاشی یا پرسلان ارائه شده باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.
  4. سبک زندگی خانواده: شما از جمله افرادی هستید که در آشپزخانه غذا می‌خورید؟ کاشی‌های اطراف شما می‌توانند روی اشتهای شما تاثیر بگذارند. در حمام باید احساس تمیزی و طراوت داشته باشید؟ کاشی‌های شما باید طوری باشند که آلودگی زیادی به خود نگیرند. شاید هم خانواده‌‌ای شلوغ و پر جمعیت هستید که زمان کافی برای تمیز کردن کاشی‌ها ندارید بنابراین باید کاشی‌هایی را انتخاب کنید که آلودگی‌ها را به نمایش نگذارند.
  5. رنگ و زیبایی: پیش از انتخاب کاشی بهتر است کمی رنگ شناسی بدانید تا بتوانید به مکان‌های موردنظر احساسات اضافه کنید. آشپزخانه مکانی است که بانوی خانه زمان زیادی را در آن سپری می‌کند از این رو باید مملو از زندگی شود برعکس حمام و سرویس بهداشتی باید احساس روشنی و تمیزی ارائه کند بنابراین استفاده از رنگ‌های خنثی در آن بهتر است.
  6. طرح‌های نو: کاشی‌های سه بعدی کاشی‌هایی هستند که به تازگی وارد بازار ایران شده اند. این کاشی‌ها زیبا و شاداب هستند اما این بدان معنی نیست که می‌توانید آن‌ها را در همه خانه استفاده کنید. استفاده از کاشی‌های سه بعدی یا کاشی‌های با طرح‌های شلوغ مخصوص دیوارهاست! این کاشی‌ها بهتر است به عنوان متریال کف خانه استفاده نشوند.
  7. اصطکاک: مکان‌هایی از خانه که افراد مسن یا کودکان در آن رفت و آمد می‌کنند باید طوری باشند که موجب لیز خوردن نشوند. کاشی‌ها با ضریب اصطکاک‌های متفاوت هستند. برای چنین مکان‌هایی بهتر است از کاشی‌هایی استفاده کنید که ضریب اصطکاک بیشتری داشته باشند.
  8. کمی ریاضیات: بهتر است تناسب میان ابعاد کاشی‌ها و ابعاد مکانی که می‌خواهید کاشی کنید را رعایت کنید در غیر اینصورت شاهد کاشی‌های تکه شده و نصف شده خواهید بود که زیبایی چندانی ندارند همچنین توصیه می‌شود برای مکان‌های بزرگتر از کاشی‌های بزرگتر استفاده کنید.
  9. جذب آب: به طور کلی شرایط محیطی تاثیر به سزایی روی خرید موزائیک، کاشی یا سرامیک دارند. هیچکس از همان کاشی که برای دیوارهای پشت گاز استفاده کرده؛ در سرویس بهداشتی استفاده نمی‌کند! عدم رعایت این مورد می‌تواند عمر مفید محصول را به شدت کاهش دهد.
  10. زیر سازی کاشی‌ها: سطح زیر کاشی‌ها هرچه تماس بیشتری با کاشی داشته باشد؛ دوام نصب بیشتری را شاهد خواهیم بود. زیر کاشی‌ها نیز در این مورد بسیار موثر است.

افزایش قیمت کاشی و سرامیک سال ۱۴۰۰ | راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

خرید کاشی برای کف آشپزخانه با خرید کاشی برای دیوارهای آشپزخانه متفاوت است چرا که ویژگی‌های این دو بخش با یکدیگر متفاوت هستند به طور کلی زیبایی در کاشی‌های دیوارها از اهمیت بالاتری برخوردار است. از طرف دیگر میزان مات بودن، ضریب اصطکاک و میزان تماس با کف ساختمان در کاشی‌های کف از اهمیت بالاتری برخوردار است. کاشی‌های سرویس بهداشتی و حمام باید دارای میزان بالایی از اصطکاک باشند. این کاشی‌ها همچنین جذب آب کمی نیاز دارند از سوی دیگر همه ما از زرد شدن کاشی‌های سرویس بهداشتی و حمام گلایه داریم! از این رو بهتر است جنسی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی از کیفیت کافی برخوردار باشد. انتخاب کاشی و سرامیک تاثیر به سزایی روی همه چیز مکانی که به آن خانه می‌گویید دارد. از این رو بیاموزید برای هر بخش کدام انتخاب را داشته باشید تا شاد‌ترین خانه باشید!  یکی از انواع کاشی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی کاشیران است و شما می توانید براحتی با جستجو در سایت مدل های مختلف کاشی آشپزخانه را مشاهده کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا