عمومیمطالب برتر

هزینه تحصیل پزشکی در دبی

تحصیل پزشکی در امارات و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در امارات ، تحصیل پزشکی در دبی  و کار پزشکی در دبی ، شرایط ورود به رشته پزشکی و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی امارات در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا از شرایط تحصیل پزشکی در کشور امارات آگاهی دارید؟ هزینه تحصیل پزشکی در کشور امارات به چه صورت می باشد؟ تحصیل تخصص پزشکی در دبی چگونه امکان پذیر است؟ دانشگاه های پزشکی امارات مورد تایید وزارت بهداشت کدامند؟ آیا از رتبه و اعتبار دانشگاه های پزشکی امارات آگاهی دارید؟ در این مقاله سعی بر این می باشد تا به این سؤالات و موضوعات مهم دیگر در خصوص تحصیل پزشکی در امارات پرداخته شود. آموزش پزشکی در کشور امارات بین 5 الی 7 سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور امارات می بایست در یک آزمون ورودی (زیست شناسی، شیمی و …) و پس از آن مصاحبه شرکت کنند و پس از موفقیت در این دو مرحله می توانند به تحصیل پزشکی مشغول گردند. متقاضیان می بایست تحصیلات 12 ساله دوره دبیرستان را به اتمام رسانده باشند و گواهی معادل وزارت آموزش و پرورش امارات را ارائه نمایند. تحصیل در رشته های پزشکی در کشور امارات به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد؛ که برای این موضوع می بایست مدرک زبان متناسب با دوره ارائه گردد. لازم به ذکر است که مدارک پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه های کشور امارات مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمی باشد. شما عزیزان می توانید پس از مطالعه و بررسی این مقاله در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل پزشکی در امارات با کارشناسان و مشاوران مجرب ، برقرار فرمایید و از مشاوره تلفنی یا تماس واتساپ رایگان بهره مند شوید. در انتهای این مقاله سؤالات خود را نیز می توانید مطرح فرمایید و پاسخ آنها را از کارشناسان ما دریافت فرمایید.

✅آیا تحصیل پزشکی در امارات به زبان انگلیسی است؟

بله، تحصیل پزشکی در امارات به زبان انگلیسی انجام می شود.

✅آیا برای ورود به رشته پزشکی در امارات قبولی آزمون ورودی پزشکی امارات لازم است؟

بله، برای ورود به پزشکی در امارات باید نمره قبولی در آزمون ورودی کسب نمایید.

✅آیا دانشجویان ایرانی امکان تحصیل پزشکی در دبی را دارند؟

بله، دانشجویان ایرانی به راحتی امکان تحصیل در امارات را خواهند داشت.

✅مدرک رشته پزشکی در امارات در سایر کشورها معتبر است؟

بله، مدرک پزشکی امارات در سایر کشور ها معتبر است اما نیاز به معادلسازی در کشورهای اروپایی و امریکایی دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در دبی یکی از سوالات متداول شما بوده است که ما امروز به آن پاسخ خواهیم داد.

با اجاره خودرو در دبی، با آرامش و کنترل بیشتری در سطح شهر گشت‌وگذار کنید و در هر ساعتی از شبانه‌روز به هر جا که دلتان خواست سر بزنید.

امارات متحده عربی، یکی ازکشورهای حوزه خلیج فارس است که با جمهوری اسلامی ایران، مشترکات فرهنگی بسیاری دارد. کشور امارات متحده عربی، از هفت امیر نشین تشکیل شده است که مهم ترین آن‌ها، ابوظبی و دوبی، است.

ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی و بزرگترین امیرنشین امارات است و امیر نشین دبی، درمقام دوم قرار دارد. جاذبه های گردشگری و توریستی دبی، سالانه گردشگران زیادی را به این امیر نشین ثروتمند می کشاند و باعث رونق اقتصادی این امیرنشین شده است.

یکی از راه های مهاجرت به امارات، مهاجرت و اقامت از طریق تحصیل است. با توجه به وجود دانشگاه‌های متعدد از کشورهای انگلستان، آمریکا و استرالیا، امارات مقصد بسیار خوبی برای تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا می‌باشد.

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در امارات، رشته پزشکی و دندان‌پزشکی است.

اعتبار مدرک پزشکی دبی | بورسیه پزشکی دبی

پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های امارات

دانشجوی خارجی، امکان تحصیل در امارات را دارد.

با توجه به مطالبی که در بالا آمد، دانشجو، امکان اخذ پذیرش تحصیلی در امارات را دارد و با توجه به اینکه نظام آموزشی امارات، بانظام آموزشی کشورهای پیشرفته مانند کانادا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا، سازگاری دارد، می‌تواند سکوی پرتاب بسیار خوبی جهت رسیدن به دانشگاههای برتر دنیا باشد.

هزینه‌های تحصیل در امارات

، درکشورهای منطقه خلیج فارس و شاید خاورمیانه یکی از پرهزینه ترین تحصیلات است.

با توجه به اینکه تحصیل در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی و منطبق با آخرین متد های دنیا است، برای والدینی که خواهان تحصیل فرزندانشان درکشورهای انگلیسی زبان هستند، یکی ازبهترین گزینه ها است.

هزینه تحصیل درامارات سالانه حدود ۴۰هزار دلار آمریکا است که درمقایسه با سایر کشورهای منطقه، بسیار گران تر و مبلغ قابل توجهی است.

شرایط تحصیل پزشکی در دبی و امارت

تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در امارات، ابتدا، از طریق اخذ پذیرش تحصیلی درمقطع لیسانس علوم پایه امکان‌پذیر است.

مناسب ترین راه برای تحصیل دندانپزشکی وپزشکی درامارات، اخذ پذیرش و ویزای تحصیل امارات در رشته های مرتبط با علوم پزشکی، از قبیل زیست شناسی و یا سایر رشته های علوم پایه است تا پس از اخذ لیسانس بتواند درمقاطع بعدی وارد رشته های پزشکی و دندانپزشکی امارات شود.

علاوه بر اینکه اخذ پذیرش تحصیلی امارات می‌تواند، موجبی برای پذیرش  متقاضی تحصیل دندانپزشکی و پزشکی امارات و یا سایر کشورهای پیشرفته دنیا باشد. در صورتی که در رابطه با جزئیات شرایط تحصیل در دبی سوالی دارید، م یتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

امکان اخذ اقامت و تابعیت امارات

در صورت دارا بودن شرایط ، یا حتی سایر رشته های تحصیلی درمقاطع فوق لیسانس به بالا، به فارغ‌التحصیل امکان اقامت یک تا دو ساله درامارات متحده عربی را خواهد داشت تا بتواند پس از ، در صورت پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب و اشتغال به کار درامارات، درخواست اقامت، بدهد.

پس از اشتغال به کار، امکان اخذ اقامت امارات برای متقاضی فراهم خواهد شد. از دیگر راه‌های اخذ اقامت امارات، ثبت شرکت و کارآفرینی در امارات، سرمایه گذاری و ازدواج با اتباع کشور امارات متحده عربی، است.

امکان کار برای پزشکان و دندانپزشکان در امارات

کشور امارات متحده عربی، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای حوزه خلیج فارس است. پزشکان و دندانپزشکان، به شرط گذراندن دوره یکساله فوریت های پزشکی در کشورهای اروپایی ازجمله دوره های اورژانس و فوریت های پزشکی درکشور پرتغال، امکان کاریابی واستخدام در بیمارستان‌های کشور امارات را دارند.

حقوق سالیانه پزشکان اورژانس درامارات، حدودهشتاد هزار دلار است. به خاطر همین مزایاست که همه جویای شرایط تحصیل پزشکی در دبی شده اند اما وزارت بهداشت ایران مدارک دانشگاهی علوم پزشکی امارات را تأیید ننموده و این مسئله موجب می شود که فارغ التحصیلان شرایط کار در ایران را نداشته باشند.

نحوه تشکیل پرونده و اخذ ویزای تحصیلی امارات

پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای امارات، کلیه مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه شده وسپس به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه می‌رسد.

در این مرحله و پس از واریز مبلغ تعیین شده شهریه به حساب دانشگاه، وقت سفارت جهت مصاحبه متقاضی درسفارت امارات متحده عربی درتهران، تعیین و پس از بررسی مدارک  و مستندات، ظرف دو هفته، نتیجه به متقاضی ابلاغ می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا