عمومیمطالب برتر

پرکاربرد ترین قطعات در تعمیر اسکرابر

دستگاه اسکرابر برای عملکرد موثر و بی نقص از تجهیزات مختلفی بهره می برد. فرآیند های شستشوی سطوح کف و خشک کردن آن، تامین انرژی حرکتی و بخش های کنترلی دستگاه همگی با استفاده از طیف گسترده ای از تجهیزات اسکرابر انجام می گیرد. بعضی از این تجهیزات مانند برس و تی مکنده همراه با دستگاه ارائه شده و بعضی دیگر مانند مواد شوینده و انواع برس ها برای افزایش بازدهی و کارایی کفشوی بکار می آیند. تجهیزات همراه دستگاه کفشوی بعد از مدتی دچار فرسودگی یا خرابی می شوند. بنابراین بعد از مدتی نیاز است تا این تجهیزات تعویض شوند. استفاده از تجهیزات جانبی استاندارد و ساخت شرکت سازنده، عملکرد دستگاه کف شوی صنعتی با کیفیت و قابل اطمینان خواهد بود.

مزایای استفاده از تجهیزات اسکرابر

تجهیزات جانبی طیف گسترده ای از لوازم، قطعات یدکی و مواد شوینده را شامل می شوند. تعویض به موقع قطعات یدکی اسکرابر مانند تی، برس، قطعات موتور برس و مکش و سایر بخش ها در برخی موارد الزامی بوده و باعث به راه افتادن مجدد دستگاه می گردد. در واقع خراب شدن بعضی از بخش های دستگاه کف شوی یعنی اقلام مصرفی و یدکی دستگاه را بدون استفاده می نماید. تعویض به موقع تجهیزات جانبی اسکرابر باعث افزایش طول عمر دستگاه و بازدهی آن می شود. علاوه بر این استفاده از بعضی تجهیزات برای افزایش بازدهی دستگاه و کارکرد آن کاربرد دارد. مثلا استفاده از برس زبر امکان استفاده بهتر از کفشوی بر روی سطوح سخت دارای آلودگی عمیق را فراهم می کند. مواد شوینده از دیگر تجهیزات دستگاه کفشوی هستند که بکارگیری آن در داخل مخزن آب تمیز باعث افزایش کارایی دستگاه و سهولت در حذف برخی آلودگی ها می شود.

انواع تجهیزات جانبی اسکرابر

دسته بندی خاصی برای تجهیزات اسکرابر وجود ندارد اما بطور کلی این تجهیزات را می توان به دو دسته تجهیزات همراه و تجهیزات جانبی کفشوی تقسیم نمود. البته هریک از این بخش ها دارای تجهیزات مشترکی با تفاوت در نحوه عملکرد هستند. برس مهم ترین ابزار نظافتی اسکرابر از تجهیزات جانبی پر کاربرد و متنوع می باشد. برس ها برای عملکرد صحیح و عدم آسیب رسانی به سطح باید با جنس سطح و نوع آلودگی سازگاری داشته باشند. پد های متنوع کاربردی برای شستشو برای جایگزینی برس از دیگر تجهیزات دستگاه کفشوی هستند. سایر تجهیزات اسکرابر شامل باطری، شارژر، لوازم نظافت، چراغ روشنایی، موتور مکش، موتور برس و فیلتر مخازن آب می باشد.

پد و برس اسکرابر

برس از تجهیزات جانبی پر کاربرد ماشین کفشوی صنعتی ، با چرخش بر روی سطح و اعمال فشار معین با توجه به جنس کفپوش جرم ها را از بین می برد. برس در زیر دستگاه تعبیه شده و قابل تعویض می باشد. انتخاب برس دستگاه کفشوی بایستی متناسب با نوع آلودگی و جنس کفپوش صورت گیرد. تجهیزات جانبی برس اسکرابر صنعتی گاهی برای تعویض برس فرسایش یافته و گاهی برای افزودن برس جدید به دستگاه بکار می آید. برس اغلب این دستگاه ها بصورت دیسکی هستند. براساس میزان زبری و جنس کفپوش این نوع برس ها به سه صورت استاندارد، نرم و زبر در دسترس می باشند. دستگاه کفشوی با برس استاندارد ارائه می شود و بسته به نوع کاربرد برای سطوح حساس تر، برس نرم و سطوح سخت تر (همراه با آلودگی عمیق تر) برس زبر بکار می آید. همچنین پد کفشوی از جنس های مختلف قابل نصب بر روی این دستگاه ها می باشد.

بخش تی دستگاه کفشوی

تی اسکرابر یا کفشوی شامل شاسی اصلی، دو لاستیک تی، تیغه های نگهدارنده لاستیک و چرخ های حرکتی هستند. لاستیک تی اسکرابر ها را می توان بعد از فرسایش، چرخانده و از طرف دیگر آن استفاده کرد. با این حال بعد از فرسایش یافتن لاستیک تی، باید آنرا تعویض نمود. لاستیک تی از جنس های مخلتف صمغی یا پلی اورتان تولید می شود و برای تمامی سطوح کاربردی است.

سایر تجهیزات جانبی دستگاه کف شوی

تجهیزات جانبی دستگاه کفشوی بجز برس و تی که متداول ترین و پر مصرف ترین آنهاست، شامل لوازم و قطعات متنوعی می شود. این تجهیزات اغلب بعنوان جایگزین بخش های مختلف خراب یا فرسوده شدن دستگاه بکار می آیند. دیگر تجهیزات جانبی اسکرابر شامل باطری‌، شارژر، موتور برس، موتور مکش، فیلتر مخزن آب کثیف، شناور مخزن و … تعمیر اسکرابر و انواع تجهیزات نظافت صنعتی به وسیله یک تیم متخصص در مرکز نظافتی ایران انجام می شود.

در حال حاضر به دلیل فراگیر شدن ماشین آلات نظافت صنعتی به خصوص اسکرابر نیاز به تعمیر این دستگاه افزایش می یابد. تعمیر اسکرابر احتیاج به تخصص و تجربه کافی دارد.

بسیاری از صاحبان این دستگاه اسکرابر جهت تعمیر آن متحمل هزینه های خیلی بالایی دارند.

دستگاه اسکرابر یک دستگاه نظافتی بسیار پر کاربرد هستند که در هنگام خرید آن باید توجه ویژه ای به تعمیر اسکرابر نمود.

حال برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطالب توجه فرمایید.

با اطمینان تعمیر اسکرابر خود را به ما بسپارید

خدمات نظافت صنعتی کیان با دارا بودن سال ها تجربه در زمینه ی تعمیرات و فروش باتری اسکرابر می تواند شما را در این امر یاری کند.

تعمیرات تخصصی تمامی برندهای اسکرابر موجود در کشور

انواع دستگاه های اسکرابر

اسکرابر ها معمولا در دو نوع ارائه می شوند :

 • اسکرابر دستی
 • اسکرابر سرنشین دار

بهتر است بدانید که این دستگاه های اسکرابر معمولا در انواع باتری دار و کابلی  در بازار  هستند. یک اسکرابر به شکلی مکانیکی فرایند شست و شو را انجام می دهند و همچنین چرخش برس ها یا پدهای آن دستگاه باعث تمیزی کف زمین می شود.

پد اسکرابر نیز انواع مختلفی دارد و تفاوتی که دارند در میزان قدرت سایندگی آن ها می باشند که امکان استفاده این پدها را در هر شرایطی فراهم می شود. با اضافه کردن مواد شوینده مناسب به دستگاه زمین شوی محلولی به دست می آید که بر روی زمین پاشش شده و به کمک برس سطح را شستشو می دهد  و کحیط را کاملا تمیز می کند که در نهایت تمامی آلودگی ها را از بین می برد.

در قسمت عقب دستگاه اسکرابر یک تی گذاشته شده که بلافاصله بعد از شستشو آب و مواد شوینده باقی مانده را جمع می کند و به وسیله موتور مکنده اسکرابر به طور کامل عمل مکش  را انجام می دهد که این فرآیند باعث خشک شدن سریع زمین می شود که این مواد پس از مکش در مخزن آب کثیف اسکرابر انباشته شده و در آخر می توان آن را تخلیه کرد.

مشکلات دستگاه اسکرابر

هر دستگاهی هنگام استفاده باید به طرز صحیحی استفاده شود تا بتوانیم در مدت زمان طولانی از آن استفاده تا از خرابی و افت کارایی و بازدهی دستگاه جلوگیری شود. قطعات مصرفی باید در زمانی مناسب تعویض شود تا علاوه بر حفظ کارایی دستگاه از خرابی ها و خساراتی که به دستگاه وارد می شود به طور جدیجلوگیری شود.

حال ممکن است که بعضی از مشکلات پیش آمده از اتفاقات راحت باشند و به آسانی حل شوند وگرنه در غیر این حالت اگر مشکل احتیاج به بررسی بیشتر داشته باشد حتما باید توسط متخصصان خدمات پس از فروش شرکت تامین کننده مورد بررسی قرار خواهند گرفت. زیرا تعمیر بعضی از دستگاه ها به وسیله افرادی که تخصص لازم را ندارند می تواند آسیب جدی را به دستگاه  شما  بزند  و دیگر نتوانید تعیمر اسکرابر را بدون دردسر انجام دهید.

نکاتی که در هنگام تعمیر اسکرابر باید به آن توجه کنیم

 • اعتبار شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش و تعمیر اسکرابر
 • تجربه و تخصص تعمیرکاران اسکرابر
 • موجودی قطعات شرکت تعمیر کاران اسکرابر
 • قیمت تعمیر اسکرابر و بررسی هزینه های تعمیر اسکرابر
 • توجه به کیفیت و اصل بودن قطعات به کار رفته در تعمیرات اسکرابر
 • مشاهده رزومه تعمیرکار اسکرابر
 • قطعات پر مصرف در تعمیر اسکرابر
 • در تعمیر همه ی دستگاه اسکرابر برای برخی از قطعات
 • لاستیک پارویی مکش دستگاه اسکرابر
 • باتری دستگاه اسکرابر

بعضی از قطعات فوق به شکلی مصرفی هستند. که به این معنی می باشد که پس از گذشت زمان قابل تعویض می باشند.

قطعات مصرفی اسکرابر شامل فیلتر وکیوم ، خرطومی مکش ، خرطومی تخلیه ، لاستیک تی اسکرابر ، برس اسکرابر و باتری می باشند.

بعضی  از قطعات نیز اگر خراب شوند امکان تعمیر آنها نیز وجود دارد.از جمله قطعاتی که می توانند قابل تعمیر باشند می توانیم به برد کنترل اشاره کنیم.ساختار همه ی دستگاه های اسکرابر تاحدودی نزدیک به هم می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا