عمومیمطالب برتر

چرا پمپ آب قطع نمی شود

پمپ آب وسیله تامین فشار آب در ساختمان هایی است که با کمبود فشار آب مواجه هستند. این وسیله باید پس از باز کردن شیر آب در ساختمان ابتدا از فشار آب داخل مخزن خود کمک بگیرید.

بسیار مشاهده شده پمپ حتی در زمان بسته بودن شیر آب هم در حال کار کرد دائمی است و به قولی پمپ آب اتومات نمی کند. دلایل و مشکلات فراوانی می توانند در اتومات نکردن پمپ آب یا همان یکسره کار کردن این وسیله دخیل باشند، که هر کدام از این دلایل روش عیب یابی و تعمیر خاص خود را دارند.

اگر در ادامه با ما همراه باشید، تک تک دلایل اتومات نکردن پمپ آب را بررسی کرده و راه حل رفع تمام آن ها را بررسی خواهیم کرد. پس در صورتی که با مشکل یکسره کار کردن پمپ آب درگیر هستید، تا انتها ما را همراهی کنید.پمپ طبقاتی گرانفارس از محصولات شرکت گرانفارس خاورمیانه می باشد که از سال 1372 به تولید انواع پمپ های سانتریفیوژ طبقاتی پرداخت

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

اثرات اتومات نکردن پمپ آب

یکسره کار کردن پمپ آب می تواند تاثیرات مخربی بر روی سیستم پمپ آب ساختمان ایجاد کند، که ما در ادامه این اثرات مخرب را بررسی می کنیم.

شما می توانید هر یک از این اثرات را نشانه ای بر اتومات نکردن پمپ آب در نظر بگیرید تا زودتر متوجه وجود این مشکل در پمپ آب ساختمان خود شوید.

 • داغ شدن پمپ آب و منبع دیافراگمی آن

اگر پمپ کارکرد صحیح داشته و به اتومات دیجیتالی مجهز باشد، باید پس از 8 الی 10 ثانیه کار کردن خاموش شود. در این صورت هیچ آسیبی به پمپ و قطعات داخلی آن وارد نمی شود.

اما مواقعی که در سیستم پمپ آب از اتومات های مکانیکی استفاده شده است، احتمال اینکه پس از قطع شدن آب و افت فشار در پمپ، این وسیله درجا کار کند بسیار زیاد می شود.

کار کرد مداوم پمپ آب به دلیل اتومات نکردن آن می تواند باعث آن شود.

به حدی که فرد مصرف کننده پس از باز کردن شیر آب سرد، متوجه می شود که دمای آب بالا رفته و حتی بدنه پمپ آب و منبع آن داغ شده است.

زمانی که پمپ اتومات نمی کند، دمای آب در داخل هوزینگ پمپ هم بالا می رود، در این صورت اگر جنس پروانه از نوع بوکالیت باشد، سبب جمع شدن پروانه و در ادامه به دلیل خرابی پروانه خواهد شد.

لازم به ذکر است در پمپ آب دارای پروانه برنجی کمتر پیش می آید که با جمع شدن پروانه به دلیل یکسره کار کردن پمپ مواجه شویم. عوامل موثر در خراب شدن پروانه پمپ آب را در کلیپ زیر و از زبان آقای مهندس اسماعیلی بشنوید.

 • آب دادن سیل مکانیکی پمپ آب

یک دلیل پررنگ بروز نشتی در پمپ آب خانگی، خراب شدن سیال مکانیکی یا همان کاسه نمد این وسیله است. هر چند این قطعه به دلیل نوع وظیفه که در پمپ آب دارد، زود به زود خراب می شود. اما اتومات نکردن پمپ آب خود عامل مضاعف بر روی کاهش عمر سیل مکانیکی در پمپ شده و به خراب شدن زود هنگام این قطعه و آب ریزی از آن دامن می زند.

در این صورت شما مجبورید در بازه زمانی کوتاه تری به خود اقدام کنید. اگر می خواهید بدانید نشتی بیشتر در کدام قسمت پمپ آب ایجاد می شود و دلیل این اتفاق چیست، پیشنهاد می کنیم مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

در حالت عادی هم آن خود هزینه های مازاد برای ساختمان ایجاد می کند، حال تصور کنید پمپ به دلیل اتومات نکردن دائماً در حال کار کردن و برق کشیدن از ساختمان باشد. در این صورت قطعاً شما باید مبلغ بالاتری به عنوان قبض برق مصرفی ساختمان خود در آخر ماه پرداخت کنید.

نهایی ترین اثر مخرب اتومات نکردن پمپ آب، سوختن این وسیله به دلیل کارکرد مداوم و یکسره است. البته این مسئله زمانی رخ می دهد که شما از پمپ آب غافل شده و به دلیل جدی نگرفتن موضوع اتومات نکردن پمپ آب، دیر به فکر تعمیر و عیب یابی این وسیله باشید.

دلایل اتومات نکردن پمپ آب+راه حل این مشکل

در این قسمت تمام دلایلی که می توانند در اتومات نکردن پمپ آب ساختمان دخیل باشند را به همراه راه حل رفع آن ها بررسی می کنیم.

فقط توصیه ما به شما این است که هر کدام از این دلایل را به ترتیب گفته شده در قسمت زیر در پمپ آب خود بازبینی کنید.

 1. در یک جایی از ساختمان آب در حال نشتی است.

اولین موردی که باید برای چک کردن دلیل اتومات نکردن پمپ آب بررسی کنید، این است که ببینید آیا آب در هر قسمتی از سیستم لوله کشی آب ساختمان شما نشتی دارد یا خیر؟ جالب است بدانید که گاهی افراد کاملاً مطمئن می گویند که هیچ نشتی در لوله های آب ساختمان ایشان وجود ندارد، اما با این حال پمپ آب دائماً کار می کنند.

اما پس از بررسی های دقیق که غالباً توسط مجری لوله کش انجام می شود، به این نتیجه می رسند که آب از یک قسمت در حال نشتی جزئی بوده است. این نشتی هر چند جزئی می تواند در سیستم لوله کشی آب کولر آبی، لوله آب فلاش تانک توالت ایرانی و یا از مخزن توالت فرنگی باشد. در چنین شرایطی فشار آب داخل پمپ سریع تر افت پیدا می کند و به دلیل نشتی که وجود دارد، پمپ باید برای رفع افت فشار به صورت دائم کار کند تا فشار آب مورد نیاز را تامین کند.

 • نحوه شناسایی وجود نشتی در سیستم لوله کشی آب و تجهیزات آبی ساختمان

برای اینکه از وجود یا عدم وجود نشتی به طور دقیق آگاه شوید، لازم است تا ابتدا شیر آب خروجی از پمپ که معمولاً بر روی تعبیه شده را ببندید.

اگر با وجود بسته بودن این شیر، پمپ اتومات کرد و خاموش شد، به احتمال قوی نشتی آب در ساختمان وجود دارد. در غیر این صورت اگر با بستن شیر خروجی، باز هم پمپ آب در حال کار کردن بود، کلید اتوماتیک و شیر یکطرفه پمپ باید چک شود.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل وجود نشتی آب
 • تمام تجهیزات متصل به شبکه آب رسانی از قبیل توالت ها، شیرآلات و حتی آب رسانی به کولر آبی در ساختمان خود را دقیق بررسی کنید و در صورت یافتن نشتی در این محل ها برای تعمیر آن اقدام نمایید.
 • در صورتی که نشتی را در این محل ها پیدا نکردید، لازم است تا با کمک دستگاه نشت یاب محل دقیق نشتی در سیستم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان را پیدا کرده و لوله آب ترکیده را تعویض و یا با استفاده از چسب و نوار آب بندی لوله را ترمیم کنید.

چنانچه مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل وجود نشتی در ساختمان باشد، بلافاصله پس از رفع نشتی کارکرد پمپ به حالت عادی خود باز می گردد، در غیر این صورت دلایلی که در ادامه می گوییم را بررسی کنید.

چنانچه پمپ آب خود دچار نشتی شود، به صورت یکسره کار می کند. در حالی که هیچ آبی برای پمپاژ وجود ندارد، به بیانی دیگر پمپ آب در حالت خشکی دائماً کار می کند.

در صورت مشاهده نشتی از خود پمپ آب سریعاً این وسیله را خاموش کنید، چون اگر پمپ به حالت خشکی دائم کار کند، قطعاً می سوزد.

 • نحوه شناسایی وجود نشتی در پمپ آب

به طور معمولاً نشتی از پمپ آب به دلایل بسیار متنوع و از قسمت های زیادی از پمپ آب قابل رخ دادن است. برای یافتن محل دقیق نشتی از پمپ آب لازم است تا کل بدنه پمپ و حتی به خوبی بررسی شوند.

 • راه حل رفع اتومات نکردن پمپ آب به دلیل وجود نشتی در پمپ آب

از آنجا که اگر پمپ آب دچار نشتی شود، شما شاهد آبریزی از این وسیله خواهید شد، پس شناسایی وجود نشتی در پمپ آب بسیار ساده است. قسمت سخت داستان به یافتن محل دقیق نشتی باز می گردد.

از جمله قسمت های سیستم پمپ آب خانگی که احتمال دارد آب از آن نشت کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیل مکانیکی یا آب بند پمپ (احتمال خراب شدن سیل مکانیکی در بروز نشتی از پمپ بسیار بیشتر از سایر احتمالات است).
 • اتصالات و لوله های رفت و یا برگشت به پمپ
 • بدنه یا شافت پمپ به دلیل سوراخ شدگی
 • دیافراگم کلید اتوماتیک پمپ آب
 • ست کنترل پمپ آب
 • مانومتر یا گیج فشار
 • شیر یک طرفه (برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله مراجعه کنید).
 • شیر پنج راهه

شما می توانید با مراجعه به مقاله با طریقه حل این مشکل به صورت کامل آشنا شوید. همچنین پیشنهاد می کنیم کلیپ زیر را تماشا کنید، در این کلیپ آقای مهندس اسماعیلی برای شما توضیح خواهند داد که نشتی چه تاثیرات مخربی بر روی عملکرد پمپ آب دارد.

 1. پرشر سوئیچ پمپ را اشتباه تنظیم کرده اید.

یکی از واضح ترین دلایل یکسره کار کردن پمپ آب به دلیل تنظیمات اشتباه بر روی است. اگر می خواهید بدانید پرشر سوئیچ آب چه نقشی در پمپ آب داشته و عملکرد آن به چه صورت است، در کلیپ زیر به توضیحات آقای اسماعیلی گوش دهید.

 • نحوه شناسایی تنظیمات غلط بر روی سوئیچ فشار

در حالت کلی پیچ تنظیم فشار بر روی کلید اتومات پمپ نباید بیش از اندازه سفت باشد و اگر فشار cut-out بر روی عددی بیش از ظرفیت پمپ تنظیم شده باشد، باعث اتومات نکردن پمپ می شود.

راه حل رفع اتومات نکردن پمپ آب به دلیل تنظیمات اشتباه پرشر سوئیچ پمپ آب

 • فشار cut-in و cut-out پرشر سوئیچ را بر روی عددی صحیح تنظیم کنید. به طور معمول اختلاف فشار بین فشار استارت و فشار خاموش کلید اتومات باید 2 psi باشد.
 • چنانچه فشار cut-out کلید را کاهش دادید و مشکل اتومات نکردن پمپ حل شد، همین مسئله علت اصلی بوده است. به منظور بررسی بر روی لینک مقاله بزنید.

دقت داشته باشید که اگر پرشر سوئیچ پمپ آب اشتباه تنظیم شده باشد یا جامپ کرده باشد، باعث یکسره کار کردن پمپ شده و در نهایت حتی می تواند سیم پیچ پمپ آب را بسوزاند.

با مشاهده کلیپ زیر می توانید با نحوه تنظیم فشار در کلید اتوماتیک یا پرشر سوئیچ پمپ آب آشنا شوید.

 1. سنسور سوئیچ فشار پمپ آب از کار افتاده است.

در داخل سوئیچ فشار پمپ آب سنسوری وجود دارد که در برابر تغییرات فشار آب حساس بوده و فرمان آن باعث روشن یا خاموش شدن پمپ می شود.

چنانچه سنسور پرشر سوئیچ به دلیل جرم و رسوبات مسدود شده باشد، در عملکرد این قطعه تاثیر منفی گذاشته و پمپ یکسره کار می کند.

 • نحوه شناسایی مسدود شدن سنسور در پرشر سوئیچ

اگر کلید اتوماتیک در برابر تغییرات فشار آب در ساختمان پاسخ صحیح نمی دهد، احتمالاً بر روی سنسور آن جرم انباشته شده است.

راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل خرابی سنسور پرشر سوئیچ

 • لوله ورودی به سوئیچ فشار پمپ آب را به منظور اطمینان از عدم وجود نشتی یا گرفتگی چک کرده و لوله را پس از تمیز کردن و یا تعویض در جای خود قرار دهید.
 • ممکن است رسوبات در زیر یا داخل سنسور پرشر سوئیچ پمپ آب انباشته شده و نیاز باشد این قطعه را به کل تعویض کنید.
 1. کنتاکت های پرشر سوئیچ خال زده اند یا به اصطلاح پمپ آب پلاتین چسبانده است.

یک مشکل بسیار رایج است که در واقع اولین و بارزترین نشانه آن اتومات نکردن پمپ است.

 • نحوه شناسایی پلاتین چسباندن پرشر سوئیچ پمپ آب

برق ورودی به پمپ را از منبع قطع کرده و محل اتصالات را چک کنید. اگر کنتاکت ها به هم چسبیده و سوخته باشند، علت اصلی همین مشکل است.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل پلاتین چسباندن

تنها راه حلی که شما در اختیار دارید، تعویض کلی پرشر سوئیچ است. برای آشنایی با نحوه انجام این کار مقاله را مطالعه نمایید.

اگر پمپ آب هوا بگیرد، پمپ نمی تواند به خوبی کار کند. چرا که به جای آب این حباب های هوا هستند که در داخل پمپ جریان دارند. در این حالت پمپ مکش خوبی نخواهد داشت و در نهایت دهش این وسیله نیز افت پیدا می کند. چون آب به خوبی در مدار گردش نمی کند. در نتیجه پمپ یکسره کار می کند تا به تامین فشاری که شاید هرگز به آن نرسد، اقدام کند.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل هوا گرفتن آن

راه حل اصولی و جوابگو برای حل این مشکل اقدام به هواگیری پمپ آب است. اما لازم است که قبل از این کار دلیل اصلی هوا گرفتن پمپ آب را بررسی کنیم.

از جمله دلایل هوا گرفتن پمپ آب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خالی شدن آب مخزن و خشک کار کردن پمپ
 • شکستگی و یا ترک برداشتن لوله های پمپ آب
 • نصب پمپ آب در ارتفاع نامناسب
 • خرابی واشر یا اورینگ پمپ آب
 • یخ زدگی پمپ آب

پس از یافتن ریشه اصلی مشکل تجمع هوا در پمپ آب نوبت به هواگیری این وسیله می رسد، که بهتر است برای آشنایی با روند آن به مقاله مراجعه کنید. همچنین اگر قصد دارید روش هواگیری پمپ آب را به صورت تصویری یاد بگیرید، مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

علاوه بر این توصیه می کنیم کلیپ زیر را تماشا کنید تا با توضیحاتی که آقای مهندس اسماعیلی داده اند با اهمیت هواگیری پمپ آب و روش انجام آن بیشتر آشنا شوید.

 1. کمبود هوا در منبع دیافراگمی

چنانچه در کنار پمپ آب از مخزن تحت فشار هم استفاده می کنید، بدانید که باد مخزن دیافراگمی تحت فشار پمپ آب خانگی باید بین 25 الی 35 psi فشار داشته باشد، در غیر این صورت پمپ وارد چرخه یکسره کار کردن می شود.

 • نحوه شناسایی کمبود باد در منبع دیافراگمی

طریقه بررسی کم بودن باد مخزن بسیار ساده است، شما می تواند یک فشار سنج را بر روی سوراخ منبع قرار دهید، اگر فشار باد آن زیر 25 بار باشد، یعنی علت اتومات نکردن پمپ آب همین مسئله است. اگر قصد مشاهده انواع فشارسنج مخزن تحت فشار و یا تهیه آن را دارید بر روی بزنید.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل کمبود باد در منبع دیافراگمی

برای حل این مشکل باید منبع دیافراگمی را تا زمان رسیدن به فشار مناسب با کمک تلمبه باد کنید. اگر می خواهید با جزئیات بیشتر این کار آشنا شوید، مطالعه مقاله را از دست ندهید. جهتتهیه انواع تلمبه باد بر روی بزنید.

همچنین کلیپ زیر را تماشا کنید تا با کاربرد و تنظیمات منبع تحت فشار آشنا شوید.

 1. ولتاژ برق ورودی به پمپ آب کمتر از حد نیاز دستگاه است.

برخی از پمپ های آب به دلیل اینکه برق ورودی به آن ها بسیار پایین تر از حد مورد نیاز دستگاه است، دچار مشکل اتومات نکردن می شوند.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل ولتاژ پایین برق ورودی

در صورت بروز این مشکل تنها کاری که باید انجام دهید، بررسی مقدار برق مورد نیاز برای پمپ آب و تامین آن برای این وسیله است.

 1. قطعات داخلی پمپ و یا پروانه آن مسدود یا معیوب شده است.

یکی از این است که قطعات داخلی آن از جمله سیل مکانیکی، بلبرینگ ها و پروانه آن آسیب ببینند.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با دیگر مشکلات رایج در پمپ آب کلیپ زیر را تماشا کنید.

 • نحوه شناسایی خرابی قطعات داخلی پمپ آب

چنانچه قطعاتی که از آن ها نام بردیم خراب شوند، موتور پمپ به حرکت خود برای پمپاژ آب ادامه می دهد تا فشار مورد نیاز را تامین کند. اما چون قطعات مهم آن خراب هستند، فشار پمپ بالا نرفته و پمپ به حالت یکسره کار می کند. خرابی قطعات پمپ آب می تواند شامل شکستن تیغه پروانه، گیر کرده پروانه یا سیل مکانیکی یا بلبرینگ آن باشد.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل خرابی قطعات داخلی پمپ

چنانچه سیل مکانیکی یا همان کاسه نمد پمپ آب معیوب شود، توانایی پمپ برای رسیدن به فشار cut-off و حتی دبی پمپ به شکل چشم گیری کاهش پیدا می کند.

برای حل این مشکل باید پمپ آب را باز کرده و حلقه اورینگ یا واشر سیل مکانیکی پمپ را بررسی کنید. در اکثر موارد این حلقه لاستیکی خراب می شود.

و اما رفع عیب خراب بودن بلبرینگ ها و پروانه پمپ آب تنها با تعویض این قطعات امکان است، که ما توضیحات بیشتر در این خصوص را در مقالات و قرار داده ایم.

اگر می خواهید بدانید تعمیر کدام یک از اجزای پمپ آب عملی است و عملکرد اجزای پمپ بعد از تعمیر به چه صورت است، بهتر است به توضیحات آقای مهنس اسماعیلی در کلیپ زیر گوش دهید.

شرکت پمپیران تولید کننده انواع پمپ فشار قوی، حلزونی و طبقاتی است که به دلیل کیفیت بالا و سابقه طولانی مدت در عرضه مدل های مختلف پمپ آب توانسته است جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد

 1. قدرت پمپ آب نصب شده مناسب نیاز ساختمان نیست.

پمپ آب خانگی باید با توجه به پارامترهای مختلف از جمله مقدار هد و دبی آب مورد نیاز ساختمان برای ساختمان انتخاب و نصب شود. اگر ظرفیت یا همان قدرت پمپ آب متناسب با نیاز ساختمان نباشد، پمپ وارد چرخه یکسره کار کردن می شود و اتومات نمی کند.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکردن پمپ آب به دلیل مناسب نبودن پمپ نصب شده

اگر پس از بررسی های دقیق توسط مجری نصاب و تعمیرکار پمپ آب مطمئن شدید که پمپ آب نصب شده در ساختمان مناسب نیست، باید با توجه به پمپ مناسب را خریداری و نصب کنید.

را مشاهده کنید تا به اطلاعات دقیق تری برای رفع این مشکل در پمپ آب خود دست پیدا کنید.

در کلیپ زیر آقای مهندس اسماعیلی به شما خواهند گفت که معیارهای انتخاب پمپ آب ساختمان چه هستند.

اگر نیاز به خرید و نصب پمپ آب ساختمان را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا  از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید و مناسب ترین پمپ آب متناسب با شرایط ساختمان خود را تهیه کنید

همچنین با مشاهده کلیپ زیر خواهید فهمید که اگر ظرفیت پمپ بیشتر یا کمتر از ظرفیت مورد نیاز و استاندارد ساختمان باشد چه اتفاقی می افتد؟

 1. فشار آب ایجاد شده توسط پمپ آب کافی نیست.

این جمله که فشار آب ایجاد شده توسط پمپ آب کافی نیست، به این معنی است که پمپ نمی تواند فشار آب بالاتری از فشار cut-off پرشر سوئیچ پمپ آب ایجاد کند.

 • نحوه شناسایی فشار پایین پمپ آب

اگر شما پس از بررسی های دقیق متوجه شدید که هیچ یک از دلایل گفته شده، علت اتومات نکردن پمپ آب نیست، در نهایت لازم است تا فشار خود پمپ را بررسی کنید. برای این منظور مانومتر گیج فشار را چک کنید، تا مطمئن شوید پرشر سوئیچ را بر روی فشاری بالاتر از فشار خود پمپ تنظیم نکرده اید.

کلیپ زیر را تماشا کنید تا طریقه استفاده از گیج فشار در پمپ آب را یاد بگیرید.

 • راه حل رفع مشکل اتومات نکرده پمپ آب به دلیل فشار پایین پمپ
 • برق ورودی به پمپ را به طور کامل قطع کرده و تمام قطعات داخلی آن از جمله موتور پمپ را خوب بررسی کنید.
 • پروانه پمپ را برای کسب اطمینان از عدم خرابی چک کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از قطعات داخلی پمپ گیر نکرده باشند و یا رسوبات به داخل پمپ نفوذ نکرده باشد.
 • چون هر یک از این مشکلات می توانند مانع از چرخش پمپ و کاهش دبی پمپ آب شوند.
 • در صورت لزوم قطعات پروانه و یا هر قسمت از پمپ که معیوب شده را تعویض کرده و در صورت لزوم کل پمپ را عوض کنید.

فیلم علت یکسره کار کردن پمپ آب خانگی

به منظور تکمیل توضیحاتی که در قسمت فوق در اختیار شما قرار دادیم از آقای مهندس اسماعیلی دعوت کردیم تا دلایل یکسره کار کردن پمپ آب را برای شما توضیح دهند.

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

توصیه های طلایی برای پیشگیری از اتومات نکردن پمپ آب

تا این قسمت تمام دلایلی که می توانستند به هر نحوی در یکسره کار کردن پمپ آب تاثیر داشته باشند را برای شما بررسی کردیم.

اما در این قسمت می خواهیم چند توصیه عملی برای پیشگیری از بروز این مشکل در پمپ آب به شما پیشنهاد دهیم:

 • اگر می خواهد احتمال یکسره کار کردن پمپ آب خود را به صفر برسانید، حتماً از مخزن تحت فشار در کنار پمپ آب ساختمان استفاده کنید. با این وسیله فشار اضافی را در خود ذخیره کرده و مانع از کارکرد مداوم پمپ می شود.

اگر نیاز به خرید و نصب منبع تحت فشار دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا  از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید و مناسب ترین منبع تحت فشار متناسب با شرایط ساختمان خود را تهیه کنید

با مشاهده کلیپ زیر خواهید دانست که منبع تحت فشار چیست و چگونه عمل می کند.

 • فقط از مجری نصاب و تعمیرکار متخصص برای نصب و راه اندازی پمپ آب کمک بگیرید. همانطور که در قسمت فوق ملاحظه کردید، سهم عمده ای از اتومات نکردن پمپ آب به دلیل نصب اشتباه و یا تنظیم غلط کلید اتوماتیک پمپ آب بود.

            در کلیپ زیر آقای مصطفی اسماعیلی برای شما توضیح می دهند که نصب اصولی پمپ آب به چه صورت است و از کجا می توان اصولی بودن نصب پمپ آب را تشخیص داد.

 • هر چند ماه یک بار پمپ خود را بر اساس مورد بررسی قرار دهید و چه بهتر که این کار توسط سرویسکار پمپ صورت بگیرد.
 • در برابر اتومات نکردن پمپ آب خود حساس باشید، چون همین مسئله اگر سریع تر ریشه یابی و رفع نشود، می تواند باعث سوختن پمپ آب شده و هزینه های سنگینی برای شما ایجاد کند.

جمع بندی:

اتومات نکردن پمپ آب را می توانید با استناد به نشانه های وجود این مشکل به راحتی بر روی پمپ خود تشخیص دهید. اما قسمت مهم ماجرا این است که چه زمانی و چگونه برای عیب یابی و رفع این مشکل اقدام کنید. برخی از دلایل بروز این مشکل را خود به تنها می توانید بررسی و رفع کنید.

البته اگر تا حدودی دست به آچار باشید، در غیر این صورت باید از یک فرد متخصص و آگاه برای این کار کمک بگیرید. مجریان ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته دانش کافی برای عیب یابی، را دارا هستند. این افراد تخصص بالایی در عیب یابی سریع پمپ آب دارند و می توانند علت اتومات نکردن پمپ آب شما را هر چه که هست در کمترین زمان ممکن پیدا کرده و به بهترین شکل آن را حل کنند.

همچنین گروه خدمات تاسیساتی خود از جمله تعمیر پمپ آب را به همراه گارانتی به مشتریان عرضه می کند، پس دیگر نباید بابت کیفیت خدمات دریافتی از این گروه نگرانی داشته باشید.

بنابراین شما می توانید در صورت نیاز به تعمیر پمپ آب خانگی خود و رفع مشکل اتومات نکردن آن همین الان با شماره های داخل سایت تماس گرفته و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر و ارسال کنید.

خلاصه ای از آنچه در این مطلب گفتیم

 • کار کردن یکسره پمپ آب خانگی یکی از نشانه های بارز خرابی این وسیله است که باید به منظور پیشگیری از سوختن پمپ هر چه زودتر به فکر تعمیر آن باشید.
 • اگر پمپ آب خانگی اتومات نکند، با مشکلات متعددی از جمله داغ کردن پمپ، جمع شدن پروانه و نشتی دادن از قسمت کاسه نمد پمپ مواجه می شویم.
 • دلایل متنوعی می توانند باعث یکسره کار کردن پمپ آب شوند که از آن جمله می توان به کم بودن ظرفیت پمپ در برابر نیاز ساختمان، خرابی قطعات داخلی پمپ، تنظیم اشتباه کلید اتوماتیک، خرابی منبع تحت فشار و غیره اشاره کرد.
 • اگر سرویس و نگهداری پمپ آب را در بازه زمانی مناسب انجام دهید، احتمال یکسره کار کردن پمپ و در نتیجه سوختن آن بسیار کاهش پیدا می کند.

پرسش و پاسخ های متداول

 1. به چه دلیل پمپ آب تنها بعد از فشار دادن کلید اتوماتیک مشغول به کار شده و بعد از آن از کار می افتد؟

علت اصلی این مشکل تنظیم نبودن کلید اتوماتیک است که با تنظیم مجدد این وسیله پمپ می تواند به صورت عادی اتومات کند.

 1. رایج ترین دلیل یکسره کار کردن پمپ آب چیست؟

خرابی شیر یکطرفه، عدم استفاده از شیر یک طرفه، بسته بودن مسیر بای پاس و خرابی پرشر سوئیچ

 1. دلیل روشن و خاموش شدن مداوم اتومات چیست؟

وجود نشتی در سیستم لوله کشی پمپ آب، خرابی فلاش تانک، نشتی در شیرهای آب ساختمان، استفاده از کولر آبی در ساختمان

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

 1. در صفحه ، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.
 2. با شماره های قسمت ، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

برخی از سوابق کاری مرتبط با نصب ، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع

شرکت ما نمایندگی رسمی فروش انواع پمپ طبقاتی گرانفارس GRUNFARS ، قیمت ، ایرانی ، GPR ، دیگ بخار ، بوستر ، فشار بالا است.

کیفیت خدماتتون عالی بود فردی که فرستاده بودین از همه نظر عالی بود و خیلی شریف و باشخصیت بود و خیلی وارد بود مدیریتتون هم خیلی قویه. همه چی عااالی

پمپ آب یکسره کار میکند | پیچ هواگیری پمپ آب

سرچ اینترنت کردم و با مجموعه شما آشنا شدم سرویسکاری که فرستادین خیلی خوب و با تجربه بود ما به چند نفر گفته بودیم اومدن ولی نتونستن مشکل مارو حل کنن ولی ایشون باتجربه بودن و مشکل مارو حل کردن. خیلی ممنون از شما

سرچ اینترنت کردم و سایت شما اول اومد و توضیحات سایت کامل بود با مجموعه شما تماس گرفتم و مشاوره تلفنی انجام شد و با مشاوره تلفنی هم تشخیص درست بود و مجری اومد و کار رو انجام داد و بسیار عالی بود (فقط شکل و شمایل سایت اگه بهتر بشه مشتری بیشتر جذب میشه)

سرویسکاری که برای ما فرستادین کارش خوب بود اخلاقشم خوب بود یه مقدار کمی تاخیر داشت ولی نسبت به سرویسکارهای دیگه خیلی خوب بود. من شمارو به همه معرفی میکنم.

رنک سایت بالا بود و به شما اطمینان کردم از خدمات و اطلاعات سایت راضی بودم ولی سایت یه کم باید به روز بشه. سرویسکار هم خوب و خوش برخورد بود و سرعت عمل بالایی داشت و بسیار آن تایم بود.

منبع فارسی:

 

دکمه بازگشت به بالا