چگونه بازی ماینکرافت را بدون جون کنیم

از طرف دیگر، در مود بقا شما باید برای به دست آوردن منابع مختلف، جستجو کنید و در طی این جستجوها، جان شما همواره در خطر است. شما باید مراقب میزان گرسنگی شخصیت خود باشید و همواره نوار سلامتی تان را در حد مناسبی نگه دارید. در این مود شاهد وجود مبارزه های مختلفی هستید و حتی نوعی پایان بندی هم برای آن در نظر گرفته شده که با شکست یک اژدها به آن خواهید رسید. در کل، مود بقای ماینکرافت در عین این که درست مثل مود خلاقانه دست شما را برای ساخت یک جهان نوآورانه باز می گذارد، ولی با قرار دادن شما در موقعیت هایی که باید مراقب جان شخصیت خود باشید، هیجان زیادی را نیز به شما منتقل می کند. ساخت یک دنیای بزرگ و پرجزئیات در مود بقا سخت تر از مود خلاق است، ولی  در این راه هیجان بیشتری هم تجربه خواهید کرد.

آموزش زندگی در ماینکرافت جونی قسمت ۱ | بازی ماینکرافت بدون جونی

ماینکرافت را می توانید به صورت چندنفره نیز تجربه کنید. نکته جالب اینجاست که برای تجربه ماینکرافت به صورت چندنفره، نیازی نیست که تمام دوستان شما روی گوشی هوشمند خود مشغول به تجربه آن باشند! بله، بازی از قابلیت کراس پلی پشتیبانی می کند و کاربران گوشی های اندرویدی می توانند با کاربران گوشی های آی اواس، دارندگان رایانه های شخصی و حتی کنسول های خانگی بازی کنند. ماینکرافت همان گونه که هیچ محدودیتی برای بروز خلاقیت تان قرار نداده، به هیچ وجه در زمینه تجربه آنلاین بازی هم شما را محدود نمی کند و از این حیث، جزو بهترین بازی هاست.تغییرات آپدیت 1.19 بزرگ ترین تغییراتی که در آپدیت های اخیر این بازی اعمال شده است مربوط به آپدیت نسخه 1.19.50 است:

 •  ظاهر کاراکتر VEX تغییر کرده
 • سرعت دویدن در بازی بیشتر شده است تا با نسخه جاوا هماهنگ باشد
 • حالت Spectator که به آن حالت «تماشاگر» هم گفته می شود به بازی اضافه شده. در این مود بازیکنان می توانند پرواز کنند و سراسر دنیای ماینکرافت را ببینند. در این حالت بازیکنان نمی توانند با هیچ چیزی در بازی تعامل داشته باشند.
 • کنترل های بازی بروزرسانی شدند. در این تغییر بازیکنان می توانند برای کنترل بازی و حرکت و انجام فعالیت های شان سه حالت را انتخاب کنند که ترکیب هایی از جوی استیک و ضربه زدن روی صفحه یا فعال کردن حالت D-pad یا استفاده از روش جوی استیک و هدف گیری است.
 • 7 اسکین جدید پیش فرض اضافه شده که بازیکنان می توانند آن ها را در اتاق لباس انتخاب کنند. (Kai – Ari – Zuri- Sunny- Makena – Noor – Efe)
 • برخی جلوه های صوتی بازی تغییر کرده است. به طور مثال درب های چوبی و آهنی هنگام باز شدن صدای متفاوتی می دهند.

بزرگترین آپدیت ماینکرافت؛ 1.19

 • اضافه شدن زیست بوم Deep Dark به همراه موجودات منحصربه فرد
 • اضافه شدن زیست بوم mangrove swamp و آیتم هایی که فقط در همان جا یافت می شود
 • اضافه شدن مناطق و شهرهای باستانی
 • ورود warden به بازی که یکی از موجودات تهاجمی بازی است
 • ورود غورباقه ها به بازی که موجودات بی خطری هستند که بلوک های ماگما را می خورند.

ماینکرافت؛ هیجان انگیزترین دنیای مجازی بازی ها دنیا را همانطور که دوست دارید، بسازید ماینکرافت یک بازی جهان باز (OPEN WORLD) است که به شما اجازه می دهد جهان را همان طوری بسازید که دوست دارید. یک دنیای بی انتها در برابر شماست که می توانید در آن هزاران آیتم را استخراج کنید و به وسیله آن ها برای خودتان چیز های مختلفی بسازید. از خانه و قصر های بزرگ گرفته، تا راکتور هسته ای در این بازی قابل ساخت هستند. اگر آماده یک ماجراجویی بزرگ هستید و می خواهید آرزو های خود را برآورده کنید، دانلود ماینکرافت از بازار تنها کاری است که باید انجام دهید.  ورود به بازی ماینکرافت پس از دانلود بازی ماین کرافت و باز کردن برنامه وارد فروشگاه بازی کامپیوتری ایگارا  می شوید که:

 • از شما می خواهد اکانت مایکروسافت خود را به بازی متصل کنید.
 • اگر این صفحه را رد کردید و وارد منو شدید، از همان جا اکانت بسازید: یا روی گزینه Sing in بزنید و وارد اکانت قبلی تان شوید و یا با کمک Create one یک اکانت جدید بسازید.

گیم پلی و داستان بازی در بازی ماینکرافت اصلی شما وارد دنیایی می شوید که بلوک ها در آن حرف اول را می زنند. از حیوانات و هیولاها گرفته تا درختان و دریاچه ها؛ هرچیزی که در این بازی می بینید از بلوک ساخته شده است. ماجراجویی شما در این بازی، ساخت و اکتشاف هر چیزی است که در ذهن دارید. در واقع هدف این بازی  استخراج منابع مختلف و ساخت اشیاء با استفاده از آن ها است. البته این همه ماجرا نیست؛ بلکه فقط یک قطره از اقیانوس ماینکرافت است. تا وارد این بازی نشوید، گستردگی آن را درک نمی کنید.

در طول بازی باید در زیست بوم های مختلف گردش کنید و آیتم های مورد نیاز خود را بدست بیاورید. در طول شب و زمانی که هوا تاریک است در برابر هیولاها از خودتان مراقبت کنید و با ساخت زره و ابزار جنگی آن ها را نابود کنید. معجون های مختلف، وسایل مورد نیاز برای بقا و ابزار کاربردی استخراج و دنیایی از تجهیزات دیگر به شما کمک می کنند تا جهان رویایی خودتان را بسازید. امکانات و فیچر ها

شگفتی ماینکرافت اصلی به خاطر وجود امکانات فراوان آن است. در واقع یکی از بزرگترین دلایلی که این بازی به سرعت محبوبیت بالایی در بین گیمرها بدست آورد، تنوع بالای امکانات آن بود. وجود 400 آیتم منحصر به فرد که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند باعث می شود تا حضور در این بازی، مانند حضور در یک جهان مستقل باشد. جایی که شما می توانید تمام خلاقیت های خود را پیاده کنید؛ و سرزمینی را برای خود بسازید که دست کمی از دنیای واقعی ندارد.

قوانین در مورد بلوک های بازی ماینکرفت، دنیای بی انتهای بلوک هاست. بلوک هایی که همه چیز را در این جهان تشکیل داده اند و برای ساخت هر چیزی باید از آن ها استفاده کرد، دارای قوانین جالبی هستند که باعث خاص شدن این بازی شده است. برخی از این قوانین به صورت زیر است.

 • حجم تمام بلوک های این بازی «یک متر» مکعب است.
 • هر چیزی در این جهان از کنار هم قرار گرفتن بلوک های مختلف تشکیل می شود. (این بلوک ها ممکن است ویژگی یکسانی داشته باشند و یا با هم فرق کنند).
 • برخی از بلوک های این بازی جامد هستند و برخی مایع (یعنی حتی موادی مانند آب هم به صورت بلوک در این بازی پیدا می شوند).
 • بلوک ها دارای ویژگی های فیزیکی منحصر به فردی هستند؛ به طور مثال انفجار بلوک ها مثل هم نیست، بعضی از آن ها محکم تر از بقیه هستند.
 • شکستن بلوک های مختلف، صدای متفاوتی را تولید می کند.

معجون ها؛ نابود کنید و نجات دهید! البته ساخت معجون ها به این سادگی هم نیست؛ برای ساخت هر معجون باید ابتدا وسایل پایه ساخت معجون را آماده کنید و سپس مواد مختلف را باهم قاطی کنید تا معجون مورد نظر را بسازید. برخی از این وسایل شامل دیگ، پودر مخصوص دم کردن معجون، ظرف نگهداری از معجون و غیره هستند. همچنین موادی وجود دارند که می توانید به معجون ها اضافه کنید و کارایی آن ها را بهبود ببخشید. به طور مثال با افزودن یک ماده خاص به معجون می توانید شدت اثرگذاری آن را افزایش دهید.

دنیای وسیع تجارت تجارت در بازی ماین کرافت می تواند به بخش محبوب شما در بازی تبدیل شود؛ چون فقط پای یک خرید و فروش ساده در میان نیست؛ بلکه صحبت از یک تجارت فوق حرفه ای و اقتصادی است. در این بازی می توانید به سراغ روستاییان مختلف بروید و با آن ها معامله کنید؛ همچنین می توانید دوره گرد ها و دست فروشان را پیدا کنید و اقلام مورد نیاز خود را از آن ها خریداری کنید.

وقتی شما به خرید و فروش با روستاییان مختلف می پردازید، هم لول معاملاتی آن ها بالا می رود و اشیاء جدیدی را برای فروش می آورند و هم لول شما بالاتر می رود. البته در تجارت با آن ها مراقب باشید؛ چون ممکن است بنا به دلایلی آن ها از دست شما شاکی شوند و قیمت های خود را بالا ببرند و جریمه تان کنند. پس سعی کنید رفتار خوبی داشته باشید و از آن ها در برابر حملات هیولای مختلف مراقبت کنید تا به شما پاداش بدهند.  حیرت انگیزترین جوایز جهانی ماینکرافت

 • جایزه VGX به عنوان بهترین بازی مستقل در سال 2011
 • جایزه ویژه BAFTA GAMES به عنوان بهترین بازی سال 2012 (بفتا معتبرترین جایزه جهانی در دنیای بازی هاست؛ بازی هایی که این جایزه را دریافت کرده اند برای همیشه در تاریخ دنیای گیم جاودانه می شوند)
 • جایزه BAFTA GAMES به عنوان بهترین بازی خانوادگی و اجتماعی در سال 2015
 • جایزه KIDS CHOICE به عنوان محبوب ترین بازی ویدیویی در بین کودکان و نوجوانان در سال های 2015 – 2020 و 2022

حالا زمان آن رسیده است که بازی ماینکرافت را از بازار دانلود کنید و این شاهکار دنیای گیم را به گوشی خود ببرید. نسخه اصلی بازی در گوگل پلی، پولی است و در بازار به شکل کرکی منتشر شده است تا ما در ایران هم بتوانیم از این بازی جذاب لذت ببریم.

دکمه بازگشت به بالا