اقتصادیمطالب برتر

تمام آنچه که باید درباره ی نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان بدانید

با تصویب قانون سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی مودیان، مودیان ملزم شده‌اند فاکتورهای فروش خود را که قبلاً به صورت دستی ثبت می‌کردند، به صورت الکترونیکی در سامانه مودیان ثبت نمایند. ارسال الکترونیکی صورت‌حساب‌ها در سامانه مودیان انجام می‌شود، و این امر بسیاری از مودیان را دچار مشکل کرده است. ارسال فاکتور الکترونیکی به سامانه مودیان از طرق مختلف صورت میگیرد،که رایج ترین شیوه استفاده از نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان می باشد.

نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان | نرم افزار واسط سامانه مودیان

در حال حاضر، ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان یک چالش بزرگ برای مدیران مالی، حسابداران و کارفرمایان است. انتخاب روشی مناسب برای ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان، یکی از دغدغه‌هایی است که مودیان را درگیر خود کرده است

تعریف کوتاه از سامانه مودیان

سامانه مودیان، یک سامانه الکترونیکی است که تحت نظارت سازمان امور مالیاتی قرار دارد و مودیان مالیاتی مکلفند در این سامانه ثبت‌نام کرده و صورت‌حساب‌های الکترونیکی خود را از طریق کارپوشه اختصاصی خود ارسال نمایند. در مهر ماه سال ۱۳۹۸، با تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، تمامی مودیان مالیاتی تحت این قانون موظف به ارسال فاکتورهای فروش خود به صورت الکترونیکی شدند. این اقدام به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، جعل فاکتور و شفاف‌سازی مالیاتی انجام شده است.

نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان | نرم افزار واسط سامانه مودیان

در فروردین ماه سال ۱۴۰۲، اعلام شد که ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان به صورت رسمی آغاز شده است. پس از رسمی شدن این موضوع، مودیان با چالش‌هایی مانند ثبت‌نام در سامانه مودیان، نحوه‌ی ارسال فاکتورهای الکترونیکی، خرید نرم افزار واسط مناسب و … مواجه شدند.تا اینکه بسیاری از مودیان تصمیم گرفتند تا همچنان از شیوه های قدیم برای ارسال فاکتورهای خود استفاده کنند.اما این شیوه منجر به جرائم مالیاتی سامانه مودیان می شود.

بنابراین می بایست حتما تمامی مودیان ازیکی از شیوه های ارسال فاکتور به سامانه مودیان استفاده کنند تا متحمل جریمه های مالیاتی در این زمینه نشوند. با تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی، تمامی مودیان مالیاتی موظف به عضویت در سامانه مودیان شده‌اند. طبق این قانون، آنها مکلفند تمامی صورت‌حساب‌های الکترونیکی خود را در این سامانه ثبت کنند. عدم ثبت‌نام و اتصال به این سامانه مالیاتی می‌تواند منجر به جریمه و محرومیت از معافیت‌های مالیاتی شود. بنابراین، رعایت این قانون برای همه اشخاص مشمول مالیات بسیار ضروری است

ارسال فاکتور به سامانه مودیان از چه طریقی امکان پذیر است؟

روش‌های ارسال صورت‌حساب به سامانه مودیان به طور کلی به دو دسته مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند. مودیان مالیاتی می‌توانند برای ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی خود به سامانه مودیان از چندین روش استفاده کنند که در ادامه به صورت خلاصه به بررسی هرکدام اشاره می‌کنیم.

  1. ارسال صورت‌حساب الکترونیکی از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی.

استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی معمولاً هزینه‌ دارد. هزینه‌ها ممکن است بر اساس سرویس‌ها و بسته‌های ارائه شده توسط شرکت‌های معتمد مالیاتی متفاوت باشد. هزینه‌ها ممکن است به صورت ماهیانه، سالیانه، یا بر اساس تعداد صورت‌حساب‌های ارسالی محاسبه شوند. همچنین، هزینه‌ها ممکن است بر اساس میزان خدمات ارائه شده و سطح پشتیبانی مشتریان متغیر باشند.

  1. ارسال صورت‌حساب الکترونیکی از طریق نرم‌افزار حسابداری.
  2. سامانه مودیان ارسال صورت‌حساب الکترونیکی از طریق نرم‌افزار واسط.

ارسال صورتحساب ها همانطور که در بالا نیز اساره شد به دو شیوه ی مستقیم و غیر مستقیم صورت میگیرد.در صورتی که ارسال فاکتورها از طریق نرم افزار واسط و یا حسابداری انجام شود به صورت مستقیم به سامانه مودیان ارسال می شود و در صورتیکه ارسال صورتحساب ها از طریق شرکت های معتمد مالیاتی به سامانه مودیان ارسال شود به صورت غیر مستقیم انجام می شود.

ارسال صورتحساب های الکترونیکی به صورت مستقیم:

روش مستقیم برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی به سامانه مودیان به این صورت است که شخص مودی به وسیله نرم‌افزارهای حسابداری که قابلیت ارسال مستقیم را دارند، صورت‌حساب‌های الکترونیکی را ارسال می‌کند. در صورتی که نرم‌افزار حسابداری که استفاده می‌کنید این قابلیت را نداشته باشد، می‌توانید از افزونه واسط سامانه مودیان که برای این منظور در دسترس استفاده کنید. با استفاده از روش مستقیم، می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

ارسال صورتحساب های الکترونیکی به صورت غیر مستقیم:

روش غیرمستقیم برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی به سامانه مودیان به این صورت است که از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی، صورت‌حساب‌ها به سامانه مودیان ارسال می‌شوند. این روش برای کسانی استفاده می‌شود که وقت کافی برای ارسال فاکتورهای فروش خود به سامانه مودیان ندارند یا آموزش کافی در این زمینه را دریافت نکرده‌اند. لازم به ذکر است که استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی هزینه‌های قابل توجهی دارد و مودیان باید اطلاعات مالیاتی خود را با این شرکت‌ها به اشتراک بگذارند.

توصیه ما استفاده از نرم‌افزار واسط سامانه مودیان “حسابدار اپ” است.استفاده از این نرم‌افزار علاوه بر ارائه آموزش رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته، حریم خصوصی شما را نیز حفظ می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزار، مودیان می‌توانند به راحتی صورت‌حساب‌های خود را به سامانه مودیان به صورت مستقیم ارسال کنند

نرم افزار ارسال فاکتور الکترونیکی به سامانه مودیان

با توجه به توجه به الزام ثبت فاکتور فروش در سامانه مودیان از ابتدای سال ۱۴۰۲، افراد مشمول می‌بایست صورت‌حساب‌های خود را از طریق سامانه‌های ارسال فاکتور الکترونیکی یا شرکت‌های معتمد مالیاتی ارسال کنند. به منظور انجام این کار، لازم است که افراد مشمول عضویت خود را در سامانه مودیان ثبت نموده و برای فروش کالا و خدمات، صورت‌حساب‌های الکترونیکی با شماره مالیاتی منحصربه‌فرد خود را صادر و ثبت نمایند.

در صورتی که افراد مشمول قادر به ارسال صورت‌حساب‌های خود از طریق نرم افزار واسطه سامانه مودیان نباشند (روش مستقیم)، سازمان امور مالیاتی تعداد محدودی شرکت معتمد مالیاتی را معرفی کرده است تا این مشکل را برطرف نمایند و افراد مشمول می‌توانند این خدمت را به شرکت‌های معتمد مالیاتی واگذار نمایند. البته برای استفاده از این خدمات، هزینه‌ای در پیش خواهد آمد.

با استفاده از نرم‌افزارهای ارسال صورت‌حساب الکترونیک به سامانه مودیان، شما قادر خواهید بود صورت‌حساب‌های خود را در هر زمان به سامانه ارسال نمایید. همچنین، با دریافت استعلام از سامانه، قادر خواهید بود وضعیت فاکتورها و فاکتورهای برگشت از فروش ثبت شده در سامانه را مشاهده نمایید.

ویژگی بهترین نرم افزار سامانه مودیان

بهترین نرم‌افزار واسط سامانه مودیان برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی به سامانه مودیان، می بایست دارای ویژگی و کاربردهایی باشد که مودیان با سهولت و امنیت بیشتری بتوانند فاکتورهای خود را به سانامه مودیان ارسال نمایند.در ادامه به برخی از ویژگی هایی که کاربران به آن نیاز دارند تا بتوانند صورتحساب های خود را ارسالنمایند اشاره می نماییم:

– پشتیبانی از مدیریت کالا و خدمات

– امکان دسترسی به سوابق فاکتورها

– قابلیت مدیریت مشتریان

– امکان مدیریت فاکتورهای فروش

– قابلیت مدیریت برگشت از فروش

– امکان چاپ فاکتورها

– قابلیت ایمپورت و اکسپورت پیشرفته از اکسل

– ارائه امکان استعلام وضعیت فاکتور در سامانه مودیان

– عدم محدودیت در صدور و ارسال فاکتور به سامانه مودیان

– ارائه گزارش مرور فروش

– امکان اصلاح فاکتورهای فروش

– نصب آسان در هاست مشتری

– به‌روزرسانی، آموزش و پشتیبانی رایگان

با توجه به این موارد، می‌توانید بهترین نرم‌افزار واسط سامانه مودیان را انتخاب کنید و از ویژگی‌ها و امکانات آن بهره‌برداری کنید.

کلام آخر

نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ، یک نرم افزار با ویژگی‌های ذکرشده برای ارسال صورت حساب به سامانه مودیان است. این نرم افزار به شما امکان می‌دهد با اطمینان و خیال آسوده صورت حساب‌های خود را ارسال کرده و در صورت نیاز، فاکتورهای خود را اصلاح کنید.

برای خرید نرم افزار واسط حسابدار اپ و ارسال صورت حساب به سامانه مودیان، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید: https://hesabdar.app/buying-modian-system-software/

توجه داشته باشید که تیم hesabdarapp برای تمامی خریداران نرم افزار واسط حسابدار اپ کانال تلگرامی تشکیل داده است و در این کانال تمامی اخبار به روز مربوط به سامانه مودیان را گزارش می دهد و مودیان را از قطعی و اختلال و خطاهای سامانه مودیان آگاه می کند و راه حل مناسب ارائه میدهد.بنابراین تمامی مودیان با خیالی راحت و آسوده می توانند اقدام به ارسال فاکتورهای الکترونیکی نمایند.راه ارتباطی با ما 92 40 00 91-021.

منبع: حسابدار اپ

دکمه بازگشت به بالا