عمومیمطالب برتر

عوامل موثر در قیمت گذاری گچ سفیدکاری ساختمان

گچ کاری ساختمان و نقش آن در زیبایی ساختمان

نکته مهم این است که قدیمی بودن یا نوساز بودن خانه چندان در میزان هزینه یا قیمت تاثیر جدی نخواهد داشت. چرا که مواد اولیه و ملات و تعداد ساعتی که نیروی انسانی کار خواهد کرد در قید و بند قدیمی یا نو بودن محیط نیست. البته که در کل نوع مصالح یک ساختمان قدیمی یا تازه ساز در عملکرد بنا و گچ کار تاثیر خواهد داشت و همچنین قیمت گچ نیز در قیمت تمام شده کار موثر است.

در بیشتر موارد، مشتریان هنگام نازک کاری ساختمان و جمع بندی پروژه به گچ کار نیاز پیدا می‌کنند. و این البته چندان خوب نیست، بهتر است گچ کار از ابتدا بر کار خود مسلط باشد و فونداسیون و پی کار را نیز با نظارت خود تنظیم کند. گچ همیشه گزینه خوبی برای مرمت دیوار ساختمان بوده است. سبک است، ارزان و سفید و عایق سرما و گرما است. و همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود محبوب ترین ملات و ماده برای پوشش دیواره ها و سقف‌ها باشد. یکی از مزایای مهم و دوست داشتنی گچ کاری و گچ بری ساخت و خلق فضاهای ظریف و بسیار زیبا است.

مراحل گچ کاری

گچ کاری معمولا در دو مرحله اصلی انجام می‌شود:

در اولین مرحله اتفاق مهم زیرسازی شکل می‌گیرد. زیرسازی با گچ و خاک و البته معمولا با ضخامت و قطر بالا و زیاد انجام می‌شود.

مرحله دوم مربوط می‌شود به روسازی که با گچ سفید صورت می‌گیرد. هر دو مرحله مذکور گچ کاری ساختمان ظرافت و دقت خاص خودش را دارد. دلیل نمی‌شود چون یک مرحله زیرکاری است در انجام آن دقت کافی صورت نپذیرد.

بهتر است گچ کاری ساختمان توسط نیروی متخصص انجام شود. این نیروی متخصص در قدم اول باید کاربلد و با تجربه باشد. از طرفی مشتری یا کارفرما حق دارد سابقه کاری و نمونه کارهای وی را برای ارزیابی تماشا کند.

دقیق بودن و اهل ظرافت بودن بدون تردید از ویژگی‌های جدی و مهم استاد گچ کار است. طبیعی است که وجدان کاری و انصاف نیز بسیار اهمیت دارد و کلیدی است.

بهتر است فرد گچ کار ، تمامی نکات ایمنی را رعایت کند. بستن تمامی لوله‌ها و اتصالات اهمیت دارد و نوع لباس و استفاده از وسایل ایمنی حیاتی است.

خرده کاری ساختمان و تعمیرات جزئی ساختمان توسط بنا خرده کاری انجام میشود. البته باید توجه کنید در این حالت قیمت اجرت و مصالح با کار کامل متفاوت است. برای مثال قیمت گچ سفیدکاری در تعداد کم بالاتر از تعداد بالا است.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه گچ کاری

متراژ کار موقعیت پروژه نوع گچ کاری میزان ساعات کاری

موقعیت جوی برای گچ کاری ساختمان

بین دو مورد گچ کاری ساختمان و گچبری معمولا تشابهاتی وجود دارد. اما نباید این دو موضوع را با هم یکی کرد. اتفاقا این دو مرحله کاملا از هم متمایز بوده و تفاوت دارند.

گچ کاری به پوشاندن سطوح با لایه ای از ملات گچی اطلاق می‌شود که البته گاهی سفیدکاری و نازک کاری نیز تلقی می‌شود. در آن سوی میدان با فرایند گچبری مواجه هستیم که یک فعالیت کاملا تخصصی است و نیاز به طبع هنری و مهارت های خاص برای پیاده سازی طرح های متنوع و حجیم هنری دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از اینکه بدانید گچکاری و گچبری ساختمان چه تفاوتی با یکدیگر دارند، روی لینک کلیک کنید. شهر و محل کار گچ کاری در میزان قیمت و هزینه تاثیر دارد. مسلما حجم و وسعت (متراژ) خانه با محلی که در ان گچ کاری صورت می‌گیرد نیز در قیمت و هزینه این کار تاثیر مستقیم و کاملی دارد.

گچبری و گچ کاری

گچکاری و گچبری یکی از مراحل ساخ بنا و یا نوسازیست که علاوه بر جنبه هنری گچ بری فوایدی هم دارد. گچبری و گچ کاری یکی از مراحل مهم در ساختمان‌سازی است که گاهی چندان به چشم نمی‌آید. اما در واقع این هنر گچبر و گچ کار است که زیبایی یک خانه و سازه را چند برابر می‌کند. مناسب بودن قیمت گچبری و آسان بودن کار با گچ باعث رواج این هنر در ساختمان سازی شده است.

مثلاً از گچ برای گچ بری سقف، گچبری دیوار، گچبری دور لامپ، راویزکاری و … استفاده می‌شود. یکی از مراحل مهم نازک کاری، گچکاری سقف و گچ کاری ساده دیوارها است. گچ کاری طی 2 مرحله زیرکار (گچ و خاک) و روکار (گچ سفید) انجام می شود. قیمت متفاوت مصالح در این مراحل، باعث می شود تا قیمت گچ کاری در هر حالت متفاوت باشد.

دستمزد گچ کاری و گچ بری در بازار بسته به نوع و حجم کار متفاوت است. شما در بازار آنلاین «خدمت از ما» می‌توانید از گچ کاران و گچبران ماهر در شهر خودتان به رایگان قیمت گچکاری و گچبری برای پروژه‌های مختلف (برای نمونه قیمت گچبری سقف پذیرایی) را دریافت کنید. کافی‌ست همین حالا سفارش گچبری و گچکاری خود را ثبت، و بدون نهایی کردن سفارش‌تان قیمت‌ها را بررسی کنید.

یکی از موثرین عوامل در قیمت گچبری و گچ کاری را می‌توان قیمت گچ دانست. هرچه قیمت گچ افزایش پیدا کند هزینه گچبری نیز افزایش پیدا می‌کند. در ادامه به اجرت گچ کاری، عوامل موثر بر آن، موضوعات پیرامون این خدمات، و همچنین نحوه پیدا کردن بهترین گچبر در شهر شما پرداخته‌ایم.

قیمت گچ کاری و گچبری ساختمان

دستمزد گچکاری بر اساس قیمت گچ کاری اتحادیه 1401 محاسبه می‌شود. به اینگونه که یک قیمت پایه به‌عنوان نرخ گچکاری، و در کنار آن قیمت عوامل تاثیرگذار بر اجرت گچ کاری نیز مشخص شده است. البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت گچ کاری اتحادیه 1401 نسبت به قیمت گچ کاری و گچبری در سال‌های قبل متفاوت است.

بنابراین ما می‌بایست از قیمت‌های به‌روز باخبر باشیم تا بتوانیم دقیق‌ترین هزینه را برای قیمت گچبری سقف پذیرایی و پروژه‌های دیگر برآورد کنیم. در بازار «خدمت از ما» شما می‌توانید قیمت گچبری و گچکاری را به رایگان از متخصصان دریافت کنید.

در ادامه عوامل موثر بر این خدمات که در قیمت گچکاری اتحادیه 1401 نیز لحاظ شده‌اند را بررسی کرده‌ایم.

مهمترین عامل موثر بر هزینه گچبری و گچ کاری

بهتر است همین ابتدا تفاوت کلی قیمت گچ کاری و قیمت گچبری را مشخص کنیم. این دو حرفه (یا بهتر است بگوییم هنر) شباهت‌ها و البته تفاوت‌هایی با هم دارند، که منجر به تغییر هزینه‌های آنها می‌شود.

– در گچکاری، که به آن سفیدکاری یا نازک‌کاری هم می‌گویند، یک سطح خاص با گچ پوشانده شده و کاملا یکدست می‌شود. مرحله‌ای که برای هر ساختمانی ضروری است. بنابراین، قیمت گچ کاری را تقریبا هر کارفرمایی هنگام ساخت‌وساز باید پرداخت کند. بنابراین، مهمترین عوامل موثر بر قیمت گچ کاری متراژ و مصالح مصرفی است، همان‌طور که در قیمت گچ کاری اتحادیه 1401 نیز ذکر شده است.

– از طرف دیگر، گچبری بسته به شرایط، می‌تواند حذف شود؛ هرچند این به معنای کاهش زیبایی دکوراسیون خواهد بود. گچبری بیشتر نقشی دکوراتیو دارد، و گچبر با برجسته‌سازی سقف یا دیوار، نقوش زیبایی روی آن‌ها ایجاد می‌کند. قیمت گچبری نیز از عوامل موثر بر قیمت گچ کاری تاثیر می‌گیرد، اما یک مورد دیگر نیز باید به آن اضافه کرد: پیچیدگی طرح مدنظر شما. یعنی مثلا گچ کاری ساده سقف و دیوارها با گچبری پشت تلویزیون و گچبری سقف پذیرایی هزینه‌های متفاوتی دارند.

نحوه محاسبه دستمزد گچ کاری

برای برآورد قیمت گچ کاری و همچنین هزینه گچبری مانند قیمت گچبری سقف پذیرایی باید به عوامل متعددی توجه کرد.

کاملاً واضح است که مهمترین پارمتر در محاسبه اجرت کار گچکار، وسعت سطحی است که نازک کاری آن انجام می شود. سایر عوامل مهم در حساب دستمزد گچکار عبارتست از:

نوع گچ کاری زیرکار و یا روکار

میزان صاف بودن سطح

طراحی نورپردازی و نور مخفی

موقعیت و انجام کار در ارتفاع

تعداد روزهای انجام کار

نوع گچبری پیش ساخته یا با ابزار دستی

کیفیت و نوع مصالح مصرفی

بهترین زمان برای انجام خدمات گچ کاری و گچ بری

خدمات گچکاری جزو خدماتی است که در بازار ساختمانی و دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی ارائه می‌شود. بهتر است گچبری و گچ کاری پس از مراحل سفت کاری انجام شوند. در واقع بعد از رفع نم و رطوبت دیوار، سیم کشی و لوله گذاری برق، گرفتن ترک دیوار که در اثر نشست ساختمان رخ داده است و …، نوبت به مرحله سفیدکاری (گچبری و گچکاری) می‌رسد.

خدمات گچکاری و گچبری ساختمان

شاید اولین چیزی که با شنیدن گچکاری یا گچبری به ذهن بیاید، همان سفیدکاری دیوارها در مراحل ساخت بنا باشد. اما گچبری و گچکاری هنری است که با کندن و تراشیدن گچ روی سقف و دیوار به نمایش گذاشته می‌شود. این هنر از دیرباز در ایران مرسوم بوده و در بسیاری از بناهای تاریخی دیده می‌شود. در ادامه محبوب‌ترین خدمات این حوزه را ملاحظه می‌کنید:

گچبری دستی گچ کاری نور مخفی

گچبری سقف پذیرایی و دیوار

گچ کاری پس از نصب سقف کاذب

گچ بری پشت تلویزیون و آرک آشپزخانه

سفیدکاری و گچ کاری دور لامپ و لوستر

مزایای گچکاری آن را تبدیل به پروسه‌ای کرده که تقریبا در تمام ساختمان‌ها اجرا می‌شود. عایق سرما و گرما، رنگ‌پذیری عالی، هموار کردن انواع سطوح، ترکیب‌پذیری با پودرهای رنگی، ضد حریق بودن و … از جمله مهمترین مزایای اینکار است. البته با توجه به کیفیت کار در مراحل مختلف اجرا، اجرت گچکار و قیمت گچ کاری همیشه یکسان نیست. مراحل اجرای گچ کاری به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

مراحل انجام گچکاری

مرحله اول گچکاری برای ایجاد لایه عایق و پوشش دیوار است، تا سطحی صاف و یکدست به دست بیاید. اما از آنجا که رنگ گچ خاک تیره است، مرحله دوم یعنی روسازی با گچ سفید انجام می‌شود. مراحل اجرای گچکاری به صورت زیر است:

قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری

گچ‌کاری و گچ‌بری از مراحل بازسازی و نوسازی خانه و ساختمان محسوب می‌شوند. گچ‌کاری به منظور زیرسازی و آماده‌سازی سقف و دیوار برای نقاشی و گچ‌بری انجام می‌شود، درصورتی‌که گچ‌بری اجرای نقش‌های تزیینی با هدف زیبایی محیط روی سقف و دیوار است. درواقع، تنها شباهت این دو خدمت را می‌توان استفاده از گچ دانست. در ادامه به بررسی قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری می‌پردازیم.

قیمت گچ‌کاری

قیمت گچ‌کاری سقف و دیوار با توجه به عوامل مختلفی، متغیر است. گچ‌کاری در دو مرحله زیرسازی (آسترکشی) و سفیدکاری اجرا می‌شود. گاهی برحسب نیاز و درخواست مشتری، یکی از مراحل و عموما هر دو مرحله (زیرورو) اجرا می‌شود. در حال حاضر قیمت گچ‌‎کاری اتحادیه 1400 و 1401 اعلام نشده است. اما متخصصان سنجاق برای دریافت سفارش‌ها دستمزدهایی را بر حسب متر مربع اعلام می‌کنند. از دیگر کاربردهای گچ‌کاری زیرسازی یا آسترکشی، رابیتس و اجرای نورمخفی روی سقف است.

قیمت گچ‌بری

ابزارهای گچ‌بری طرح‌های مختلف تزیینات گچی هستند که به صورت نواری اجرا می‌شود. اجرای هر طرح به ابزار و میزان مهارت متفاوتی نیاز دارند که دستمزد متخصص را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. معمولا دستمزد ابزار گچ‌بری به‌روش متر طول محاسبه می‌شود. ابزار گچ‌بری روی باکس نورمخفی و رابیتس هم اجرا می‌شوند. یکی دیگر از انواع گچ‌بری، اجرای قاب سقف و دیوار است. دستمزد گچ‌بری قاب سقف با توجه به مهارت و زحمت موردنیاز آن، بیشتر از گچ‌بری قاب دیوار اعلام می‌شود. ممکن است به‌جای روش دستی و سنتی از گچ پیش‌ساخته در گچ‌بری استفاده شود.

هزینه اجرای گچ‌بری فضاهایی مثل شومینه یا آرک آشپزخانه، با توجه به طرح انتخابی شما تعیین می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان قیمت متری برای چنین گچ‌بری‌هایی در نظر گرفت و متخصصان قیمت کلی برای اجرا پیشنهاد می‌دهند. از آنجایی‌که هزینه گچ‌کاری و گچ‌بری بسته به عوامل گوناگون متغیر است، پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی شرایط ساختمان و استعلام قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری با متخصصان سوپرگچ فولاد نو ارتباط برقرار کنید و بعد از توافق مبلغ نهایی دستمزد را در قراردادی ثبت نمایید.

از عوامل اصلی تعیین‌کننده هزینه گچ‌کاری می‌توان به وضعیت فعلی سطح، مساحت کار و میزان‌ گچ موردنیاز اشاره کرد. به‌طور معمول متخصصان دستمزد گچ‌کاری را برای متراژهای بالای 1000 متر مربع، بر حسب یک متر اعلام می‌کنند. در این صورت، هزینه گچ‌کاری یک متر مربع در مقایسه با اعلام قیمت کلی کمتر خواهد بود. همچنین، گاهی نیاز به زیرسازی است که این کار زمان انجام کار و دستمزد متخصصان را بالا می‌برد.

در محاسبه هزینه گچ‌بری هم علاوه بر دو عامل وضعیت فعلی سطح و متراژ کار، طرح و ابزار انتخابی نیز در تعیین دستمزد مؤثر است. گاهی ممکن است گچ‌بری نیاز به ترمیم داشته باشد یا مساحت کار کوچک باشد. در این شرایط متخصصان بعد از بازدید نهایی و بررسی میزان گچ موردنیاز قیمت نهایی را اعلام می‌کنند.

می‌توان عوامل اصلی مؤثر بر دستمزد را متراژ و نوع طرح گچ‌بری بیان کرد.

محاسبه قیمت گچ

حدود دستمزد اجرای گچ‌کاری و گچ‌بری و عوامل مؤثر بر تغییر قیمت را با هم بررسی کردیم. یکی از عوامل اصلی در قیمت تمام‌شده کار، مصالح یا همان گچ است. شما می‌توانید گچ مورد نیازتان را خودتان خریداری کنید یا این کار را به متخصص بسپارید اما در نظر داشته باشید که معمولا دستمزد اعلام‌شده بدون در نظرگرفتن قیمت گچ است.

به طور متوسط یک کیسه 40 کیلوگرمی گچ برای آسترکشی (مرحله اول گچ‌کاری) 3 متر مربع یا برای سفیدکاری (مرحله دوم گچ‌کاری) 12 متر مربع کافی است. با توجه به متراژ موردنیاز و نوع گچ‌کاری (آسترکشی یا سفیدکاری یا هردو) می‌توان میزان گچ مورد نیاز را محاسبه کرد. عموما هر متخصص روزانه بین 30 تا 40 متر مربع را گچ‌کاری می‌کند.

 کاهش هزینه گچ‌کاری و گچ‌بری

با توجه به شرایط سطح و نوع نیاز به زیرسازی بهتر است از گچ و مصالح مناسب آن استفاده کرد اما قیمت گچ با توجه به برند و کارخانه تولیدی آن تفاوت چندانی ندارد. پس برای کاهش دستمزد گچ‌بری تنها یک راه منطقی وجود دارد و آن انتخاب طرح‌های ساده است. شاید بتوانید با به کارگیری نیروی غیر متخصص هزینه دستمزد را کاهش دهید اما باید عواقب انجام این کار را در نظر بگیریم.

تهیه ملات گچ و میزان ضخامت به روش غیر اصولی و گچ‌کاری در دمای پایین باعث ترک‌خوردگی سطوح می‌شود. همچنین ممکن است طرح انتخابی شما روی سطح مورد نظرتان به خوبی اجرا نشود. به خاطر داشته باشید که این فرآیند نیاز به دقت، ظرافت و مهارت دارد و صرفه‌جویی در انتخاب متخصص باعث افزایش هزینه و دوباره‌کاری می‌شود.

مهمترین عامل موثر بر هزینه گچبری و گچ کاری

بهتر است همین ابتدا تفاوت کلی قیمت گچ کاری و قیمت گچبری را مشخص کنیم. این دو حرفه (یا بهتر است بگوییم هنر) شباهت‌ها و البته تفاوت‌هایی با هم دارند، که منجر به تغییر هزینه‌های آنها می‌شود.

– در گچکاری، که به آن سفیدکاری یا نازک‌کاری هم می‌گویند، یک سطح خاص با گچ پوشانده شده و کاملا یکدست می‌شود. مرحله‌ای که برای هر ساختمانی ضروری است. بنابراین، قیمت گچ کاری را تقریبا هر کارفرمایی هنگام ساخت‌وساز باید پرداخت کند. بنابراین، مهمترین عوامل موثر بر قیمت گچ کاری متراژ و مصالح مصرفی است، همان‌طور که در قیمت گچ کاری اتحادیه 1401 نیز ذکر شده است.

– از طرف دیگر، گچبری بسته به شرایط، می‌تواند حذف شود؛ هرچند این به معنای کاهش زیبایی دکوراسیون خواهد بود. گچبری بیشتر نقشی دکوراتیو دارد، و گچبر با برجسته‌سازی سقف یا دیوار، نقوش زیبایی روی آن‌ها ایجاد می‌کند. قیمت گچبری نیز از عوامل موثر بر قیمت گچ کاری تاثیر می‌گیرد، اما یک مورد دیگر نیز باید به آن اضافه کرد: پیچیدگی طرح مدنظر شما. یعنی مثلا گچ کاری ساده سقف و دیوارها با گچبری پشت تلویزیون و گچبری سقف پذیرایی هزینه‌های متفاوتی دارند.

نحوه محاسبه دستمزد گچ کاری

برای برآورد قیمت گچ کاری و همچنین هزینه گچبری مانند قیمت گچبری سقف پذیرایی باید به عوامل متعددی توجه کرد.

کاملاً واضح است که مهمترین پارمتر در محاسبه اجرت کار گچکار، وسعت سطحی است که نازک کاری آن انجام می شود. سایر عوامل مهم در حساب دستمزد گچکار عبارتست از:

 • نوع گچ کاری زیرکار و یا روکار
 • میزان صاف بودن سطح
 • طراحی نورپردازی و نور مخفی
 • موقعیت و انجام کار در ارتفاع
 • تعداد روزهای انجام کار
 • نوع گچبری پیش ساخته یا با ابزار دستی
 • کیفیت و نوع مصالح مصرفی

خدمات گچکاری جزو خدماتی است که در بازار ساختمانی و  و  ارائه می‌شود. بهتر است گچبری و گچ کاری پس از مراحل سفت کاری انجام شوند. در واقع بعد از رفع نم و رطوبت دیوار، سیم کشی و لوله گذاری برق، گرفتن ترک دیوار که در اثر نشست ساختمان رخ داده است و …، نوبت به مرحله سفیدکاری (گچبری و گچکاری) می‌رسد.

شاید اولین چیزی که با شنیدن گچکاری یا گچبری به ذهن بیاید، همان سفیدکاری دیوارها در مراحل ساخت بنا باشد. اما گچبری و گچکاری هنری است که با کندن و تراشیدن گچ روی سقف و دیوار به نمایش گذاشته می‌شود. این هنر از دیرباز در ایران مرسوم بوده و در بسیاری از بناهای تاریخی دیده می‌شود. در ادامه محبوب‌ترین خدمات این حوزه را ملاحظه می‌کنید:

 • گچبری دستی
 • گچ کاری نور مخفی
 • گچبری سقف پذیرایی و دیوار
 • گچ کاری پس از
 • گچ بری پشت تلویزیون و آرک آشپزخانه
 • سفیدکاری و گچ کاری دور لامپ و لوستر

مزایای گچکاری آن را تبدیل به پروسه‌ای کرده که تقریبا در تمام ساختمان‌ها اجرا می‌شود. عایق سرما و گرما، رنگ‌پذیری عالی، هموار کردن انواع سطوح، ترکیب‌پذیری با پودرهای رنگی، ضد حریق بودن و … از جمله مهمترین مزایای اینکار است. البته با توجه به کیفیت کار در مراحل مختلف اجرا، اجرت گچکار و قیمت گچ کاری همیشه یکسان نیست. مراحل اجرای گچ کاری به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • زیرسازی با گچ خاک
 • روسازی با گچ سفید

در زیر سازی بهتر است از گچ مخصوص زیر کار استفاده شود، برای اطلاع از قیمت گچ زیر کار میتوانید با ما در تماس باشید.

مراحل انجام گچکاری

مرحله اول گچکاری برای ایجاد لایه عایق و پوشش دیوار است، تا سطحی صاف و یکدست به دست بیاید. اما از آنجا که رنگ گچ خاک تیره است، مرحله دوم یعنی روسازی با گچ سفید انجام می‌شود. مراحل اجرای گچکاری به صورت زیر است:

 1. درصد مشخصی گچ به آب اضافه شده و کاملا با آن مخلوط می‌شود.
 2. در اولین مرحله می‌بایست طرازبندی صورت بگیرد که نیازمند دقت بالایی است، تا فرورفتگی‌ها و کجی دیوار و سقف به درستی تشخیص داده شود.
 3. بعد از زدن گچ به دیوار، به کمک ماله گچ با دقت و ظرافت تمام از پایین به بالا کشیده می‌شود، به طوری که سطح دیوار و گچ کاملا صاف و طراز شود.
 4. در این مرحله سرعت عمل و مهارت نقش بسیار مهمی دارد. زیرا می‌بایست هنگامی که گچ شروع به سفت شدن می‌کند، در عرض چند دقیقه و قبل از سفت شدن کامل گچ، گچکاری انجام بشود.
 5. در صورتی که سطح دیوار صاف نشد باید با تکرار مراحل قبل سطح دیوار و یا سقف یکدست شود.

گچبری، بیش از اینکه مراحل ساخت بنا باشد، یک هنر برای زیباتر کردن محیط زندگیست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که علاوه بر زیبایی، گچبری سطوح باعث می شود تا آلودگی صوتی هم کمتر شود. در واقع گچ بری سقف و دیوارها یک عایق صوتی ایجاد می کند.

گچبری به شیوه های مختلفی انجام می شود، از جمله گچ بری با ابزار و نصب .

گچبری دستی

گچبری دستی، گچبری کلاسیک یا سنتی یکی از شیوه‌های زیبای این حرفه همراه با هنرمندی گچبر است. ایجاد انواع ستون‌های گچ کاری شده و سقف‌های نقش برجسته گچی نمونه‌ای از گچبری دستی با ابزار گچبری دستی است. آماده سازی گچ در شیوه دستی توسط گچبر انجام می‌شود.

اجرای گچبری دستی بیشتر از سایر روش‌های گچبری و گچ بری پیش ساخته زمان می‌برد. به همین علت قیمت گچبری دستی بیشتر خواهد بود. اما لازم است بدانید که قیمت گچبری دستی همیشه گران‌تر نیست. قیمت گچبری دستی با توجه به ظرافت و نوع کار گچبر تعیین شده، و در مواردی می‌تواند از قیمت گچبری پیش ساخته نیز کمتر باشد.

شما می‌توانید برای درخواست خدمات گچ کاری و گچبری و همچنین اطلاع از قیمت گچ کاری روی ، قیمت گچبری دستی، قیمت گچکاری ساختمان، قیمت گچبری سقف پذیرایی و هر پروژه دیگری که در دست دارید، جزییات سفارش خود را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید و منتظر اعلام قیمت متخصصان باشید.

پس از دریافت هزینه طبق قیمت گچ کاری اتحادیه 1401 از سمت گچکارها و گچبرها، می‌توانید به پروفایل هریک مراجعه نموده و از میزان تخصص آنها اطلاعات خوبی به دست آورید. با مطالعه نظرات مشتریان قبلی نیز می‌توانید از میزان رضایت و یا عدم رضایت مشتریان قبلی آنها مطلع شوید. سپس از میان گچکاران بهترین گچکار را برای گچبری خود انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید، شما در هر شهری که باشید، امکان دسترسی به بهترین متخصص برای ، شیراز، اصفهان و سایر شهرهای دیگر را دارید.

عوامل موثر بر کیفیت گچبری و گچکاری

هنگام بررسی قیمت گچ کاری و قیمت گچبری، حتما به سابقه و نمونه‌کارهای متخصص هم توجه کنید. اگر پروژه‌تان به به یک فرد ماهر نسپارید، تا ضمن رعایت کلیه قواعد و اصول کار را به اتمام نرساند، ممکن است بعد از گچکاری با ترک‌های ریز و درشت مواجه شود. در این حالت تنها باید قیمت گچ کاری را دوباره پرداخت کنید.

در ادامه برخی نکات مهم برای انجام گچکاری و گچبری را ملاحظه می‌کنید:

 • اگر میزان آب ملات تهیه شده بیشتر از حد مورد نیاز باشد، گچ قرار گرفته روی دیوار بعد از خشک شدن و تبخیر رطوبتش ترک خواهد خورد.
 • در صورتی که ضخامت گچی که بر روی دیوار اجرا می‌شود بیش از حد باشد، چون لایه‌ی رویی گچ زود خشک می‌شود اما لایه‌های زیرین دیرتر خشک می‌شوند، گچ ترک خواهد خورد.
 • در دیوارهایی که رابیتس بندی شده است، چفت و بست‌ها حتما باید به‌طور صحیح انجام شومد. زیرا در صورت محکم نبودن، سطح دیوار و یا اجزای مجاور، دیوار حرکت می‌کنند و گچ ترک می‌خورد.
 • حتما هنگام اجرای گچکاری باید به دمای هوا توجه شود. اگر در دمای زیر صفر درجه گچ کاری انجام شود، آبی که در ملات موجود است یخ زده، و پس از بالا رفتن دما این یخ‌ها ذوب می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود که گچ دیوار فاسد شود ترک بخورد.

نکات مهمی در رابطه با گچ کاری

وقتی که می‌خواهید سفارش اجرای گچ کاری یا گچبری ساختمان را به متخصص این کار بسپارید، به موارد زیر توجه کنید:

 • در قرار داد حتما می‌بایست متراژ، مدت زمان لازم برای اجرای کار و … ذکر شود.
 • برای تمیز و با دقت انجام شدن کار حتما نیروهای باتجربه و زبردست را استخدام کنید.
 • در صورتی که طرح خاصی برای اجرا مد نظر دارید، آن را به گچ کار نشان دهید تا در صورت داشتن توانایی و مهارت، آن را برای شما اجرا کند.
 • همیشه قبل از تهیه مصالح، از بنا مقدار دقیق مصالح مورد نیاز را بپرسید تا در هنگام اجرای کار با کمبود مصالح و یا مصالح اضافی مواجه نشوید.
 • اگر نمی‌خواهید قیمت گچ کاری و خصوصا قیمت گچبری سقف پذیرایی بالا برود، سراغ طرح‌های پیچیده و با جزئیات بالا نروید. هرچه طرح پیچیده‌تر باشد، زمان بیشتری برای اجرا لازم دارد و هزینه گچ کاری بیشتر می‌شود.

تفاوت گچکاری و گچبری

با توجه به توضیحاتی که درباره هنر گچبری و لزوم گچکاری در مراحل نازک کاری دادیم، تاحدودی متوجه فرق این دو شده اید. در اینجا تفاوت های مهم این دو را دسته بندی می کنیم:

 • از لحاظ هزینه، باتوجه به اینکه گچ بری ظریف و زمان بر است و به ابزار و تخصص بیشتری نیاز دارد، دستمزد کار گچبری بیشتر است.
 • گچکاری عایق صدا و حرارت است و گچبری بیشتر عایق صوتی است.
 • مصالح به کار رفته در گچ کاری مستحکمتر هستند و درنتیجه گچکاری استحکام بیشتری دارد.
 • انجام و اجرای گچبری دستی به مهارت نیاز دارد و یک کار خلاقانه و هنری محسوب می شود، اما گچکاری یکی از مراحل ساخت و ساز و یا است.

سؤالات شما درباره قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری

 1. آماده‌سازی مصالح و وسایل به عهده چه کسی است؟

خرید مصالح و متریال کار به صورت توافقی انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم بعد از توافق با متخصصان گچ‌کاری و گچ‌بری، تمام این موارد را به همراه هزینه کل را در قراردادی ثبت کنید.

 1. تفاوت دستمزد گچ‌بری پیش ساخته و دستی چقدر است؟

با توجه به راحتی نصب گچ پیش‌ساخته، دستمزد نصب آن کمتر از گچ‌بری دستی است. البته در این روش هزینه خرید گچ پیش‌ساخته بیشتر است.

 1. هزینه اجرای کار در ارتفاع بیشتر چقدر است؟

چنانچه کار شما در ارتفاعی باشد که نتوان از نردبان برای اجرا استفاده کرد، باید از داربست برای دسترسی متخصصان گچ‌کاری استفاده کنید. بر عهده کارفرما بوده و دستمزد کار با توجه به زحمت و انرژی مور نیاز آن بیشتر است. معمولا اعلام قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری در ارتفاع بعد از بازدید صورت می‌گیرد و به صورت مقطوع است.

دکمه بازگشت به بالا