دریافت گواهینامه HSE شخصی با قیمت پایین

در دنیای امروز، ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) به دغدغه‌ای فزاینده برای سازمان‌ها و افراد تبدیل شده است. گواهینامه HSE شخصی، نشان‌دهنده تعهد و تخصص شما در این حوزه حیاتی است و می‌تواند مزایای قابل توجهی را برایتان به ارمغان بیاورد.

چگونه گواهینامه HSE شخصی اخذ کنیم؟

گواهینامه HSE شخصی همانند گواهینامه ایزو برای افراد حقیقی (نه شرکت ها) صادر می شود و متقاضیان آن به دو دسته تقسیم می شوند:

1- افراد جویای کار

این افراد برای ارتقای رزومه و افزایش شانس استخدام خود در مشاغلی که مرتبط با HSE هستند، اقدام به دریافت این گواهینامه می کنند.

2- افراد شاغل

این افراد برای ارتقای سطح دانش و مهارت خود در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست، و همچنین برای پیشرفت شغلی خود، این گواهینامه را دریافت می کنند.

تفاوت گواهینامه HSE شخصی با گواهینامه مسئول ایمنی

برخی افراد گواهینامه HSE شخصی را با گواهینامه مسئول ایمنی اشتباه می گیرند. گواهینامه مسئول ایمنی توسط اداره کار صادر می شود و برای افرادی که می خواهند به عنوان مسئول ایمنی در شرکت ها و کارگاه ها فعالیت کنند، الزامی است.

مستندات استاندارد HSE

گام اول: تعیین سیاست‌های کلی

اولین قدم در پیاده‌سازی استاندارد HSE، تعیین سیاست‌های کلی بهداشت و ایمنی کارگاهی است. این سیاست‌ها باید توسط مسئول یا افسر ایمنی تدوین شده و شامل خط‌مشی کلی سازمان در قبال سلامت و ایمنی کارکنان و حفظ محیط زیست باشد.

گام دوم: ارزیابی ریسک‌ها

ارزیابی ریسک‌های موجود در محیط کار، گامی حیاتی در جهت پیشگیری از حوادث و بیماری‌های شغلی است. مسئول ایمنی باید با آموزش‌های لازم، نسبت به شناسایی و ارزیابی خطراتی مانند آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی، سقوط از ارتفاع و سایر مخاطرات احتمالی اقدام کند.

گام سوم: بررسی سوابق و تدوین دستورالعمل‌ها

بررسی سوابق حوادث و تصادفات در محل کار، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مسئول ایمنی قرار می‌دهد تا با تحلیل علل وقوع این حوادث، نسبت به تدوین دستورالعمل‌های پیشگیرانه اقدام کند. این دستورالعمل‌ها باید به طور واضح، شرح وظایف و اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه را مشخص کنند.

مستندات کلیدی استاندارد HSE شامل موارد زیر است:

 • خط‌مشی HSE: شامل تعهد سازمان به حفظ سلامت و ایمنی کارکنان و محیط زیست
 • چارت سازمانی: نشان‌دهنده ساختار سازمانی و شرح وظایف افراد در زمینه HSE
 • نظام‌نامه HSE: شرح جزئیات سیستم مدیریت HSE
 • بررسی خطرات کاری: شناسایی و ارزیابی خطرات موجود در محیط کار
 • فرآیند ارزیابی ریسک: روش‌های ارزیابی و کنترل ریسک‌های شناسایی‌شده
 • تشکیل کمیته فنی کارگاهی: متشکل از متخصصان HSE برای نظارت بر عملکرد سیستم
 • دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشت: شرح اقدامات و وظایف مربوط به ایمنی و بهداشت کار
 • چک‌لیست‌های ممیزی: برای ارزیابی دوره‌ای عملکرد سیستم HSE
 • نقشه فرآیند HSE: نمایش بصری فرآیندهای مرتبط با HSE
 • HSE Plan: برنامه‌ریزی بلندمدت برای ارتقای سطح HSE
 • مستندات مربوط به تجهیزات ایمنی: شامل دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری از تجهیزات

با پیاده‌سازی صحیح استاندارد HSE و مستندسازی دقیق آن، می‌توان به طور قابل‌توجهی سطح ایمنی و بهداشت کار را ارتقا داده و از بروز حوادث و بیماری‌های شغلی پیشگیری کرد.

مسئولیت و ساختار HSE در ایران

در ایران، مسئولیت اجرای قوانین مربوط به ایمنی و بهداشت (HSE) در مغازه‌ها، دفاتر و سایر بخش‌های خدماتی بر عهده اداره کار استان‌ها است. این اداره وظیفه دارد که به دو روش بر شرکت‌ها و مسئولین HSE آنها نظارت کند تا از رعایت الزامات HSE توسط آنها اطمینان حاصل کند:

۱. نظارت بر شرکت‌های پیمانکاری

اداره کار شرکت‌های پیمانکاری را ملزم به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی از خود می‌کند.

شرکت‌ها باید یک نفر را به عنوان مسئول HSE یا افسر ایمنی برای برقراری الزامات HSE معرفی کنند.

۲. نظارت بر اشخاص

افراد می‌توانند برای ارتقای رزومه یا استخدام در موقعیت‌های مرتبط با HSE، گواهینامه HSE شخصی دریافت کنند.

نهادهای صادرکننده گواهینامه HSE:

 1. نهادهای دولتی: اداره کار
 2. نهادهای خصوصی: مراجع صادرکننده گواهینامه استاندارد که توسط NACI تأیید می‌شوند.

سایت ایزو بهترین انتخاب برای اخذ گواهینامه HSE شخصی با کمترین هزینه

گواهینامه HSE شخصی، مدرکی است که نشان می‌دهد دارنده آن، آموزش‌های لازم در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست را دیده است. این گواهینامه مورد تقاضای اشخاص حقوقی و حقیقی به دو منظور تکمیل رزومه و یا فعالیت کاری است.

برای دریافت گواهینامه HSE کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید زیرا تمامی مراحل دریافت استانداردها و مدارک معتبر توسط کارشناسان این سایت انجام می شود و جای هیچ نگرانی نیست! برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191017212 تماس بگیرید.

سوالات متداول

HSE چیست؟

HSE مخفف “Health, Safety, and Environment” یا “بهداشت، ایمنی و محیط زیست” است. بطور کلی HSE شامل قوانین، مقررات و فرآیندهایی است که جهت موارد زیر به کار می‌رود:

 • ایمنی کارکنان، کارگران و پیمانکاران در محیط کار
 • آتش نشانی
 • حفاظت از محیط زیست
 • حفاظت از محیط پیرامون در برابر خطرات

اخذ فوری گواهینامه مسئول ایمنی چگونه است؟

مسئول ایمنی یا افسر ایمنی نقشی کلیدی در حفظ سلامت و ایمنی کارگران در محیط کار ایفا می‌کند. اخذ گواهینامه مسئول ایمنی مورد تایید اداره کار، اولین قدم برای ورود به این حرفه و فعالیت در کارگاه‌ها به عنوان مسئول ایمنی است.

تمامی پیمانکاران برای دریافت مجوز فعالیت و فعال کردن کارگاه خود، ملزم به معرفی مسئول ایمنی مورد تایید اداره کار هستند. افراد متقاضی برای فعالیت به عنوان مسئول ایمنی یا افسر ایمنی کارگاه، نیازمند اخذ این گواهینامه هستند.

دکمه بازگشت به بالا