علمی و پزشکیمطالب برتر

لیوان کاغذی یا لیوان پلاستیکی؟ کدام بهتر است؟

در سالهای اخیر تولید و چاپ لیوان های کاغذی بعنوان بهترین جایگزین بجای لیوانهای پلاستیکی شناخته شده است. علت این جایگزینی، تجدید پذیر بودن کاغذ و بازگشت آن به طبیعت می باشد. لیوانهای پلاستیکی برخلاف لیوان های کاغذی تجدید ناپذیر است و چند صد سال طول می کشد تا به چرخه ی طبیعت بازگردد. طی تحقیقاتی که در سالهای اخیر انجام شده است، بسیاری از سازمانها متوجه شدند که پلاستیک باعث ایجاد اختلال در چرخه طبیعت می شود و معایب بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. با توجه به این نکته تولید لیوانهای پلاستیکی محدود شد و لیوانهای کاغذی جایگزین آن شد.

انواع لیوان کاغذی | پخش لیوان کاغذی

تفاوت لیوان کاغذی با لیوان پلاستیکی

تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مشکلات زیادی داشت که یکی از بارزترین این معایب این بود که تجدیدناپذیر بود و برای مایعات گرم بسیار مضر است و همین مسئله باعث شد تا بسیاری از مردم در استفاده از آن تجدید نظر کنند و گرایش به سمت تولید و چاپ ظروف یکبار مصرف کاغذی بیشتر شود. در سالهای اخیر چرخه تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی جایگاه ویژه ای را در زندگی بشر ایجاد کرد و تولید محصولات کاغذی و گرایش به سمت آن نسبت به قبل بیشتر شد. در بین تولیدات یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی بعنوان یکی از کاربردی ترین محصولات کاغذی به شمار می رود که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

مزایای لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی

یکی از مهمترین مزیت های لیوان کاغذی نسبت به لیوان پلاستیکی استفاده از آن در تبلیغات است. همانطور که می دانید چاپ روی لیوان های پلاستیکی امکان پذیر نبود در حالیکه بر روی لیوان های کاغذی می توان با چاپ برند شرکت، تبلیغات خود را در ذهن مخاطبین هک کرد. وقتی شما در یک لیوان پلاستیکی چای یا قهوه می ریزید به احتمال زیاد دست شما را می سوزاند و این مسئله اصلا خوب نیست زیرا مایعات به سطح خارجی آن نفوذ می کنند و باعث تولید مواد سمی در آن می شود، در حالیکه در لیوان های کاغذی این مسئله نیست.

از دیگر دلایلی که باعث شد لیوان کاغذی جایگزین لیوان پلاستیکی شود توجه به محیط زیست بود. توجه به محیط زیست، باعث شد تا کشورهای مختلف فعالیت های زیادی را در راستای حفاظت از محیط زندگی خود انجام دهند، در این راستا تولید لیوان کاغذی به جای ظروف پلاستیکی تجدید ناپذیر، یکی از هزاران فعالیتی بود که در راستای طبیعت دوستی انجام شد.

نگرانی مردم از سرطان زا بودن و واکنش های شیمیایی ظروف پلاستیکی نسبت به حرارت نیز یکی دیگر از دلایل جایگزینی لیوان کاغذی به جای لیوان پلاستیکی بود.

همانطور که در کد خبر شماره 1180937 در وبسایت فردا نیوز آمده است لیوان های کاغذی قابل استفاده در مایکروویو هستند. سازگاری با محیط زیست و قیمت مناسب از بارزترین ویژگی های این ظروف می باشد. اکثر لیوان های کاغذی و لوازم جانبی مشابه از مواد طبیعی ساخته شده اند، به این معنی که قابل بازیافت هستند.

به همین دلیل استفاده از ظروف کاغذی نسبت به ظروف پلاستیکی الویت یافت.

انواع لیوان کاغذی | پخش لیوان کاغذی

استفاده ظروف کاغذی در مکان های عمومی

یکی از مهمترین موارد در استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی، مصرف آسان و راحت آن است. تصور کنید شما صاحب یک فست فود هستید و مشتریان زیادی به شما مراجعه می کنند یکی از مهمترین مواردی که در کسب رضایت مشتریان می توانید در نظر بگیرید این است که خیلی سریع مشتری خود را پذیرش کنید و برای انجام این کار نیاز به ظروف یکبار مصرف دارید تا بتوانید خیلی سریع مشتری خود را پذیرایی کنید. ظروف یکبار مصرف کاغذی نیازی به شستن ندارند و مهمتر اینکه تجدید پذیر می باشند و به طبیعت نیز لطمه ای نمی زنند، ضمن اینکه قبل از مصرف این ظروف نیازی به شستن آن نیست.

چاپ لیوان کاغذی چیست؟

چاپ لیوان کاغذی به جای ظروف پلاستیکی تجدید ناپذیر یکی از هزاران فعالیتی است که در راستای طبیعت دوستی انجام شده است. لازم است بدانید یکی دیگر از دلایلی که افراد زیادی ظروف کاغذی را به ظروف پلاستیکی ترجیح می دهند، نگرانی آن ها از سرطان زا بودن و واکنش های شیمیایی ظروف پلاستیکی نسبت به حرارت است.

طبق خبر شماره ۳۱۹۶۲۵ که در بهار نیوز آمده است، چاپ لیوان کاغذی یکی از مدرن ترین خدماتی است که مجموعه های چاپ اقدام به تولید آن می کنند. چاپ لیوان کاغذی با برند شما یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف ترین لیوان ها است که در کشور ما مورد استقبال بسیاری از افراد می باشد. در چاپ روی لیوان کاغذی از پوشش پلی اتیلن استفاده می شود که استفاده از پلی اتیلن در چاپ لیوان ها باعث می شود اینگونه لیوان ها در محیط زیست زودتر بازیافت شوند و به محیط زیست کمترین صدمه را وارد نمایند.

انواع لیوان کاغذی | پخش لیوان کاغذی

قیمت عمده چاپ لیوان کاغذی چقدر هست ؟

قیمت تولید و چاپ لیوان کاغذی با توجه به قیمت مواد اولیه به کار رفته در آن متغیر است. اگر قیمت مواد اولیه در بازار تولید لیوان کاغذی بالا برود به همان نسبت قیمت چاپ لیوان کاغذی هم افزایش می یابد. البته در بازار امروز بیشتر شاهد فروش لیوان های کاغذی با طرح های عمومی هستیم، اگر بخواهیم چاپ لیوان کاغذی اختصاصی را داشته باشیم حتما هزینه و قیمت بالاتری را باید در نظر بگیریم. در روزهای اخیر متاسفانه به دلیل نوسانات قیمت دلار، قیمت بسیاری از کالاها از جمله قیمت کاغذ نیز افزایش یافته و این مسئله باعث افزایش قیمت عمده لیوان کاغذی نیز شده است.

خرید آنلاین لیوان های کاغذی

 در سالهای اخیر خریدهای آنلاین نسبت به گذشته بسیار زیاد شده است زیرا به صرفه جویی در وقت و هزینه شما کمک می کند. شما می توانید به خرید آنلاین اعتماد کنید و انواع لیوان های یکبار مصرف کاغذی را در اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف خرید نمایید، شما می توانید از سایتهای معتبر همچون sj-cup.ir لیوان کاغذی را به صورت عمده سفارش دهید و در زمان مشخص تحویل بگیرید. عجله کنید!  چیزی بخرید که سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت باشد.

دکمه بازگشت به بالا