عمومیمطالب برتر

تعمیر تخصصی گیربکس ام وی ام X33

یکی از خودرو هایی که در چند سال اخیر در ایران عرضه می شود و تعداد زیادی از افراد از آن استفاده می‌کنند خودروی ام وی ام است. با توجه به قیمت بالای خودرو در ایران نگهداری مناسب از خودرو  جلوگیری از خراب شدن آن بسیار حائز اهمیت است. یکی از اجزای اساسی هر خودرو خصوصاً خودرو های اتوماتیک گیربکس است، نگهداری از گیربکس نقش مهمی در سلامت و ماندگاری خودروی ام وی ام دارد.

تعمیر گیربکس ام وی ام با بهترین متخصصان

ام وی ام برند خودرو ساز چینی است که با تولید خودرو های اقتصادی معروف است. خودرو های ام وی ام در ابتدای ورود به ایران به دلیل شباهات به خودرو های به روز از نظر ظاهر و استفاده از فناوری های به روز مانند بهره مندی از گیربکس اتوماتیک توانستند سهم قابل توجهی از فروش را در بازار خودرو به خود اختصاص دهند.

تعمیرگاه گیربکس ام وی ام

تعمیر گیربکس ام وی ام x33 در ایران با توجه به تعدد خودروهای این برند در ایران نسبت به سایر خودروها بیشتر انجام می‌شود. در خودروهای ام وی ام مشابه اکثر خودروهای تولیدی در حال حاضر، از گیربکس اتوماتیک استفاده می‌شود، برند ام وی ام یک برند چینی است که در سال‌های اخیر وارد بازار خودروسازی شده است و درواقع یک برند نوپا در بازار به شمار می‌رود، خودروهای ام وی ام درواقع با الگوبرداری از خودروهای روز برندهای اروپایی مانند بنز و پورشه تولیدشده‌اند و در ظاهر شباهت‌های زیادی با خودروهای محبوب دارند.

گیربکس ام وی ام چیست؟

گیربکس ام وی ام مشابه خودروهای روز به‌صورت اتوماتیک و عموماً پنج دنده‌ای است خودروهای ام وی ام در مقایسه با خودروهای بنز و پورشه ازنظر کارایی تنوع کمتری دارند و بیشتر برای رانندگی در شهر و جاده تولید می‌شوند و خودروهای اسپرت و مسابقه‌ای ندارد.

گیربکس ام وی ام به‌عنوان یک رابط اصلی نیروی تولیدشده در خودرو که توسط موتور خودرو ایجاد می‌شود را به چرخ‌های خودرو منتقل می‌کند، پس از انتقال این نیرو است که چرخ‌های خودرو می‌توانند بدون مشکل حرکت کنند. پس اگر گیربکس ام وی ما دچار مشکل شود، چرخ‌های خودرو به‌درستی حرکت نمی‌کنند، شتاب موردنظر در خودرو ایجاد نمی‌شود و عملکرد خودرو دچار اختلال می‌شود.

تعمیرگاه گیربکس ام وی ام

با توجه به اینکه خودروهای ام وی ام در مقایسه با سایر خودروها بیشتر و راحت‌تر وارد ایران می‌شوند تعمیرات مربوط به خودروهای ام وی ام در ایران بیشتر از سایر خودروهای خارجی انجام می‌شوند؛ یکی از بخش‌های اصلی که عموماً در تعمیرات ام وی ام جای دارد گیربکس است، گیربکس ام وی ام با توجه به میزان کارکرد و اصطکاکی که در طول روز تحمل می‌کند نسبت به سایر بخش‌های خودرو در معرض آسیب بیشتری قرار دارد، آسیب گیربکس ام وی ام معمولاً مربوط به کاهش سطح روغن و سایش چرخ‌دنده‌های داخل خودرو است.

با توجه به اینکه تعداد خودروهای ام وی ام در ایران زیاد هستند انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر گیربکس ام وی ام امری دشوار است، در زمان انتخاب مرکز مناسب برای تعمیر خودرو باید به دانش و سواد توانایی نیروی موجود در مرکز، نوع قطعاتی که برای تعمیر به‌کاربرده می‌شوند و کیفیت واصل بودن قطعات برای جایگزینی و روغن گیربکس اصل توجه کنید. کلیه‌ی این موارد در تعمیرگاه‌های تخصصی‌ام وی ام موجود هستند و شما می‌توانید بدون استرس خودرو را برای سرویس و تعمیر گیربکس به این مراکز منتقل کنید.

اگر تعمیرات گیربکس اتوماتیک ام وی ام به‌درستی انجام نشود خودرو دوباره خراب می‌شود، همچنین تعمیر اشتباه می‌تواند سبب وارد شدن آسیب به سایر بخش‌های خودرو شود، در برخی از موارد جابه‌جایی اشتباه گیربکس سبب پاره شدن لوله‌های انتقال روغن در گیربکس می‌شود، این امر باعث نشتی روغن می‌شود.

در تعمیر گیربکس ام وی ام تهران توسط تکنسین‌های متخصص انجام می‌شود، کلیه‌ی موارد مربوط به تعمیر گیربکس ام وی ام از تعویض روغن تا تعویض کامل گیربکس ام وی ام در نامبروان توسط افراد متخصص انجام می‌شوند.شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و تعیین وقت حضوری برای تعمیر گیربکس ام وی ام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

عیب یابی گیربکس ام وی ام

یکی از مهم ترین موارد قبل از شروع کردن به تعمیر گیربکس عیب یابی است، با توجه به اینکه خودرو های ام وی ام در بازار بیشتر از سایر خودرو های خارجی خرید و فروش می شوند ساختار این خودرو ها برای تعمیرکاران آشنا هستند اما همچنان نمی توان بدون دانش برای تعمیر گیربکس ام وی ام اقدام کرد چرا که گیربکس بخش مهمی در خودرو ایت و نمی توان به روش آزمون و خطا گیربکس را تعمیر و حتی سرویس کرد.

در برخی از مواقع مشکلات گیربکس ام وی ام بسیار زیاد است و عملا تعمیر گیربکس فایده ای ندارد و پس از مدتی گیربکس به دلیل بالا بودن میزان خرای دوباره دچار مشکل می شود، به همین دلیل تنها راه چاره تعویض کامل گیربکس است، خرید گیربکس ام وی ام با توجه به کم بودن قطعات خودرو امری دشوار است و خرید گیربکس تقلبی یا بی کیفیت علاوه بر صرف وقت هزینه ی شما را نیز بی نتیجه می گذارد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات خرید گیربکس ام وی ام توسط مجموعه ی نامبروان انجام می شود، تمامی قطعات گیربکس و خود گیربکس با گارانتی و ضمانت نامه ارائه می شوند تا خیال شما از بابت کیفیت گیربکس راحت باشد.

با برند ام وی ام بیشتر آشنا شوید

ام وی ام برند محبوب خودروسازی چینی است که در حال حاضر فروش خوبی در بازار ایران دارد،  خودروهای ام وی ام مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند، تعمیر گیربکس ام وی ام با توجه به تعداد بیشتر این خودرو ها در ایران، نسبت به سایر خودرو ها بیشتر انجام می‌شود. تعمیر گیربکس ام وی ام برخلاف باور عمومی افراد کار آسانی نیست، گیربکس‌های اتوماتیک از هر نوع و مدلی که باشند ساختار خاصی دارند و نمی‌توان تعمیرات مربوط به این خودرو ها را با خودروهایی که گیربکس دستی دارند مقایسه کرد.

ام وی ام یک کمپانی چینی است و خودرو های آن در ایران مونتاژ و به فروش می رسند برای اولین بار، در سال 1381 خودروی ام وی ام در شهر جدید ارگ توسط شرکت مدیران خودرو تولید و عرضه شد. محصولات کمپانی چینی چری اتومبیل در دو گروه ام وی ام و چری تولید می شوند. خودروهای گروه ام وی ام عبارتند از  X33، X22، X33S ، x55 و ام وی ام 110، ام وی ام 520، ام وی ام  550، ام وی ام  315 و محصولات گروه چری عبارتند تز خودروهای آریزو5 ، آریزو 6 ، تیگو 5 و تیگو 7.

تعویض روغن گیربکس ام وی ام

روغن گیربکس یک عنصر ضروری در گیربکس اتوماتیک است. اگر وسیله نقلیه خود را در یک مرکز خدمات مورد تائید شرکت سرویس می‌دهید، لازم نیست نگران تغییرات روغن خودروی خود باشید. به‌احتمال‌زیاد، تمام جزئیات تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه شما حفظ خواهد شد و تمام تغییرات و تعمیرات موردنیاز به‌موقع انجام خواهد شد.

مشکل این است که بیشتر افراد تنها زمانی به سرویس خودرو خود توجه می‌کنند ک که وسیله نقلیه‌شان نو باشد. تعویض روغن گیربکس یک سرویس معمولی است و در هر سرویسی انجام خواهد شد. باید بدانید این روغن آخرین بار چه زمانی تعویض شده و مهم‌تر ازآنچه زمانی باید دوباره تعویض شود.

به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و همیشه ازآنچه سازنده وسیله نقلیه خود پیشنهاد می‌کند پیروی کنید. آن‌ها تحقیقات و توسعه زیادی انجام داده‌اند تا بفهمند چه چیزی برای خودرو ام وی ام شما بهترین است و چند وقت یک‌بار باید مایع گیربکس را تعویض کنید تا مشکلی ایجاد نشود. اگر خودروساز شما به شما پیشنهاد تعویض روغن گیربکس اتوماتیک را پس از طی چند مایل به شما می‌دهد، این کار را به‌موقع انجام دهید.

هنگامی‌که به تعویض نرم گیربکس عادت کردید، در صورت رفتار عجیب گیربکس ام وی ام، کوچک‌ترین تغییری را متوجه خواهید شد. دیگر منتظر نباشید، در عوض در اسرع وقت به مکانیک خود مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید کارهای لازم را انجام دهند. ممکن است یک مشکل بسیار جزئی باشد که می‌تواند فوراً برطرف شود، اما نادیده گرفتن آن ممکن است شما را با مشکل مواجه کند زیرا ممکن است مشکل اساسی بدتر شود و سایر اجزای ماشین شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر برای مدت طولانی نادیده گرفته شود، حتی مشکلات کوچک می‌تواند منجر به خرابی‌های بزرگ شود، که ممکن است درازای آن نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد.

همیشه هوشیار و آگاه بودن خوب است. به‌محض اینکه متوجه شدید مشکلی وجود دارد، باید به دنبال کمک متخصص باشید. این فقط در مورد گیربکس وسیله نقلیه اتوماتیک شما صدق نمی‌کند، بلکه برای هر وسیله نقلیه وهر جزء اعمال می‌شود. چیزی که با انجام به‌موقع می‌تواند به نحوی حل شود، می‌تواند بعداً هزینه زیادی برای شما داشته باشد. هر چه مدت‌زمان بیشتری برای رفع مشکل صرف کنید و مشکل گیربکس را نادیده بگیرید، زمان  و هزینه سرویس گیربکس بیشتر می‌شود.

در تهران گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای ام وی ام توسط افراد متخصص انجام می‌شود، پیش از اقدام به تعمیر، گیربکس در ابتدا کاملاً بررسی می‌شود و عیب‌یابی انجام می‌شود پس‌ازآن با توجه به نوع مشکل برای رفع آن از روش مناسب استفاده می‌شود.

تعویض گیربکس اتوماتیک ام وی ام

پس از اینکه گیربکس جدید خریداری شد باید برای تعویض گیربکس اقدام کرد، اگر گیربکس خود را از مجموعه ما خریداری کرده باشید جای هیچ مشکلی نیست چرا که ما تعویض و سرویس گیربکس را با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهیم داد. در صورتی که خودتان گیربکس را تهیه کرده می شود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا پس از انجام اقدامات لازم تعویض گیربکس شما انجام گیرد. انجام سرویس دوره ای به موقع نیاز به تعویض کامل گیربکس را به حداقل می رساند.

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام با توجه به نوع خودرو متفاوت است خودرو های ام وی ام انواع مختلفی در بازار دارند و مدل های جدید تر از گیربکس بهتر و با کیفیت تری در مقایسه با مدل های قدیمی تر بهره می برند. تعمیر گیربکس ام وی ام خدمات مختلفی را شامل می شود که این خدمات می توانند در قیمت تمام شده تعمیر خودرو این تفاوت ایجاد کنند برای نمونه تعویض روغن گیربکس ام وی ام در مقایسه با سایر خدمات تعمیر گیربکس هزینه ی کمتری دارد اما همین روغن گیربکس اگر در زمان مناسب تعویض نشود می تواند سبب خرابی و سایش در چرخ دنده های گیربکس شود که در این صورت نیاز است تا چرخ دنده های آسیب دیده همگی تعویض شوند.

تعریف گیربکس

گیربکس که در فارسی به آن جعبه دنده قسمتی است که قدرت تولید شده توسط موتور را به چرخ‌های ماشین انتقال می‌دهد و بدین ترتیب باعث حرکت آن می‌شود. این قسمت رابط بین موتور و چرخ‌ها است.

وظایف گیربکس

وظیفه گیربکس، تنظیم، انتقال قدرت و کنترل از موتور به بخش‌های دیگر است. هم چنین به تنظیم جهت ماشین کمک می‌کند. سایر وظایف گیربکس شامل جلوگیری از سرعت‌های ناخواسته و امکان فعال کردن اتومبیل در نقطه است.

گیربکس ام وی ام

گیربکس های مورد استفاده در خودرو های ام وی ام هم از نوع دستی و هم از نوع اتوماتیک هستند. ام وی ام 315 که یکی از محصولات پر فروش ام وی ام است دارای  گیربکس 4 سرعت اتوماتیک است. و گیربکس  خودروی MVM X55، از نوع 6 سرعته و 2 کلاچ است .

یکی از محصولات جدید ام وی ام خودروی MVM X33S AT SPORT است که از نظر رفاهی و ویژگی های فنی یکی از کامل ترین خودرو های نسل ام وی ام به حساب می آید. گیربکس مورد استفاده در این خودرو  گیربکس اتوماتیک AT با 5 دنده است که سبب افزایش شتاب خودرو می شود.

مشکلات گیربکس اتوماتیک

اگر می خواهید خودروی سالمی داشته باشید باید برای نگهداری آن تلاش کنید یکی از بخش های مهم خودرو سیستم انتقال قدرت است ، برای جلوگیری از خراب شدن سیستم انتقال قدرت خودرو باید به صورت منظم برای سرویس ماشین مراجعه کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل در گیربکس سریعاً به تعمیرگاه مراجعه کنید.  برخی از مشکلات جعبه‌دنده شامل روشن شدن چراغ بررسی موتور، زوزه کشیدن و یا ناله، تکان های شدید ، سر و صدا وقتی که ماشین در حالت خلاص است ، مکث در زمان تعویض دنده ، عوض نشدن دنده ، نشت واسکازین بکسواد کلاچ، تغییر غیر ارادی دنده و بوی سوختگی می شوند.

علت زوزه گیربکس MVM

صدای زوزه در ماشین ام وی ام  به دلایل مختلفی ایجاد می شود. مهم‌ترین دلیل فشار روغن گیربکس است. دلایل دیگری از قبیل شکست دنده، مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل، تیز شدن دنده ، سایش دنده ها و سافت و …. می توانند سبب ایجاد زوزه در گیربکس شوند. صدای زوزه در ماشین‌های جدید به خاطر کیفیت ضعیف گیربکس، کیفیت ضعیف مونتاژ و درگیر نشدن درست سطوح چرخ دنده رخ می دهد.

اهمیت تعویض روغن گیربکس ام وی ام

روغن گیربکس نقش مهمی در سلامت سیستم انتقال ماشین ایفا می‌کند. این روغن به گیربکس در حرکت روان و آرام کمک می کند. همچنین، عمر مفید قطعات گیربکس را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، از ایجاد سر و صدا  در قطعات گیربکس جلوگیری می‌کند. همه موارد بالا منجر به عملکرد بهتر ماشین می‌شوند.

نشانه های تعویض روغن گیربکس ام وی ام

در رفتگی دنده

سخت شدن تعویض دنده

صداهای غیر عادی

تعمیر گیربکس ام وی ام به دلیل اهمیتی که در کارایی درست ماشین دارد باید توسط افراد مجرب و در مراکز تخصصی انجام شود، اگر گیربکس ام وی ام نیاز به تعویض داشت باید از گیربکس های معتبر و اورجینال برای جایگزینی آن استفاده شود. استفاده از خدمات مرکزی مناسب سبب افزایش بازدهی و کارایی خودروی شما می شود. اغلب متخصصان تعمیر ام وی ام به افراد توصیه می‌کنند تا در زمان بندی تعیین شده برای تعویض روغن ام وی ام مراجعه کنند. خودروی ام وی ام از جمله خودرو ها خارجی موجود در بازار ایران است به همین دلیل قطعات آن به راحتی در ایران یافت نمی شوند ، لذا هزینه تعمیر آن نسبت به خودرو های هم رده بالاتر است.

حذف مبدل گشتاور و همچنین وجود کلاچ در پشت موتور یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم گیربکس اتوماتیک AMT است که در ماشینی مانند ام وی ام نصب می‌شود. باید بدانید که مبدل گشتاور برای عملکرد به استفاده بیش از حد از نیرو نیاز دارد, در حالی که سیستم‌هایی که دارای یک  کلاچ هستند  انتقال از موتور به گیربکس را با حداقل اتلاف نیرو انجام می شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک ام وی ام  وجود چرخ‌دنده‌های چندگانه است که به علت چند مشکل در سیستم‌های گیربکس اتوماتیک معمولی موجود نبوده است. همچنین قیمت پایین‌تر سیستم گیربکس AMT این خودرو را بیش از پیش محبوب نموده‌است.

نحوه کار گیربکس بدین صورت است که در ابتدا مغز رایانه آن تعدادی از عوامل مانند مقدار فشار اعمال‌شده بر پدال گاز یا سرعت موتور را اندازه‌گیری می‌کند، و سپس مقدار کلاچ آزاد می‌شود و دنده تغییر می‌کند. لازم به ذکر است که این گام‌ها به گونه‌ای اجرا می‌شوند که راننده یک مکث یا ترک را احساس نکند.

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک mvm AMT

TCU یا همان مغز کامپیوتری

موتورها و کلاچ

دریچه گاز برقی

بطور کلی تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار مهم است و تیم تخصصی باید بتواند مشکل را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه حل کند.

منبع: گیراستار

دکمه بازگشت به بالا