عمومیمطالب برتر

راه های تشخیص ایزوگام خوب؟

ویژگی‌های ایزوگام خوب و استاندارد

خوشبختانه ایران طی دهه‌های اخیر رشد قابل توجهی را در تولید، فروش و صادرات محصولات صنعتی تجربه کرده است. در زمینه تولید ایزوگام نیز ایران توانسته است به موقعیت عظیمی برسد و بهترین و بادوام‌ترین محصول عایق رطوبتی را تولید و روانه بازار کند. بهترین مارک‌های ایزوگام در ایران ساخته شده و در حجم زیادی به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. امروزه نام ایران در صدر لیست تولید کنندگان محصولات عایق کاری قرار دارد. با وجود مطالب گفته شده اما جنس‌های تقلبی نیز در بازار موجود است که تشخیص آن‌ها از کالای اصلی تا حدود زیادی برای افراد غیر متخصص دشوار است. به همین سبب، در ادامه این مقاله سوالاتی که در هنگام انتخاب یک سیستم عایقکاری باید از خود بپرسید را بررسی می کنیم.

 • چرا ایزوگام را برای عایق رطوبتی انتخاب کنیم؟

به عنوان صاحب خانه، وضعیت خانه شما برای شما مهم است. نه تنها به این دلیل که این یک سرمایه گذاری بزرگ مالی است، بلکه به این دلیل که خانه شما نیز محسوب می‌شود. اگر در منطقه‌ای مستعد بارندگی شدید زندگی می کنید، پس، از آسیب هایی که این نوع آب و هوا می تواند به خانه شما وارد کند، آگاه هستید. تصمیم به سرمایه گذاری در زمینه عایق کاری خانه خود دارید، اما گزینه‌های بسیاری برای انتخاب وجود دارد و روش‌های مختلف عایق کاری وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنید. شما همچنین باید به فکر استخدام یک متخصص برای انجام کار برای خود باشید.

 • عایق‌های رطوبتی با کیفیت و هزینه مناسب کدامند؟

مؤثرترین روش عایق رطوبتی، عایق کاری از خارج و محوطه بیرونی است؛ زیرا تنها روشی است که پایه و اساس خانه را کاملاً ضد آب می کند. دیواره خارجی مهر و موم می‌شود. اگر این روش به دلیل دسترسی به قسمت بیرونی یا بودجه شما گزینه‌ی مناسبی نیست، بنابراین گزینه داخلی توصیه می‌شود.

 • چرا برخی از سیستم‌های عایق بندی سازه خراب می شوند؟

اتفاقی که در تعداد زیادی از سازه‌ها رخ می‌دهد، این است که نصب ایزوگام توسط افراد متخصص انجام نمی‌شود و یا به اصطلاح، افرادی آماتور این کار را انجام می دهند. که این امر سبب خراب شدن زود هنگام این عایق رطوبتی شود. از دیگر دلایل این موضوع می توان به مواد نامرغوب اشاره کرد. در واقع شما فردی متخصص را برای این کار برگزیده اید اما به دلیل استفاده از ایزوگامی که کیفیت ساخت خوبی ندارد با مشکل موجه می‌شوید.

ویژگی‌های قابل بررسی ایزوگام توسط شما

ایزوگام‌ها ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی دارند. از این دست ویژگی‌ها می توان به مقاومت کششی بالا و تشکیل شدن از مواد با کیفیت و مرغوب اشاره کرد. اما شما چگونه می توانید این موارد را بررسی کنید؟ برای هر کدام از موارد یاد شده، روشی پیشنهاد شده است. برای مثال اگر می خواهید مقاومت کششی محصول را مورد بررسی قرار دهید، می توانید تکه‌ای از ایزوگام را در دست گرفته و از دو طرف بکشید. به یاد داشته باشید که ایزوگام مرغوب در اثر کشش پاره نمی‌شود. همچنین اگر آن را تا بزنید، نمی ‌شکند. از طرفی طبق بررسی محققان، می توان این عایق حرارتی را توسط فریزر خانه خود نیز تست نمود. به این صورت که قسمتی از آن را برش زده و 2 ساعت در فریزر قرار دهید. پس از خارج کردن آن را خم کنید اگر ایزوگام ترک برنداشت و یا شکستگی در آن رخ نداد، شما با یک محصول مرغوب روبرو هستید.

متخصصین ایزوگام و عایق بندی | پشت بوم

روش دیگری که می توان از آن نیز کمک گرفت، دست کشیدن بر سطح بدون پوشش عایق رطوبتی است. اگر هنگامی که بر سطح آن دست می کشید دست شما رنگ سیاهی به خود گرفت، این موضوع شان دهنده استفاده از مواد اولیه نامرغوب برای ساخت محصول است. به طور معمول، اولین بارش می‌تواند میزان کیفیت محصول خریداری شده را مورد ارزیابی قرار دهد؛ اما نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که تست گفته شده پس از نصب صورت می‌ گیرد و شما پس از عایق کاری منتظر اولین بارش می‌شوید و در صورتی که کیفیت محصول خریداری شده خوب باشد شما با مشکلی مواجه نمی شوید. و اگر خوب نباشد نیز، کاری از شما ساخته نیست. نکته که باید به آن توجه کرد این است که یک عایق رطوبتی با کیفیت، حداقل تا 16 سال بدون مشکل دوام آورده و مشکلی برای شما بوجود نمی آورد.

ویژگی هایی که توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد

همانند بسیاری دیگر از محصولات، عایق‌های رطوبتی نیز، متخصصان مربوط به خود را دارد و بطور معمول، قبل از اینکه این محصولات در اختیار عموم مردم قرار گیرند و به اصطلاح روانه بازار شوند، مورد بررسی هایی قرار می‌گیرند. از جمله این بررسی‌ها می‌توان به جذب آب، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت کششی، ضخامت و موارد دیگر اشاره کرد. تمامی موارد یاد شده باید توسط متخصصان آزمایش شود و آن‌ها از دستگاه هایی دقیق برای این کار استفاده می‌کنند.

نکاتی که هنگام خرید باید رعایت کنید

 1. از مهم‌ترین نکاتی که همواره هنگام خرید هر محصولی ملزم به رعایت آن هستید، بررسی نشان استاندارد محصول است؛ چراکه دارا بودن این نشان، مشخص می‌کند ایزوگامی که قصد خرید آن را دارید، از چه استاندارد‌هایی پیروی می کند.
 2. لیبل محصول را بررسی کنید. در این لیبل، باید اطلاعات و مشخصات عایق رطوبتی مورد نظر شما نوشته شده باشد. به طور معمول ایزوگام‌ها از دولایه پلی استر و تیشو ساخته شده اند که مشخصات هر دو لایه باید بر روی لیبل ذکر شده باشد.
 3. نکته مهم دیگری که رعایت آن از اهمیت بالایی برخوردار است، توجه به شرایط آب و هوایی منطقه است. در هنگام خرید عایق رطوبتی بهتر است عایقی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه شما باشد.
 1. وزن ایزوگام از دیگر مواردی است که باید مورد توجه باشد؛ چرا که برخی از تولید کنندگان وزن محصول را کاهش می‌دهند. بررسی کنید که وزن محصول کمتر از میزان استاندارد یعنی 39 کیلوگرم نباشد.
 2. سالم بودن محصول را نیز مورد بررسی قرار دهید. البته این مورد بطور معمول در هنگام خرید بررسی می‌شود اما بهتر است توجه کنید که عایق شکستگی و یا ترک نداشته باشد.
 3. تولید کنندگان، عایق‌های تک لایه‌ای را نیز تولید و روانه بازار کرده اند. این مورد را در نظر داشته باشید که عایق‌های تک لایه، برای سطوحی مانند دیوار مناسب‌ترند و از آن‌ها نباید برای پوشش سقف استفاده کرد.
 4. سرویس‌های بهداشتی و استخر‌ها نیز از مکان هایی هستند که عایقهای رطوبتی در آن‌ها استفاده می‌شود. نکته‌ای که بهتر است در نظر بگیرید، این است که برای این مکان‌ها نیز از عایق‌های دولایه استفاده کنید. چرا که چنین مکان‌هایی به صورت همیشگی با رطوبت سروکار دارند.
 5. برای نصب این نوع عایق‌ها به سراغ گروه‌های حرفه‌ای و با تجربه در این کار بروید. چرا که گروه هایی که از تجربه کمتری در این کار برخوردار هستند، هنوز به سطح قابل اتکایی از دانش در این زمینه دست پیدا نکرده اند و این امکان وجود دارد که حتی با وجود خرید محصولی با کیفیت، عملیات نصب به درستی صورت نگیرد و شما را با مشکل موجه کند. بهتر است از تیم نصب، ضمانت اجرایی دریافت کنید تا در صورت بروز مشکل، آن را برای شما حل کنند.

ویژگی های ایزوگام خوب کدام است؟

به صورت کلی ایزوگام خوب و مرغوب، عایقی است که در آن کیفیت مواد اولیه (قیر، الیاف تیشو و پلی استر و پلیمرها) از بهترین کیفیت بوده و ضخامت و وزن این محصول هم بر طبق استاندارد تعیین شده باشد.
اما خریداران اغلب اطلاعات کافی از ایزوگام خوب نداشته و برای تشخیص ایزوگام مرغوب دچار مشکل می شوند.
در این مطلب برای این که شما را باویژگی های ایزوگام باکیفیت آشنا کنیم به این سوالات پاسخ می دهیم:

 1. تفاوت ایزوگام مرغوب و نامرغوب و ایزوگام اصلی و تقلبی چیست؟
 2. اصولاً ایزوگام مرغوب چه نوع ایزوگامی است؟
 3. کدام نوع ایزوگام بهتر است؟
 4. آیا نصب ایزوگام در فصل مناسب بر کیفیت و تشخیص ایزوگام مرغوب موثراست؟

شناخت بهترین برند ایزوگام نیازمند داشتن اطلاعات کافی است.در مقاله ی ، کامل ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار داده ایم

یکی از راه های کسب اطلاعات دقیق و معتبر، تماس با کارشناسان فروش و دریافت پاسخ است. داشتن اطلاعات تخصصی و دانش در مورد تولید انواع عایق رطوبتی و کاربردهای آن ها امری الزامی است، چرا که این اطلاعات منجر به تشخیص ایزوگام مرغوب از نامرغوب شده و یا از میزان هزینه ها و یا تعمیر و بازسازی های اجباری میکاهد.

بررسی کیفیت ایزوگام

وجود برندهای بسیار زیاد در صنعت ایزوگام، انتخاب و تشخیص یک محصول باکیفیت و مرغوب را برای هر فردی به خصوص فروشندگان و تاجران صنعت ایزوگام مشکل می نماید. امروزه در ساخت و سازها و عملیات تاسیساتی و عمرانی استفاده از عایق های رطوبتی ضروری و جزء لاینفک حفاظت در برابر گرما و سرما به شمار می آید.
ایزوگام روکش دار (فویلدار) که برای پشت بام استفاده می شود در برابر نور مستقیم خورشید باید بهترین کیفیت را داشته باشد. حالا این سوال مطرح است که تشخیص ایزوگام مرغوب از نامرغوب چگونه است؟

تشخیص ایزوگام مرغوب از نامرغوب و خرید ایزوگام خوب تولید شده از مواد اولیه درجه یک، پس از نصب از سرمایه شما حفاظت می کند. در ادامه به این موضوع می پردازیم که چرا شناخت ایزوگام مرغوب و خرید ایزوگام استاندارد درجه یک مهم است.

روش های تشخیص ایزوگام مرغوب از نامرغوب

در اینجا به سه روش برای تشخیص ایزوگام اشاره می کنیم:

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

 1. بوی ایزوگام: ساده ترین راه برای تشخیص ایزوگام مرغوب، بوی آن است. ایزوگامی که با قیر و پلیمرهای درجه یک و باکیفیت تولید نشده باشد و به اصطلاح تقلبی باشد بوی نامطبوع مازوت می دهد.
 2. جنس ایزوگام: دست خود را روی قسمتی از لایه ی خارجی ایزوگام که بدون پوشش است بکشید، اگر ایزوگام مرغوب باشد چیزی به دست تان نمی چسبد. ولی اگر نامرغوب باشد ذرات سیاه رنگ و ریزی به دست تان می چسبد.
 3. تکه ای کوچک از ایزوگام را ببرید و در فریزر بگذارید، بعد ار 2 ساعت آن را بیرون آورده و تا زاویه 120 درجه با دست خم کنید. اگر ایزوگام از آنجایی که آن را خم کرده اید شکسته شد و یا حتی ترک برداشت، ایزوگام نامرغوب است و جنس آن خوب نیست. در غیر این صورت ایزوگام مرغوب و برابر سرما و گرما مقاوم است.

برای تشخیص ایزوگام مرغوب نیاز داریم که از افراد کارشناس راهنمایی بگیریم، این امر می تواند از ایجاد خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کند.

بهترین ایزوگام مرغوب و درجه یک دلیجان

شناخت ایزوگام خوب چرا مهم است؟

وجود تمامی نشان های استاندارد و همچنین ضمانتنامه های کیفی و بیمه نامه و… بر روی ایزوگام الزامی می باشد و از جمله مهم ترین راهکار های تشخیص ایزوگام مرغوب توجه به موارد ذکر شده است.
همچنین ایزوگام مرغوب علاوه بر داشتن نشان استاندارد ایران باید دارای نشان استاندارد اروپا نیز باشد تا مورد تایید شرکت های خارجی قرار گیرد.
ایزوگام مرغوب بر اساس این که برای چه منطقه آب و هوایی تولید شده باشد دارای کیفیت و مقاومت متفاوت است، به این نکته دقت کنید که در چه منطقه ای می خواهید ایزوگام را نصب کنید.

کارشناسان ما در واحد فروش آمادگی دارند که اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب بهترین ایزوگام را قبل از نهایی شدن ثبت سفارش ارائه کنند. برای شناخت ایزوگام چندلایه و تفاوت های آن ها مقاله ی تشخیص ایزوگام مرغوب را برای شما آماده کرده ایم

چرا ایزوگام مرغوب با مشخصات خوب بخریم ؟

ایزوگام درجه 1 چه مشخصاتی دارد؟ در مقاله ی به این موضوع پرداخته ایم
شرکت ها و یا افرادی که پروژه های ساختمانی انجام می دهند و یا سیمان کاری پشت بام را تمام کرده اند و یا کسانی که آپارتمان آن ها دچار رطوبت و نم شده و لازم است که عمل عایق کاری را انجام دهند معمولاً در فکر یافتن یک ایزوگام مرغوب و باکیفیت برای عایق کاری پشت بام منزل خود هستند
البته راهکار های دیگری مانند قیرگونی و کاه گل نیز برای عایق سازی پشت بام وجود دارند اما ایزوگام در مقایسه با روش های دیگر به دلیل نصب آسان تری که دارد، بیشتر مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

مشخصات ظاهری ایزوگام استاندارد:

ایزوگام استاندارد در ابعاد ۱۰*۱ متر (طول*عرض) و ضخامت ۳.۵ تا ۴ میلی‌ متر و وزن تقریبی ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم به ‌صورت رول ‌های وکیوم شده تولید می‌گردد.

مزایای ایزوگام:

 • پیوندپذیری عالی و درزبندی یکنواختی را ایجاد می‌کند
 • در برابر پانچ استاتیکی و ضربات وارده مقاوم است
 • در مقابل پارگی و فشار هیدرواستاتیکی مقاوم است
 • بسیار اقتصادی و مقرون ‌به‌ صرفه است
 • احتیاج به برف ‌روبی ندارد
 • در مقابل سرما و گرما مقاومت زیادی دارد
 • نصب آن آسان است
 • کاربردش منجر به آلودگی هوا نمی‌شود
 • در مقابل اشعه UV مقاوم است
 • وزن زیادی ندارد و از بار اضافی سقف جلوگیری می‌کند
 • به علت سبکی و مقاومت زیاد به ‌تنهایی یک عایق کامل جهت پشت ‌بام، پی ساختمان، حمام و استخر، مخازن آب، تونل ‌های آبیاری، سردخانه‌ها، لوله‌های گاز و نفت است.

انواع ایزوگام در بازار از نظر لایه تشکیل ‌شده:

در حالت کلی دو نوع ایزوگام در بازار وجود دارد یک نوع تک لایه با ضخامت ۳ میلی ‌متر و یک نوع دولایه با ضخامت ۳.۵ تا ۴ میلی ‌متر.

ایزوگام تک لایه یا دولایه؟ کدام بهتر است؟

ایزوگام چه تک لایه، چه دولایه، ممکن است باروکش آلومینیومی یا بدون روکش باشد اگر قصد دارید سطوحی مثل پشت ‌بام را ایزوگام کنید که در برابر تابش مستقیم نور خورشید و گرما قرار دارد، بهتر است از ایزوگام با روکش آلومینیوم یا اصطلاحاً ایزوگام فویل دار استفاده کنید و اگر قصدتان عایق ‌کاری پی ساختمان یا دیواره و کف سرویس‌های بهداشتی است، از نوع بدون روکش یا اصطلاحاً ایزوگام ساده استفاده کنید تا اقتصادی‌تر باشد.

انواع ایزوگام از نظر روکش:

 • ایزوگام با روکش آلومینیوم
 • ایزوگام بدون روکش
 • ایزوگام با روکش ماسه‌ای یا سنگریزه‌ای
 • ایزوگام طرح دار رنگی

در حالت کلی ۴ نوع ایزوگام از نظر پوشش و روکش روی ایزوگام وجود دارد یک نوع ایزوگام با روکش آلومینیوم که به آن فویل دار می ‌گویند که با توجه به روکش آلومینیومی، این نوع ایزوگام در جاهایی که در تابش نور مستقیم آفتاب است کاربرد زیادی دارد و یک نوع دیگر ایزوگام با روکش ماسه یا سنگریزه با رنگ‌ های متنوع و دلخواه است که برای عایق ‌کاری مکان‌ های گوناگون کاربرد دارد و مانند ایزوگام طرح دار برای زیباسازی نما ها و مکان های مختلف به کار می رود و یک نوع دیگر ایزوگام بدون روکش آلومینیم که به آن ساده یا پودری گفته می‌شود که این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق ‌کاری سرویس‌ های بهداشتی، پی و… به کار می‌رود.

شکل ظاهری یک ایزوگام استاندارد:

انواع استاندارد با نشان‌ گذاری روی رول عایق مشخص می‌شود و این نشان ‌گذاری باید در فاصله هر دو متر روی فیلم پلی‌ اتیلنی روی عایق چاپ شود برچسب عایق نیز باید نشانه‌گذاری شود و در این نشانه ویژگی‌ هایی از جمله نوع عایق رطوبتی، تاریخ تولید، وزن، ضخامت و علامت استاندارد چاپ می‌شود.

یک ایزوگام مرغوب و استاندارد را چگونه میتوان شناخت؟

امروزه با وجود فراوانی کارخانه ‌های تولید ایزوگام، ایزوگام نامرغوب و غیراستاندارد و تقلبی به فراوانی در بازار یافت می‌شود و همین امر سبب شده است تا به نحوه تشخیص مرغوب و استاندارد بیشتر توجه کنیم که در زیر به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. برچسب عایق ‌های استاندارد باید شامل مشخصات تولیدکننده، تاریخ تولید، نوع عایق، علامت استاندارد و… باشد.

۲. در ایزوگام نامرغوب به‌ جای استفاده از پلیمر یا قیر مرغوب پودرهای معدنی یا مواد غیر پلیمری به کار می‌رود و از همین رو نوع تقلبی آن بویی نامطبوع و مشابه گازوئیل صنعتی (مازوت) می‌دهد، اگر دستتان را بر قسمتی از لایه خارجی و بدون پوشش ایزوگام نامرغوب بکشید نیز ذرات و رنگ‌دانه‌های سیاه به دستتان می‌چسبد.

۳-اندازه‌گیری ضخامت لایه با توجه به ضخامت لایه ایزوگام درخواستی.

گارانتی و ضمانت محصولات ایزوگام:

کلیه محصولات تولیدی ایزوگام دارای استاندارد ملی ایران و استانداردهای رینگفلد انگلستان و TUV اتریش و استانداردهای معتبر اروپا ازجمله CE است و این محصولات توسط شرکت تولیدی به‌صورت کتبی ۱۰ سال ضمانت و توسط بیمه نیز ۵ سال ضمانت می‌گردد.

نکاتی در انتخاب یک ایزوگام مرغوب:

 • عایق باید از دولایه تیشو و پلی ‌استر تشکیل‌ شده باشد که مشخصات آن بر روی برچسب آن ذکرشده است.
 • عایقی را انتخاب کنید که حتماً دارای نشان استاندارد باشد.
 • عایق باید کاملاً سالم باشد به‌ویژه به قسمت پاشنه عایق توجه کنید که شکسته نباشد.
 • برای عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی از ایزوگام دو لایه پودری استفاده کنید. حتماً باید عایق درجه‌یک باشد.
 • دارا بودن ضمانت‌نامه کتبی شرکت و بیمه‌نامه از طرف شرکت
 • متناسب بودن نوع ایزوگام با اقلیم آب و هوایی

توجه به موارد استفاده مورد نظر مانند، استفاده برای بام، کف و دیوار، سرویس‌های بهداشتی، سدها، پی ساختمان، استخر

از مراکز معتبر خرید کنید که پس از نصب بتوانید از گارانتی آن استفاده کنید.

چرا خرید اینترنتی ایزوگام؟

با توجه به پیشرفت دنیای امروز و راه ‌های ارتباطی جدید و آسان و اهمیت داشتن وقت و زمان، برای تسهیل در خرید انواع ایزوگام در سراسر ایران جهت رفاه حال هموطنان عزیز و صرفه‌جویی در زمان، خرید اینترنتی انواع ایزوگام را از بهترین برندهای موجود در بازار و دارای کیفیت و مرغوبیت کالا و استانداردهای معتبر ایران و اروپا و ضمانت بیمه ایران و ضمانت‌نامه ۱۰ ساله شرکت، فراهم آورده تا شما هموطنان عزیز بدون طی کردن مسافت و صرف زمان، ایزوگام دلخواه خود را در محل پروژه یا منزل در سراسر ایران تحویل بگیرید.

واقعیت این است که استفاده از عایق‌ های رطوبتی نامطلوب در ساختمان ‌ها مشکلات فراوانی را همچون تخریب بخش‌ هایی از ساختمان و متحمل شدن هزینه‌ های بسیار برای ساکنان آن به همراه دارد متأسفانه به دلیل نبود آگاهی ‌های لازم از سوی شهروندان نسبت به ویژگی‌ های عایق رطوبتی مطلوب و مرغوب و نیز تبلیغات ناسالم برخی شرکت ‌ها، مشکلات ناشی از این امر بیش ‌از پیش بر شهروندان تحمیل می‌شود.

ایزوگام‌ های غیراستاندارد:

آیا شما هم در اینترنت در خصوص ایزوگام‌های تقلبی و غیراستاندارد جستجو کرده‌اید؟ یا خبرهای در خصوص ایزوگام‌های تقلبی را شنیده یا خوانده‌اید؟

اگر خبر ندارید می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت خبرهای ایزوگام تقلبی و غیراستاندارد را مشاهده کنید.

با توجه به وجود ایزوگام‌های غیراستاندارد و تقلبی در بازار، خرید یک ایزوگام مرغوب و درجه ‌یک برای مشتریان کاری سخت و دشوار گردیده است اما نگران نباشید ایزوگام خلیج فارس با تجربه‌ای بسیار ارزشمند و با اتکا به مشاوران مجرب و با تجربه بهترین ایزوگام‌ را به مشتریان پیشنهاد داده و مشتریان را در خرید یک ایزوگام مرغوب و استاندارد راهنمایی می‌کند شرکت ایزوگام خلیج فارستا پایان خرید یک ایزوگام مرغوب و درجه ‌یک همراه شماست.

خرید یک ایزوگام استاندارد و اصل:

آیا شما هم هنگام خرید یک ایزوگام خوب و درجه ‌یک دغدغه دارید؟ آیا شما هم در این آشفته ‌بازار ایزوگام سردرگم شده‌اید؟ آیا شما هم با این ‌همه نام شرکت‌های شبیه به هم در صنعت ایزوگام برای خرید دچار سردرگمی شده‌اید؟ نگران نباشید شرکت ایزوگام خلیج فارسبرای انتخاب آگاهانه و بهتر در کنار شماست.

با توجه به اینکه وقتی برای خرید ایزوگام تصمیم می‌گیرید با تعداد بسیار زیادی از آگهی‌ها و نام‌های مشابه ایزوگام که بیشتر آن‌ها نام شرق یا گستر را یدک می‌کشند مواجه می‌شوید که متأسفانه تعداد بسیاری از آن‌ها غیراستاندارد و تقلبی می ‌باشند و اگر آگاهی خوبی نسبت به ایزوگام و برندهای مرغوب و درجه ‌یک نداشته باشید در دام آن‌ها گرفتار شده و اقدام به خرید ایزوگام غیراستاندارد و تقلبی می‌کنید.

نکاتی که باید در حمل ‌و نقل ایزوگام رعایت شود:

نکات زیر می‌بایست در حمل ‌و نقل ایزوگام و عایق همچنین تخلیه و بارگیری آن در انبار و محل کار مورد توجه قرار گیرد:

۱. همیشه رول عایق را عمودی نگه‌دارید.

۲. هیچ‌گاه رول عایق را هنگام تخلیه پرتاب نکنید.

۳. رول را همیشه به‌دقت جابجا کنید تا موجب پارگی لبه و متن عایق نشود.

۴. رول‌های عایق می‌بایست در محیطی خشک و مسقف با دمای حداقل ۵ درجه سانتی ‌گراد و حداکثر ۲۵ درجه سانتی ‌گراد نگهداری شوند.

۵. حداکثر زمان ذخیره ‌سازی رول‌های عایق رطوبتی از تاریخ تولید تا ۱۲ ماه است و در خصوص بعضی از انواع عایق در فصل توصیه ‌شده می ‌بایست عایق مصرف شود.

۶. رول‌ های عایق رطوبتی می ‌بایست از یکی از دو طرف سر یا ته عایق در انبار نگهداری شوند.

مقاله مرتبط بهترین ایزوگام از نظر کیفیت کدام است؟

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا