علمی و پزشکیمطالب برتر

راه های کوچک شدن بینی گوشتی بدون جراحی

بررسی روش های کوچک شدن بینی بدون جراحی

خبر خوب از بهترین جراح بینی استخوانی در تهران این است که روش‌هایی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. همچنین موضوعات دیگری مانند كوچك كردن بيني گوشتي بدون عمل، رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی ، تزریق آمپول برای کوچک شدن بینی و روش کوچک شدن بینی بدون جراحی را بررسی خواهیم کرد.

چگونه بدون جراحی بینی گوشتی را کوچک کنیم؟

بینی یکی از اجزای اصلی صورت ما می‌باشد که نقش بسیار پررنگی را در ظاهر و چهره‌ایفا می‌کند؛ لذا بسیاری از افراد به دنبال اصلاح و تغییر فرم بینی خود هستند تا به چهره‌ای زیباتر دست یافته و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. یکی از رایج‌ترین روش‌ها، جراحی بینی است که فرم بینی را تا آخر عمر تغییر می‌دهد و نیازی به ترمیم وجود ندارد.

اما این روش معایبی نیز دارد؛ یکی از این معایب (plasticsurgery.org) این است که نمی‌توان به طور دقیق پیش بینی کرد که بینی چه فرمی را به خود می‌گیرد و گاهی افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می‌دهند، به دلیل اینکه نتیجه دلخواه را به دست نمی‌آورند، مجبور به جراحی مجدد می‌شوند. از طرف دیگر جراحی، دوره نقاهت زیادی دارد و بسیاری از افراد به دلیل شغل و کار خود نمی‌توانند مدت طولانی مرخصی بگیرند تا دوره نقاهت جراحی بینی را بگذرانند و روش‌های دیگری مانند كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي را در نظر می‌گیرند که هم بی خطر است و هم دوره بهبودی و نقاهت یا ندارد و یا بسیار کوتاه است.

اینکه چگونه بدون جراحی بینی گوشتی را کوچک کنیم سؤال بسیاری از مراجعه کنندگانی است که دوست ندارند زیر تیغ جراحی رفته و تمایل به کوچیک کردن بینی بدون جراحی دارند. همان طور که گفته شد روش‌های مختلفی برای كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي وجود دارد که در این قسمت توضیح خواهیم داد.

به همین دلیل، رینوپلاستی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک است. هیچ شکل واحدی وجود ندارد که تمامی بیماران به طور جمعی آن را بخواهند. با این حال، طبق تحقیقات، بیشتر بانوان تمایل دارند که نوک بینی‌های تیزتر و پل‌های بینی صاف‌تر داشته باشند. در حالی که مردان معمولاً بینی کوچک را برای خود ترجیح نمی‌دهند. برای هر فرد نقص مختلفی وجود دارد که با ویژگی‌های کلی او سازگار نیست. قبل از هر اقدامی با یک پزشک جراح مشورت بگیرید تا شرایط را کامل به شما توضیح دهد. پس انتخاب جراح خبره بسیار ضروری است.

چگونه رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی میتواند ظاهر بینی را بهبود بخشد؟

وقتی در مورد جراحی بینی مایع صحبت می‌کنیم که می‌تواند به اصلاح بینی گوشتی بدون جراحی منجر شود، پیشرفت‌های خاصی وجود دارد که می‌تواند به همراه داشته باشد.

1. پل بینی پایین

اگر پل پایینی دارید و می‌خواهید آن را اصلاح کنید، رینوپلاستی بدون جراحی ممکن است گزینه خوبی برای کوچک شدن بینی گوشتی بدون عمل باشد. یک پل پایین را می‌توان با افزودن پرکننده و ساختن پل بینی بالا برد. استفاده از رینوپلاستی غیر جراحی برای ایجاد پل بینی بالاتر، یک درخواست رایج برای افراد آسیایی یا آفریقایی تبار است که تمایل به داشتن پل بینی پایین‌تر دارند و به کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل کمک می‌کند.

2. برآمدگی بینی

اگرچه از پرکننده‌ها نمی‌توان برای از بین بردن برآمدگی روی بینی استفاده کرد، در برخی موارد می‌توانیم اطراف برجستگی را پر کرده و ظاهری صاف به بینی بدهیم. این کار باعث کوچکتر شدن بینی نمی شود، اما می‌تواند نمایه و کانتور بینی را بهبود بخشد. این کار در افرادی که برآمدگی یا قوز کوچکی در بینی دارند مؤثرتر است. با یک برآمدگی بزرگ، جراحی زیبایی بینی اغلب موثرترین انتخاب است.

3. فرو رفتگی در پل بینی

اگر در پل بینی خود فرورفتگی دارید، رینوپلاستی غیر جراحی می‌تواند این موارد را اصلاح کرده و در كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي کمک کند. فیلرها برای اصلاح فرورفتگی‌ها به خوبی عمل می‌کنند، زیرا هدف این است که به جای از بین بردن هر چیزی، به ساختار بینی اضافه شود.

4. بینظمیها در ظاهر بینی

در برخی موارد، رینوپلاستی غیر جراحی در اصلاح بی‌نظمی‌ها یا بهبود تقارن بینی و اصلاح بینی گوشتی بدون جراحی بسیار مؤثر است. ما می‌توانیم نواحی را با دقت پر کنیم تا توهم ساختار بینی متقارن و منظم را ایجاد کنیم.

5. اصلاحات

می‌توان با روش رینوپلاستی به فرم بینی را تا حد بسیار زیادی اصلاح کرده و به كوچك كردن بيني بدون عمل جراحي با این روش کمک کرد.

روش های کوچک کردن بینی در کلینیک های زیبایی

تمام روش های غیر جراحی برای مشکلات خفیف بینی به کار برده شده، و اثر آن ها موقت است. در نهایت پزشک متخصص پس از بررسی بینی شما، مناسب ترین روش را معرفی خواهد نمود. در این میان باید مراقب سودجویان و مراکز غیر معتبر نیز بود. در ادامه به شرح روش های کوچک کردن بینی در کلینیک زیبایی خواهیم پرداخت.

اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

در روش لیفت بینی با تزریق ژل، نواحی دارای نقص در بینی های استخوانی و گوشتی را می توان اصلاح نمود.  مشکلات ظاهری اعم از فرورفتگی، قوز بینی و حتی افتادگی و فرم نوک بینی با تزریق فیلر قابل رفع می باشد. لازم به ذکر است این روش دائمی نبوده و نیاز به تمدید دارد.

مدت ماندگاری اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر 6 ماه تا 1 سال است.

از چربی بدن خود فرد نیز می توان برای فرم دهی بینی استفاده نمود.

لیفت بینی با نخ

روش لیفت بینی با نخ مناسب بینی های غضروفی و گوشتی می باشد که در این تکنیک با استفاده از نخ های مخصوص بدون ایجاد زخم و جراحت نوک بینی لیفت می گردد. نخ های مورد استفاده در این روش قابل جذب بوده و همچنین باعث کلاژن سازی در ناحیه مورد استفاده و تغییر فرم بینی می گردد. این روش هم نیازمند تمدید درمان نیز می باشد.

کوچک کردن بینی با پلاسما جت

پلاسماجت و پلکسر یکی از روش های کوچک کردن بینی های غضروفی و گوشتی می باشد. با استفاده از این دستگاه لیفت بینی و اصلاح فرم در تمام نواحی بینی قابل اجرا می باشد. پلاسما حالتی از ماده می باشد که در برخورد با پوست سبب بخار شدن لایه ای از پوست و جمع شدن لایه های زیرین می گردد.

مزوتراپی بینی

در روش مزوتراپی بینی، پزشک ترکیبی از داروها و مواد پرکننده و … را در محل های مورد نیاز تزریق می نماید تا تمامی نواقص و سطوح ناهموار اصلاح گردد. این روش بدون درد بوده و دوره نقاهت خاصی ندارد. با استفاده از این روش می تواند ناهموراری ها، قوز، فرورفتگی، افتادگی های کم، غیر قرینگی، پل بینی تورفته و سایر مشکلات ظاهری بینی را بهبود بخشید.

آنزیم بینی

ماده اصلی در تزریق، آنزیم هیالاز می باشد که با تشخیص متخصص از ترکیبات دیگری همچون آپاتیت کلسیم نیز استفاده می گردد. این روش بیشتر برای اصلاح فرم و کوچک نمودن بینی های گوشتی کاربرد دارد و تعداد جلسات توسط پزشک تعیین می گردد.

با کمک این روش اصلاحاتی نظیر رفع برآمدگی، کوچک نمودن بینی، متقارن سازی، لیفت نوک بینی، کاهش اندازه حلقه های بینی انجام می شود. در صورتی که این روش درمانی در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود هیچگونه عارضه و خطری در پی نخواهد داشت.

کوچک شدن بینی با لیزر

این عبارت پر جستجو صحت نداشته، و لیزر صرفا جهت رفع عارضه های پوستی بینی انجام می شود. لیزر هیچ تأثیری بر ساختار و غضروف بینی نداشته، بنابراین نمی توان از آن جهت برطرف کردن قوز بینی و مشکلات دیگر استفاده نمود. تنها کاربرد لیزر می تواند در بهبود کیفیت پوست ناحیه بینی و تغییرات در محدوده ظاهر پوست باشد.

برداشتن قوز با سوهان بینی (رسپینگ)

این تکنیک برای افرادی که دچار ناهمواری در سطح بینی و قوز بینی هستند استفاده می گردد. در این روش با استفاده از انواع سوهان های فولادی ضد زنگ با دندانه های مختلف با توجه به فرم بینی استفاده می گردد.

این عمل نیز همانند سایر روش های جراحی نیازمند برش بوده و تنها تفاوت با سایر عمل های جراحی در این می باشد که در رسپینگ تمام عمل با استفاده از سوهان کشی انجام می شود در صورتی که در سایر جراحی ها برش بافت اضافی و یا شکستن بافت نیز انجام می گیرد.

آیا کوچک کردن بینی استخوانی بدون جراحی امکان پذیر است؟

بله، انواع تکنیک های موقتی نیز وجود دارد که در این مقاله به معرفی آن ها پرداخته ایم.

تکنیک ها و روش های خانگی بیشتر در جلوگیری از تغییرات فرم بینی بر اثر افزایش سن نیز جلوگیری می نماید و تغییرات در بلند مدت قابل مشاهده می باشد. به همین منظور انتظار تغییرات وسیع و زیاد را نباید داشته باشید.

روش لبخند زدن

لبخند زدن می تواند در ایجاد فرم صاف و مستقیم بینی نیز کمک نماید. در این روش فرد می بایست لبخند بزند و همزمان نوک بینی خود را به آرامی به سمت بالا هدایت نماید. این عمل باعث فرم دهی عضلات کنار بینی نیز می گردد. با تکرار 20-30 مرتبه ای در روز این تکنیک پس از مدتی شاهد تغییرات نیز خواهید بود.

روش تنفس

در این روش با استفاده از انگشت خود برای نگه داشتن پره های بینی نیز استفاده نمایید و سپس با قرت نفس بکشید و تا حد امکان در قسمت های پایینی فشار بیشتری وارد نمایید. تکرار 10 مرتبه ای این روش با تنفس کافی می باشد.

روش گرفتن نوک بینی

نوک بینی را با استفاده از انگشت به آرامی به سمت بالا بکشید و سعی نمایید بینی خود را به پایین فشار دهید و انرژی معکوس وارد نمایید. این عمل را روزانه چندین مرتبه تکرار نمایید.

روش تمرینات ورزشی برای کوچک کردن بینی

تکنیک ها و تمرینات ورزشی می تواند تاثیر در فرم بینی نیز داشته باشد. به عنوان مثال ورزش یوگا که با تمرکز بر تنفس و دم و بازدم انجام می شود می تواند موثر باشد. بوسیله یک انگشت یکی از سوراخ های بینی را مسدود نمایید و با سوراخ دیگر برای چند ثانیه تنفس کنید و سپس همین غمل را نیز با سوراخدیگر بینی تکرار نمایید.

روش ماساژ برای کوچک کردن بینی

قسمت های مختلف بینی را نیز ماساژ دهید. در ناحیه پل بینی از بالا به پایین در یک خط صاف ماساژ دهید و همچنین این عمل را برای کناره های بینی نیز استفاده نمایید. مدت زمان 5 دقیقه برای ماساژ کافی می باشد.

روش آرایش برای کوچک کردن بینی

تکنیک های آرایشی یا همان کانتور بینی می تواند در کوچکتر به نظر رسیدن بینی موثر باشد. در این روش با ایجاد سایه روشن و نیره در نقاط مختلف بینی ظاهر بینی فرم داده می شود.

کوچک شدن بینی با یخ

با استفاده از یخ و اعمال سرما در بینی می توان سبب جمع شدن بینی و کمتر شدن پف آن نیز گردید. این عمل را روزانه به مدت 10 دقیقه انجام شود. از اعمال مستقیم یخ بر روی پوست خودداری نمایید و از یک پارچه نازک استفاده نمایید.

داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی

برخی از تحقیقات و نوشته ها حاکی از این می باشد که برخی از داروها و مواد گیاهی در کوچک شدن بینی نیز تاثیرگذار است. در ادامه به معرفی برخی از این مواد خواهیم پرداخت.

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

استفاده واژه کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل بسیار تعجب برانگیر تر از بافت های دیگر است. به طور مثال فرض کنید برای کوچک کردن بینی استخوانی و عمل بینی استخوانی نیاز است استخوان بینی تراشیده شود. چه طور ممکن است بافت غضروفی بینی بدون عمل تراشیده شود بدون اینکه جراحی روی بینی انجام شود. در نتیجه می توانیم بگوییم کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل نیز جنبه تبلیغاتی دارد.

کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

آیا تا به حال کسی را دیده اید که بدون عمل بینی اش کوچک شود؟ بدون شک شما هم ندیده اید و فقط و فقط جنبه تبلیغاتی را برای روش های بجز جراحی شنیده اید.

اگر چه لیفت بینی با نه امکان پذیر است ولی کوچک کردن سایز بینی با روش های غیر جراحی توهمی بیش نیست.

امروزه در فضای مجازی با تبلیغات زیادی تحت عنوان “کوچک کردن بینی بدون جراحی”  و یا “کوچک کردن بینی با لیزر” رو به رو می شویم و جالب است ضمیر ناخودآگاهمان، ما را به دنبال کردن این تبلیغات ترغیب می کند اما سوالی که در چنین مواردی ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کند این است که آیا کوچک کردن بینی بدون جراحی و یا کوچک کردن بینی با لیزر امکان پذیر است؟

ممکن است در چنین مواقعی به کسانی که این تبلیغات را انجام می دهند مراجعه کنید و این سوال را از آن ها بپرسید که آیا چنین چیزی واقعیت دارد یا خیر؟ اما به نظر شما آیا می شود به پاسخی که آن ها می دهند اعتماد کرد؟

راه دیگری که ممکن است در پیش بگیرید این است که در اینترنت به دنبال یافتن پاسخ درستی برای سوال خود باشید اما باز هم ممکن است با سایت هایی برخورد کنید که کوچک کردن بینی بدون جراحی را تبلیغ کند و دستگاه هایی را معرفی کند که با آن می توان در منزل بینی خود را کوچک کنید.

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا