اقتصادیمطالب برتر

اکانت ظرفیتی چیست؟

امروزه خرید و تجربه بازی‌های ویدیویی و سرگرم کننده، تبدیل به یک امر پر هزینه شده است. دیگر باید برای تجربه بازی‌های پلی استیشن ابتدا اکانت ps plus را تهیه کرد که همین موضوع خرج زیادی را برای شما به بار می‌آورد. ولی در این بین یک روش دیگر به نام اشتراک گذاری اکانت ظرفیتی پلی استیشن وجود دارد که به گیمر ها اجازه می‌دهد تا با هزینه کمتری، بازی‌های مختلف را تجربه کنند. ولی منظور از اکانت ظرفیتی چیست؟!

به طور کلی، در یک خانواده که چند کنسول بازی وجود دارد، خرید اکانت بازی برای هر کنسول کار غیر منطقی محسوب می‌شود. همچنین ممکن است دو نفر همزمان بخواهند یک بازی را تجربه کنند که در این صورت یکی از افراد باید راضی شود که در زمان دیگری بازی کند.

حال شرکت سونی شرایطی را فراهم کرده است تا افراد بتوانند به وسیله اشتراک گذاری اکانت ظرفیتی پلی استیشن، بازی را به صورت همزمان تجربه کنند و از آن لذت ببرند. اگر می‌خواهید به طور کامل با اکانت ظرفیتی و انواع آن آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنم که در ادامه این مقاله با من همراه باشید.

ویژگی‌های اکانت ظرفیتی پلی استیشن

اگر قصد دارید تا با امکانات مختلف و متنوع اکانت‌ها و حساب‌های پلی استیشن برای خرید بازی و اشتراک پلاس با قیمت‌های مناسب آشنا شوید، باید با این امکانات اکانت‌های پلی استیشن به طور کامل و جامع آشنا شوید. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید از آن اطلاع داشته باشید این است که از قانونی بودن یا غیر قانونی بودن این اکانت‌های بازی اطمینان حاصل کنید.

البته باید اضافه کرد که اشتراک اکانت بازی بین دو نفر در پلی استیشن کاملا قانونی است و این موضوع حتی توسط شرکت سونی نیز تأیید شده است. این کار باعث می‌شود تا هزینه‌های مربوط به خرید بازی و پلی استیشن پلاس تا حد زیادی کاهش پیدا کنند.

برای مثال باید گفت که اگر فردی را می‌شناسید که قصد دارد اشتراک بازی‌های شما را داشته باشید و آنها را تجربه کند، می‌توانید به راحتی با شارژ یک حساب و اشتراک گذاری حساب کاربری به طور همزمان به محتوای اکانت پلی استیشن دسترسی داشته باشید و هر فردی نیمی از هزینه‌های مربوط به شارژ اکانت پلی استیشن را پرداخت کند.

آشنایی با اکانت ظرفیت 1 پلی استیشن

یکی از انواع مختلف اکانت‌های ظرفیتی پلی استیشن، اکانت ظرفیت 1 است. این اکانت به شما اجازه می‌دهد تا با یک حساب کاربری به صورت آفلاین و همچنین با هزینه‌ای کمتر، بازی‌های مختلف را روی کنسول خود نصب کرده و آنها را تجربه کنید. البته باید اضافه کنم که اکانت ظرفیت 1 بازی امکان فروش مجدد ندارد و همچنین فروش آن نیز قانونی نیست. البته در گذشته برخی افراد اقدام به فروش اکانت ظرفیت 1 پلی استیشن کردند که از این رو توسط شرکت سونی و پلی استیشن جریمه شدند و حتی در برخی از کشورهای نیز مورد شکایت قرار گرفته و غرامت پرداخت کردند.

حال با اینکه به صورت همزمان دو نفر می‌توانند از اکانت ظرفیت 1 استفاده کنند ولی به صورت کلی استفاده از اکانت ظرفیت 1 پلی استیشن یک امر غیر قانونی محسوب می‌شود. پس به همین دلیل به شما توصیه می‌کنم که هرگز از این امکان استفاده نکنید تا اینکه بازی را به صورت کامل تجربه کرده و آن را از کنسول خود حذف کرده باشید. در کل خرید و تهیه اکانت ظرفیت 1 بازی با اینکه قیمت پایین دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

همچنین اگر از طرفداران سری بازی‌های فیفا هستید، همین الان می‌توانید از طریق فروشگاه ورم گیم، اقدام به خرید اکانت بازی fc24 کنید و از بهترین بازی سبک شبیه سازی مسابقات فوتبال لذت ببرید.

آشنایی با اکانت ظرفیت 2 پلی استیشن

اکانت‌های با ظرفیت 2 به کاربران و گیمر ها اجازه می‌دهند تا بتوانند هم به صورت آنلاین و هم آفلاین بازی مورد نظر خود را تجربه کنند. همچنین اکانت‌های ظرفیت 2 امکان فروش مجدد بازی‌های خریداری شده را به شما می‌دهند. این اکانت‌های ظرفیتی دارای گارانتی دائمی هستند. با اکانت ظرفیت 2 دیگر اکانت‌های قانونی بازی، مشکلی برای فروش یا خرید از دیگران را نخواهند داشت.

از نظر قانونی نیز باید گفت که خرید و استفاده از اکانت‌های ظرفیت 2 و 3 پلی استیشن کاملا قانونی است و هیچ مشکل خاصی ندارد. در زمان ورود به کنسول، 2 اکانت در دسترس شما قرار خواهند گرفت و این کنسول نیز به عنوان دستگاه اصلی شناخته می‌شود. این اقدام با ایجاد یک اکانت در پلی استیشن 4 و همچنین فعال سازی اشتراک کنسول و پخش آفلان در پلی استیشن 5 انجام می‌شود.

در زمان استفاده از اکانت ظرفیت 2 بازی پلی استیشن، هر اکانت دیگری در کنسول نیز می‌تواند روی آن بازی کند و از اشتراک PS Plus به صورت کامل بهره مند شود. در این صورت تجربه بازی به صورت آفلاین مشکل خاصی را برای شما ایجاد نمی‌کند.

آشنایی با اکانت ظرفیت 3 پلی استیشن

اکانت ظرفیت 3 پلی استیشن نیز یکی دیگر از انواع اکانت‌های ظرفیتی است که ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارد. در ظرفیت 3، شما فقط باید به صورت آنلاین بازی را تجربه کنید و در هنگام بازی، کنسول شما حتما باید به اینترنت متصل باشد. البته برای تجربه بازی در اکانت 3 ظرفیتی نیازی به اینترنت پر سرعت نخواهید داشت. همچنین باید توجه داشته باشید که فقط باید از امکانات اکانت‌های ظرفیت 3 روی یک نام کاربری استفاده کنید. موارد گفته شده دو تفاوت اصلی بین اکانت‌های ظرفیت 3 و 2 هستند.

باید اضافه کرد که تمامی ویژگی‌های اکانت‌های سه ظرفیتی پلی استیشن به صورت قانونی است. به عنوان مثال در صورتی که اکانت بازی قدیمی است، شما به راحتی می‌توانید برای آن گارانتی گرفته و در صورت بروز هرگونه مشکلی در هنگام اجرا بازی، مشکل پیش آمده را برطرف کنید و حتی پس از استفاده از بازی، آن را مجدد بفروشید. همچنین در سایت ورم گیم شما می‌توانید اکانت قانونی GTA V را در ظرفیت‌های مختلف با قیمتی مناسب‌تر از دیگر سایت‌ها و فروشگاه‌های بازی مانند گیم سنتر تهیه کنید!

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا به صورت کامل به بررسی و معرفی انواع اکانت‌های ظرفیتی پلی استیشن بپردازیم. همان طور که گفته شد، اکانت‌های ظرفیتی پلی استیشن به گیمرهای اجازه می‌دهند تا با ویژگی‌های مختلفی مانند بازی آنلاین یا آفلاین، اشتراک گذاری کنسول‌ها و…. تجربه متفاوتی از بازی خود داشته باشید. همچنین این اکانت‌های ظرفیتی قابلیت‌ها و امکانات متنوعی دارند که در مجموع باعث می‌شوند تا تجربه متفاوت و لذت بخشی از بازی خود داشته باشید و دیگر لازم نباشد هزینه زیادی را صرف خرید اکانت بازی کنید!

دکمه بازگشت به بالا