عمومیمطالب برتر

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

سوالات متداول بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پزشکان

آنچه در این مقاله می خوانید:

یکی از انواع مهاجرت‌های کاری پرطرفدار در سال‌های اخیر، پزشکان برای ادامه درس و کار در کشورهای خارجی است. بسیاری از کشورها به دلیل کمبود نیروی متخصص در کادر درمانی خود نیازمند جذب پزشکان خارجی هستند و بسیاری از پزشکان نیز برای کسب تجربیات تازه، کار در سیستم‌های درمانی پیشرفته‌تر و بهره‌مندی از درآمد و رفاه بیشتر، علاقمند به به کشورهای دیگر هستند.

طبق گزارشی از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در دهه اخیر هر 35 کشور عضو این سازمان، شاهد رشد مهاجرت کاری پزشکان و پرستاران بوده‌اند و در حال حاضر یک نفر از شش دکتر شاغل در کشورهای OECD در خارج از این کشورها به دنیا آمده و در رشته پزشکی تحصیل کرده‌اند. تنها در کشور امریکا از هر چهار پزشک، یک نفر در خارج از امریکا تحصیل کرده است و با گذراندن امتحانات سخت این کشور موفق به دریافت مدرک کار پزشکی در امریکا شده است.

بنابراین اگر شما به دنبال مهاجرت کاری در رشته‌های پزشکی به خارج از کشور هستید، باید بدانید که این مهاجرتی رایج است و بسیاری از کشورهای پیشرفته فرآیند استانداردی برای شما تهیه دیده‌اند که با طی کردن این مراحل که شامل آزمون زبان و پروسه معادل‌ساری مدرک است به راحتی می‌توانید حرفه خود را در کشور مقصد ادامه دهید

موسسه مهاجرتی افق روشن سالهای زیادی است که در شهر اصفهان مشغول به کار مهاجرتی می باشد و سابقه درخشانی دارد. این موسسه وکلای حاذق و خبره ای را در زمینه های مختلف مهاجرتی داشته که مشاوره و راهنمایی های مفیدی به مردم ارائه می دهد. موسسه مهاجرتی افق سالهاست که در زمینه های مهاجرتی کاری، تحصیلی، ملکی، سرمایه گذاری و غیره به طور تخصصی فعالیت دارد و مشاوره های حضوری و غیر حضوری را به مردم شهر اصفهان ارائه می کند. همچنین این موسسه با توجه به شرایط هر شخص، بهترین روش مهاجرت را پیشنهاد می دهد. موسسه مهاجرتی افق روشن به عنوان یکی از بهترین موسسه مهاجرت در اصفهان در بین مردم شناخته شده است.

مهاجرت پزشکان به کانادا

تقاضا برای پزشکان در کانادا بالاست و دولتمردان کانادایی در سال 2021 قانونی برای جذب یک میلیون مهاجر متخصص تصویب کرده‌اند که درصد بالایی از آن را متخصصان کادر پزشکی تشکیل می‌دهد. حقوق سالانه یک پزشک باتجربه در کانادا 312 هزار دلار کانادا است. کمترین حقوق سالانه برای یک پزشک در سال‌های اولیه کار 124 هزار دلار کاناداست و علاوه بر درآمد بالا، باید خدمات رایگان بسیاری را که دولت کانادا در زمینه آموزش و درمان به شما ارائه می‌کند را در نظر بگیرید. کشور کانادا در چند سال آینده بهترین موقعیت را برای مهاجرت کاری پزشکان در اختیار دارد.

مهاجرت پزشکان به انگلستان

انگلستان در چند سال اخیر به دلیل کمبود نیروی پزشکی در این کشور، شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت کاری پزشکان در نظر گرفته است و شما با اخذ ویزای دو ساله کاری که تا 5 سال قابل تمدید است، گزینه‌های کاری بسیار خوبی خواهید داشت. پس از یک سال کار در انگلستان می‌توانید برای دریافت سیتیزن‌شیپ اقدام کنید که مسیری سرراست و راحت دارد. هزینه اپلای برای ویزای کار انگلستان 600 تا 1400 پوند به نسبت کشور مبدا متغیر است.

مهاجرت پزشکان به آلمان

کشور آلمان با داشتن یکی از کارآمدترین سیستم‌های درمانی در جهان و بهره‌مندی از مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی، به دنبال جذب نسل تازه‌ای از پزشکان است. در دهه گذشته مهاجرت کاری پزشکان به آلمان دو برابر شده است، فقط در سال 2019 بیش از 9300 فرم تقاضا از طرف پزشکان سراسر دنیا برای مهاجرت کاری به آلمان فرستاده شده است. برای پزشکان در کشور آلمان گزینه‌های کاری بسیاری از جمله کار درمانی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و کار پژوهشی و تحقیقاتی وجود دارد.

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پزشکان در قاره اروپا قرار دارد. این کشور فرصت‌های شگفت‌انگیزی را برای متخصصان و پزشکان عمومی ایجاد کرده است. بلژیک به دو قسمت فرانسوی، فلاندری و چند قسمت آلمانی زبان تقسیم می‌شود و جزو پرسودترین کشورها برای پزشکان است.

مهاجرت پزشکان به استرالیا و نیوزیلند

مهاجرت پزشکان به دانمارک، سوئد و نروژ

کشورهای اسکاندیناوی همچون دانمارک، سوئد و نروژ با داشتن جمعیت کم و کمبود متخصصان حوزه بهداشت و درمان، از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پزشکان است. در این کشورها امکان اخذ ویزا به صورت همزمان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال فراهم است و تحصیل فرزندان شما در مدارس باکیفیت این کشورها، رایگان خواهد بود. این کشورها از پردرآمدترین مناطق جهان برای کار در رشته‌های پزشکی هستند.

اولین قدم برای مهاجرت کاری پزشکی به سوئد، سنجش اعتبار مدارک است و پس از آن مساله زبان به میان می‌آید که باید مدرک C1 زبان سوئدی را که نشاندهنده توانایی برقراری ارتباط کلامی مناسب با بیماران است را داشته باشید. برای یادگیری زبان سوئدی، اقامت یک ساله‌ای به شما داده می‌شود که زمانی کافی برای یادگیری این زبان است. قدم سوم، گذراندن دوره معادل‌سازی و قبول شدن در امتحانات است. پس از آن نوبت به دوره یک سال و نیمه اینترن‌شیپ می‌رسد که شما را با شیوه کاری بیمارستان‌های سوئد و روش‌های درمانی و داروهای رایج آشنا می‌کند.

مهاجرت پزشکان به آمریکا

کشور امریکا از دیگر کشورهای محبوب برای مهاجرت کاری پزشکان است که متقاضیان زیادی از سراسر جهان از جمله کشورهای اروپایی دارد. مسیر مهاجرت کاری در رشته‌های پزشکی در کشور امریکا آسان نیست و نیازمند گذراندن امتحانات سخت تئوری و کلینیکال است. آزمون ورودی پزشکان بین‌المللی، USMLE نام دارد و مشکل بودن موفقیت در آن، بسیاری از فارغ‌التحصیلان پزشکی بین‌المللی را از کار در امریکا منصرف می‌کند.

راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان | کشورهایی که مدرک پزشکی ایران را قبول دارند

زمانی که این امتحانات را به خوبی پشت سر بگذارید و مدرک ECFMG را بگیرید، شرایط ایده‌آلی برای دریافت گرین‌کارت امریکا خواهید داشت. گذراندن مراحل بالا دو تا سه سال طول می‌کشد و کل مراحل آن حدودا 15 هزار دلار هزینه در بر دارد. بنابراین مهاجرت کاری پزشکان به امریکا پرزحمت است ولی میانگین درآمد پزشکان در امریکا بالاتر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان است و اگر به این تلاش خود به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید، می‌توانید این زحمت‌ها را به در این مطلب قصد داریم بهترین کشور برای و هرآن چه به مزایای مهاجرت پزشکان ارتباط دارد را معرفی کنیم؛ چرا که بعد از همه‌گیری کرونا (Covid19)، در بسیاری کشورهای جهان نیاز به مشاغل پزشکی و درمانی به شدت افزایش پیداکرده است.

طبق گزارش برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک سلامت سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تا سال 2030 دنیا به 9.9 میلیون پزشک، پرستار، ماما و دیگر مشاغل حوزه‌های پزشکی نیاز ضروری پیدا می‌کند.

البته وقتی در مورد پزشکان حرف می‌زنیم مهاجرت دندانپزشکان، داروسازان و سایر رشته‌های پیرا پزشکی و .. نیز شامل می‌شود.

مهاجرت پزشکان به برخی از کشورها بعد از همه گیری Covid19 افزایش یافته است.

تعداد پزشک‌ها در آمریکا میانگین درآمد سالیانه پزشکان در آمریکا نیاز سنجی تا سال 2033
بیش از 1 میلیون پزشک متخصص : 341000 دلار
پزشک عمومی : 237000 دلار
بین 54100 الی 139000

بر اساس گزارش مقامات کشور استرالیا، انتظار می‌رود تا سال 2025 حدود 205900 پزشک و کادر درمان برای جبران کمبود نیروی‌های کادر درمان استرالیا اضافه شود. در حال حاضر، 30.50 درصد از پزشکان استرالیا تحت آموزش‌های خارجی هستند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب را بخوانید.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

استرالیا برای جبران کاستی‌های موجود در سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود به‌راحتی از مهاجرت پزشکان متخصص و عمومی به کشور خود استقبال می‌کند.

شرایط مهاجرت با مدرک پزشکی به استرالیا آسان است. شما درصورتی‌که شرایط و مدارک لازم را داشته باشید می‌توانید به‌عنوان یک پزشک در استرالیا کار کنید و از مزایای زندگی در استرالیا نیز بهره‌مند شوید. البته یادآور می‌شویم که از رشته‌های جذاب و پر تقاضا در این کشور است.

تعداد پزشک‌ها در استرالیا میانگین درآمد سالیانه پزشکان در استرالیا نیاز سنجی تا سال 2025
حدود 100 هزار پزشک متخصص : 127,563 دلار پزشک عمومی : 253,988 دلار 205900 پزشک و کادر درمان

قطر جزء یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان است. این کشور ثروتمند حوزه خلیج‌فارس نه تنها امکانات فوق‌العاده و مدرنی برای زندگی پزشکان مهاجر فراهم می‌کند، بلکه حقوق و مزایای زیادی را هم به این قشر می‌دهد. اخذ اقامت 2 الی 5 ساله با امکان تمدید، عدم ارائه مدرک زبان، معاف شدن از پرداخت مالیات از مزایای کار پزشکی در قطر است. مهاجرت پزشکان به کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج‌فارسی همواره جز علایق پزشکان ایرانی بوده است.

به نقل از یکی از مقامات ارشد در قطر، این کشور با  کمبود شدید پزشک متخصص، پزشک عمومی و کادر درمان مواجه است. وی افزود که این کشور سالانه به 150 فارغ‌التحصیل برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده نیاز دارد. یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرتی برای پزشکان است.

تعداد پزشک‌ها در قطر میانگین درآمد سالیانه پزشکان در قطر نیاز سنجی تا سال 2025
حدود 5 هزار بین 70000 الی 160000 دلار نامحدود

مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان (NCSI) طی انتشار توییتی اعلام کرد که عمان تا سال 2040 به 13000 پزشک و 2000 داروساز نیاز فوری دارد. طبق گفته دولت، جمعیت مهاجر عمان ممکن است تا سال 2040 حدود 10 درصد افزایش یابد. این افزایش جمعیت در عمان با مهاجران خارجی به خاطر عدم وجود جمعیت کافی برای جبران کمبود نیروهای کار در این کشور است.

طی دو دهه آینده، تعداد نیروهای کار مهاجر در عمان به بیش از 575000 نفر افزایش خواهد یافت. این ارقام نشان می‌دهد که عمان برای جبران نیروهای کار خود به ویژه کادر درمان و پزشکی به نیروهای کار خارجی متکی است. روند آسان اخذ ویزا، اقامت 1 الی 2 ساله، کار بدون مالیات، عدم نیاز به مدرک زبان و درآمد عالی از مزیت‌های است.

تعداد پزشک‌ها در عمان میانگین درآمد سالیانه پزشکان در عمان نیاز سنجی تا سال 2040
حدود 9 هزار 2500 OMR ریال الی 7000 OMR ریال عمان 13 هزار

بعد از همه‌گیری کرونا از سال 2020 به بعد پرستاری و پزشکی به یکی از پر تقاضاترین مشاغل امارات تبدیل‌شده‌اند. تا جایی که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (نایب رئیس و نخست وزیر امارات متحده عربی) طی انتشار توییتی از پذیرش نیروی کار ماهر و متخصص در حوزه‌های مختلف مهندسی، علمی، هنری، پزشکی و غیره همراه با خانواده در امارات خبر داد.

بنابراین هنگامی که پزشکان متخصص خارجی مجوز سازمان بهداشت دبی دریافت کنند، می‌توانند این حرفه را در هر یک از بیمارستان‌های امارات را دنبال کنند. مشاغلی همچون پزشکی و پرستاری از پردرآمدترین مشاغل در دبی هستند.

اگر قصد دارید برای مهاجرت با مدرک پزشکی زیاد از ایران دور نشوید و در همین خاورمیانه بمانید. امارات بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان است. طی دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

تعداد پزشک‌ها در امارات میانگین درآمد سالیانه پزشکان در امارات نیاز سنجی تا سال 2023
حدود 9 هزار 44000 AED الی 70000 AED درهم 3400

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان متخصص به خارج از کشور، کانادا است. مقام‌های کانادا بارها اعلام کرده‌اند که این کشور در بخش‌ها و حوزه‌های مختلفی با کمبود شدید نیروی کار مواجه است.

اخیراً نیز پیش‌بینی کردند که کانادا به‌اندازه کافی پزشک فارغ‌التحصیل نمی‌کند تا نیازهای کشور را برآورده کند، این کمبود را به ویژه در پزشک‌های خانواده به‌وضوح می‌توان حس کرد. در کانادا به ازای هر 100 هزار نفر 242 پزشک نیاز است. کانادا علاوه بر پزشک با کمبود پرستار مواجه است.

بر اساس گزارش اطلس جهانی، 23.50 درصد از پزشکان کانادا در خارج از این کشور تحصیل کرده‌اند. اما همچنان یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین رشته‌های تحصیلی کانادا است.

اگر برای مهاجرت انتخاب شما قاره آمریکا است. بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان کشور کانادا است.

تعداد پزشک‌ها در کانادا میانگین درآمد سالیانه پزشکان در کانادا نیاز سنجی
حدود 92,173 200 الی 360 هزار دلار حدود 60 هزار

به گزارش رسانه‌های دانمارک، حدود 10 درصد از سهم نیروی کار در دانمارک را مهاجران خارجی تشکیل داده است و همچنان نیاز به نیروی کار در دانمارک توسط مقامات سیاسی این کشور پیش‌بینی می‌شود. مهاجرت پزشکان متخصص، دندان‌پزشکان، داروسازان، پرستاران و دیگر نیروهای کادر درمان به دانمارک در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

یکی از بهترین مزایای مهاجرت با مدرک پزشکی به دانمارک این است که هر پزشک در صورت تأهل و داشتن خانواده می‌تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود به دانمارک بیاورد.

مهاجرت با مدرک پزشکی به دانمارک شرایط اقامت را حداقل برای یک سال فراهم می‌کند و بعد از آن شما می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید. لازم به ذکر است دریافت ویزای کار دانمارک برابر است با اخذ ویزای شینگن، شما با اخذ این ویزا می‌توانید به مدت  90 روز از 180 روز را در سایر کشورهای حوزه شینگن در اروپا سفر کنید.

اگر می خواهید با مدرک پزشکی به اروپا مهاجرت کنید، طبق بررسی های انجام شده دانمارک بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان است.اخیراً نیز با توجه به اعلام کمبود پزشک و پرستار از سوی دولت دانمارک، با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

تعداد پزشک‌ها در دانمارک میانگین درآمد سالیانه پزشکان در دانمارک نیاز سنجی
حدود 18 هزار 90 هزار الی 150 هزار کرون حدود 2 هزار

برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت پزشکان، بهتر است پس از انتخاب کشورِ مدنظرتان، با یک یا مشاور مربوط به همان کشور مشورت کنید. پارسی کانادا آماده مشاوره تخصصی در خصوص مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا، دانمارک، امارات، عمان و قطر است. فرم ارزیابی زیر را پرکنید تا با شما تماس بگیریم:

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سخن پایانی

در دو سال گذشته با وجود همه‌گیری کرونا بسیاری از کشورهای دنیا با معضل کمبود نیروی کادر درمان به ویژه پزشک مواجه شده اند که در این میان برخی نیاز شدیدتری داشته‌اند. در این مقاله سعی کردیم بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان را بر اساس نیاز سنجی و میزان حقوق و دستمزد به شما معرفی کنیم. آمریکا، کانادا، استرالیا، قطر، امارات، دانمارک، ایتالیا، عمان از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان است.

سوالات متداول:

درقاره اروپا دانمارک، در قاره آمریکا کشور کانادا و در خاورمیانه امارات بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان است.

اخذ اقامت کشور مقصد، دریافت حقوق بالا، همراه داشتن خانواده در کشور مورد نظر، برخورداری از یک زندگی کاملا پیشرفته و مرفه از مزیت های مهاجرت پزشکان متخصص به خارج از کشور است.

به کشور مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اما به طور کلی درآمد پزشکان در کشورهای کانادا، قطر، دانمارک، امارات، عمان از سایر کشورهای جهان بیشتر است.

جان بخرید.

منبع: (https://bahadoranian.com)

دکمه بازگشت به بالا