اقتصادیعمومیمطالب برتر

راهکارهایی برای پاکسازی سطوح چرب در دستشویی

مراحل مراقبت از پوست بدن

پاکسازی پوست بدن

قیمت سالید مجیک بیز: پاکسازی، مواد زائد دفع شده، سلول های مرده پوستی، گردوخاک و آلودگی جمع شده را از سطح پوست بدن پاک می کند. این کار را می توان با لایه برداری ملایم و سپس شست وشو با آب انجام داد. استفاده از صابون ضروری نیست. در بعضی از کشورها، مردم پوست خود را بیش از حد تمیز می کنند و به دلیل استفاده زیاد از صابون، پیری زودرس را به پوست خود تحمیل می نمایند. تمیز کردن روزانه بدن با صابون، در همه جای دنیا مرسوم نیست. صابون ماده بسیار خشنی بوده و باعث تحریک و خشکی پوست می شود. استفاده بیش از حد از صابون پوشش اسیدی و محافظ سطح پوست را از بین می برد و سطح پوست برای این که دوباره این اسید را فراهم کند به زمان نیاز دارد. اگر هر روز این اسید از سطح پوست شسته شود، محافظت از پوست در سطح مطلوب خود وجود نخواهد داشت.
نوع زندگی بیشتر افراد به گونه ای است که حمام کردن روزانه ضرورتی ندارد، با این وجود این یک کار معمول است. هر روز صابون زدن به پوست و فرو رفتن در یک وان پر از آب و صابون برای پوست خوشایند نیست. قسمت های خاصی از پوست را که چرب است یا زیاد عرق می کند مثل زیر بغل را می توان با صابون شست، اما قسمت هایی از بدن هستند که نیاز به صابون ندارند.

اسپری نانو دوراکلین: برای مثال، تعداد غده های چربی در ران و ساق پاها زیاد نیست و شست وشوی مرتب آنها با صابون باعث در این قسمت ها می شود. در صورتی که با شست و شوی پوست بدون صابون چندان موافق نیستید، حداقل برای دو هفته این کار را امتحان کنید. هنگام دوش گرفتن یا حمام روزانه، پوست خود را فقط با آب بشویید یا از یک پاک کننده بدون صابون مثل پاک کننده خاک رس استفاده کنید. شستن همان کار پاک کردن را انجام می دهد اما زداینده نیست و شما پس از دو هفته احساس می کنید که پوستتان نرم تر شده و از خشکی و کدری آن کاسته شده است.
برای قسمت هایی که ممکن است به صابون نیاز داشته باشند، از یک صابون گلیسیرین (شفاف) یا یک مایع ملایم استفاده کنید. چنانچه پوست شما، خشک یا حساس است از ترکیب صابون و آب به نسبت یک به شش (یک قسمت صابون و شش قسمت آب) استفاده کنید. این مخلوط را در یک بطری فشاری بریزید و برای هر بار شست وشو، مقدار کمی از آن را استفاده کنید. صابون را کاملا از روی پوست بشویید. فراموش نکنید که صابون باعث خشک شدن پوست و پیری زودرس آن می شود.
استفاده از دوش و وان در واقع شیوه های مربوط به آب درمانی هستند که فواید آب و حرارت آب را همزمان برای فرد فراهم می کند. آب گرم، تسکین دهنده و آرامش بخش است و آب سرد، نشاط آور و نیروبخش، حرارت آب دوش یا حمام باید همیشه معتدل باشد. در صورتی که آب خیلی داغ باشد باعث نمایان شدن موی رگ ها در سطح پوست می شود به این شکل که سیاه رگ ها در سطح پوست قرمزرنگ و تار عنکبوتی به نظر می رسند. علاوه بر این ممکن است انرژی شما را بگیرد و با از بین بردن چربی محافظ، پوست را خشک کند. حمام خیلی داغ حتی می تواند خطرناک باشد به خصوص برای کسانی که مبتلا به ناراحتی های قلبی هستند. در صورتی که آب خیلی سرد باشد، علاوه بر این که می تواند گردش خون را در بدن کاهش بدهد خطرناک نیز هست به خصوص بعد از ورزش یا برای کسانی که فشار خون بالا دارند.

خرید موتور شوی نانوسان: حمام کردن به دلیل خواص درمانی و اجتماعی خود، شهرتی تاریخی دارد و می تواند یک کار مفرح و آرام بخش باشد. یک وان آب گرم خالص علاوه بر این که غبار روزانه را از روی می شوید، پوست را مرطوب می کند، ماهیچه ها را آرام می کند و ذهن را تسکین می دهد. برای این که حمام کردن اثر خوبی روی پوست تان بگذارد، به مدت ده تا پانزده دقیقه در یک وان پر از آب قرار بگیرید. اگر این کار را برای زمان بیشتری ادامه دهید، حمام کردن تأثیر منفی خود یعنی خشک کردن پوست را نشان می دهد. هیچ ماده محتوی صابون یا مواد مصنوعی (مثل رنگ یا عطر) را به آب وان اضافه نکنید. پس از آن برای خنثی کردن اثر خشک کنندگی حمام، پوست را با یک لوسیون یا روغن مرطوب کنید. لوسیون جلوی از دست رفتن رطوبت را می گیرد. در زیر فهرستی از چند نوع حمام می آید که در آنها خواص آب درمانی با فواید مواد خاصی ترکیب شده است. معروف است که می گویند «حمام همان قدر برای پاکی بدن لازم است که غذا برای تأمین انرژی آن، می توان مثل لذت بردن از یک غذای خوب، از حمام هم لذت برد.

اسپری پاک کننده قوی چربی | بهترین چربی زدا برای گاز

حمام و عطردرمانی

حمام عطردرمانی، از طریق دو عضو بسیار مهم بر بدن تأثیر می گذارد یعنی پوست و بینی. با خاصیتی که برای شاد کردن روح و آرام کردن بدن دارند، حمام به یک روش فوق العاده برای تجربه کردن مواهب طبیعت و لذت بردن از آن تبدیل می شود.
اسطوخودوس، تسکین دهنده است و به خواب راحت کمک می کند. بابونه رومی آرامش بخش است. زمان مناسب برای استفاده از این دو ماده، پایان روز است.
رزماری، محرک است و ذهن را پاک می کند. اضافه کردن آن به آب خنک و استفاده از آن در صبح بهترین تأثیر را دارد. لیمو نشاط بخش است و خاصیت ضد بو دارد. مرزنگوش دردهای عضلانی را کاهش می دهد و در آب گرم بهترین تأثیر را دارد.
اول روغن ضروری یا ترکیبی از روغن های ضروری را در یک ظرف کوچک رقیق کنید سپس این ترکیب را در آب وان پخش کنید. (به خاطر داشته باشید که روغن های ضروری با آب مخلوط نمی شوند، بلکه روی سطح آب باقی می مانند و از آن جا که بسیار غلیظ هستند، ممکن است پوست را تحریک کنند.) یک قاشق غذاخوری سرکه را به ده قطره از روغن مورد نظر خود اضافه کنید. وان را پر از آب گرم کرده و روغن رقیق شده را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس داخل وان بروید و از حمام خود لذت ببرید. در زیر چند نوع حمام عطردرمانی پیشنهادی را می خوانید.

 حمام عطردرمانی خامه

۵ قطره روغن اسطوخودوس و ۵ قطره روغن بابونه را به یک فنجان خامه اضافه کنید و در حالی که وان را از آب گرم پر می کنید، آن را در آب بریزید. (خامه باعث می شود که روغن در آب پخش شود. این حمام آرامش بخش و برای ، بسیار مفید است.

حمام عطردرمانی مخصوص بیداری

۵ قطره روغن رزماری، ۳ قطره روغن نعناع و ۲ قطره روغن صنوبر را با هم مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه به اضافه کنید و مخلوط را در وان آب بریزید. روز خود را با این حمام شروع کنید. فوق العاده است.

حمام رایحه درمانی برای روزهای گرم

۵ قطره روغن اکالیپتوس، ۲ قطره روغن نعناع فلفلی، ۲ قطره روغن لیمو و ۲ قطره روغن را با هم مخلوط کنید یک قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید، در وان آب بریزید و خوب هم بزنید.

حمام عطردرمانی با عشق

۵ قطره روغن پلانگ یلانگ، ۲ قطره روغن چوب صندل، ۲ قطره روغن اسطوخودوس و ۱ قطره روغن جوزا را با هم مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید، در وان آب گرم بریزید و خوب هم بزنید.

حمام لایه بردار نمک

این حمام برای پاکسازی عمیق منافذ بسیار مفید است. وان را از آب ولرم پر کنید و ۲ قاشق چای خوری روغن بادام به آن اضافه کنید. به مدت ۸ دقیقه در آب وان فرو بروید سپس دستهایتان را در یک ظرف پر از نمک دریایی فروکنید و سرتاسر بدن تان (به جز صورت) را با حرکت مدور دست ماساژ بدهید. قسمت هایی که پوست شان کلفت است مثل آرنج و زانوها را بیشتر ماساژ دهید اما آرام. سپس دوش بگیرید تا نمک ها شسته شوند. حمام لایه بردار نمک، پوست را فوق العاده تمیز و نرم می کند.

حمام سرکه

سرکه یک تقویت کننده فوق العاده برای پوست است. خاصیت آن پشتیبانی پوشش اسیدی از اسید منتقل پوست است و حتی در صورتی که پوشش توسط کلر یا صابون از بین برود می تواند آن را دوباره به پوست بازگرداند. سرکه یک نرم کننده و پاک کننده آرامش بخش است و می تواند درد و سوزش ناشی از را تسکین بدهد و احساس خارش را آرام کند. ۱ فنجان سرکه سیب در وان پر از آب گرم بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه داخل آن قرار بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا