اقتصادیمطالب برتر

7 علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاص خود را بر عهده دارند. یکی از این قطعات پمپ تخلیه می باشد که به طور کلی وظیفه آن خارج کردن آبی است که با استفاده از آن لباس ها در ماشین لباسشویی شسته شده اند. گاهی اوقات ممکن است که این قطعه دچار مشکلاتی شود و به درستی کار نکند. در این مطلب قصد داریم به علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بپردازیم.

برخی از دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

1.    مسدودی مسیر خروجی آب

یکی از اولین دلایلی که ممکن است باعث ایجاد مشکل در عملکرد پمپ تخلیه شود، مربوط به زمانی است که پمپ تخلیه مسدود شده باشد.
گاهی اوقات ممکن است جسمی خارجی مانند سکه، کلید و غیره و یا حتی قسمتی از یک لباس وارد مسیر تخلیه آب شود و آن را مسدود کند.
در این صورت باید از یک تعمیرکار بخواهید که جسم خارجی را از مسیر خروجی آب خارج کند تا مشکل آن برطرف شود.

2.    خرابی و مسدودی فیلتر پمپ تخلیه

دلیل دیگر که منجر به خراب شدن پمپ تخلیه می شود، مسدود شدن فیلتر آن می باشد.
مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه معمولا در هنگامی که دستگاه مشغول به شستشوی لباس ها می باشد رخ می دهد. توصیه می شود همیشه قبل از این که لباس های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید ابتدا جیب های آن ها را به طور کامل خال کنید و از محکم بودن دکمه ها و زیب لباس های خود اطمینان حاصل کنید.
در صورتی که در جیب لباس های شما اجسامی وجود داشته باشد و یا دکمه های آن ها شل شود، این موراد در حین شستشو به سمت فیلتر پمپ تخلیه حرکت می کنند و منجر به مسدود شدن آن می شوند و از خارج شدن آب جلوگیری می کنند.
در چنین شرایطی باید فیلتر پمپ را باز کرده و آن را به طور کامل تمیز کنید. در صورتی که برای انجام کار دانش کافی ندارید می توانید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

3.    خرابی شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه ، بخشی می باشد که به خروجی فاضلاب وصل شده است. در صورتی که این شیلنگ خراب شود و یا مسیر آن دچار گرفتگی شود؛ آبی که در ماشین لباسشویی وجود دارد، پس از شستشو تخلیه نخواهد شد.
این موضوع یکی دیگر از دلایلی است که باعث ایجاد اختلال در عملکرد پمپ تخلیه می شود. شیلنگ تخلیه نیز ممکن است پس از مدتی استفاده و به مرور زمان دچار فرسودگی و یا پارگی شود. در صورتی که شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است بهتر است از یک تعمیرکار بخواهید که مسیر آن را در اگر مسدود شده است باز کند و یا در صورت پارگی یا فرسودگی آن را تعویض کند.

4.    خراب شدن پمپ تخلیه

گاهی اوقات ممکن است خود پمپ تخلیه دچار خرابی و مشکل و دیگر بخش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم کاملا سالم باشند.
پمپ تخلیه هنگامی دچار مشکل می شود که کرک و یا اجسام کوچکی از فیلتر دستگاه عبور کنند و وارد آن شوند.
در صورتی که پمپ تخلیه با خرابی مواجه شود در اکثر اوقات راهی جز تعویض کردن آن وجود ندارد. اما گاهی اوقات برخی تکنسین ها می توانند آن را تعمیر کرده و از تعویض کردن آن جلوگیری کنند.

5.    خراب شدن برد الکتریکی دستگاه

ارتباطی که میان تمامی قطعات دستگاه وجود دارد توسط برد ماشین لباسشویی برقرار می شود. از این رو خراب شدن این قطعه در عملکرد دیگر بخش ها از جمله پمپ تخلیه اختلال ایجاد می کند.

این مورد یکی از مهم ترین دلایل می باشد که منجر به خرابی و کار نکردن پمپ تخلیه می شود.

6.    خراب شدن تسمه پمپ تخلیه

تسمه پمپ تخلیه بخشی از پمپ تخلیه می باشد که امروزه در ماشین لباسشویی های جدید و مدرن این بخش حذف شده است.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما یک مدل قدیمی می باشد، خراب شدن تسمه پمپ تخلیه می تواند دلیلی باشد که این قطعه به درستی کار نکند.
این مشکل هنگامی رخ می دهد که تسمه دچار پارگی شود و حرکت پمپ تخلیه متوقف شود. با تعویض کردن تسمه می توان این مشکل را به راحتی حل کرد.

7.    استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده

برخی افراد هنگام استفاده از ماشین لباسشویی با این فکر که لباس ها بهتر شسته شوند، بیش از اندازه مواد شوینده در جاپودری دستگاه می ریزند.
این امر یکی از دلایلی است که باعث می شود پمپ تخلیه دچار مشکل شود. به این صورت که هنگامی که مقدار مواد شوینده در دستگاه زیاد باشد؛ کف بسیار زیادی از آن ها حاصل می شود و همین موضوع باعث می شود عملکرد پمپ تخلیه دچار مشکل شود و نتواند آب را به خوبی تخلیه کند.

می توان گفت پمپ تخلیه یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی می باشد که در صورت خرابی اختلالات زیادی در دستگاه ایجاد می کند. در صورتی که این قطعه در ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است بهتر است در سریع ترین زمان نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.
برای خرید لوازم و قطعات ماشین لباسشویی می توانید با فروشگاه پرتو یدک تماس بگیرید. 09122304720
www.partoyadak.com

دکمه بازگشت به بالا