فرهنگ و هنرمطالب برتر

خرید فرش سجاده ای مسجد سال 1402 با قیمت از سجاده کارپت کاشان

خرید فرش سجاده ای مسجد سال 1402 با قیمت از سجاده کارپت کاشان : در سال های اخیر، مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی بسیار برای خرید سجاده فرش ماشینی به صورت رولی از خود رغبت نشان داده اند. به همین دلیل کارخانه های تولید فرش ماشینی کاشان علاقمند شدند که در کنار فرش های بزرگ سایز ماشینی، تولید سجاده فرش را هم در دستور کار خود قرار دهند.

 اگر شما به عنوان متولی مسجد، عضوی از هیئت امنا و یا یک خیر می خواهید برای خرید فرش سجاده ای اقدام کنید، بهتر است قبل از آن به خوبی تحقیق و بررسی کنید. الیاف مرغوب و مواد اولیه، قیمت مناسب، ضمانت و خدمات پس از فروش بسیار مهم است.

ویژگی‌های بهترین فرش ماشینی برای مسجد و نمازخانه ممکن است متفاوت باشد؛ مثلا فرش‌های با ارتفاع نخ خاب، ضخامت بالا و با نقش ساده برای یک مکان مذهبی که قرار است بر روی آن نماز بخوانند، بسیار مناسب خواهد بود در حالیکه فرش های تراکم بالا، ظریف و پرنقش و نگار برای منزل ایده‌آل هستند.

سجاده قالیچه ای | فرش سجاده ای

فرش سجاده ای را بهتر بشناسیم

از گذشته سجاده فرش برای مسلمانان و به خصوص شیعیان بسیار نقش مهمی داشته است. از آنجا که محل نماز باید بسیار پاک و تمیز باشد، نمازگزاران بسیار حساس هستند که حتما محل نمازشان تمیز باشد.

در طول این سالها، سجاده فرش مسجد جزئی جدایی ناپذیر از اماکن مقدس و مذهبی شده و زیبایی و شکوه خاصی به مساجد بخشیده است. برای دیدن تمام طرح های فرش مسجد می توانید تصاویر آن را در پینترست و یا فیلم ویدیویی آن را در یوتیوب مشاهده کنید.

در کنار کارکردهایی که فرش مسجد برای اماکن مذهبی دارد، عنصری هنری و فرهنگی است که نمادی از زیبایی و تقدس بوده و اثری ارزشمند شناخته می شود. هنرمندان طراح با تخصص و ذوق بی نظیرشان، طرح های منحصر به فرد و خاصی را برای نقش فرش ها انتخاب می کنند که این طرح ها در عین سادگی بسیار زیبا و متفاوت هستند.

چه طرح فرشی برای فرش سجاده ای نماز بهتر است؟

با توسعه تکنولوژی و ابزارهای مختلف برای طراحی فرش، در کنار طرح زدن و نقشه کشی با دست، نرم افزارها نیز به کمک انسان آمده و وسیله ای برای ارائه طرح های متنوع سجاده فرش به بازار شدند. نقشه های فرش نمازخانه را می توانیم به 3 گروه کلی تقسیم کنیم:

1- فرش ماشینی طرح محرابی: این دسته از سجاده ها، محرابی گنبدی شکل مشابه محراب مسجد را در دل خود جای داده اند. طرح اصلی روی این فرش، نقش محراب است. فرش محرابی گلدانی و یا سجاده فرش درختی از جمله معروف ترین این نقشه ها هستند.

2- سجاده فرش بدون محراب یا تشریفاتی: این دسته از فرش ها یک حاشیه دارند و بدون نقشه محراب هستند. از این نمونه فرش ها با عنوان فرش قرمز یا فرش تشریفات نیز یاد می شود. تک حاشیه آن برای مساجد بیشتر کاربرد دارد اما به صورت دو حاشیه نیز بافته می شود. سالن های اجلاس، حسینیه ها، محل های برگزاری سمینار و راه پله ها بسیار مناسب برای مفروش شدن با فرش تشریفات هستند.

3- فرش طرح یکپارچه ای بدون حاشیه: این دسته از فرش ها الهام گرفته از نقش فرش های ترکیه ای است که بدون محراب و حاشیه هستند. در واقع این سجاده فرش ها به صورت رولی هستند که با قرار گرفتن رول ها در کنار هم، نقشه فرش کامل می شود. هر رول، تکمیل کننده رول قبلی است. با نگاه کردن به این نمونه از فرش های سجاده ای، گویی فرشی یکپارچه پهن شده است.

کاربردها و مزایای خرید فرش سجاده ای برای مسجد

– ظاهر زیبا در انواع طرح فرش مسجد: از آنجایی که طرح سجاده ها همه یک شکل هستند، با قرار گرفتن کنار هم ظاهری بسیار زیبا به فضا داده و جلوه خاص و معنوی دارند. گل ها و بوته ها، نقوش اسلامی، شمسه ها، نمادهای دینی و … همه حسی از معنویت و آرامش را به انسان القا می کند.

– تعیین جهت قبله نمایی با فرش مسجد: سجاده فرش ها به سمت قبله پهن می شوند و این امتیاز بسیار بزرگی است تا نظم بیشتری بر فضا حاکم باشد و نمازگزاران برای تعیین جهت قبله سردرگم نباشند.

– استحکام فرش سجاده ای مسجد: به دلیل نوع بافت، شانه، تراکم و جنس الیافی که فرش های سجاده ای نماز دارند، دوام و استحکامشان نیز بیشتر بوده و در اثر رفت و آمد مداوم، دچار فرسودگی و خرابی نخواهند شد.

– شست و شوی آسان فرش مسجدی: به دلیل رولی بودن و حمل آسان، می توان به راحتی برای شست و شو و نظافت فرش ها اقدام کرد. حتی اگر گوشه ای از فرش دچار آلودگی شود، می توان بدون جمع کردن کل فرش های مسجد و تنها با رول کردن همان بخش، فرش را شسته و دوباره پهن کرد.

– ترمیم و اصلاح راحت فرش مسجد: رولی بودن سجاده فرش باعث می شود تا اگر گوشه ای از فرش مسجد دچار پارگی یا سوختگی شد، به راحتی فرش جمع شده و رفو شود.

از کجا فرش نماز برای مسجد خریداری کنیم؟

شما می توانید با یک تماس قیمت فرش سجاده ای مسجد سال 1402 را از سجاده کارپت کاشان استعلام بگیرید و بعد از آن مراحل ثبت سفارش را طی کرده و اقدام به خرید کنید. کارشناسان محراب نقش در هر لحظه کنار شما هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت سجاده کارپت کاشان مراجعه کنید یا با شماره تماس 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس حاصل فرمایید.

منبع: خرید فرش سجاده ای کاشان (https://sajadecarpet.com/)

دکمه بازگشت به بالا