علمی و پزشکیمطالب برتر

قطعات برقی تصفیه آب خانگی از سایت فراب کالا تهیه کنید

قطعات برقی تصفیه آب خانگی از سایت فراب کالا تهیه کنید. اگر شما نیز در خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی خود دچار تردید هستید و نمیدانید قطعه خراب شده دستگاه تصفیه آب خود را از کجا تهیه کنید تا پایان این مطلب همراه با ما باشید تا شما در این خرید راهنمایی کنیم.

متنوع بودن برند های مختلف از یک طرف و وجود قطعات بی کیفیت با نام برند های معروف از طرف دیگر کار را برای خریداران دستگاه های تصفیه آب خانگی مشکل کرده است. برای حل این مشکل می توانید به فراب کالا که مرکز معتبر و متخصص در زمینه دستگاه های تصفیه آب خانگی و قطعات آن است مراجعه نمایید. فراب کالا با گارانتی محصولات و کالاهای خود ضمانت اصالت کالا را تضمین می کند تا مشتریان از سراسر کشور بتوانند خریدی راحت و با اطمینان داشته باشند.

معرفی قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی به دو دسته برقی یا ثابت و قطعات مصرفی تقسیم می شوند . قطعات ثابت، قطعاتی هستند که دارای طول عمر زیادی هستند و در صورت خرابی نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند.

قطعات مصرفی مانند فیلتر ها که در اثر استفاده از دستگاه تصفیه آب و به مرور از کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و نیتازمند تعویض هستند. قصد داریم به معرفی قطعات برقی و ثابت دستگاه های تصفیه آب بپردازیم. برای خرید دستگاه تصفیه آب و قطعات آن بهتر است با کسب اطلاعاتی در مورد آن ها خریدی آگاهانه داشته باشیم.

خرید قطعات برقی و ثابت دستگاه تصفیه آب خانگی

از میان قطعات برقی و ثابت دستگاه های تصفیه آب خانگی می توان به آچار های هوزینگ، عقربه نشانگر مقدار فشار آب،بسط لوله فاضلاب، انواع اتصلات دستگاه، سوئیچ قطع کن فشار بالا  فشار پایین ، هوزینگ های فیلترها، کپسول های محدود کننده فاضلاب، هد پمپ تصفیه آب، ترانس یا آداپتور، شیر برداشت، شیر مخزن تصفیه آب، مخزن تصفیه آب، شیر برقی دستگاه تصفیه آب و… اشاره کرد.

 این قطعات مصرفی نیستند و در صورت خرابی و یا شکسته شدن نیازمند تعویض هستند. در ادامه به معرفی برخی از این قطعات دستگاه تصفیه آب پرداخته شده است.

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

در دستگاه های تصفیه آب خانگی که از روش اسمز معکوس استفاده می کنند، پمپ دستگاه تصفیه آب از مهمترین قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی است. این قطعه با ایجاد فشار مناسب باعث حرکت مولکول های آب و عبور از غشای نیمه تراوا می شود. خراب شدن پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی  در روند کار دستگاه تصفیه آب خلل ایجاد میکند. فراب کالا مرکز معتبر خرید قطعات تصفیه آب خانگی بهترین و مرغوب ترین قطعات را عرضه می کند.

هد پمپ تصفیه آب

هد پمپ دستگاه تصفیه آب همان قسمت بالایی پمپ است. گاهی گیچ فشار سنج دستگاه تصفیه آب فشار درست آب را تشخیص نمیدهد. عدم ورود آب به دستگاه ممکن است ناشی از خرابی پمچ دستگاه تصفیه آب باشد . به دلیل بالا بودن هزینه تعویض پمپ ممکن است نیاز نباشد کل پمپ تعویض شود و تنها تعویض هد پمپ می تواند مشکل را حل کند.

 ترانس یا آداپتور

ترانس یا آداپتور مسئول برق رسانی و اتصال برق به پمپ دستگاه است .

گیچ فشار سنج

گیج فشار سنج دارای عقربه ای است که فشار آب ورودی به دستگاه را بر حسب psi نشان می دهند. وجود گیچ فشار در دستگاه تصفیه آب اجباری نیست ولی با استفاده از این فشار سنج می توان در صورت نیاز دستگاه را بهتر عیب یابی کرد.

شیر برقی دستگاه تصفیه آب

شیر برقی تصفیه آب یکی از قطعات برقی تصفیه آب است  که دارای ولتاژ 24 وات است . شیر برقی تصفیه آب  برای کارکرد به آداپتور وصل شده و همراه با سنسور های فشار بالا و فشار پایین (سوییچ های پرشر و لو پرشر) کار میکند.

زمانی که دستور قطع فشار از سمت سوئیچ های فشار بالا و پایین صادر می شود شیر برقی بصورت اتوماتیک راه ورود آب را به دستگاه تصفیه آب میبندد.

سوئیچ های فشار بالا و پایین

این سوئیچ ها به منظور ایمنی و جلوگیری از خرابی دستگاه تعبیه شده اند . به این صورت که سوئیچ فشار بالا زمانی که مخزن دستگاه پر شود برای جلوگیری از کارکرد بیهوده دستگاه برق را قطع کرده و مانع از هدر رفت آب نیز می شود.

سوئیچ فشار پایین قطعه ای است که زمانی که فشار آب از حد ممکن پایین تر باشد با استفاده از یک دیافراگم باعث قطع جریان برق می شود و پمپ و شیر برقی را قطع می کند و با این کار مانع از هرز کار کردن دستگاه می شود.

خرید قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی از فراب کالا

خرید قطعات تصفیه آب خانگی از نوع مرغوب می بایست از مراکز معتبر انجام شود. پیدا کردن تعادل میان کیفیت قطعات دستگاه تصفیه آب و قیمت مناسب معمولا کار سختی است. برای حل این مساله پیشنهاد می شود خریدقطعات دستگاه تصفیه آب از فراب کالا بخواهید. فراب کالا مرکز تخصصی و معتبر در زمینه خدمات پس از فروش خرید تصفیه آب در ایران، تهران، کاشان و دیگر شهرهای ایران می باشد. این مرکز با حذف واسطه ها ، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند عالی ترین گزینه برای یک خرید مطمئن باشد.

منبع: farabkala.com

دکمه بازگشت به بالا