عمومیمطالب برتر

راهنمای بسته بندی کفش در اسباب کشی

بسته بندي کفش در اسباب کشي از آسیب فیزیکی به آن‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه بر این باز کردن بسته‌ها بعد از رسیدن به مقصد هم برای شما آسان‌تر خواهد شد. یادتان باشد قبل از بسته‌بندی کفش‌ها، تا چند روز آن‌ها را در هوای آزاد بگذارید. قبل از اسباب کشی بهتر است کفش‌ها را در جعبه خودشان قرار دهید. اگر جعبه ندارید دور کفش‌ها را کاغذ یا روزنامه بپیچید تا را از خراشیدگی و آسیب‌های دیگر محافظت شوند. در ادامه می‌خواهیم درباره روش‌های بسته‌ بندی کفش برای اسباب کشی بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نکات کلیدی

  • قبل از بسته بندی کفش‌ها برای اسباب کشی آن‌ها را بر اساس مدل یا فصل مرتب کنید.
  • اگر برای محل کار خود به کفش‌های خاصی نیاز دارید آن‌ها را با بقیه کفش‌ها جعبه نکنید. چون برای پیدا کردن آن‌ها بعد از اسباب کشی به زحمت خواهید افتاد.
  • برای جلوگیری از کپک زدن کفش‌ها حین حمل و نقل کفش‌ها را تمیز و خشک کنید.
  • داخل کفش‌ها را با کاغذ یا جوراب پر کنید. به این ترتیب حین اسباب کشی آسیب نمی‌بینند.

قبل از بسته بندی کفش برای اسباب کشی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

قبل از اینکه برای بسته بندي کفش در اسباب کشی آماده شوید باید آن‌ها را کاملا تمیز کنید. تمیز کردن کثیفی‌ها و گل و لای کفش‌ها از انتقال آلودگی به سایر کفش‌ها جلوگیری می‌کند. برای شستن کف و قسمت بیرونی کفش‌های خود می‌توانید از برس یا مسواک آغشته به آب صابون استفاده کنید.

تمیز کردن کفش‌ها قبل از بسته بندی به قسمت بیرونی آن‌ها محدود نمی‌شود چون داخل کفش را هم باید تمیز کنید. اگر کفش‌ها بوی نامطبوعی دارند باید قبل از بسته‌بندی بو را از بین ببرید. این کار زمانی مهم است که بخواهید آن‌ها را برای مدت زمان طولانی در انبار نگهداری کنید.

اسباب کشی | بسته بندی کفش

برای تمیز کردن کفش‌ها قبل از اسباب کشی این راه‌ها را امتحان کنید. کفش‌های خود را در فریزر بگذارید تا باکتری‌ها از بین بروند. پوست مرکبات مانند لیمو، لیموترش، پرتقال یا نارنگی را داخل کفش قرار دهید تا بوی بد را جذب کنند.

کمی جوش شیرین داخل کفش بریزید تا بوی بد را جذب کند و آن را قبل از بسته بندی بیرون بریزید. یک عدد چای کیسه‌ای خشک را داخل کفش خود قرار دهید تا بوی بد آن خنثی شود. اگر کفش‌هایتان را شسته‌اید قبل از بسته‌بندی مطمئن شوید که کاملا خشک شده‌اند!

بهترین روش‌ها برای بسته بندی کفش در اسباب کشی

کفش‌ها معمولا شکل‌های عجیبی دارند که بسته بندی آن‌ها را سخت می‌کند. برای سهولت کار در ادامه نکات ساده‌ای را درباره نحوه بسته بندی کفش برای اسباب کشی توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

انتخاب بهترین راه برای بسته بندی کفش برای بسته بندی کفش در هنگام اسباب کشی بستگی به زمان، فضا و پول شما دارد. ما این پنج روش را پیشنهاد می‌کنیم: استفاده از جعبه کفش، پر کردن داخل کفش، جعبه اسباب کشی، چمدان و جعبه مخصوص بطری‌های نوشیدنی.

1.    از جعبه‌های اصلی کفش استفاده کنید

اگر هنوز جعبه‌های اصلی کفش‌های خود را نگه داشتید از آن‌ها استفاده کنید! هر جفت کفش را در جعبه خودش بسته بندی کنید. در کنار جعبه می‌توانید از جاکفشی‌های پارچه‌ای هم استفاده کنید. کفش‌ها را جفت جفت داخل آن بگذارید و داخل جعبه بزرگتری قرار دهید.

2.    داخل کفش‌هایتان را پر کنید

هیچ کدام از ما دوست نداریم حین اسباب کشی کفش‌هایمان آسیب ببینند و تو رفته شوند. برای پر کردن کفش‌ها از از روزنامه مچاله شده استفاده کنید تا حین اسباب کشی شکل کفش‌ها سالم بماند.

اگر روزنامه در دسترس ندارید می‌توانید کفش‌ها را با جوراب، روبالشی اضافی یا حتی کیسه‌های پلاستیکی پر کنید. می‌توانید بعد از پر کردن کفش‌ها، آن‌ها را در کیسه‌های برزنتی قرار دهید تا کاملا محافظت شوند.

3.    از روش بسته بندی مناسب استفاده کنید

زمانی که از جعبه بزرگ برای بسته بندی کفش برای اسباب کشی استفاده می‌کنید باید کفش‌ها را به درستی روی هم قرار دهید تا آسیب نبینند.

همانطور که گفتیم یکی از روش‌های بسته‌ بندی کفش برای اسباب کشی چیدن آن‌ها در جعبه بزرگ است. کفش‌های خود را به ترتیب حجیم بودن و اینکه چقدر برای آن‌ها ارزش قائل هستید روی هم قرار دهید.

برای مثال چکمه‌های زمستانی و پوتین‌ها را می‌توانید در پایین‌ترین ردیف داخل جعبه قرار دهید. کتانی‌‌ها و صندل‌ها را بالای پوتین‌ها بگذارید. اگر چند جفت کفش پاشنه دار دارید آن‌ها را داخل چمدان محکمی بسته بندی کنید.

هر کفش را به پهلو بچینید و برای اطمینان از اینکه پاشنه‌ها روی هم ساییده نمی‌شوند حوله یا دستمال بین کفش‌ها لایه لایه قرار دهید. وزن کفش‌ها را در هر جعبه‌ بسته‌بندی تقسیم کنید تا زمان جابجایی یک طرف آن از دیگری سنگین‌تر نباشد.

برای انجام بهتر کارها می‌توانید از کارگر بسته بندی اثاثیه منزل کمک بگیرید تا همه چیز اصولی بسته بندی شود.

اسباب کشی | بسته بندی کفش

4.    کفش‌ها را داخل چمدان قرار دهید

اگر از چمدان‌ برای بسته‌بندی لباس‌هااستفاده می‌کنید می‌توانید کفش‌هایتان را هم اضافه کنید. چمدان از کفش‌های شما محافظت می‌کند و حمل و نقل آن‌ها آسان‌تر خواهد شد چون معمولاً چرخ دارند.

در این روش بسته بندی کفش در اسباب کشی برای اینکه لباس‌های شما آسیب نبینند هر جفت را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و گره بزنید. کفش‌ها معمولاً بزرگ‌ترین و سفت‌ترین اقلامی هستند که بسته بندی می‌کنید. پس آنها را در گوشه پایین چمدان قرار دهید و لباس‌ها را در اطراف آنها بچینید.

5.     از جعبه‌های تقسیم بندی شده استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌های بسته‌ بندی کفش برای اسباب کشی چیدن آن‌ها در جعبه‌ تقسیم بندی شده یا ارگانایز است. این جعبه‌ها به صورت آماده هم موجود هستند اما خودتان هم می‌توانید آن‌ها را درست کنید. اگر کفش‌ پاشنه بلند دارید می‌توانید پاشنه را روی جداکننده قرار دهید و از ۲ قسمت بندی استفاده کنید.

مدل‌های مختلف ارگانایزر در بازار موجود است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

یکی از راه‌های بسته بندی کفش در زمان اسباب کشی تفکیک آن‌ها به دو بخش زمستانی و تابستانی است. می‌توانید کفش‌های تابستانه را در جعبه‌ای مجزا از کفش‌های زمستانی بسته بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند اولویت بندی کنید که کدام جعبه در منزل جدید باید زودتر باز شود.

یکی دیگر از راه‌های جدا کردن کفش‌ها براساس نوع و کاربرد آن‌ها است. می‌توانید کفش‌های پاشنه‌دار، کتانی، چکمه‌ها و دمپایی‌ها را در جعبه جداگانه خودشان قرار دهید. بهتر است کفش‌های هر یک از اعضای خانواده را جداگانه ببندید تا در حین جابجایی با هم مخلوط نشوند.

در نهایت فراموش نکنید یک جفت کفش راحتی را برای روز اسباب کشی کنار بگذارید. قطعا به آن نیاز خواهید داشت!

نکاتی که باید هنگام بسته بندی کفش در اسباب کشی رعایت کنید

کفش‌ها گاهی مرطوب هستند و اگر به‌درستی آماده و بسته‌بندی نشده باشند این احتمال وجود دارد که در جابجایی کپک بزنند. حتماً قبل از بسته بندی کفش‌های ورزشی و چرمی را هوا دهید تا وقتی آنها را در جعبه قرار می‌دهید رطوبت نداشته باشند.

از پوشش بیرونی کفش‌های خود محافظت کنید. توصیه می‌شود کفش‌ها را در دستمال کاغذی بپیچید و آن‌ها را در جعبه‌های خودشان قرار دهید. به این صورت از آسیب احتمالی در اثر تماس با کفش‌های دیگر جلوگیری می‌کنید.

جمع بندی

برای بسته بندی کفش در اسباب کشی ساده‌ترین راه گذاشتن هر جفت داخل جعبه خودش است. هیچ وقت کفش‌ها را داخل جعبه بزرگ اسباب کشی نریزید. چون حین جابجایی آسیب می‌بینند و باز کردن آن‌ها در مقصد جدید دشوارتر خواهد شد.

اگر جعبه کفش در دسترس ندارید دور هر کفش را مقداری کاغذ یا روزنامه باطله بپیچید. با این کار کفش را از خراشیدگی و آسیب‌های دیگر محافظت می‌کنید. قبل از بسته‌بندی کفش‌ها، بهتر است آن‌ها را چند روز در هوای آزاد بگذارید. با این کار بوی بد آن‌ها از بین می‌رود.

سوالات متداول

  1. بهترین روش بسته بندی کفش‌ها برای اسباب کشی چیست؟

حرفه‌ای‌ترین روش برای بسته بندی کفش‌ها برای اسباب کشی پر کردن، بسته‌بندی آن‌ها در کاغذ یا روزنامه و قرار دادن آنها در جعبه‌های بزرگ است.

  1. چگونه کفش‌ها را بدون آسیب بسته بندی کنیم؟

اگر جعبه‌ کفش ندارید می‌توانید هر کفش را در کاغذ بپیچید تا از آنها محافظت کنید. برای بسته بندی کفش‌ها می‌توانید از هر چیزی مانند جوراب، کاغذ یا پلاستیک حباب دار استفاده کنید. داخل هر کفش را پر کنید تا شکل آن‌ها در طول جابجایی حفظ شود.

  1. چگونه چند جفت کفش را بسته بندی کنیم؟

حتما کفش‌ها را جفت جفت بسته بندی کنید تا از گم شدن آن‌ها در اسباب کشی جلوگیری شود. برای نگه داشتن کفش‌ها در کنار هم، بند یک کفش را به جفت دیگر آن ببندید یا هر جفت را در کیف یا جعبه‌های کوچک کنار هم قرار دهید.

دکمه بازگشت به بالا